La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sevilla - 6. října 2019   21:00

Barcelona
27' L. Suárez (N. Semedo) • 32' Arturo Vidal (Arthur) • 35' O. Dembèlé (Arthur) • 78' Messi
4:0
(3:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Todibo (73. R. Araújo), Piqué, N. Semedo – Arthur (65. Busquets), F. de Jong, Arturo Vidal (70. Rakitić) – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
Neto – Alba, Fati, Busquets, Griezmann, Rakitić, R. Araújo.
Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco
Camp Nou (Barcelona)
81 331 diváků
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Banega, Fernando, Ó. Torres (46. Jordán) – Ocampos, L. de Jong (65. Chicharito), Nolito (46. Munir).
Bunú – Munir, Escudero, Gudelj, Chicharito, Jordán, Koundé.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:12.
Ve šlágru osmého kola Barcelona poráží Sevillu hladce 4:0, půl hodiny k tomu ale vedla složitější cesta, než se podle výsledku zdá.

Hosté totiž vstoupili do zápasu výborně a Luuk de Jong měl několik velmi nadějných příležitostí, které ale zahodil a Barcelona trestala, krutě trestala. Na přelomu úvodní půlhodiny Barcelona skórovala třikrát během osmi minut a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Po změně stran de Jong v další tutovce trefil tyč, jedinou branku pak už přidal Lionel Messi. Ten překonal Tomáše Vaclíka z volného kopu a až v říjnu otevřel svůj gólový účet v nové sezóně.

Závěr zápasu se změnil v karetní mariáš, nejdříve se nechal vykartovat do příštího zápasu Gerard Pique, pak rozhodčí Mateu Lahoz přísně vyloučil debutujícího Uruguajce Ronalda Araúja a také protestujícího Dembélého.
Hráčem zápasu je vyhlášen Nélson Semedo.

