La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Levante - 10. listopadu 2019   14:00

Bilbao
57' Muniain (Capa) • 88' Capa
2:1
(0:1)
Levante
45+1' Postigo  (Miramón)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (67. San José) – Muniain (C), Raúl García, I. Córdoba (46. I. Gómez) – I. Williams (87. Villalibre).
Herrerín – San José, I. Gómez, Lekue, Villalibre, Núñez, Sancet.
Alberola – Hernández, Cerdán
San Mamés Barria (Bilbao)
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Radoja, Campaña – E. Bardhi, Melero (81. N. Vukčević), Morales (C) (87. Martí) – B. Mayoral (76. Hernâni).
Cárdenas – N. Vukčević, Hernâni, Martí, Coke, Ó. Duarte, S. León.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
Fotbalisté Bilbaa dokázali po změně stran otočit nepříznivý vývoj duelu s Levante a zvítězili 2:1!

Hosté přijeli do Baskicka s jednoznačnou taktikou, kterou bylo ubránit co nejlepší výsledek. V první půli se jim tento záměr dařil dokonale. Šance Athleticu pochytal brankář Aitor Fernández a hosté udeřili v nastavení po rohovém kopu, po němž se prosadil Sergio Postigo. Ve druhém poločase se stal hrdinou zápasu pravý obránce domácích Ander Capa. V 57. minutě nejprve srovnal po jeho centru Iker Muniain a v závěru sám Capa rozhodl, když napálil do brány odražený míč.
90+3'
90+3'
Pár sekund před koncem avizovaného nastavení drží domácí míč u rohového praporku.
90+3'
Pro faul si zkušeně došel Iker Muniain. Domácí tak mohou šetřit čas.
90+1'
Tak ještě tři minuty!
90'
Pomalu končí poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času rozhodčí nastaví.
88'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí se přibližují k vítězství! Po rohovém kopu míč odhlavičkoval Roger Martí jen před pokutové území, kde byl ANDER CAPA, který ho pravačkou napálil na bránu a trefil se ke vzdálenější tyči Fernándezovy brány. Capa se vzápětí ocitl pod těly svých nadšených spoluhráčů – 2:1.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Roger Martí.
87'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
86'
Iñaki Williams z ní odcentroval na hlavu Iñiga Martíneze, jehož hlavička těsně minula hostující bránu! Brankář Fernández se jen díval a tlačil míč mimo očima.
85'
Pro faul si na pravé straně došel Capa. Provinil se Bardhi. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
84'
Domácí to hodně zkouší centry. Ten Williamsův hosté odvrátili k Mikelovi San Josému, který střílel sice prudce, ale také nepřesně.
82'
Raúl García si vůbec nerozuměl s Ibaiem Gómezem. Do křídla mu poslal přihrávku, kterou nemohl doběhnout.
81'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Nikola Vukčević.
80'
Ani po dalším domácím rohu se skóre nemění. Pomalu se blížíme do závěrečné fáze zápasu.
78'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).
77'
Už to vypadalo, že by se Iñaki Williams mohl dostat před Clerca, ale ten mu cestu k brankáři Fernándezovi nakonec neuvolnil. Williams se dostal k míči znovu a hledal Capu. Tomu však chyběl krok k tomu, aby mohl střílet.
76'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Hernâni.
76'
Přímý kop zahrával Iñigo Martínez, který našel mezírku v hostující zdi. Míč se ale vytočil vedle pravé tyče.
75'
Hostující obraně unikal Iñaki Williams a Rúben Vezo ho musel stáhnout na zem. Dostal za to žlutou kartu.
74'
Domácí reklamovali ofsajd Mayorala, ale pomezní nechává Levante hrát.
72'
Hostující obrana odvrátila centrovaný míč ke Capovi. Ten ho napálil na bránu a Aitor Fernández balón konečky prstů přizvedl nad břevno!
72'
Postigo už byl odveden do zámezí. Domácí tak mohou hrát.
71'
Na trávník si lehl Sergio Postigo, který se drží za bok. Domácí fanoušci pískají, myslí si, že hráč Levante jen zdržuje.
70'
Centr Berchicheho dobře zablokoval Campaña. Domácí budou vhazovat.
69'
Po rohovém kopu se dostal na přední tyči k hlavičce San José. Fotbalista, který je na trávníku dvě minuty, míč usměrnil nad břevno.
68'
Další centr Capy odvrátil na roh Clerc. Domácí kapitán Muniain hecuje fanoušky.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Mikel San José.
66'
Capa centroval z pravé strany a v šestnáctce měl hned čtyři spoluhráče. K hlavičce se nakonec dostal Raúl García, který zamířil nad břevno.
65'
Hra je v posledních minutách kouskována různými drobnými fauly. Tempo tedy trochu opadlo.
63'
Zažlutilo se také před očima Raúla Garcíí. Ten je potrestán za protesty.
