La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Levante - 5. října 2019   13:00

CD Leganés
76' Braithwaite (Bustinza)
1:2
(0:1)
Levante
45+2' Martí   • 49' Campaña
CD Leganés
Soriano – Ruibal (64. Arnáiz), Bustinza, Awaziem, Siovas (82. Rodrigues), J. Silva – Óscar Rodríguez (60. Braithwaite), Recio, Mesa – Carrillo, Nasjrí.
Grandi – Braithwaite, Arnáiz, Rodrigues, Eraso, Navarro, Rivera.
José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena
Estadio Municipal de Butarque, Leganés
10 160 diváků
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Cabaco, C. Clerc – Radoja, Campaña (64. Rochina), N. Vukčević (60. Melero) – S. León (84. Ó. Duarte), Martí, Morales.
Olazábal – Rochina, B. Mayoral, Melero, Toňo, Ó. Duarte, Coke.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 10 160 diváků.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 15:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:7.
Utkání je u konce a z výhry se raduje hostující tým. Ten do druhé půle vstoupil opravdu skvělým způsobem a hned ve 49. minutě skóroval po přímém kopu, kdy gólmana překvapil střelou z úhlu José Campaña. Leganés se ale nevzdalo, stupňovalo svou snahu a v 76. minutě přišlo snížení po obloučku Martina Braithwaiteho. Ten mohl o chviličku později i srovnat, jenže nabídnutou penaltu kopl opravdu lajdácky a necha vyniknout gólmana Fernándeze. Ten se pak ještě několikrát blýskl při zákrocích na brankové čáře a velkou měrou se tak podílel na výhře. Konečný výsledek zní 1:2, Levante vybojovalo další důležité body, zatímco Leganés stále čeká na první výhru v sezóně.
90+6'
90+5'
Nakonec z toho byly rohy dva, do vápna se vydal i Soriano, který dokonce i zakončoval, Fernández však jeho pokus vyrazil!
90+4'
Domácí to ještě zkusili centrem z pravé strany, po krátkém závaru se pískal rohový kop.
90+3'
Šance domácích, naděje ale brzy zhasla, neboť se mávalo ofsajdové postavení.
90+2'
Teď se jim to i povedlo, jenže zakončení v podobě centru z levé strany skončilo v rukavicích Aitora Fernándeze.
90+1'
Domácí kombinují u středu hřiště, potřebovali by se ale posunout blíže k brance.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Levante se teď snaží držet hru co nejdál od vlastní branky a je to úspěšná snaha.
88'
Morales podržel míč na levé straně a přes Soriana poté přihrál do druhé vlny. Následná střela šla zcela mimo branky domácích.
87'
Žlutou kartu dostal Paco López, trenér hostujícího Levante.
86'
Nehrajeme, neboť při zákroku si ublížil hostující gólman a probíhá jeho rychlé ošetření.
85'
Leganés se dostalo bleskově do protiakce, Nasjrí se snažil o zakončení z pravé strany. Mířil na bližší tyč, trefil ovšem pouze boční síť.
85'
Pas za obranu končí u Aitora Fernándeze, ten si s rozehrávkou zase chvilku počká.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Óscar Duarte.
83'
Domácí pokračují v náporu, střela z pokutového území ale zamířila nad Fernándezovo břevno.
82'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Dimitris Siovas, přichází Kévin Rodrigues.
81'
Levante na druhé straně neuspělo s rohovým kopem, hra se už zase přemisťuje na opačnou stranu.
80'
Tohle ale byla opravdu špatně kopnutá penalta. Braithwaite ji vůbec neumístil, Fernández ji vyrazil a poté si poradil i se slabou dorážkou v podání Carrilla.
79'
Rúben Vezo navíc dostal žlutou kartu.
79'
Penalta pro Leganés! V pokutovém území se uvolňoval Nasjrí, od Veza dostal loktem a rozhodčí neváhal ani okamžik.
