La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Mallorca - 3. července 2020   22:00

Atlético
29' Morata  • 45+4' Morata (M. Llorente) • 79' Koke
3:0
(2:0)
Atlético
Oblak – Trippier, J. Giménez, Savić, M. Sánchez (63. Lodi) – Carrasco (55. Vitolo), Saúl Ñíguez (81. Partey), Koke (C), M. Llorente – Félix (55. Á. Correa), Morata (63. D. Costa).
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Mallorca
Reina – Gámez (70. Sastre), Sedlar, Raíllo, Pozo – Rodríguez (58. Lago Junior), Baba Mohammed (81. Chavarría), Febas (58. Sevilla), Trajkovski – Cucho Hernández (70. Prats), Kubo.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
Je konec! Atlético Madrid zvládlo utkání s Mallorcou a vítězí 3:0. Dlouho jsme sice čekali na úvodní šanci, ale od pětadvacáté minuty si Atlético hrálo s Mallorco jako kočka s myší. První obrovskou šanci ještě Félix zahodil, ale o minutu později fauloval Aleksandar Sedlar v pokutovém území Moratu a sudí nařídil pokutový kop. Moratovu ránu sice hostující brankář Reina zneškodnil, ale při penaltě nestál na čáře a rozhodčí nařídil penaltu opakovat. Na druhý pokus už Álvaro Morata s přehledem otevřel skóre. Vzápětí měl druhou obrovskou možnost Félix, jenže znovu netrefil branku. V samotném závěru čtyřminutového nastavení pak po pěkné akci přidal svou druhou branku v utkání Álvaro Morata. Po změně stran tempo hry výrazně opadlo, ale Atlético si nadále hlídalo průběh duelu. Deset minut před koncem navíc přidal šťastnou pojistku Koke.
90+4'
90+3'
Hosté se do šance nedostali ani po následném rohovém kopu. Naopak Renan Lodi se snažil vyslat do brejku Diega Costu, jenže s domácím útočníkem se stačil vrátit obránce.
90+2'
Kubo si naběhl na parádní centr z pravé strany, jenže jeho hlavičku stačil José Giménez stojící v těsné blízkosti přizvednout na rohový kop. Mallorca chce vsítit alespoň jednu branku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Joan Sastre v samotném závěru dnešního souboje vyzkoušel své střelecké štěstí zpoza hranice pokutového území. Míč však trefil vnějším nártem a jeho rána prolétla na tribunu.
89'
Koke fantasticky přenesl míč do volného prostoru na levé straně. Za jeho nákopem spěchal střídající Renan Lodi, který si jej ale ukopl do autu. Hosté budou vhazovat.
88'
Kieran Trippier si bez problémů pohlídal pohyb napadajícího soupeře a nechal před ním propadnout míč do zámezí. Atlético si užívá závěrečné minuty dnešního souboje.
87'
Madridský celek následně zahrával rohový kop. Do padajícího centru se z voleje opřel Thomas Partey, jehož dělovka prosvištěla nad břevnem Mallorcy.
86'
Kieran Trippier se ujal rozehrávky přímého kopu domácího Atlética. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde před Diegem Costou zasáhl obránce.
85'
Další útočnou akci Mallorcy zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Na své postavení si nedal pozor Kubo, který dnes jinak hýří aktivitou. Bude zajímavé sledovat, zda mu Real Madrid dá po sezóně šanci.
84'
Právě Raillo nyní musel rozehrávat pod velkým tlakem. Napadající Vitolo jej dostal do svízelné situace, ze které si stoper hostující Mallorcy pomohl jen odkopem do autu.
83'
Correa poslal prudkou přihrávku do velkého vápna, kam si naběhl aktivní Diego Costa, který se ale musel otáčet a Antonio Raíllo mu nedal dostatek prostoru.
82'
Střídající Thomas Partey se skvěle vrátil na vlastní polovinu a vynikajícím defenzivním zákrokem vybojoval pro domácí celek balón.
81'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba Mohammed, přichází Pablo Chavarría.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Thomas Partey.
79'
Atlético právě vstřelilo branku!
Tohle je pro Mallorcu opravdu krutá rána! Atlético totiž přidává třetí branku! KOKE se v náběhu zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče. Jeho rána trefila obránce, od jehož kopačky se míč odrazil do sítě!
77'
Rozhodčí i ve druhé půli nařídil krátkou přihrávku na občerstvení.
76'
Lago Junior dostal přihrávku do pokutového území, rychlou přešlapovačkou si míč připravil do střelecké pozice, ale placírkou trefil jen prvního obránce.