62'
Domácí Dani García dostává žlutou kartu za taktický faul, kterým zastavil protiakci soupeře.
61'
K rohovému kopu se dostali hosté. Na rozdíl od konce prvního poločasu ho nezužitkovali.
59'
Po vyrovnání ještě více ožilo publikum, které žene domácí tým za dalším gólem.
57'
Je vyrovnáno! Obránce Capa stihl balón doběhnout ještě před tím, než překročil autovou čáru. Následně tak mohl odcentrovat na vzdálenější tyč, kde IKER MUNIAIN míč hlavou umístil pod břevno. Kapitán Bilbaa svým spoluhráčům gesty naznačuje, aby vzali míč, donesli ho na půlku a pokračovali v náporu.
56'
Domácí zahrávali standardní situaci. Po centru Ikera Muniaina se dostal k hlavičce Raúl García, ale míč neprošel až na bránu.
55'
Ibai Gómez se dostal na levé straně šestnáctky ke střele. Trefil jen hostujícího obránce, od něhož se balón odrazil do autu.
54'
Hosté dobře brání. K centru Williamse nepustila obrana Levante Ikera Muniaina.
54'
Hosté nepospíchají s realizací autového vhazování. Fanoušci Athleticu reagují pískotem.
51'
Domácí zahrávali už šestý roh. Po něm hlavičkoval Iñigo Martínez do náruče brankáře Fernándeze.
50'
Mohlo to být o dva góly! Rychlý protiútok zakončoval tvrdou střelou z osmi metrů José Campaña, Unai Simón zasáhl nohama.
49'
Enis Bardhi sundal ve skluzu Daniho Garcíu. Hostující fotbalista obdržel žlutou kartu.
47'
Domácí zahrávali rohový kop, Levante se ubránilo.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Ibai Gómez.
46'
Fotbalisté Bilbaa měli většinu prvního poločasu duelu proti Levante výraznou převahu. Vytvořili si i několik šancí, ale naráželi na výborně chytajícího brankáře Aitora Fernándeze. To hosté si na svou příležitost trpělivě počkali, když již v nastavení získali svůj první rohový kop. Po něm Miramón vrátil hlavou míč před bránu a Sergio Postigo ho mezi nohama brankáře procpal do sítě.
45+2'
45+1'
Levante právě vstřelilo branku!
Hosté využili rohový kop dokonale! Po centru na zadní tyč vrátil míč před bránu Miramón. Tam si domácí obrana nepohlídala náběh SERGIA POSTIGA, který zblízka prostřelil brankáře Simóna. Tomu se balón odrazil od jedné nohy do druhé a zamířil za brankovou čáru.
45+1'
Střela Borji Mayorala byla sražena na roh. Vůbec první standardka tohoto typu pro hosty.
45'
Centr Capy měl hledat Iñakiho Williamse. Před ním odehrál míč do bezpečí obránce.
44'
Po útočném faulu Iñakiho Williamse budou rozehrávat hosté.
43'
Hosté se dostali až před šestnáctku soupeře. Tam byl ale odstaven od míče Radoja a hra se otáčí na druhou stranu.
41'
Domácí sehráli zajímavou akci, která začala na pravé straně hřiště. Míč se dostal do šestnáctky k Williamsovi, který ho z první předal Iñigovi Córdobovi. Ten ale střílel přímo do středu brány a Fernández tak neměl vážnější problémy.
40'
Hostující hráč trefil jen domácí zeď. Dopředu může Bilbao.
39'
Tentokrát to byl Gonzalo Melero, který byl faulován. Hosté budou zahrávat standardní situaci z dobré pozice...
36'
Gonzalo Melero podkopl v souboji hráčů s číslem 10 Ikera Muniaina. Hostující fotbalista se omluvil a i tady se žlutit nebude.
36'
Po faulu Raúla Garcíi ve středu hřiště budou rozehrávat hosté.
34'
Hráči Athleticu nadále drží míč a posouvají se blíže k bráně soupeře. Pokud bude hrát Levante celý zápas takto pasivně, tak s nulou asi nemůže vydržet.
32'
Střely na bránu – 4:0
31'
Aitor Fernández chytá skvěle! Z pravé strany šestnáctky napálil odražený míč k bližší tyči Ander Capa. Hostující gólman ho levou rukou vyškrábl na roh.
30'
Domácí levý bek se vrací na trávník. Vypadá to že bude moci pokračovat.
29'
Právě Yuri Berchiche je nyní v péči lékařů. U domácí lavičky se už dokonce připravuje případné střídání.
27'
V ojedinělém hostujícím výpadu se ocitl Miramón. Toho si však pohlídal Yuri Berchiche a bude se tak kopat od brány Unaie Simóna.
26'
Na levé straně se rozběhl Yuri Berchiche. Svůj centr však poslal přímo do rukavic brankáře Fernándeze.
25'
Hosté mají vpředu jen Borju Mayorala. Ostatní hráči jsou stažení na vlastní polovině a urputně brání.