Domácí kapitán Gerard Pique si po závěrečném hvizdu ještě vyříkává s rozhodčím Mateu Lahozem vyloučení debutujícího Ronalda Araúja.
90+3'
90+3'
Navasův centr vyrazil brankář ter Stegen a je konec!
90+3'
Banegu fauloval Frankie de Jong, následovat bude poslední standardní situace hostů.
90+2'
Banegův oblouček do pokutového území Chicarito nedokázal sklepnout Ocamposovi.
90+1'
Suárez udělal kličku Banegovi, ten soka podrazil a také vidí žlutou kartu.
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty. Barcelona dohrává zápas v devíti, vede ale o čtyři branky.
90'
Střela Jordána z volného kopu byla zdí nadražena vysoko nad branku.
88'
Žlutou kartu v chumlu protestujících hráčů inkasuje i Sergio Busquets.
88'
Červenou kartu vidí také Ousmane Dembéle, ten patrně vyrazil rozhodčímu Mateu Lahozovi z ruky sprej.
87'
Nešťastný debut pro Ronalda Araúja! Domácím utekl Chicarito, Araújo se s ním ještě dostal do kontaktu, Chicarito padl k zemi a rozhodčí Mateu Lahoz uruguajského debutanta posílá do šaten!
86'
Lionel Messi se z dálky opřel do balónu, jeho prudkou ránu likviduje Tomáš Vaclík.
85'
Gerard Pique po zapísknutí odkopl míč a dost možná si nechal dát úmyslně žlutou kartu, po niž vynechá zápas v Eibaru, následovat bude El Clásico...
84'
Parádička domácích, Rakitić přihrál Suárezovi elegantní patičkou a naběhl si do volného prostoru na zpětnou přihrávku, pak ale technickou střelu nasměroval nad branku.
82'
Ousmane Dembélé prošvihl ideální moment na přihrávku Suárezovi, pak se pokusil o příliš naivní individuální průnik do pokutového území, s nímž si hosté snadno poradili.
80'
Munir z levého křídla hledal před brankou Chicarita, ten ale v pádu jen nasměroval míč za barcelonskou branku.
78'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelonský fantom se přeci jen dočkal první branky v probíhající sezóně! LIONEL MESSI zakroutil míč přes sevillskou zeď, Tomáš Vaclík si sice na míč sáhl, ovšem vyrazit jej nedokázal!
77'
Lucas Ocampos zahrál rukou v blízkosti vlastního pokutového území a to bude další obrovská příležitost pro Lionela Messiho otevřít jeho gólový účet v této sezóně.
76'
Po sevillském rohu se Ocampos pokusil o uvolnění spoluhráče příliš troufalou patičkou, kterou domácí vystihli a založili rychlý protiútok, Suárez se ale u pokutového území do zakončení nedostal.
74'
Rakitić se opřel do balónu zpoza pokutového území, pohotovou ránou ale trefil jen bránícího Fernanda.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jean-Clair Todibo, přichází Ronald Araújo.
73'
Chystá se velký debut, do hry míří mladý uruguajský obránce v barcelonském dresu Ronald Araújo.
72'
Se střílenou přihrávkou Jesúse Navase před branku si poradil ter Stegen, německý brankář vyrazil míč do prostoru, kde nebyl nikdo z hostujících hráčů.
71'
Messi se šikovně vyhl soupeřově skluzu a pak prostrčil míč do pokutového území, Suárez na něj ale nedosáhl a odkopávat od své branky bude Tomáš Vaclík.
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Ivan Rakitić.
69'
Munir se na pravém křídle neprosadil přes Piqueho, toho pak fauloval a rozehrávat bude moci Marc-André ter Stegen.
68'
Opět Barcelona rozehrála roh nakrátko, Dembélé pak byl o míč připraven Jesúsem Navasem, ovšem domácí jej bleskově získali zpět, Arturo Vidal přesnou přihrávkou připravil tutovku pro Dembélého, ten však zcela osamocen před Vaclíkem vysoko přestřeluje!
67'
Ousmane Dembélé dostihl na levém křídle takřka ztracený míč a k radosti publika pak na Navasovi vybojoval sedmý rohový kop Barcelony, Sevilla už jich zahrávala dokonce osm.
66'
Hosté teď na své pravé straně zcela zapomněli na volného Dembélého, ten si ale déle zpracovával míč a pak už nedokázal mezi dvěma protihráči přihrát.
65'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Chicharito.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Sergio Busquets.
64'
Luis Suárez při průniku do pokutového území podklouzl, pak podrazil Carrica a za bouřlivého pískotu publika inkasuje žlutou kartu.
63'
Fotbalisté Sevilly teď vysunuli presink až k pokutovému území Barcelony, ovšem vůbec se jim nedaří dostat se k míči.
62'
Další roh Barcelony Démbélé rozehrál po zemi přes Messiho, pak ale byl v ofsajdu přistižen Arthur.
61'
Hosté se po zisku míče snaží hrát přímočaře, koneckonců moc jiného jim ani nezbývá, Jesús Navas ale z pravého křídla nepřesně přihrával.
61'
Z následného rohu už domácí Vaclíka neohrozili.
60'
