La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Barcelona - 1. prosince 2019   21:00

0:1
(0:0)
Barcelona
86' Messi  (L. Suárez)
Atlético
Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Saúl Ñíguez – Á. Correa (74. Lemar), H. Herrera (87. Lodi), Partey, Koke (C) – Félix (66. Vitolo), Morata.
Adán – Arias, Lemar, M. Llorente, Šaponjić, Vitolo, Lodi.
Mateu – Cebrián, De Francisco
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Lenglet, Piqué (83. Umtiti), Firpo – Rakitić, F. de Jong, Arthur (73. Arturo Vidal) – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
Neto – Aleñá, Fati, C. Pérez, Umtiti, Wagué, Arturo Vidal.

Šlágr čtrnáctého kola španělské La Ligy patří Barceloně. Katalánci zvítězili na stadiónu Atlética Madrid nejtěsnějším možným rozdílem, o jejich vítězství rozhodl v 86. minutě argentinský kouzelník Lionel Messi po narážečce se Suárezem a následným precizním zakončením k levé tyči. Kromě Messiho má však utkání ještě jednoho hrdinu. Je jím Marc-André ter Stegen, jenž hlavně v prvním poločase pochytal nemožné, za zmínku stojí především fantastický zákrok proti Hermosovi. Atlético doma padlo po čtrnácti zápasech, v tabulce se navíc propadlo na šesté místo za Bilbao. Barcelona se díky vítězství vrací do čela soutěže, před Realem ale vede pouze o skóre.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
90+4'
90+4'
Ještě tu bude jedna příležitost! K faulu hostů došlo kousek za pokutovým územím. Do vápna přispěchal na výpomoc i Jan Oblak.
90+3'
Po dlouhém autu se do odraženého míče opřel Saúl Ñíguez, ale rána byla zblokována, to stejné platilo i v případě dorážky Parteye, nakonec Lodi nepovedený centr poslal přímo do rukavic brankáře.
90+2'
Katalánci pochopitelně nikam nespěchají. Nohama si zahrál i Marc-André ter Stegen, ten ale dlouhým nákopem hledal Messiho, jenž se nacházel v postavení mimo hru.
90+1'
Vitolo je trestán za hru vysokou nohou proti Lengletovi. Soupeře přímo nezasáhl, jinak by hrozila i druhá žlutá karta pro domácího borce.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Standartky nefungují ani jednomu týmu. Centr Lodiho nebyl špatný, nejvýše však vyskočil stoper Barcelony Samuel Umtiti.
88'
Atlético teď samozřejmě vrhá všechny síly do útoku. Po obranném zákroku Legnleta domácí čeká rozehrávka rohového kopu.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Renan Lodi.
86'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se v závěru zápasu ujímá vedení! Kdo jiný mohl vstřelit gól než LIONEL MESSI. Argentinský kouzelník si skvěle narazil se Suárezem a poté nechytatelnou technickou střelou k levé tyči prostřelil bezmocného Oblaka.
85'
Nyní byl španělský forvard ve službách Atlética přichycen v těsném ofsajdu. Opakované záběry potvrdily správnost rozhodnutí pomezního.
84'
Skluzující Vidal málem přihrál balón Moratovi. Ten pochopitelně s podobnou variantou nepočítal, za balónem se ani nerozběhl.
83'
Nakonec přeci jen dochází ke střídání. Gerard Piqué přenechává své místo Samuelu Umtitimu.
82'
Podpořit ofenzivu se vydal Júnior Firpo, nic převratného však spolu s Griezmannem vymyslet nedokázali. Míč sebral Kieran Trippier.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. ořád marně čekáme na gól. Je pravděpodobné, že pokud se v této fázi něktrému z týmů podaří skórovat, bude to gól vítězný.
80'
Piqué opustil hrací plochu za pomoci lékařů, po chvíli se ale jako politý živou vodou vrací na hřiště a zdá se, že bude schopen pokračovat v plné zátěži.
79'
Utkání pokračovalo, ale po pár vteřinách se Piqué znovu položil na zem. S pilířem katalánské obrany to nevypadá dobře.
78'
Ve skluzu se potkali Vitolo a Gerard Piqué. Hůře ze souboje vyšel stoper Barcelony, který evidentně dostal ránu na koleno.
77'
Hra se na chvíli přerušila, slovinskému brankáři se totiž rozvázala kopačka. Zavázat mu ji musel spoluhráč Mario Hermoso.
76'
Messi hledal Vidala, ale marně. Chilan totiž zastavil pohyb, u míče byl jako první gólman Jan Oblak.
75'
Álvaro Morata neměl na výběr, z velkého úhlu musel střílet. Z halfvoleje ale zakončil vysoko nad.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Thomas Lemar.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Arturo Vidal.
