La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Granada - 22. června 2020   22:00

0:0
(0:0)
CD Leganés
Cuéllar – Ruibal, Bustinza (C), Omeruo, J. Silva – Eraso (46. Mesa), Recio (56. Rosales), R. Pérez, Kévin Rodrígues (82. Gil) – Carrillo (22. Óscar Rodríguez, 46. Assalé), Guerrero.
R. Bengoetxea – J. González, R. Gómez
Estadio Municipal de Butarque (Leganés)
Granada
Rui Silva – Foulquier, D. Duarte, J. Vallejo, Neva (77. Díaz) – Azeez (46. Eteki), Y. Herrera – Machís (90+4. Bastiao Dias), Antoñín (46. C. Fernández), Puertas – Soldado (C) (66. Vico).

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost, dobrou noc.
V příštím kole se Leganés představí na stadionu dvanácté Osasuny. Granada bude v domácím prostředí hostit sedmnáctý Eibar.
Druhá remíza v řadě Leganésu v posunu tabulkou nepomohla. Klub z města, jež leží poblíž madridské metropole, je v dvacetičlenném pořadí stále předposlední. Granada si polepšila o jedno místo na devátou pozici.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:16.
Druhý poločas byl v podání obou týmu atraktivnější než ten úvodní, k vidění byly i větší šance, přesto ale branka nepadla. Domácí k ní měli nejblíže v 65. minutě, kdy po Nevově faulu na Assalého kopal Guerrero penaltu. Útočník Leganésu ale nechal vyniknout pouze skvělého Silvu, který vystihl směr střely a vyrazil balon na břevno. Stejný hráč spálil ještě jednu velkou možnost, neprosadil se ani velmi aktivní Assalé. Na druhé straně zakončoval po zemi Puertas z hranice vápna těsně vedle tyče. Oba gólmani si tak z duelu, v němž byli lepším týmem domácí, odnášejí vychytaná čistá konta.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Gil Bastiao Dias.
90+3'
Leganés mohl přeci jen strhnout vítězství na svou stranu! Z pravé strany odcentroval na střed vápna Bryan Gil, jenž našel hlavu Rogera Assalého. Ten ale mířil kousek vedle levé tyče!
90+2'
Na domácím celku je vidět velká snaha, další nákop směrem vpřed ale doputoval až do zámezí.
90+1'
Hra je přerušena. Unai Bustinza pošle z vlastní poloviny dlouhý balon k hostující šestnáctce.
90'
Sudí Bengoetxea nastaví ve druhém poločase čtyři minuty.
89'
Další nepříliš povedený pokus o centr do vápna v podání Roberta Rosalese. Ten bude o chvíli později alespoň vhazovat.
88'
Roberto Rosales okopával Yana Etekiho tak usilovně, až se podlomil v kolenech a skácel se k zemi.
87'
Unai Bustinza byl ve výskoku zasažen Yangelem Herrerou, a tak se míč vrací na kopačky Leganésu.
87'
Granadě se v závěru zápasu daří eliminovat předešlý domácí tlak. Aktuálně operují červení s balonem na polovině soupeře.
85'
Další pokus o nebezpečný centr, tentokrát jej vyslal Roque Mesa. Zacílil ovšem do náruče Ruie Silvy.
84'
Centrovaný balon z kopačky Roberta Rosalese byl z kategorie přetažených. Míč doskotačil do zámezí, rozehrávat bude Rui Silva.
83'
Roque Mesa rozehrál rohový kop Leganésu. Centr z levé strany byl hráči v červených dresech prodloužen až za autovou čáru.
82'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Bryan Gil.
81'
Za tohle nemohlo přijít nic jiného. Rubén Pérez se teď přisál na protihráče a málem z něj serval dres. Žlutá karta za držení.
79'
Jonathan Silva se teatrálně skácel k zemi po drobném zásahu do obličeje z rukou Antonia Puertase. Trapné herecké vystoupení domácího obránce.
78'
Roger Assalé se snaží, jak jen to jde. Tentokrát zkusil individuální akci, na jejím konci ale střílel výrazně vedle pravé tyčky.
77'
Hra pokračuje. Útočit může Leganés.
77'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Víctor Díaz.
75'
Půlhodina druhého poločasu je minulostí, a to znamená, že na řadu přichází opět krátká pauza na doplnění tekutin.
74'
Další dva ostré zákroky na obou stranách. Ten v podání Yangela Herrery už byl oceněn žlutou kartou.
