La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Valladolid - 20. října 2019   18:30

Bilbao
34' I. Williams (Unai López)
1:1
(1:0)
Valladolid
72' I. Martínez (vl.)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Unai López (78. Aduriz) – Muniain, Raúl García (88. Larrazabal), I. Córdoba (68. Beñat) – I. Williams.
Herrerín – Aduriz, Beñat, de Marcos, Larrazabal, Núñez, Sancet.
Valladolid
Masip – Moyano, Olivas, Karim, Nacho Martínez – Plano, Fernández, Míchel, T. Villa (69. Porro) – Ünal, Guardiola (86. Tuhami).
Lunin – De Frutos, Barba, Plaza, Porro, Rubio, Tuhami.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:8.
Je konec! Real Valladolid nakonec uhrál na půdě Bilbaa remízu 1:1. V první půli jsme sledovali hodně opatrný duel. Přesto jsme se nakonec dočkali branky. Deset minut před koncem rozvířil opatrnou hru Iňaki Williams! Real Valladolid následně zkusil vyrovnat ještě do přestávky, ale nenašel recept na pozornou domácí obranu. Po změně stran se Bilbao dlouho nemohlo dostat dopředu, trošičku polevilo a přišel trest. Po nedohodě v zadních řadách si vlastní branku vsítil Iñigo Martínez. V závěru ještě mohl rozhodnout Muniain, ale technickou střelou o kousek minul zadní tyč.
90+3'
90+3'
Beñat hlavičkoval takřka z hranice pokutového území. Pokus domácího hráče však mířil přímo do míst, kde stál připravený brankář.
90+2'
Real Valladolid vybojoval vhazování na pravé straně hrací plochy. Vypadá to, že hosté jsou s bodem z dnešního utkání spokojení.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Bilbao se vydalo vpřed po pravém křídle. Domácí fotbalisté se ze všech sil snaží rozhodnout, ale zatím nemohou najít recept na pozornou obranu Valladolidu.
89'
Iker Muniain prošel s míčem na hranici velkého vápna, kde si jej zasekl kolem obránce, ale technickou střelou těsně minul zadní tyč!
88'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Gaizka Larrazabal.
87'
Beñat diriguje rozehrávku Bilbaa na polovině soupeře. Osamocený středopolař domácího celku přenesl hru na pravé křídlo, kde nebyl nikdo v červenobílém.
86'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Anuar Tuhami.
85'
Exekuce rohového kopu se ujal Beñat, který svůj centr zakroutil na malé vápno, kam si pro míč bez problémů došel připravený Jordi Masip.
84'
Williams operoval na pravé straně, jenže jeho centr skončil na noze prvního obránce v bílém dresu Realu Valladolid. Bude z toho jen roh.
83'
Iker Muniain dostal přihrávku na hranici pokutového území, navedl si míč na pravačku, ale jeho zakončení bylo nepřesné.
82'
Pedro Porro se nechal odstavit od míče na hranici pokutového území. Domácí hráč následně odcentroval, ale pobídka nebyla nebezpečná.
81'
Williams se po pravé straně prosmýkl do pokutového území, jenže svou zasekávačkou dal soupeři šanci na to, aby mu míč ukopl od nohy.
80'
Další žlutá karta na straně Bilbaa. Za svůj zákrok ji dostává Aduriz.
79'
Bilbao se nemůže vymanit ze sílícího tlaku svého soupeře. Naopak fotbalisté Realu Valladolid hrají ve velké pohodě a mačkají soupeře na jeho polovině.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Aritz Aduriz.
77'
Žlutou kartu dostává Joaquin Fernández (Real Valladolid).
76'
Unai Simón si musel dát pozor na zakončení z hranice velkého vápna. Domácí brankář slabou ránu ukryl do rukavic.
75'
Nacho Martínez opět odcentroval z levé strany do pokutového území. Unai Simón si tentokrát počínal mnohem lépe a schoval míč do rukavic.
74'
Domácí celek se ihned tlačí zpátky do útoku, jenže nikdo v červeném se teď nemůže dostat ke střele. Naopak Valladolid je psychicky nahoře.