75'
Salva Sevilla vhazoval na levé straně. Mallorca po rychlé kombinaci dokázala přenést hru na pravé křídlo, jenže Alejandro Pozo byl faulován.
74'
Renan Lodi využil volného prostoru na levé straně, rychle si přehodil míč na levačku, ale dloubákem vypálil těsně nad břevno hostující svatyně.
73'
Vitolo měl moře prostoru na levé straně, jenže místo odcentrování raději zapojil do rozehrávky další záložníky domácího celku. Mallorca se už pouze brání.
72'
Alejandro Pozo sice předskočil Kokeho, jenže při zpracování mu míč brnknul o roku, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Atlético bude rozehrávat.
71'
Correa prošel po pravém křídle do pokutového území, zpětnou přihrávkou oslovil Diega Costu, který sice zakončil bez váhání, jenže trefil prvního soupeře.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Fran Gámez, přichází Joan Sastre.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Abdón Prats.
69'
Diego Costa fauloval před brankou Mallorcy a dostává žlutou kartu.
68'
Savič rozjel další útočnou akci Atlética Madrid z vlastní poloviny. Domácí celek nadále ovládá dění na trávníku a užívá si dnešní souboj s trápící se Mallorcou.
67'
Kieran Trippier upadl po souboji na hranici velkého vápna a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Rozhodčí měl střet přímo před očima a ukázal, že druhou penaltu v utkání neodpíská.
66'
Další velmi úsměvná situace! Jan Oblak si všiml Sáncheze, který zrovna odcházel kolem branky jako vystřídaný hráč. Oblak kvůli tomu raději zasáhl a nenechal hosty vystavit se do ofsajdu.
65'
Kubo dostal přihrávku na pravou stranu, odkud levačkou odcentroval na malé vápno, ale Renan Lodi se na trávníku uvedl odhlavičkováním míče na roh.
64'
Lago Junior se z levého křídla fantastickým slalomem prosmýkl až do pokutového území, jenže zpětnou přihrávkou na hranici velkého vápna neoslovil nikoho v bílém.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Diego Costa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Renan Lodi.
62'
Koke si znovu splnil svou práci v blízkosti vlastní šestnáctky. Salva Sevilla dpstal prudkou přihrávku a domácí kapitán mu okamžitě namasíroval achilovku.
61'
Jan Oblak skvěle přečetl rozehrávku Mallorcy směřující na rozběhnutého Kuba, vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic. Defenziva Atlética funguje na jedničku.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Atlético si zatím bez větších problémů hlídá své dvoubrankové vedení. Mallorca se navíc prakticky nedostává do blízkosti domácí svatyně.
59'
João Félix nebyl při svém odchodu do kabin zrovna spokojený s brzkým vystřídáním. Portugalský talent vztekle praštil míčem o zem. Simeone s ním zřejmě bude mít pohovor.
58'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Salva Sevilla.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Lago Junior.
57'
Pozo si naběhl na přihrávku na pravou stranu, odkud poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže Iddrisu Baba Mohammed se k zakončení vůbec nedostal.
56'
José Giménez nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně nikdo v červenobílém dresu se k jeho pobídce neprodral. Obrana Mallorcy je po změně stran pozorná.
55'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Vitolo.
54'
Marcos Llorente dostal přihrávku na polovinu hřiště, nicméně jeho přihrávka na pravou stranu byla moc pomalá a fotbalisté Mallorcy míč získali pro sebe.
53'
Alejandro Pozo diriguje rozehrávku Atlética Madrid na vlastní polovině. Prudkou přihrávkou na střed hledal Babu Mohammeda, kterého skvěle střežil Koke.
52'
Kieran Trippier vyslal prudkou přihrávku na polovině hřiště, jenže João Félix si zrovna nepotykal se zpracováním a míč mu od kopačky uskočil do zámezí.
51'
Hbitý Kubo procedil přihrávku do blízkosti pokutového území, odkud zakončoval Dani Rodríguez, jehož přízemní dělovku zablokoval obětavý José Giménez.
50'
Hra je přerušena! Aleksandar Trajkovski byl faulován v souboji na polovině hrací plochy a drží se za levý kotník. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
49'
Koke poslal prudkou přihrávku na pravou stranu, kde byl Trippier, jenže krajní obránce Atlética nedokázal přihrávkou přelstít obranu Mallorcy.
48'
Kubo dostal přihrávku na pravou stranu, průnikovou pobídkou rozběhl Cucha, jehož průnik do pokutového území utnul rezolutním odkopem na tribunu Saúl Ñíguez.