73'
Roque Mesa centroval z levé strany pouze do míst, kde si míč pohodlně stáhl do rukavic Rui Silva.
71'
Roque Mesa přihrál na pravou stranu rozběhnutému Miguelu Ángelu Guerrerovi, který nebezpečnou střelou olízl boční síť Silvovy svatyně! To byla další velká možnost Leganésu!
70'
Do šestnáctky odcentroval Antonio Puertas, také tento míč si ale Iván Cuéllar pohlídal.
68'
I nadále je zápas plný nedovolených zákroků, kterými je hra často kouskována.
66'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Fede Vico.
65'
Miguel Ángel Guerrero ale selhal! Rui Silva jeho střelu na levou stranu vystihl a vyrazil do břevna, od něhož se míč odrazil ven!
64'
Žlutou kartu dostává Carlos Neva (Granada CF).
63'
A znovu Roger Assalé! Útočník z Pobřeží Slonoviny si narazil balon se spoluhráčem a natlačil se na pravé straně velkého vápna před Carlose Nevu, který jej zezadu postrčil. Bude se kopat penalta!
62'
Roger Assalé je v posledních minutách hodně vidět. Tentokrát vyslal skrytou střelu po zemi, Rui Silva ji ale uklidil v rukavicích.
61'
Střídající Roberto Rosales centroval někam k penaltovému puntíku na Rogera Assalého, před kterým na poslední chvíli vyboxoval balon Rui Silva. Následně byl pískán ofsajd.
61'
V době, kdy se naplnila hodina hry, zahrával Leganés rohový kop z pravé strany hřiště. Centr to byl ale hodně nepovedený.
60'
Roger Assalé si na hranici šestnáctky nabíhal na vzdušný pas, krátce před jeho zpracováním byl ale zezadu postrčen Dimitrim Foulquierem, a tak se k míči nedostal.
59'
Miguel Ángel Guerrero byl poslán k zemi Yangelem Herrerou. Leganés bude rozehrávat z půlící čáry.
58'
Aktuálně se bojuje o balon v prostorách mezi oběma šestnáctkami. Je to velký boj.
56'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Recio, přichází Roberto Rosales.
54'
Darwin Machís má zřejmě nějaký zdravotní problém a bude muset dost možná střídat. Změnu v sestavě nicméně jistojistě chystá domácí strana.
53'
Antonio Puertas ošálil protihráče efektivní zasekávačkou a následně vypálil z hranice pokutového území levačkou po zemi jen těsně vedle pravé tyče!
52'
Roger Assalé se šikovně prokličkoval až do šestnáctky, nakonec se ale ke střele nedostal. Obrana Granady zatáhla na poslední chvíli za záchrannou brzdu, a to čistým způsobem.
51'
Akce Granady končí zdviženým praporkem pomezního sudího. Z ofsajdové pozice vybíhal Roberto Soldado.
50'
Další vzájemný střet Kévina Rodríguese s Dimitrim Foulquierem už končí žlutou kartou pro prvně jmenovaného. Ten obránce Granady zezadu přižduchl k zemi.
49'
Carlos Neva odcentroval do vápna, jeho vzdušný pas si ovšem sbírá do rukavic Iván Cuéllar.
48'
Centru se zhostil sám Kévin Rodrígues, obrana Granady ale pohotově zasáhla.
47'
Vzdušný souboj mezi Kévinem Rodríguesem a Dimitrim Foulquierem rezultuje v rohový kop pro Leganés.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Ramon Azeez, přichází Yan Eteki.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antoñín, přichází Carlos Fernández.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Roger Assalé.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Roque Mesa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:05.
Úvodní poločas zápasu mezi Leganésem a Granadou branku nenabídl. Hraje se vyrovnaný, bojovný fotbal s velkým množstvím nedovolených zákroků. Šancí bylo k vidění jako šafránu. Na domácí straně zakončoval bez přípravy Carrillo, na té druhé pak vypálil dělovku Machís. V obou případech putoval ale míč do míst, v nichž operovali připravení brankáři. Leganés pak zahrozil ještě v nastaveném čase, Silvovi ale k z zásahu balonu skluzem několik decimetrů scházelo.
45+5'
45+5'
Již běží pátá minuta nastavení. Granada rozehraje standardní situaci z poloviny hřiště. Musí ale spěchat.
45+4'
Antonio Puertas byl nabrán na záda Recia. Je pískán faul.