77'
Rázem jsou domácí na koni a je jich plné hřiště. Levante se najednou pouze brání.
76'
Leganés právě vstřelili branku! No ale budou si muset dávat pozor, neboť je tu snížení. Na levé straně si na přihrávku naběhl MARTIN BRAITHWAITE, odpoutal se od obránce a u rohu pokutového území vymyslel oblouček přes gólmana, který skončil v brance!
74'
Dalších několik tvrdších soubojů, toto kouskování hry vyhovuje hlavně hostům. Ti se nemusí nikam hnát.
73'
Aitor Fernández opět nepospíchá s rozehrávkou, už je ale v hledáčku hlavního sudího.
71'
Protiakce domácích. Kousek za vápnem napřáhl Nasjrí, poměrně prudká střela pak ale prosvištěla nad břevnem.
71'
Roger Martí na pravé straně čekal na své dobíhající spoluhráče, jenže přihrávka mu vůbec nevyšla.
69'
Míč je u Fernándeze, ten s rozehrávkou od vlastní branky nikam nepospíchá.
67'
A další ostrý zákrok, nyní od domácího Bustinzi. Ten skluzem přejel Leóna, obešlo se to kupodivu bez karty.
66'
Opět tu máme nervozitu na trávníku. Po zákroku na Martího byl na něj trochu naštván Recio. Rozhodčí už ale kohouty uklidnil.
64'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Rubén Rochina.
64'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází José Arnáiz.
63'
Parádní zákrok od Aitora Fernándeze! Na centr od rohového praporku si totiž naskočil zcela nebráněný Nasjrí a na branku Levante poslal prudkou hlavičku. Gólman hostů však předvedl luxusní reflex a míč vyrazil na břevno a ven!
62'
Na trávníku leží po souboji ve vápně hostující Campaña, bude ale bez problémů pokračovat.
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Gonzalo Melero.
60'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Martin Braithwaite.
60'
Po vysokém centru se k hlavičce dostal Awaziem, mířil ovšem celkem velký kus nad břevno.
59'
Nízký centr od rohového praporku byl hosty uklizen, Legané si dá od rohového praporku repete.
58'
Rychlý výpad Levante končí ještě před pokutovým území, domácí už pospíchají do protiútoku.
56'
Aby těch žlutých karet nebylo málo, tak za zákrok na Raboju si ji prohlédl i domácí Jonathan Silva.
54'
Za nedovolený zákrok na útočné polovině byl žlutou kartou potrestán hostující Roger Martí.
53'
Aitor Fernández se nyní snaží vše uklidnit velmi pozvolným rozehráním od vlastní branky.
52'
Po rozehraném přímém kopu se po souboji s Miramónem zřítil domácí Carrillo, pokutový kop se ale nekonal.
50'
Leganés mohlo kontrovat po rohovém kopu, rozehrávka však nepatřila k tomu lepšímu.
49'
Levante právě vstřelilo branku!
A je to o dvě branky! Přímý kop si na pravé straně nachystal JOSÉ CAMPAÑA a překvapivou střelou nachytal gólmana. Ten na malém vápně čekal centr, nicméně míč šel pod břevno a Soriano jej nedokázal vyrazit.
48'
Po zákroku na Martího je tu přímý kop pro Levante, bude se centrovat z pravého křídla.
47'
Hosté od úvodu druhé půle navazují na první poločas a snaží se natlačit k pokutového území soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:03.
Je za námi první půle, která ze začátku přinesla aktivní fotbal s náznaky šancí, ale s postupem času se vše uklidnilo. Neplatilo to však o nervozitě, neboť sudí za první poločas rozdal hráčům celkem pět karet a v závěru odpískal i pokutový kop, se kterým se budou domácí asi dlouho smiřovat. Každopádně penaltu Roger Martí neodmítl a přesným zakončením dostal hosty do vedení.