47'
João Félix prošel s míčem u nohy do pokutového území. Místo zakončení se talentovaný Portugalec snažil najít dobíhajícího Moratu, který na pobídku nedosáhl ani ve skluzu.
46'
Mallorca obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ostrovní celek se ihned vydal do útoku, jenže nákop na pravé křídlo propadl až do zámezí.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Atlética Madrid! Dlouho jsme sice čekali na úvodní šanci, ale od pětadvacáté minuty si Atlético hrálo s Mallorco jako kočka s myší. První obrovskou šanci ještě Félix zahodil, ale o minutu později fauloval Aleksandar Sedlar v pokutovém území Moratu a sudí nařídil pokutový kop. Moratovu ránu sice hostující brankář Reina zneškodnil, ale při penaltě nestál na čáře a rozhodčí nařídil penaltu opakovat. Na druhý pokus už Álvaro Morata s přehledem otevřel skóre. Vzápětí měl druhou obrovskou možnost Félix, jenže znovu netrefil branku. V samotném závěru čtyřminutového nastavení pak po pěkné akci přidal svou druhou branku v utkání Álvaro Morata. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+5'
45+4'
Atlético snad v poslední vteřině nastavení přidává druhou branku! Marcos Llorente se skvěle uvolnil na pravé straně pokutového území, poslal prudký střílený centr malým vápnem a osamocený ÁLVARO MORATA doklepl míč do prázdné branky!
45+4'
V samotném závěru nastavení zahrávalo rohový kop také domácí Atlético Madrid. Po krátké kombinaci přiletěl centr na Moratu, který si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
45+3'
Právě Carrasco se následně stal obětí nedovoleného zákroku na polovině hřiště. Domácí hráči se dožadovali žluté karty pro Poza, ale sudí situaci uklidnil domluvou.
45+2'
Mallorca zahrávala v nastavení další rohový kop. Iddrisu Baba Mohammed se tlačil do zakončení na malém vápně, ale Yannick Carrasco před ním míč se štěstím odhlavičkoval.
45+1'
45'
První žlutá karta také pro Atlético. Za nedovolený zákrok na polovině Mallorcy ji vyfasoval Saúl Ñíguez.
44'
Aktivní Kubo se ujal také rozehrávky rohového kopu. Jeho nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kraloval urostlý José Giménez.
43'
Kubo pláchl svému strážci na pravé straně a dostal se k odcentrování do pokutového území. Domácí kapitán Koke se s ním skvěle vrátil a srazil centr na rohový kop.
42'
Aleix Febas chtěl bleskově přenést těžiště hry na levé křídlo, nicméně v daném prostoru se nepohyboval nikdo v bílém dresu Mallorcy. Vhazovat bude Atlético.
41'
Yannick Carrasco si nyní splnil také své defenzivní povinnosti. Domácí fotbalista obral o míč aktivího Kuba a v tísni si raději pomohl zpětnou přihrávkou ke stoperům.
40'
Iddrisu Baba Mohammed potáhl míč do blízkosti pokutového území, jenže místo zakončení ještě roztáhl hru na pravou stranu. Cucho následně odcentroval, ale Kieran Trippier míč odhlavičkoval na roh.
39'
Alejandro Pozo diriguje rozehrávku Mallorcy na polovině soupeře. Hostující obránce chtěl poslat přihrávku na rozběhnutého Cucha, ale José Giménez dnes působí v roli přerušitele hostující kombinace.
38'
Takefusa Kubo se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže musel zakončovat z ostrého úhlu a pozorný Jan Oblak si s jeho pozdravem hravě poradil.
37'
Simeoneho svěřenci zahrávali další rohový kop. Jeho exekuce se ujal Yannick Carrasco, který odcentroval na malé vápno, ale Manolo Reina schoval míč do rukavic.
36'
Až nyní se po velmi dlouhé době dostala Mallorca na polovinu madridského celku. Kubo neměl proti obránci sebemenší šanci a domácí celek už znovu spěchá dopředu.
35'
João Félix se potřetí během prvního poločasu dostal do střelecké pozice. Portugalský mladík tentokrát pálil zpoza velkého vápna, ale obránce ve skluzu srazil míč na rohový kop.
34'
Znovu se pokračuje ve hře. Fotbalisté Mallorcy se musí hodně rychle vzpamatovat. Domácí Atlético si totiž na trávníku dělá to, co chce.
32'
Rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
31'
Atlético mohlo bleskově odskočit na rozdíl dvou branek! João Félix se zjevil zcela osamocený v pokutovém území, ale levačkou poslal míč vysoko nad břevno!
