La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Celta Vigo - 21. září 2019   18:30

0:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Trippier, J. Giménez, Felipe, Lodi – Á. Correa (60. Vitolo), H. Herrera (60. Partey), Saúl Ñíguez, Koke (C) – D. Costa, Félix (69. Morata).
Adán – Arias, Hermoso, Morata, Vitolo, Partey, Savić.
M. López
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
57 701 diváků
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Denis Suárez (73. Méndez), Lobotka, Yokuşlu (66. Pape Diop), Rafinha – S. Mina, Aspas (88. Sisto).
S. Álvarez – Costas, Losada, Méndez, Sisto, K. Vázquez, Pape Diop.

Utkání je u konce. V zápase pátého kola La Ligy jsme branku neviděli a Atlétiko tak ve druhém zápase po sobě ztrácí body. Dnes se jednalo o vyrovnané utkání, ve kterém měl více šancí domácí celek. Skvěle chytající Blanco ale vytáhl tři povedené zákroky, kterými zachránil svému celku cenný bod. V 75. minutě se musel činit také Oblak na druhé straně. Méndezovu šanci taktéž zastavil. Celta Vigo vybojovala důležitý bod, díky kterému v dosavadní tabulce poskočí na 13. místo.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:0. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:12.
90+5'
Těsně po závěrečném hvizdu se do sebe pustili Costa s Olazou. Oba hráči si od rozhodčího vysloužili žlutou kartu.
90+5'
90+5'
Hosté už v poslední minutě utkání jen polehávají na hrací ploše. Sudí López utkání každou chvíli ukončí.
90+4'
Saúl byl při kombinaci nepřesný a nakonec mu balón odskočil z nohy. Blanco si pro opuštěný míč došel a za okamžik rozehraje.
90+3'
Morata se provinil útočným faulem na brankáře Blanca.
90+2'
Atlétiku se nedaří vytvoření nějaké šance. Celta Vigo v závěru brání jako jeden muž.
90+1'
Žlutou kartu dostává Pape Diop (Real Club Celta de Vigo).
90'
Čtvrtý rozhodčí ukázal, že nad rámec řádné hrací doby se přidá 5 minut.
89'
Další ofsajd Atlétika Madrid je na světě.
88'
Sisto si po příchodu na trávník počkal na zadní tyči na přetažený centr a placírkou jej poslal na bránu. Zakončení to však nebylo důrazné a Oblak moc práce neměl.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Pione Sisto.
87'
Praporek pomezního rozhodčího je opět nahoře. Atlétiko se v krátké době znovu zjevilo v ofsajdu.
86'
Costa neudržel míč na hrací ploše a tohle je voda na mlýn pro Celtu. Hosté s rozehrávkou od brány jistě spěchat nebudou.
84'
Lodi hraje dnes opravdu výborný zápas. Opět se dostal k míči na levé straně a svou střelu namířil k zadní tyči. Chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby se domácí tým mohl radovat.
84'
Costa sklepl míč na Parteyho, jehož křížná pobídka k nohám Moraty mířila do ofsajdu.
83'
Celta se rychle přesunula na útočnou polovinu a šetří cenné vteřiny. K zisku jednoho bodu z půdy favorita je nesmírně blízko.
81'
Žlutou kartu dostává Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).
80'
Mina si naváděl míč na pravačku. Těsně za vápnem vypálil technicky, ovšem tento pokus mezi tři tyče nezaplul.
79'
Morata nepředložil Lodimu ideální přihrávku. Levý bek Madridu se ocitl v nepříliš komfortní pozici k centru, a tak Atlétiko ani z této akce nezahrozilo.
77'
Hostující brankář Blanco si vynutil žlutou kartu za zdržování hry a vyčkávání s odkopem.
76'
Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid).
76'
Hra se kvapem přenesla na druhou stranu a domácí budou rozehrávat již další rohový kop v tomto střetnutí.
75'
Mina parádní přihrávkou vybídl Méndeze ke skórování. Střídající hráč se zjevil sám před Oblakem a snažil se mu posunout balón mezi nohy. Slovinský brankář se ovšem vyznamenal a v důležitou chvíli podržel svůj tým.
74'
Červenobílí si přihrávají míč a postupnými krůčky se snaží otevřít dosud pevnou obranu Celty Vigo.