45+3'
45+2'
Jeden ze členů domácího realizačního týmu po proměněné penaltě pronikl na hrací plochu a to bylo to poslední, co dnes udělal, neboť rozhodčí jej poté ocenil červenou kartou a poslal tím pádem na tribunu.
45+2'
Míč si nachystal ROGER MARTÍ, počkal si na gólmanův pohyb a poté poslal míč po zemi na opačnou stranu. Levante tak jde těsně před odchodem do kabin do vedení.
45+1'
Žlutou kartu dostává Sergio León (Levante UD).
45+1'
Žlutou kartu dostává Óscar Rodríguez (CD Leganés).
45'
V pokutovém území se nám poté strhla menší strkanice a tu už rozhodčí ocení žlutými kartami.
44'
Penalta pro Levante! Do běžeckého souboje se dostali domácí Siovas a hostující Martí, ten také ve vápně upadl a rozhodčí po chvilce váhání ukázal na penaltový puntík!
43'
Na levé straně dostal trochu prostoru Rodríguez, tak toho využil, naběhl si do vápna, kde zkusil technickou střelu na zadní tyč. Branku těsně překopl.
42'
Fernández si dává na centrované míče velký pozor, teď skryl v rukavicích pokus z pravého křídla.
41'
Z autu se stal roh a ten byl obranou Levante bleskově odvrácen. Po tom všem se strhla menší roztržka mezi Rodríguezem a Martím, jejich pošťuchovanou sudí vyřešil ráznou domluvou.
40'
Leganés se i nadále pokouší pro své průniky používat hlavně levou stranu, Rodríguezův centr byl nyní sražen na aut.
38'
Další pokus o útočný výpad, zleva centroval Nasjrí, jenže přesně do rukavic gólmana Aitora Fernándeze.
37'
Příliš prudký pas za obranu Levante, Fernández na míč vystartoval právě včas a byl u něj jako první.
36'
Na druhé straně se ale udělovala žlutá karta, za faul na Miramóna ji dostal Recio.
35'
Po Ruibalově centru se do zakončení hrnul Carrillo, mířil však vedle. Sudímu naznačoval, že byl přistrčený, penalta se ovšem nepískala.
34'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok na Guida Carrilla dostal hostující José Luis Morales.
33'
Hosté rozehráli i rohový kop, před Sorianem se však nejlépe zorientovali hráči Leganés a odhlavičkovali míč mimo pokutové území.
32'
Carrillo trefil v souboji o míč Rúbena Veza loktem, zákrok se obešel bez karty, pouze se pískal přímý kop.
31'
Miramón na pravé straně podržel míč, nepustil soupeře do protiakce a sám rozvinul útok rozehrou do šířky.
29'
A už tu máme definitivně poklidný fotbal, oba celky se snaží hlavně neudělat chybu.
27'
Levante se po pomalejším úvodu začíná probouzet a snaží se překvapit obranu domácích a hlavně gólmana Soriana.
25'
Hosté rozehráli svůj první rohový kop, přetažený centr však Martí nezpracoval dle svých představ a skončil s míčem u pomezní čáry.
24'
Už se zase hrálo na druhé straně, Morales centrem hledal Leóna, jeho pas ale pouze prolétl vápnem.
22'
Teď už to pro Fernándeze bylo rozhodně složitější, ve vápně operovalo hned několik hráčů Leganés, nakonec čelil technické střele zpoza šestnáctky, tu vyboxoval.
21'
Recio byl nyní na konci akce domácích, jeho střela z velké dálky však Fernándeze moc nevystrašila.
20'
Teď se už ale pískalo, Roger Martí tvrdě vrazil do Recia a tady rozhodčí neváhal ani okamžik.
19'
Rúben Vezo dle sudího u vlastního vápna nefauloval, rozhodčí to nyní vysvětluje i domácímu hráči.
18'
Domácí už chvátali do dalšího útoku, Nasjrí se ovšem na pravém křídle nechal polapit do ofsajdové pasti.