29'
Atlético se nakonec dostává do vedení! K opakované penaltě se postavil neúspěšný střelec ÁLVARO MORATA a na druhý pokus uklidil míč s klidem na kopačkách pod břevno!
28'
Tak pozor! Hostující brankář Manolo Reina podle všeho nestál na brankové čáře a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil opakovanou penaltu!
27'
Exekuce pokutového kopu se ujal Álvaro Morata, jenže penaltu nekopl vůbec dobře a hostující brankář si připsal úspěšný zásah!
26'
Sedlar ještě dostává žlutou kartu.
26'
Pokutový kop pro Atlético! Morata byl stažen v pokutovém území při průniku na malé vápno a rozhodčí neváhal!
26'
Atlético v posledních minutách zařadilo vyšší rychlostní stupeň a tlačí se do pokutového území. Za přihrávkou z pravé strany spěchal Morata, ale obrana zasáhla.
25'
První obrovská šance Atlética! Félix si na levé straně vyměnil přihrávku s Carrascem, dostal se do pokutového území, ale technickou střelou těsně minul vzdálenější tyč!
24'
José Giménez si opět pohlídal sprintujícího Kuba a raději zahrál malou domů na Jana Oblaka. Slovinský brankář následně otočil těžiště hry na pravou stranu.
23'
Exekuce přímého kopu se ujal Aleksandar Trajkovski, který odcentroval na malé vápno, kam si naběhl Iddrisu Baba Mohammed, jenže v pádu poslal míč hlavou mimo tři tyče.
22'
Álvaro Morata se na vlastní polovině zapojil do souboje s Pozem, kterého trefil loktem do hrudníku a nabídl Mallorce rozehrávku přímého kopu. Do vápna už míří hlavičkáři.
21'
José Giménez musel znovu do akce! Domácí obránce se opět vydal do souboje s Kubem a i na druhý pokus před hráčem nízkého vzrůstu zakopl míč do bezpečí.
20'
Alejandro Pozo poslal prudkou přihrávku na pravé křídlo, kam sprintoval v úvodních minutách velmi aktivní Kubo, ale José Giménez před ním odkopl míč na tribunu.
19'
Yannick Carrasco se v pokutovém území probil k Moratově patičce, ustál ostrý souboj a následně vypálil z otočky. Jeho rána v pádu však prolétla vysoko nad břevnem.
18'
Iddrisu Baba Mohammed zariskoval zpětnou přihrávkou na vlastní stopery. Zadáci Mallorcy si s jeho těžkou pobídkou poradili a před dotírajícím Moratou s přehledem rozehráli.
17'
Jan Oblak se musel po delší době zapojit do rozehrávky domácího celku. Slovinský brankář se rozhodl pro vysoký nákop na polovinu soupeře, kde zasáhl Kubo.
16'
Kieran Trippier dostal přihrávku na pravou stranu, odkud krásným centrem našel Sáncheze, ale hostující brankář jeho ránu z ostrého úhlu vyrazil před branku, kde následně zažehnali nebezpečí hostující obránci.
15'
Carrasco se na levé straně zmocnil odraženého míče a bez váhání jej poslal do ohně. Ani Morata ani Félix se však do zakončení nedostali. Obrana Mallorcy je zatím pozorná.
14'
Alejandro Pozo kouzlil s míčem u nohy na pravé straně hrací plochy, jenže si nepřišel na zeď jménem José Giménez. Od domácího hráče se míč odrazil do autu.
13'
Savič poslal prudkou přihrávku na polovině hřiště, kde si míč skvěle pokryl Morata, jenže nikdo v červenobílém dresu jej náběhem nepodpořil.
12'
Na opačné straně hrací plochy si míč do střelecké pozice navedl hbitý Kubo, který následně vypálil levačkou, ale Jan Oblak jeho přízemní pokus schoval do rukavic.
11'
Kieran Trippier se chytrou kličkou zbavil obránce, jenže neustál následný lehký kontakt a poroučel se k zemi. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
10'
Mallorca uklidňuje rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Obránci hostujícího celku si poradili i s napadajícím Moratou a rozehráli konstruktivně.
9'
Álvaro Morata číhal na přihrávku na hranici velkého vápna, jenže se pohnul opačným směrem než putovala velmi prudká přihrávka. Zadáci soupeře míč nechali propadnout do autu.
8'
Manu Sánchez skvěle napadal rozehrávku hostujícího celku v blízkosti rohového praporku. Obránce Alejandro Pozo si dal dobrý pozor a vybojoval vhazování pro Mallorcu.