73'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Brais Méndez.
73'
Další útočná akce Atlétika skončila. Míč doputoval do zámezí a odkopávat bude Blanco.
72'
Rohový kop domácímu celku nevyšel dle představ. Střídající Morata nehlavičkoval z moc komfortní pozice a přestřelil.
70'
Diego Simeone je za postranní čárou napomínán čtvrtým rozhodčím. Pro impulzivního kouče se jedná o celkem tradiční zápasový rituál.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Álvaro Morata.
68'
Costa jen o pár centimetrů nedosáhl na přízemní pobídku Lodiho. Vysoký útočník se ještě domáhal faulu.
67'
Suárez prováhal možnost ke střele a nakonec zvolil kličku. Přes bránícího hráče ovšem nepřešel.
67'
Aidoo už je za postranní čárou připraven k návratu do hry. Střídat zatím nehodlá i přesto, že jej souboj s Costou velmi bolel.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Pape Diop.
65'
Aidoo stále zůstává ležet na trávníku a zatím to nevypadá, že by měl ve hře pokračovat.
64'
Costa si při souboji s Aideem pomohl nedovoleně. Rozhodčí útočníka kartou nepotrestal, zatímco právě Aspas si vysloužil žluté napomenutí za prostesty.
63'
Žlutou kartu dostává Iago Aspas (Real Club Celta de Vigo).
63'
Lodi posílal do vápna střílený centr, který Blanco raději prodloužil za sebe.
62'
Félix hledal ve vápně Diega Costu, který si míč předkopl nad sebe, ale snaha o nůžky mu nevyšla. Atlétiko zůstane u míče, protože bude kopat od rohového praporku.
61'
Domácí si přihrávají míč z nohy na nohu, ale zatím to vypadá, že chtějí spíše uspat hada. Dlouho se na hrací ploše nic vážného nedělo.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Vitolo.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Thomas Partey.
58'
Suárez poslal do vápna poměrně dobrý centr, ovšem jeho spoluhráči nestáli tam, kde měli stát. Felipe bez potíží hlavou odvrátil.
57'
Hráči ve světle modrých dresech kombinovali na útočné polovině. Po chvilkovém tlaku si vybojovali standardní situaci. Provinil se Trippier.
55'
Přízemní centr, který mířil před bránu, nenašel žádného domácího fotbalistu. Costa měl k balónu poměrně daleko.
54'
Domácí museli upalovat do defenzívy, protože Lobotka předvedl dobrý náběh za obranu.
52'
Blanco vyrazil další střelecký pokus. Rána Saúla šla ze třiceti metrů směrem do bránu. Hostující gólman dnes působí velmi jistě.
52'
Simeone na lavičce madridského mužstva není vůbec spokojen s tím, co jeho svěřenci dnes předvádí.
50'
Rafinhův centr do vápna našel Giméneze. Ze standardních situací zatím Celta nebezpečná vůbec není a domácím se daří odvracet veškeré míče, které míří do vápna.
49'
Po faulu domácích fotbalistů se bude kopat přímý kop proti brance Jana Oblaka.
48'
Celta se už ubránila úvodnímu náporu Atlétika a také se žene vpřed.
47'
Trippier přihrával pod sebe, jenže následný centr žádného z domácích hráčů ve vápně nenašel.
46'
Úvodní poločas nám skončil a branku jsme zatím neviděli. Atlétiko mělo dle očekávání více šancí, ale Blancovi k dosavadnímu čistému kontu stačilo dvakrát ukázat svůj um. Ve středu pole se jedná o vyrovnaný zápas a rozhodně Celta nepřijela na svatostánek Atlétika jen bránit. Druhá půle začne zhruba za patnáct minut.
45+4'
45+4'
Trippier napálil pouze zeď a první poločas bude za malou chvíli ukončen.
45+2'
Aidoo fauloval těsně před pokutovým územím Costu. Atlétiko bude mít v závěru poločasu ideální příležitost na vstřelení branky z přímého kopu.
45+2'
Žlutou kartu dostává Joseph Aidoo (Real Club Celta de Vigo).
45+2'
Vzápětí kopali hosté další roh. Ani s následujícím pokusem si však Suárez neporadil o moc lépe.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Suárezův centr byl však hrubě nepřesný a na přední tyči nenašel nikoho.