73'
Teď se žlutí, ale na druhé straně. No, těžko říct. Podle opakovaných záběrů byl Felipeho skluz proti Lengletovi čistý.
72'
Hra se přiostruje. Tentokráte Lenglet tvrdě dohrál Correu, ani v tomto případě nepřichází na scénu žlutý kartónek.
71'
Střílený centr Kokeho propadl až nazadní tyč, kde před dvěma hladovými soupeři odkopl kulatý nesmysl do bezpečí Sergi Roberto.
70'
To volalo po kartě! Piqué ve skluzu úplně minul balón, trefil jen běžícího Moratu. Hlavní rozhodčí ale hostujícího stopera nevyloučil! Verdikt nechápe nejen Simeone, ale domácí fanoušci, kteří to dávají najevo hlasitým pískotem.
69'
Felipe podskočil vysoký centr od Correy. Na druhou stranu rozjeli hosté rychlý brejk, na jehož konci byla nepřesná rána Griezmanna. Za faul na polovině hřiště dostal žlutou kartu Vitolo, jenž stejně brejk zastavit nedokázal.
68'
Kapitán Barcy Lionel Messi přišel o balón v souboji s Kokem, jehož posléze nedovoleně dohrál. Zbytečný ofenzivní faul argentinské hvězdy.
67'
João Félix není spokojen s tím, že musel opustit hřiště. Avšak je třeba podotknout, že mladičký Portugalec v utkání moc vidět nebyl.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Vitolo.
65'
Lenglet zatáhl za dres Moratu, který pádu viditelně něco přidal, přesto o faulu a žluté kartě nemůže být pochyb.
64'
Svižnou akci vyřešil Antoine Griezmann výbornou nahrávkou na Suáreze. Ten se ale zachval zbrkle, zbytečně střílel z první přímo do Oblaka.
63'
Vysoký centr do pokutového území nebezpečí pro hostující svatyni neznamenal, neboť Gerard Piqué dokázal přehlavičkovat Hermosa.
62'
Koke dnes dělá Firpovi velké problémy. Je to poněkolikáté, co se Brazilec zbavil soka pouze za cenu faulu.
61'
Barcelona sice drží míč na kopačkách, ale spíše jen kolem středového kruhu. Svěřenci kouče valverdeho mají problém přejít přes kompaktní defenzivu Atletů.
60'
Hodina zápasu je minulostí. Stále čekáme na gól, který by dal střetnutí nějaký ráz. Ve druhém poločase na nějakou větší šanci čekáme marně.
59'
Dlouho ale fotbalisé ve žlutém bez balónu nebyli. Álvaro Morata totiž svedl marný boj s velkou přesilou třech soupeřů.
58'
Antoine Griezmann se rozčiluje na de Jonga, jenž Francouzovi poslal nedostižitelnou nahrávku. Katalánci zbytečně přišli o držení balónu.
57'
João Félix ukázal rychlé nohy, přes pozičně dobře bránícího Firpa se ale neprodral. Atleti na míči zůstanou, budou vhazovat.
56'
Suárez si počínal výborně v souboji proti dvěma protihráčům. Nastřelil Hermosa a vybojoval pro Barcelonu autové vhazování.
55'
V rychém brejku si Thomas Partey vyměnil míč s Moratou, následné zakončení ale zblokoval Piqué. Blokem skončilo i zakončení Correy.
54'
Rakitič zničehonic vymyslel parádní pas na Sergiho Roberta, jeho hlavička ale zamířila do země nikoho.
53'
Skvělý obranný skluz Clémenta Lengleta, který zastavil po lajně pronikajícího Correu. Kdyby Argentinec prošel, bylo by z toho přečíslení dva na jednoho.
52'
Luís Suárez neměl komu dopředu, a tak nahrál dozadu Arthutovi. Brazilecroztahuje hru na levou stranu, kde zůstal osamocený Antoine Griezmann.
51'
V prvním poločase ještě Ivan Rakitić karetnímu trestu těsně ušel, teď už ale hlavní rozhodčí kartu vytahuje. Chorvat nedovoleně atakoval Thomase.
50'
Z velké dálky vyzkoušel štěstí Ángel Correa. Pokusil se o technický obstřel, ter Stegenovu svatyni však minul o pořádný kus.
49'
Druhý poločas začíná v poklidném duchu. Hra se odvýjí převážně ve středu hřiště. Aktuálně jsou na míči domácí.
48'
Je vidět, že domácí mají z Messiho repspekt. Nyní se k němu stáhli hned tři protihráči, Argentinec nedokázal najít Suáreze.