7'
Cucho Hernández sprintoval za přihrávkou mezi stopery madridského celku. José Giménez však pobídku přečetl a včasným zásahem ji zastavil.
6'
Yannick Carrasco se na polovině hřiště dostal k odraženému míči a hlavou jej sklepl na Saúla. Druhého jmenovaného skvěle napadal Kubo, který získal balón pro Mallorcu.
5'
Mallorca se vydala do rychlého protiútoku vedeného po pravém křídle. Dani Rodríguez potáhl míč do blízkosti pokutového území, ale domácí zadáci se rychle vrátili.
4'
Domácí celek zahrával první přímý kop dnešního souboje. Yannick Carrasco odcentroval na malé vápno, kam spěchal Savić, ale domácímu stoperovi scházel k zakončení krok.
3'
João Félix si tentokrát naběhl na přihrávku do pokutového území, nicméně stoper Aleksandar Sedlar si jeho náběh skvěle pokryl a vytlačil portugalský talent mimo palebnou pozici.
2'
Stopeři domácího Atlética nyní kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na skulinku v obraně Mallorcy. O přihrávu se hlásil Félix, ale přesný míč mu nebyl adresován.
1'
Mallorca obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale nákop na hranici pokutového území si bez problémů pohlídal stoper Stefan Savić.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí Atlético bude hrát v červenobílých dresech, zatímco Mallorca oblékne bílou sadu.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, J. Giménez, Savić, M. Sánchez – Carrasco, Saúl Ñíguez, Koke (C), M. Llorente – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – D. Costa, Arias, Lodi, Moya, Vitolo, Segovia, Lemar, Á. Correa, Partey, Šaponjić, H. Herrera.

RCD Mallorca: Reina – Gámez, Sedlar, Raíllo, Pozo – Rodríguez, Baba Mohammed, Febas, Trajkovski – Cucho Hernández, Kubo.
Náhradníci: Parera, J. Ruiz – Lago Junior, Salibur, Chavarría, Señé, Sastre, Prats, Romero, Campos, Sevilla.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
RCD Mallorca
Naopak Mallorce se po přestávce moc nedaří, protože zaznamenala čtyři porážky a jednu remízu. V posledním duelu však ostrovní klub naprosto přejel Celtu Vigo, které nasázel pět branek a zvítězil 5:1. Toto vítězství by hostující fotbalisty mělo hodit do pohody, kterou teď jednoznačně potřebují. Mallorca se totiž potácí na hraně sestupu, aktuálně je osmnáctá, přičemž na sedmnáctou Celtu Vigo ztrácí pět bodů, což je docela dost, jelikož do konce sezony zbývá už jenom pět zápasů. Dnešní hosté tak do zápasu s Atléticem vrhnou všechny své síly, určitě se pokusí o výhru, ale proti takovému velikánovi by se určitě spokojili i s remízou.

Poslední tři utkání
Mallorca vs. Celta Vigo – 5:1
Bilbao vs. Mallorca – 3:1
Real Madrid vs. Mallorca – 2:0
Atlético Madrid
Atlético se ještě v závěru této zdlouhavé sezony bude muset snažit, protože Ligu mistrů nemá zdaleka jistou. V tabulce je sice na třetím místě hned za Realem a Barcelonou, ale na čtvrtou Sevillu a pátý Villarreal moc velký náskok nemá. Od pouhé Evropské ligy ho tak dělí pět bodů, což není úplně nejméně, ale také ne zas tak moc. Dnešní domácí však nic neponechávají náhodě a za postupem se jistě kráčí, protože už drží šňůru jedenácti ligových zápasů bez porážky. Nedávno dokonce Atlético vyhrálo čtyři utkání v řadě, pak se ale muselo smířit s jedním bodem ze zápasu s Barcelonou, který však asi bralo všemi deseti, protože v tomto duelu mělo i docela štěstí, přičemž oba dva góly vstřelilo z penalty. Dnes by ale měl madridský celek potvrdit to, že proti hůře postaveným týmům se mu po koronapauze daří.

Barcelona vs. Atlético – 2:2
Atlético vs. Alavés – 2:1
Levante vs. Atlético – 0:1
Dobrý večer při sledování španělské LaLigy! Dnes začíná již 34. kola, protože letošní sezona se musí co nejrychleji dohrát. To odpálí svým soubojem Atlético a Mallorca, kde půjde o souboj obra s trpaslíkem, tak uvidíme, jestli se dočkáme překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.