72'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Obrovská minela domácího brankáře vrací Real Valladolid do hry! Před branku Bilbaa přiletěl centr z levé strany, ale Unai Simon vyboxoval míč do IŇIGO MARTÍNEZE, od nějž se míč odrazil do sítě!
71'
Capa dostal přihrávku na levou stranu a odcentroval do pokutového území. Osamocený Williams v hlavičkovém souboji s dvojicí stoperů neuspěl.
70'
Athletic Bilbao se usadilo na polovině soupeře, jenže nikdo z hráčů v červeném zrovna nehýří aktivitou.
69'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Pedro Porro.
69'
Real Valladolid se usadil na polovině domácího celku, jenže hráči v bílém se stále nemohou dostat do zakončení. Skvělá práce domácí obrany.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Beñat.
67'
Iñaki Williams prošel po levém křídle do pokutového území, ale jeho centr skončil na noze prvního obránce v bílém dresu.
66'
Zadáci Realu Valladolid uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Fotbalisté v bílém mají stále dostatek času na vstřelení vyrovnávací branky.
65'
Unai López si povodil hráče v pokutovém území, krásně si míč zasekl kolem soupeře, ale už nedokázal přesně rozehrát.
64'
Domácím fanouškům se nyní vůbec nelíbí verdikt hlavního rozhodčího po zákroku na Muniaína. Rozhodčí totiž nechal zjevný faul bez povšimnutí.
63'
Real Valladolid zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zakročili pozorní obránci Bilbaa.
62'
Toni Villa poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu mu nepřišel pomoci. Obrana Bilbaa pokračuje v koncentrovaném výkonu.
61'
Iñaki Williams dostal přihrávku do velkého vápna, skvělým zpracováním se dostal před obránce, ale levačkou už nestačil přesně odcentrovat.
60'
Domácí celek zahrával přímý kop na polovině Realu Valladolid. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale nikdo v červeném se nedostal do zakončení.
59'
Yeray zastavil rodící se útok soupeře a za odměnu dostává žlutou kartu.
58'
Iker Muniain napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území. Zakončení domácího fotbalisty mířilo přímo do míst, kde stál pozorný Jordi Masip.
57'
Óscar Plano dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do velkého vápna, jenže tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Pokračuje dominance defenziv.
56'
Domácí brankář Unai Simón vystartoval ven z branky a ukryl míč do rukavic. Nikdo v červeném následně nedostal přihrávku do dobré pozice.
55'
Iker Muniain přišel o míč na polovině hřiště. Hostující stoper Kiko Olivas následně otočil hru na druhou stranu, ale nenašel nikoho v bílém.
54'
Sergi Guardiola se prodral do pokutového území, ale na poslední chvíli se před něj tělem natlačil Yeray, který mu zamezil v zakončení.
53'
Dani García dostal přihrávku na levou stranu a bez přípravy ihned odcentroval před branku. Na jeho centr však nedosáhl nikdo v červenobílém.
52'
Iker Muniain se v hlavičkovém souboji na polovině soupeře dopustil nedovoleného zákroku. Rozehrát bude hostující mužstvo.
51'
Ani akce domácího Bilbaa neskončila zrovna úspěchem. Nákop za obranu proskákal až do zámezí. Hosté budou rozehrávat od své svatyně.
50'
Brankář domácího celku se opět musel zapojit do rozehrávky. Unai Simón nakopl míč na polovinu hřiště, ale tam nebyl nikdo v dresu Bilbaa.
49'
Sergi Guardiola dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže měl velké problémy se zpracováním a míč mu uskočil až k obránci.
48'
Real Valladolid se v úvodu druhého poločasu tlačí na polovinu Bilbaa. Domácí fotbalisté však brání v pevném bloku a nenechávají soupeři prostor.
47'
Salisu vybojoval míč na pravé straně, jenže k němu rychle přistoupil jeden z fotbalistů Bilbaa, který mu špičkou kopačky ukopl míč do zámezí.