První důležitý zákrok Tomáše Vaclíka! Ten se vyznamenal proti Lionelu Messimu, jenž své sólo po útočné polovině zakončil přízemní střelou ke vzdálenější tyči, český brankář ale jeho ránu vytáhl vedle.
59'
Na střelecké pokusy je stav 6:13, domácí jsou však výrazně efektivnější.
58'
Sevilla po zisku míče rychle přenesla hru k pokutovému území Barcelony, Sergio Reguilón po individuálním průniku vyzval ke střeleckému zakončení Ocampose, ten však pálil nad domácí branku.
57'
Barcelona se usadila na hostující polovině, hosté jen pasivně sledují přihrávky soupeře.
56'
Po rohu Jordána se Sevilla nedokázala před ter Stegenem nijak prosadit, neujaly se ani další dva centry.
55'
Sražený centr Ocampose končí v boční síti, hosté budou zahrávat rohový kop.
54'
Žlutou kartu dostává Ousmane Dembèlé (FC Barcelona).
54'
Barcelona vybojovala rohový kop, Dembélého centr hosté odvrátili jen k Messimu, ten pak nasměroval příliš prudkou kolmici Sergimu Robertovi na pravé křídlo.
53'
Sergio Reguilón zakončoval zpoza pokutového území přímo doprostřed branky, ter Stegen neměl potíže se svým zákrokem.
52'
Centr Jesúse Navase se Luuk de Jong pokusil sklepnout spoluhráčům, ti ale byli obsazeni.
51'
Messimu byl odmáván ofsajd po odkopu domácích z vlastního pokutového území, barcelonská hvězda byla jediným hráčem na útočné polovině.
49'
Domácí si teď pořádně zavařili po nakrátko zahraném odkopu od branky, přišli o míč v bezprostřední blízkosti pokutového území a Luuk de Jong pokračuje v zahazování příležitostí, když střílí do tyče!
49'
Utkání na Camp Nou sleduje 81 331 diváků.
48'
Nový muž na trávníku Joan Jordán ve středu hřiště podkopl Artura Vidala, domácí mohou rozehrávat.
47'
Ousmane Dembélé se pokusil proniknout po levém křídle, do pokutového území jej ale hosté nepustili.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Munir.
46'
Sevilla do druhého poločasu změní sestavu hned na dvou místech, na trávníku už jsou Munir a Joan Jordán.
Sevilla v úvodu zápasu přehrávala Barcelonu, měla dvě-tři velké šance, Luuk de Jong v nich však selhal a Barcelona tak trestala. Katalánci skórovali třikrát v rozmezí osmi minut a určili tak směr zápasu, po jehož polovině Barcelona vede 3:0.
45+1'
45+1'
Óliver Torres se na levém křídle dopustil faulu proti Semedovi, Barcelona už první poločas v klidu dohraje.
45+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Messimu to letos nestřílí, tak se staví do role nahrávače, tentokrát adresoval pas před branku Luisi Suárezovi, ten ale měl míč na dlouhou nohu a jen jej prodloužil k Vaclíkovi.
42'
Zkušený rozhodčí Mateu Lahoz udělil žlutou kartu hostujícímu trenéru Julenu Lopeteguiovi.
42'
Messi hledal dalším obloučkem do pokutového území Dembélého, ten byl pokryt sevillskými zadáky.
41'
Ocampos si našel střelecký prostor na pravém křídle, následnou křižnou střelu nasměroval zhruba tři metry za vzdálenější tyč barcelonské branky.
40'
Sevilla vybojovala rohový kop, po Banegově centru se ale Carrico mezi dvěma soky nedostal do zakončení.
40'
Messi se pokusil zakombinovat s Dembélém, ten ale byl u postranní čáry přistižen v postavení mimo hru.
39'
Ocamposův vysoký centr našel v pokutovém území Nolita, ten ale hlavičkoval přímo doprostřed, kde byl připravený brankář ter Stegen.
39'
Ocampos pronikl na útočnou polovinu, kde jej stáhl k zemi Nelson Semedo a portugalský obránce si prohlíží žlutou kartu.
37'
Domácí jsou při chuti, Dembélé tentokrát svůj individuální průnik nedotáhl až do pokutového území.
35'
Defenziva Sevilly se totálně rozsypala! Hosté ztratili míč na vlastní polovině, Dembélé jej pak potáhl do pokutového území, kde šikovně zasekl míč kolem klouzajícího Diega Carlose a zakončením podél Tomáše Vaclíka zvyšuje už na 3:0!
35'
Lionel Messi svoji technickou střelu nasměroval zhruba půl metru vedle bližšího horního rohu sevillské branky.
34'
Individuální průnik Sergiho Roberta zastavil Carrico jen za cenu žluté karty, navíc je tu velmi nebezpečný volný kop Lionela Messiho.
33'
Situaci ještě musel posvětit videorozhodčí, neboť Arturo Vidal byl v momentu přihrávky na hraně ofsajdu, jeho postavení však bylo podle pravidel a branka je tak uznána.
32'
Druhá trefa domácích! Na výborný pas Arthura do pokutového území si naběhl ARTURO VIDAL a jemnou tečí usměrnil míč do protipohybu Tomáše Vaclíka.
30'
Óliver Torres na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Sevillu, následný centr Banegy postrádal přesnost.