45'
Mallo hledal ve vápně své spoluhráče centrem. Jeho pas byl však sražen mimo hrací plochu. Uvidíme druhý rohový kop Celty Vigo v dnešním utkání.
43'
Atlétiko kopalo další rohový kop. Centr Kokeho nedokázal Felipe usměrnit do brány.
42'
Domácí nikam nespěchají a budou se snažit postupnou kombinací dostat se až k vápnu.
41'
Další faul byl k vidění u Atlétika Madrid. Akce pokračovala, ale slovenský špílmachr Lobotka si o pár sekund později nepohlídal ofsajdovou past.
39'
Lodi zůstal po souboji s Mallem ležet na trávníku. Kapitánovi hostů se navíc nelíbilo, že levý obránce madridského mužstva spadl na zemi příliš ochotně.
39'
Celta vybojovala míč na své polovině, ovšem do přečíslení se opět nedostala. Atlétiko se vrací do obranných řad velmi dobře.
37'
Diego Costa pálil z velmi netradiční pozice. Seběhl si do hloubi pole a napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů. Není divu, že bránu netrefil. Tohle rozhodně není prostor, ve kterém by vynikaly schopnosti španělského útočníka.
36'
Na střelecké pokusy sice zatím vedou domácí 7-2, ale o přesvědčivém výkonu favorita řeč být nemůže.
35'
Hosté kombinují na své polovině a k míči pouští také brankáře Blanca. I nadále platí, že Atlétiko nepresuje příliš blízko k bráně Celty.
34'
Rafinha dokázal obehrát dva protihráče, ovšem na Felipeho si už nepřišel. Tlak Atlétika z předchozích pěti minut je pryč.
33'
Aspas přistrčil míč do strany Suárezovi, jehož pobídka našla pouze hlavu domácího stopera.
31'
Další pokus útočníka Félixe tentokrát prostor mezi tyčemi minul. Střela šla zhruba tři metry nad bránu.
30'
Costa dvakrát jen těsně nedosáhl na propadlý míč, jinak by zakončoval do odkryté brány. Celé akci předcházela šance Félixe, který svou přízemní ránu usměrnil pouze do moci Blanca.
29'
Blanca pořádně prověřil Renan Lodi. Dalekonosnou ránu mířil pod břevno, ale hostující gólman se vyznamenal skvělým zákrokem.
28'
Felipe skvělým skluzem zabránil průnikové přihrávce. Vigo bude kopat rohový kop.
27'
Celta však opět celkem jednoduše získala míč a měla před sebou otevřenou obranu Atlétika. Možnost k šanci ale zahodila.
26'
Suárez to zvládl i nyní v defenzívě. Dokázal hlavičkou odvrátit míč do zámezí. Aut budou vhazovat domácí fotbalisté.
25'
Suárez se k přečíslení nedostal. Celkem pěkný balón z noh spoluhráče k němu nakonec nedoputoval.
24'
Hosté zhruba minutu drželi míč na polovině Atlétika, ale nic kloudného nevymysleli.
22'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Celta je nebojácná směrem dopředu.
20'
Z následného rohového kopu domácí nevytěžili nic. Trenér Simeone je na střídačce zamyšlený. S hrou svého celku spokojen být prozatím nemůže.
19'
Correa při snaze vypálit zpoza šestnáctky trefil pouze před sebou stojícího Arauja.
19'
Kokeho přihrávka, která měla mířit na pravé křídlo, byla velmi nepřesná. Červenobílí předvedli další zbytečnou ztrátu míče.
18'
Domácí jsou zatím poměrně pasivní. Svého soupeře při rozehrávce nepresují moc vysoko.
17'
Balón však už přebrali do své moci hosté a budou se snažit něco směrem dopředu vymyslet.
16'
Pokračuje se ve hře. Atlétiko drží míč na svých kopačkách.
15'
Jan Oblak vystartoval z brány včas, ale těsně po svém zákroku inkasoval tvrdý úder. Srazili se oba hráči. Vypadá to, že jeden z nejlepších brankářů na světě nakonec bude v pořádku.
14'
Rafinha po faulu soupeře zůstal ležet na zemi. Hosté budou kopat svou první standardní situaci v tomto zápase.
13'
Hosté jsou nyní častěji na míči a tento fakt se pochopitelně domácím příznivcům nelíbí.