47'
Jan Oblak musel být v pozoru krátce po zahájení druhé půle, když si vyběhl skoro až na hranici vápna pro dlouhý nákop Messiho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas šlágru mezi Atléticem Madrid a Barcelonou branku nenabídl, avšak k vidění bylo hned několik zajímavých situací. Činil se hlavně Marc-André ter Stegen, jenž nejprve fantasticky vyrazil zakončení Hermosa a posléze si poradil s těžkou hlavičkou Moraty. I Katalánci ale měli šanci, v závěru první půle hlavičkoval Piqué do břevna.
45'
44'
Ángel Correa odvrátil balón pouze k nphám Júniora Firpa, jeho tvrdou ránu ale dokázal zblokovat Thomas Partey.
43'
První gól střetnutí měl na hlavě Gerard Piqué, kulatý nesmysl se ovšem odrazil od země do břevna a následně zpátky do hřiště!
42'
Roh byl vzápětí k viděí i na druhé straně. Slabý centr dokázal odhalvičkovat do bezpečí Saúl Ñíguez.
41'
Marc-André ter Stegen je snad nepřekonatelný! Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Morata, avšak brankář se včas položil na zem a zasáhl pravou rukou!
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Na polovině hřiště atakoval Koke na hranici pravidel de Jonga. Hlavní rozhodčí k překvapení Katalánců nechává ve hře pokračovat.
38'
Tentokráte se rohového kopu ujmul Arthur. Ani jemu ale centr nevyšel, bez problémů ho pro sebe stáhl Jan Oblak.
37'
Teď už se uruguayský snajpr k míči dostal. Neměl komu přihrát, a tak vypálil ránu z dobrých dvaceti metrů, ta proletěla kousek vedle levé tyče.
36'
K odraženému balónu sprintoval Suárez, jenže ještě blíže k němu měl Mario Hermoso. Stoper nic neriskoval a odkopl míč do autu.
35'
Messimu se centr od rohového praporku hrubě nepovedl. Dal balónu takovou faleš, že se vytočil až do zámezí.
34'
Před rozehrávkou rohového kopu rozhodčí ještě pozastavuje hru. Důvodem je pošťuchování mezi Suárezem a Felipem.
33'
Lionel Messi si ideálně pokopl míč do běhu, avšak Saúl Ñíguez zareagoval výborně a argentinského kouzelníka za svá záda nepustil.
32'
Teď se ovšem žlutí. Provinil se Gerard Piqué, jenž si tak bude muset dávat velký pozor pro zbytek zápasu.
31'
Ivan Rakitić viditelně stáhl k zemi Álvara Moratu. Kolem rozhodčího se hned sběhli tři hráči Atlética, požadující žlutý kartónek pro Chorvata. Marně.
30'
Je za námi půl hodina z dnešního střetnutí. Gól ještě nepadl, přesto sledujeme velmi zajímavé utkání. Atleti byli dvakrát blízko gólu, nejprve ale ter Stegena zachránila tyčka, posléze německý gólman předvedl senzační zákrok proti Hermosovi.
29'
Júnior Firpo neočekával nahrávku do běhu od Rakitiče. Za míčem se rozběhl pozdě, na hrací ploše ho už ke smůle hostů nezastihl.
28'
Valverdeho družina se usadila na polovině soupeře. K vidění je tradiční kombinační hra, do níž se zapojují i oba stopeři.
27'
Arthur se nechal odstavit Felipem, jenž využil fyzických proporcí, krajana v dresu soupeře povalil k zemi v rámci pravidel.
26'
První zákrok si připsal Jan Oblak. Moc práce neměl, Rakitičovo zakončení ve skluzu postrádalo na razanci.
25'
Héctor Herrera si vytvořil prostor a posléze vypálil z hranice šestnáctky techcnický projektil těsně vedle pravé tyče.
24'
Pouze za cenu dlouhého odkopu dokázal Katalánce osvobodit Frenkie de Jong. Kulatý nesmysl si bez problémů zpracoval Felipe, od nějž začíná další akce Atlética.
23'
Domácí pokračují ve vyvinuté aktivitě. Barca se herně hledá, styl soupeře jí vůbec nevyhovuje.
22'
Pro Correu inkasovaná karta znamená stopku v dalším utkání, Argentince se zápas ve Villarealu určitě týkat nebude.
21'
Na karty už znovu vede domácí mužstvo. Za zbytečný skluz do de Jonga si žluté upozornění vysloužil Ángel Correa.
20'
Fantastický Marc-André ter Stegen! na přetažený centr Félixe si naběhl nikým nehlídaný Mario Hermoso, jehož zakončení ale německý gólman vyrazil levou nohou vyrazil těsně vedle!
19'
Svěřenci kouče Simeoneho zatím nepouštějí Barcelonu k jejich typické hře. Naopak jsou to oni, kdo momentálně kombinují na polovině protivníka.
18'
Koke se dožadoval odpískání pokutového kopu, avšak rozhodčí dobře viděl, že ke kontaktu mezi ním a Firpem došlo ještě před šestnáctkou. Levý bek Katalánců obdržel za svůj faul kartu žluté barvy.