29'
Sevilla i po inkasované brance hraje aktivně, hosté už jsou zase usazeni na polovině Barcelony.
27'
Barcelona trestá neproměněné šance Luuka de Jonga! Nelson Semedo se prohnal po levé straně hřiště a naservíroval povedený centr před branku, kde LUIS SUÁREZ skvostnými nůžkami pokořil bezmocného Tomáše Vaclíka!
26'
Ocampos povedeným centrem vyzval k dalšímu zakončení Luuka de Jonga, ten v obrovské šanci "koníčkem" branku přestřeluje!
25'
Messi dostal přihrávku po levé straně do pokutového území, Diego Carlos mu ale včasným skluzem míč ukopl do zámezí.
24'
Banegův centr od rohového praporku přeletěl naskakujícího Luuka de Jonga.
24'
Centr Jesúse Navase odehrál Jean-Clair Tolibo na rohový kop, Marc-André ter Stegen diriguje defenzivu před sebou.
23'
Lionel Messi se z dálky pokusil o přímou střelu na branku, ovšem vysoko přestřelil.
22'
Faulován byl až Lionel Messi, kterého povalil k zemi Sergio Reguilón a hostující bek se stává prvním žlutě napomenutým hráčem.
22'
Po hezkém prostrčení Artura Vidala si Luis Suarez říkal o faul v těsné blízkosti pokutového území, ovšem nedočkal se.
21'
Nedorozumění Toliba se Sergiem Robertem, druhý jmenovaný dostal přihrávku do protipohybu a míč se dokutálel za postranní čáru.
20'
Arturo Vidal perfektním zákrokem vypíchl míč Reguilónovi a vybojoval jej ve prospěch Barcelony.
18'
Od úvodu se hraje svižný fotbal, po rohovém kopu Sevilly a prodloužení na zadní tyč se do zajímavé šance dostal Luuk de Jong, ten však svoji přízemní střelu z velmi nadějné pozice nedokázal usměrnit na branku.
17'
Zprvu se hosté rohu bezpečně ubránili, pak se ale odraženého míče zmocnil Dembélé, potáhl jej po levé straně a jemným obloučkem před branku vyvolal závar, v němž Pique jen prodloužil míč k Vaclíkovi.
16'
Barcelona vybojovala rohový kop a před hostující branku tak míří i vyhlášený hlavičkář Gerard Pique.
15'
Messi se šikovným pasem pokusil uvolnit v pokutovém území Artura, míč se ale odrazil k Tomáši Vaclíkovi.
13'
Další roh zahrával Banega a ve vzduchu se zavěsil do vzduchu Fernando, mohl i využít nejistého vyběhnutí ter Stegena, Němcovu branku ale přestřelil.
12'
Po následném rohu vznikl závar před barcelonskou brankou, hostům se ale střelecky zakončit nepovedlo.
11'
Lucas Ocampos z pravého křídla připravil první vyloženou příležitost pro Luuka de Jonga, proti nizozemskému kanonýrovi vytáhl skvělý zákrok Marc-André ter Stegen!
10'
Ousmane Dembélé se uvolnil na levém křídle, pak ale Francouzova prudká přihrávka jen proletěla předbrankovým prostorem.
9'
Sevilla v úvodu zápasu často drží míč, minimálně se v této herní činnosti Barceloně vyrovnává.
8'
Arturo Vidal dostal příliš dlouhou přihrávku na pravé křídlo, pak už centroval v pádu a nenašel před brankou žádného spoluhráče.
7'
Domácí po rychlém výpadu na levé straně vybojovali rohový kop, z něj ale Tomáše Vaclíka neohrozili.
6'
Arthur se pokusil přenést hru Robertovi k pravé postranní čáře, tuto snahu ale včas přečetl Sergio Reguillón a dostal se k míči dříve než barcelonský obránce.
4'
Ocampos potáhl míč po pravém křídle, ovšem v těžké pozici jej nedokázal udržet a jen odevzdal domácím fotbalistům.
4'
Luis Suárez dostal míč na útočnou polovinu, tam však byl příliš osamocen, tak se pokusil překvapit Tomáše Vaclíka střelou z dobrých čtyřiceti metrů, ta mu však vůbec nevyšla a míč doskákal k českému brankáři.
3'
Tečovaný centr Ocampose padal z velké výšky a nadělal potíže ter Stegenovi, ten se ale ve skrumáži přeci jen k míči dostal a vyrazil jej do bezpečí.
2'
Domácí si pozvolna přihrávají mezi obranným kvartetem, do souhry zapojují i brankáře ter Stegena.
1'
První útočná akce Sevilly podél levé postranní čáry končí ofsajdem.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílém hrající hosté, Barcelona pochopitelně hraje v červeno-modré kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Antoniem Mateu Lahozem přivedla hráče na trávník, úvodní výkop šlágru osmého kola se blíží.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Todibo, Piqué, N. Semedo – Arthur, F. de Jong, Arturo Vidal – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto – Alba, Fati, Busquets, Griezmann, Rakitić, Araújo.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Banega, Fernando, Ó. Torres – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: Bunú – Munir, Escudero, Gudelj, Chicharito, Jordán, Koundé.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco.