46'
Real Valladolid obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky změnu v sestavě.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Bilbaa! V první půli jsme sledovali hodně opatrný duel. Přesto jsme se nakonec dočkali branky. Deset minut před koncem rozvířil opatrnou hru Iňaki Williams! Real Valladolid následně zkusil vyrovnat ještě do přestávky, ale nenašel recept na pozornou domácí obranu. Do kabin se proto jde za stavu 1:0.
45'
45'
Sergi Guardiola dostal přihrávku na levou stranu velkého vápna, nicméně jeho průnik skončil u obránce v bílém dresu.
44'
Iñaki Williams dostal přihrávku na polovinu soupeře, ale opět byl proti obráncům v bílém doslova utopený a přišel o balón.
43'
Ander Capa prošel po pravé straně na polovinu Realu Valladolid. Rychlonohý obránce Bilbaa si míč ukopl daleko před sebe a nedohnal jej ve hřišti.
42'
Toni Villa dostal přihrávku na levou stranu a vymyslel krásný centr do pokutového území. Obrana domácích míč přizvedla na rohový kop.
41'
Athletic Bilbao získalo míč na polovině hřiště. Domácím se ale nepovedla rozehrávka a Real Valladolid se dostal na hranici velkého vápna.
40'
Raúl García byl opět faulován na polovině soupeře. Domácí záložník je dnes takovým otloukánkem. Schytal toho opravdu hodně.
39'
Nacho Martínez dostal přihrávku na levou stranu a pohotově odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku domácí obrana s přehledem odehrála do bezpečí.
38'
Žlutou kartu dostává Salisu Karim (Real Valladolid).
37'
Williams tentokrát uspěl v hlavičkovém souboji na polovině soupeře a vybojoval míč pro své spoluhráče. Real Valladolid vypadá hodně opařeně.
36'
Po úvodní brance Bilbaa ožili také domácí fanoušci. Fotbalisté v červenobílém jsou gólem nakopnuti a tlačí se do útoku.
34'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic Bilbao se dostává do vedení! IŇAKI WILLIAMS si naběhl na přihrávku za obranu Valladolidu, krásně si obhodil brankáře, povodil si obránce a zakončil pod břevno!
33'
Iker Muniain dostal přihrávku na levou stranu, procedil přihrávku do pokutového území, jenže osamocený Williams neměl proti přesile obránců šanci.
32'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině Bilbaa. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo v bílém, kdo by dokázal zakončit.
31'
Javi Moyano skvěle stínoval rozběhnutého hráče domácího celku. Nakonec se ale vrátil na levou stranu a vybojoval míč pro Real Valladolid.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi opatrné utkání. Ani jeden z týmů se není schopen prodrat do šancí.
29'
Guardiola se hnal mezi obránce domácího celku, ale Yeray ukázal svůj důraz a nepustil hráče Bilbaa k míči. Domácí se mohou opět vydat vpřed.
28'
Raúl García střílel z hranice pokutového území, ale přízemní rána se mu zrovna nepovedla a Jordi Masip vytáhl proti jeho pokusu dobrý zákrok.
27'
Kiko Olivas se ujal rozehrávky Realu Valladolid na polovině hřiště. Domácí Williams se vydal rozehrávku soupeře napadat, ale míč nevybojoval.
26'
Raúl García už je zpátky na nohou a může nadále pokračovat ve hře! Real Valladolid se může vydat na polovinu soupeře.
25'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů byl faulován na polovině soupeře a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
24'
Real Valladolid zahrával rohový kop. Jeho rozehrávky se chopil Míchel, jehož centr přiletěl na přední tyč, ale tam kraloval zadák v červeném.
23'
Jordi Masip se musel opět zapojit do rozehrávky Realu Valladolid. Nákop hostujícího brankáře skončil na hrudi prvního hráče v červeném.
22'
Zadáci Realu Valladolid kombinují v zadních řadách. Úvod dnešního souboje zatím nabízí hodně opatrný fotbal.
21'
Bilbao zahrávalo další přímý kop na polovině Realu Valladolid. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam si pro míč došel brankář Masip.