18'
Na výborný pas Trippiera si naskočil Álvaro Morata. Španělský forvard však nedokázal dostatečně sklopit míč, hlavičkoval vysoko nad.
17'
Kontakt mezi Firpem a Kokem hlavní arbitr střetnutí vyhodnotil jako nedovolený, Atleti budou kopat standardku ze zajímavé pozice.
16'
Ofenzivu se vydal podpořit bek Kieran Trippier. Angličan vyslal do vápna nebezpečný centr, který dokázal Gerard Piqué odvrátit až na po druhé.
15'
Ani teď se nizozemskému středopolaři nezadařilo podle představ. Dlouho váhal s rozehrávkou, ve finále přihrával už mimo hrací plochu.
14'
Frenkie de Jong se snažil ze všech sil oběhnout Felipeho. Brazilec ale využil fyzických proporcí a holandského mladíka před sebe nepustil.
13'
Dobře přečetl rozehrávku Sergiho Roberta záložník Ángel Correa, jenž ale nedokázal těžký míč zpracovat, od jeho pravačky se odrazil do zámezí.
12'
Katalánci zahajují pro jejich styl klasickou kombinační hru. Cílem je sérií nahrávek uspat soupeře a poté nečekaně zaútočit.
11'
Domácí celek rozehrával druhý rohový kop, ani z něj ale nevzniklo nebezpečí pro ter Stegenovu svatyni, nejvýše se totiž vyšplhal stoper Clément Lenglet.
10'
Álvaro Morata si šikovně zpracoval míč na prsa, aby se následně otočil a pokusil se zakončit z velkého úhlu. Piqué srazil kulatý nesmysl na do autu.
9'
Felipe si nedělal těžkou hlavu s rozehrávkou. Luís Suárez na něj tvrdě dorážel, brazilský stoper se s míčem otočil a z poloviny nahrál dozadu Oblakovi.
8'
Thomas Partey šel do skluzu, jenže místo balónu trefil jen nohy protihráče. Hlavní rozhodčí po prvé sahá do kapsičky a vytahuje žlutou kartu.
7'
Atleti byli kousek od vedení! Zpětnou nahrávku jednoho z domácích fotbalistů si směrem k vlastní bráně srazil Júnior Firpo, ter Stegena zachránila pravá tyč!
6'
Kapitán Koke u lajny srdnatě zabojoval a z velmi složité situace dokázal vybojovat první rohový kop zápasu.
5'
Dlouhý pas stopera Gerarda Piquého neměl šanci na úspěch, Antoine Griezmannovi chybělo k míči dobrých pět metrů.
4'
Sergi Roberto nedokázal najt na středu Arthura, který byl výborně bráněn Thomasem Parteym. Ghanský středopolař získal balón do své moci.
3'
Alvaro Morata se na útočné polovině dopustil faulu, na míč se tudíž dostane katalánské mužstvo.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté Barcelony dnes hrají ve žlutém zbarvení.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Saúl Ñíguez – Á. Correa, H. Herrera, Partey, Koke (C) – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – Arias, Lemar, M. Llorente, Šaponjić, Vitolo, Lodi.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Lenglet, Piqué, Firpo – Rakitić, F. de Jong, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Aleñá, Fati, C. Pérez, Umtiti, Wagué, Arturo Vidal.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
FC Barcelona

Zdá se, že Katalánci najeli na správnou vlnu. Po porážce v Levante na začátku měsíce se Barcelona zvedla a od té doby neprohrála, jen pražskou Slavii nedokázala na Camp Nou porazit, dokonce ani vstřelit gól. Celtu, Leganes a i důležitý zápas s Borussí ale svěřenci kouče Valverdeho zvládli. Barcelona se může vrátit zpátky do čela soutěže, to by ale musela ve šlágru uspět za tři body. V ofenzivě Katalánci tradičně sázejí na Messiho, jenž vsítil osm ligových gólů. Luís Suárez ovšem nezaostává, na kontě má jen o jeden zásah méně.
Atlético Madrid

Atletům se letos herně, ani výsledkově příliš nedaří. Svěřenci kouče SImeoneho aktuálně okupují pátou příčku, na čelo ale ztrácí pouhých šest bodů, neboť i Barcelona s Realem poztráceli poměrně dost bodů. Atlético tlačí bota hlavně v ofenzivní činnosti. Devět inkasovaných branek je vůbec nejlepší počin v celé lize, jenže jen šestnáct vstřelených patří pro změnu mezi nejhorší statistiky. Nejlepším střelcem týmu je Alvaro Morata, jenž rozvlnil síť soupeře pětkrát.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás u sledování šlágru čtrnáctého kola španělské La Ligy, v němž Atlético Madrid přivítá na domácím stadiónu Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.