23'
Capa si na pravé straně povodil dva bránící hráče a nakonec přihrál Unaiovi Lópezovi. Ten střílel velmi nepřesně. Obraz hry se stále nemění. Bilbao je lepší, Levante se jen brání.
21'
Rozhodčí to s kolegy u videa prokonzultoval přes vysílačku a ani se nemusel jít podívat na monitor. Pokutový kop z toho nebude.
20'
V hostujícím pokutovém území spadl Iñigo Córdoba, který byl v souboji s bránícím Jorgem Miramónem. Domácí reklamují penaltu a ke slovu přijde VAR!
19'
Následnou standardní situaci rozehrál Unai López. Svým centrem však nenašel nabíhající spoluhráče.
19'
Unaie Lópeze odstrčil Enis Bardhi. Rozehrávat budou domácí.
17'
Rohový kop domácích obrana Levante přestála.
16'
Nápor Bilbaa je velmi silný. Williams dostal míč zády k bráně a posunul ho proti noze Unaie Lópeze. Ten z voleje pořádně protáhl Aitora Fernándeze, který balón vyrazil na roh. Hostující gólman zatím drží svůj tým nad vodou!
15'
Další zajímavá příležitost domácích! Berchicheho centr odvrátil obránce pouze k Ikeru Muniainovi, který z první mířil vedle bližší tyče.
13'
Domácí brankář Unai Simón se snad poprvé v zápase dotkl míče. Ze vzduchu si stáhl centr z pravé strany.
12'
Domácí Iñigo Córdoba zezadu tvrdě zajel do protihráče. Obešlo se to bez karetního trestu.
10'
Domácí zahrávali další rohový kop a tentokrát bránu soupeře ohrozili! Prudkou hlavičku Yuriho Berchicheho vyboxoval brankář Fernández.
9'
Hosté se ubránili, ale hráči Bilbaa zůstávají u míče.
8'
První šance Athleticu! Iñaki Williams poslal z pravé strany před bránu perfektní míč, na který si naběhl Iker Muniain. Ten mířil pod břevno, ale také přesně nad místo, kde stál brankář Aitor Fernández, který tak stačil vytáhnout balón na roh.
6'
Z pravé strany se dostal před bránu Iñaki Williams. Jeho střílený centr vychýlil mimo dosah nabíhajících hráčů brankář Aitor Fernández.
5'
Hráči Bilbaa zatím mají většinu času míč na svých kopačkách. Doma budou chtít diktovat tempo hry.
2'
Domácí do zápasu nastoupili v tradičních červenobílých pruhovaných dresech. Levante zvolilo bleděmodrou.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – Muniain (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – San José, I. Gómez, Lekue, Villalibre, Núñez, Sancet.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Radoja, Campaña – E. Bardhi, Melero, Morales (C) – B. Mayoral.
Náhradníci: Cárdenas – N. Vukčević, Hernâni, Martí, Coke, Ó. Duarte, S. León.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Athletic Bilbao (11. místo, 4 – 5 – 3, skóre 11:7, 17 bodů)
Baskický celek je ve vyrovnané tabulce soutěže až na jedenáctém místě, byť disponuje aktivní bilancí. K tomu má také spolu s madridským Atléticem nejlepší defenzivu v celé lize, inkasoval jen 7 gólů. V posledních dvou zápasech uhráli Baskové slušné výsledky. Doma přehráli Espanyol 3:0 a bezgólovou plichtu si přivezli ze stadionu Villarrealu. Nejlepším kanonýrem Atleticu je Raúl García, který skóroval čtyřikrát.

Posledních 5 zápasů Bilbaa:
Vigo – Bilbao 1:0
Bilbao – Valladolid 1:1
Atlético – Bilbao 2:0
Bilbao – Espanyol 3:0
Villarreal – Bilbao 0:0
Levante UD (12. místo, 5 – 2 – 5, skóre 15:14, 17 bodů)
Fotbalisté Levante patří v tabulce La Ligy dvanácté místo. Formu ale nemají špatnou. Poslední dva zápasy vyhráli. Nejprve zvítězili 2:1 na hřišti Realu Sociedad a před týdnem doma zdolali dokonce lídra soutěže FC Barcelonu 3:1. Nejlepšími střelci týmu jsou Borja Mayoral a Roger. Oba borci skórovali třikrát.

Posledních 5 zápasů Levante:
Leganés – Levante 1:2
Sevilla – Levante 1:0
Levante – Espanyol 0:1
R. Sociedad – Levante 1:2
Levante – Barcelona 3:1
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V rámci nedělního programu 13. kola španělské La Ligy se utkají také Athletic Bilbao a Levante. Oba týmy jsou tabulkovými sousedy na jedenáctém a dvanáctém místě. Mírným favoritem by mělo být Bilbao, pro které bude hrát horké baskické domácí prostředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.