20'
Yeray dostal přihrávku na polovinu hřiště, ale ani on si netroufl na dlouhou přihrávku. Fotbalisté Bilbaa tak kombinují v zadních řadách.
19'
Real Valladolid se v posledních minutách drží na polovině soupeře. Valladolid však kombinuje v zadních řadách.
17'
Real Valladolid se usadil na polovině Bilbaa, jenže nikdo v bílém dresu se nyní nedostal do zakončení.
16'
Bilbao se mohlo dostat do vedení! Raúl García střílel zpoza hranice pokutového území, ale jeho ránu zastavil skvělým zákrokem brankář!
15'
Bilbao zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže tam zakročil připravený stoper Valladolidu.
14'
Joaquin Fernández dostal přihrávku na polovinu hřiště, otočil se s míčem, ale jeho rozehrávku dokázal domácí obránce zachytit.
13'
Mikel Balenziaga dostal přihrávku na levou stranu, podpořil útok Bilbaa náběhem po křídle, ale jeho centr skončil na noze prvního obránce.
12'
Plano dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, prošel s ním na hranici velkého vápna, ale jeho centr skončil u prvního obránce.
11'
Joaquin Fernández dostal přihrávku na polovinu hřiště, nedokázal se s ním ale otočit a následně o něj přišel.
10'
Iñaki Williams dostal přihrávku na polovinu Realu Valladolid. Osamocený útočník Bilbaa se nedokázal rychle uvolnit.
8'
Yeray se po přímém kopu Bilbaa dostal k centru z pravé strany a zakončil hlavou. Jeho pokus však prolétl kousek nad břevnem.
7'
Iñaki Williams se v pokutovém území natahoval po centru z levé strany, ale střílenou přihrávku nakonec nezasáhl. Míč poté proskákal kolem zadní tyče.
6'
Unai Simón se musel zapojit do rozehrávky domácího mužstva. Jeho nákop přiletěl na levé křídlo, kde kraloval hostující Moyano.
5'
Enes Ünal dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně se s ním otočil a pokusil se projít za obranu domácího celku. Důrazný Iñigo Martínez jej obral o míč.
4'
Zadáci Bilbaa uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v bílém dresu jejich rozehrávku tentokrát neatakuje.
3'
Iñaki Williams rozkmital své rychlé nohy středem hrací plochy, ale důrazný obránce v modrobílém mu nedal prostor a odkopl míč do autu.
2'
Sergi Guardiola dostal přihrávku na levou stranu, jenže měl problém se zpracováním a zapomněl balón za sebou.
1'
Domácí obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Bilbao se ihned vydalo do útoku, ale nákop na pravé křídlo skončil u obránce.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Bilbao bude hrát v červenobílých dresech, zatímco Real Valladolid oblékne bílomodrou sadu.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Unai López – Muniain, Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Beñat, de Marcos, Larrazabal, Núñez, Sancet.

Real Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, Karim, Nacho Martínez – Plano, Fernández, Míchel, T. Villa – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: Lunin – De Frutos, Barba, Plaza, Porro, Rubio, Tuhami..
Athletic Bilbao

Domácí Bilbao je na tom o něco lépe. Baskický celek získal v osmi duelech dvanáct bodů a patří mu osmá příčka ligové tabulky. Na šestou Valenciu navíc ztrácí pouhý bod. Bilbao se může pyšnit skvělou defenzivou. Dosud inkasovalo jen čtyřikrát a díky tomu porazilo třeba slavnou Barcelonu. Naposledy však prohrálo 0:1 na hřišti Celta Vigo.
Real Valladolid

Hostující Valladolid zatím prožívá průměrnou sezónu. Real v osmi duelech získal deset bodů a patří mu třináctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má zatím k dobru pouhé tři body. Valladolid navíc trápí velmi slabá ofenziva, jelikož dosud vsítil jen sedm branek. Poslední tři duely však Real Valladolid neprohrál. Naposledy doma remizoval bez branek s Atléticem Madrid.
Dobrý podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Athleticem Bilbao a Realem Valladolid. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.