45+2'
Nechybělo mnoho a domácí mohli jít do kabin s vedením v zádech! Z pravé strany vyprodukoval střílenou přihrávku na zadní tyč Miguel Ángel Guerrero, skluzující Jonathan Silva ale balon o několik decimetrů minul.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o čtyři minuty.
45'
Darwin Machís nabral protihráče zezadu na "vidle" a bude si muset dávat po zbytek zápasu na své zákroky zvýšený pozor.
44'
Po zpětné přihrávce se do balonu opřel Rubén Pérez, branku Granady však o několik metrů přestřelil.
42'
Úvodní dějství pomalu spěje do svého finiše. Oba týmy dosud zaznamenaly po jedné zajímavější příležitosti, a tak se dá nerozhodný stav hodnotit jako zasloužený.
40'
Darwin Machís rozehrál následný roh nakrátko, žádné nebezpečí z něj ale pro Leganés nevzešlo.
39'
Rychlá akce Granady přinesla zajímavou možnost. Střela Carlose Nevy byla sražena k Darwinu Machísovi, který ze druhé vlny pálil dělovkou do připraveného Ivána Cuéllara. Ten jeho pumelici vyrazil na roh.
38'
Hra je teď často kouskována nedovolenými zákroky. K vidění bylo v krátkém sledu po jednom na každé straně.
36'
Jonathan Silva přišlápl nohu jednomu z protihráčů, a tak foukl rozhodčí do píšťalky hned s dvojím úmyslem – přerušit hru vinou druhého balonu na hřišti a udělit domácímu bekovi žlutou kartu.
34'
Roberto Soldado zkusil štěstí dalekonosnou střelou, jeho přízemní rána ale proletěla výrazně vedle levé tyče.
34'
Po dvou minutách může hra pokračovat. Balon uvede do hry odkopem od vlastní svatyně Rui Silva.
32'
Jak už bývá během zápasů španělské La Ligy v posledních kolech zvykem, hlavní rozhodčí nařizuje krátkou přestávku na občerstvení.
31'
Po centru z pravé strany naskakoval Kévin Rodrígues na záda Dimitriho Foulquiera. K hlavičce se nedostal, následně je pískán útočný faul.
30'
Naplnila se nám půlhodina utkání. Branku zatím duel mezi Leganésem a Granadou nenabídl. Čekáme i na nějakou vážnější šanci.
29'
Recio se ve výskoku srazil s Yangelem Herrerou. Domácí fotbalisty zápas s Granadou hodně bolí.
28'
Nepřesný odkop Ivána Cuéllara skončil za autovou čárou, a tak získala Granada autové vhazování úplně zadarmo.
27'
Po vzdušném souboji poskakuje po jedné noze Miguel Ángel Guerrero. Další vynucené střídání by bylo pro Leganés obrovským problémem. Zatím ale domácí útočník pokračuje ve hře.
26'
Vše podstatné se momentálně odehrává ve středu hrací plochu. Zápasu scházejí nebezpečné situace.
25'
Ve statistice držení míče jsou zatím lepší hosté, kteří ho dosud měli na kopačkách v 58 procentech času.
23'
Ačkoliv hosté mohutně protestují, Antoñín musí skousnout žlutou kartu, která mu byla udělena za simulování. A nutno říci, že opakované záběry daly sudímu Bengoetxeaovi zapravdu.
22'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Óscar Rodríguez.
21'
S kratším centrem na bližší tyč si Leganés poradil. Vypadá to však, že si při odkopu Guido Carrillo ublížil. S bolestivou grimasou musí absolvovat ošetření v zámezí a duel pro něj dost možná skončil.
20'
Darwin Machís vybojoval pro Granadu rohový kop. Ten osobně rozehraje.
19'
Po dlouhém centru do šestnáctky hlavičkoval hodně nepřesně Kenneth Omeruo. Rui Silva mohl zůstat v klidu.
18'
Guido Carrillo udeřil zezadu dotírajícího protihráče. Ještě dříve ale fauloval u postranní čáry Dimitri Foulquier, a tak je z toho standardka pro Leganés.
16'
Na druhé straně hlavičkoval nepřesně Roberto Soldado. Mrzet ho to nemusí, posléze byl totiž stejně pískán ofsajd.
14'
Po přízemní přihrávce z levé strany zakončoval z první Guido Carrillo, Rui Silva ale stačil pohotově zasáhnout. Balon mířil víceméně doprostřed branky, o to to měl hostující gólman jednodušší.