13'
Blanco přesným výkopem našel na levé straně svého spoluhráče. Celta podnikla poměrně rychlou akci, která skončila nepřesnou přihrávkou.
12'
Félix pomohl obraně a rychle se vrátil do defenzívy. Dokázal zastavit průnikovou přihrávku do vápna.
11'
Lodi na půlící čáře nabral svého protihráče a zbytečně fauloval. Sudímu tento moment neunikl.
10'
Costa si předkopl míč až příliš před sebe a zhatil akci domácího týmu. Za malý okamžik bude Blanco rozehrávat od své svatyně.
9'
Madridský tým se opět přemístil na útočnou polovinu. Zkouší to přes levou stranu.
8'
Aspas si dokázal zpracovat dlouhý pas a postupně si balón naváděl ke střele na levačku. Nakonec se rozhodl centrovat, ale svého spoluhráče na levé straně najít nedokázal.
7'
Nyní však s míčem hrají fotbalisté Celty Vigo. Kombinují v okolí půlící čáry.
6'
Úvod patří favoritovi tohoto zápasu. Atlétiko hned od začátku svého soupeře mačká na obranné polovině.
5'
Proti rohovému kopu Trippiera vystartoval Blanco z brány, dokázal míč vyboxovat do bezpečí.
4'
Dalšího faulu se dopustili hosté. Tentokrát budou kopat z příhodnější pozice.
3'
Trippier posadil míč přímo na hlavu Felipeho, jehož hlavičku hostující brankář Blanco parádním způsobem vytáhl nad horní tyč.
2'
Domácí se už přesunuli na útočnou polovinu a za malou chvíli budou po faulu Malla rozehrávat standardní situaci.
1'
Giménez odvrátil první nebezpečný centr v podání hostů.
1'
Atlétiko do utkání nastupuje tradičně v červenobílých barvách. Celta navlékla světle modré dresy.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, J. Giménez, Felipe, Lodi – Á. Correa, H. Herrera, Saúl Ñíguez, Koke (C) – D. Costa, Félix.
Náhradníci: Adán – Arias, Hermoso, Morata, Vitolo, Partey, Savić.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Denis Suárez, Lobotka, Yokuşlu, Rafinha – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: S. Álvarez – Costas, Losada, Méndez, Sisto, K. Vázquez, Pape Diop.

Rozhodčí: M. López.
ATLÉTICO MADRID

Španělský gigant se po čtyřech kolech nachází na druhé příčce s devíti body na kontě. Svěřenci argentinského stratéga Diega Simeoneho vyhráli úvodní tři kola s celky Getafe (1:0), Leganes (1:0) a Eibarem (3:2). Uplynulý víkend však madridský tým poprvé v sezoně narazil a prohrál na půdě klubu Real Sociedad 0:2. Atlétiko ve středu vstoupilo do skupinové fáze Ligy mistrů, když hned na úvod přijel na Estadio Wanda Metropolitano Juventus Turín. Po remíze 2:2 si teda oba favorité na nejvyšší mety připsali po bodu. Červenobílí ale musí zlepšit produktivitu, neboť zatím vsítili pouhých pět branek, o dvě z nich se postaral záložník Vitolo.
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Celta Vigo se v posledních sezonách usadila mezi španělským nadprůměrem a párkrát se dostala také do hlavní fáze Evropské ligy. Na začátku sezony 2019/2020 se však tomuto celku moc nedaří. Ve čtyřech duelech uhrála Celta pouze čtyři body a nachází se na 16. místě La Ligy. V prvním kole prohrála s Realem Madrid 1:3, následující týden si spravila chuť, když porazila Valencii 1:0. Poté následovala remíza 1:1 na půdě první Sevilly a minulý týden porážka 0:2 s Granadou. Hned dva domácí hráči navíc inkasovali červenou kartu. Sečteno, podtrženo, Celta Vigo měla hned na začátku sezony těžký los, který pokračuje následujícím utkání na půdě Atlétika. Favoritem dnes bude Atlétiko Madrid.
Přeji vám příjemný sobotní podvečer. Španělská nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje pátým kolem a my se budeme věnovat v našem textovém přenosu utkání mezi Atléticem Madrid a Celtou de Vigo. Zápas startuje v 18:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.