Sevilla FC

Sevilla s i Tomášem Vaclíkem v brance v minulém ročníku La Ligy dlouho držela přední příčky. V druhé polovině sezony se lehce propadla, ale i tak udržela konečnou šestou pozici, která zaručuje start v základní skupině Evropské ligy.

V přípravě na nový ročník šla Sevilla dlouho od vítězství k vítězství. Dokonce si poradila i se silným triem z Anglie Liverpool, Everton a Reading. Německou Mohuč dokonce Sevilla smetla 5:0 a vítězství si připsala i proti Hoffenheimu. Až v generálce přišlo zaváhání v podobě remízy na půdě Extremadury.

Hned několik zajímavých jmen přivedla Sevilla do svých řad v letní přestávce. Z PSV přišel Luuk de Jong, na hostování z Realu Madrid Sergio Reguillon nebo z West Hamu Chicharito. Naopak s týmem se rozloučili Sergio Rico, Simon Kjaer, Roque Mesa nebo Aleix Vidal.

Podobně skvěle vstoupila Sevilla i do aktuálního ročníku. Na úvod připsala šest bodů za výhry nad Espanyolem a Granadou, navíc bez inkasované branky. Následně přišlo zaváhání s Celtou Vigo, ale bod Sevilla zachránila v samém závěru. Před týdnem už znovu Tomáš Vaclík slavil vítězství nad Alavés. Navíc Sevilla zvládla i vstup do Evropské ligy, když si přivezla tři body z Karabachu, které dokázala v týdnu potvrdit také domácím vítězstvím 1:0 nad Apoelem.
FC Barcelona

Barcelona obhajuje španělský titul! V loňské sezoně totiž prohráli Katalánci jen třikrát a s jedenáctibodovým náskokem ovládli La Ligu nad Atléticem, dalších osm bodů poté ztrácel Real Madrid.

Také v Lize mistrů měla Barcelona našlápnuto k trofeji. Po suverénním postupu mezi nejlepší čtyřku potvrdila roli favorita i v domácím prostředí proti Liverpoolu, který přehrála 3:0. V Anglii poté ale přišel šok! Španělský gigant senzačně podlehl liverpoolskému celku 4:0 a s milionářskou soutěží se předčasně rozloučil.

Největší letní posilou je Antoine Griezmann, mistr světa z Francií přestoupil do Barcelony z konkurenčního Atlética. Do Španělska se vydal z Ajaxu také Frenkie De Jong. Naopak na hostování do Bayernu Mnichov odešel Coutinho.

Na úvod přípravného období sice Barcelona podlehla Chelsea 1:2, ale poté už neprohrála. Hned dvakrát v řadě porazil španělský mistr v generálce Neapol.

Nový ročník ale nezastihl Barcelonu v ideálním rozpoložení. Bez zraněného Lionela Messiho je katalánský celek "až" na čtvrtém místě ligové tabulky, když dokonce prohrál 0:2 s Granadou. Před týdnem už ale Barcelona zabrala a odvezla si všechny tři body z Getafe, červenou kartu však schytal Lenglet.

V Lize mistrů si Barcelona na úvod připsala bezbrankovou remízu na trávníku Dortmundu. V týdnu poté dokázala na domácí půdě otočit duel s Interem Milán.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již osmým kolem a my se společně zaměříme na utkání mistrovské Barcelony, která před domácím publikem přivítá Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.