13'
Unai Bustinza si při snaze vybojovat ztracený balon zpátky počínal až příliš vehementně. Za svůj faul zezadu vyfasoval žlutou kartu.
13'
Rodrígues následně rozehrál roh z pravé strany, centr mu ale vůbec nevyšel. Balonu se na hranici šestnáctky zmocnili hosté.
12'
Kévin Rodrígues odcentroval z levé strany, do jeho pasu ale vložil včas nohu Antonio Puertas. Bude se kopat roh.
11'
Dimitri Foulquier uvede do hry autové vhazování kousek od půlící čáry.
10'
Leganés zahrozil centrem z pravé strany, ten ale žádného z adresátů v pokutovém území nenašel.
9'
Aitor Ruibal si v souboji s Carlosem Nevou pomohl až příliš rukami. Přetahovaná u postranní čáry končí odpískaným faulem.
8'
Obránci Granady kombinují na vlastní polovině hřiště. Úvod zápasu je poměrně opatrný. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
7'
Roberto Soldado trkl špičkou kopačky do Rubéna Péreze, což rozhodčímu neuniklo. Míč pro Leganés.
6'
Domácí si po další akci žádali rohový kop, nařízen je ale jen odkop od branky Ruie Silvy.
5'
Bylo to něco mezi slabou střelou a přihrávkou. Míč z kopačky Javiho Erasa se dokutálel vedle branky.
4'
Iván Cuéllar vyběhl na penaltový puntík, kde uklidil do rukavic pokus o střílenou přihrávku.
3'
Guido Carrillo se hnal dopředu na pravém křídle, jeho snahu ale utnul hvizd rozhodčího, jenž si všiml zpracování balonu rukou.
2'
Rui Silva se poprvé seznámil s míčem, když si bez problémů stáhl do rukavic centrovaný balon z pravé strany.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili do zápasu v modro-bílých dresech. Hosté z Granady hrají v červeno-bílých.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Ruibal, Bustinza (C), Omeruo, J. Silva – Eraso, Recio, R. Pérez, Kévin Rodrígues – Carrillo, Guerrero.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Assalé, Aviles, Awaziem, Gil, Mesa, Navarro, Óscar Rodríguez, Rosales, Siovas, Tarín.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, D. Duarte, J. Vallejo, Neva – Azeez, Y. Herrera – Machís, Antoñín, Puertas – Soldado (C).
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Eteki, Díaz, Bastiao Dias, C. Fernández, Köybaşı, Rodríguez Ruiz, Sánchez, Vico.

Rozhodčí: R. Bengoetxea – J. González, R. Gómez.
Historie vzájemných střetnutí obou celků se začala psát až v roce 2015. Od té doby se utkaly celkem pětkrát, přičemž se hned ve čtyřech případech radoval tým, který hrál doma. Dvakrát jím byl Leganés, dvakrát Granada. Zajímavostí budiž i fakt, že se hned čtyřikrát zrodil výsledek 1:0. Ten byl k vidění i na podzim, tři body tehdy brala díky trefě Puertase Granada.
Granada je na tom v ligovém pořadí podstatně lépe, když se ziskem 42 bodů uzavírá první desítku. Do obnoveného ročníku vstoupila výhrou 2:1 nad Getafe, od té doby už ale uhrála jen bod za remízu 2:2 s Betisem. V posledním kole Granada padla na domácím stadionu 0:1 s Villarrealem. Nejpilnějším střelcem týmu je španělský záložník Carlos Fernandez, jenž se letos prosadil v šesti případech.
Leganés se v dvacetičlenné tabulce nachází na předposlední pozici, když má stejný počet bodů (24) jako poslední Espanyol. Klub z města, jež leží nedaleko madridské metropole, nevyhrál tři kola v řadě a po vynucené koronavirové přestávce uhrál jediný bod. Stalo se tak v pátek, kdy fotbalisté Leganésu remizovali na Mallorce 1:1. Nejlepším střelcem Leganésu je devítigólový španělský záložník Oscar Rodriguéz.
Krásný pondělní večer u sledování španělské La Ligy! Ta měla ještě včera na programu zápasy 30. kola, dnes už však byla rozehrána "runda" další. Po souboji Villarrealu se Sevillou se v tomto textovém přenosu zaměříme na duel mezi týmy CD Leganés a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.