16'
Měli jsme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku ležel jeden z domácích hráčů, ošetření ovšem nebylo potřeba a už se zase hraje v jedenácti na obou stranách.
14'
Po rozehrání rohu a centru do vápna se do akrobatických nůžek položil Carrillo a jeho zakončení šlo těsně vedle Fernándezovy branky.
13'
Už to vypadalo, že se Leganés dostane do první gólové šance, jenže Miramón dokázal na malém vápně odvrátit nebezpečný centr a aspoň na chvíli dát svému týmu klid.
12'
Po úvodních akčních minutách se nám tempo uklidnilo a sledujeme tak hru převážně uprostřed hřiště.
10'
Levante se možná teprve podruhé dostává na útočnou polovinu, jenže v útočné fázi je to zatím hodně nedůrazné.
9'
Velká malá domů na Soriana, ten si s rozehrávkou počká, až se mu nabídnou spoluhráči.
8'
Leganés to nyní zkouší poklidnější cestou, přihrávkami na vlastní půlce a vyčkáváním, zda se neotevře okénko, kudy by se podnikl výpad.
7'
Aitor Fernández teď trochu zaváhal při vyběhnutí na míč, byla tam i špatná domluva s obránci a rázem z toho byl zmatek ve vápně. Domácí toho ale nedokázali využít.
6'
Zatím sledujeme akční fotbal, o útok se snaží hlavně domácí Leganés. A diváci hráče v modrobílém ženou do další akce.
5'
Hosté poprvé na útočné polovině, o centr zprava se pokoušel León, nebylo to ale vůbec přesné.
4'
Centr z pravé strany prolétl přes několik hráčů hostů, Ruibal jej ale v akrobatickém pokusu zasáhnout nedokázal.
3'
Leganés se opět vydalo do útoku, nyní však byla celá akce zastavena praporkem pomezního – ofsajd.
2'
K míči se po dlouhých přípravách postavil Rodríguez, překonal zeď, ale zamířil pouze do rukavic gólmana Fernándeze.
1'
Utkání nám začalo opravdu zhurta. Domácí se vydali do útoku, Mesa byl u vápna faulován a Nikola Vukčević dostal hned ze startu žlutou kartu!
1'

CD Leganés: Soriano – Ruibal, Bustinza, Awaziem, Siovas, J. Silva – Óscar Rodríguez, Recio, Mesa – Carrillo, Nasjrí.
Náhradníci: Grandi – Braithwaite, Arnáiz, Rodrigues, Eraso, Navarro, Rivera.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Cabaco, C. Clerc – Radoja, Campaña, N. Vukčević – S. León, Martí, Morales.
Náhradníci: Olazábal – Rochina, B. Mayoral, Melero, Toňo, Ó. Duarte, Coke.

Rozhodčí: José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Municipal de Butarque začne ve 13:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude José Munuera, kterému budou na pomezí asistovat Iñigo Prieto a Alfonso Baena.
Levante UD

Hosté jsou na tom o něco lépe, na 13. místě mají osm bodů, ale i oni už poměrně dlouho čekají na výhru. Trvá to již čtyři zápasy a v nich Levante dvakrát remizovalo a dvakrát prohrálo. Minulé kolo mužstvo vybojovalo bod za domácí remízu proti Osasuně, kdy už sice od čtvrté minuty Levante vedlo po gólu Hernâniho, po pauze však na konečných 1:1 srovnal Rubén García.

CD Leganés

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě tabulky, když zatím vybojoval pouhé dva body. Na svou výhru tak v letošním ročníku stále čeká a nedočkal se ani po dvou remízových zápasech, kdy poté prohrál na půdě Granady. Ta zvítězila těsně 1:0, tříbodovou trefu zaznamenal ve 28. minutě Antonio Puertas. Jak vidno, Leganésu úvod vůbec nevyšel a už je potřeba začít kritickou situaci řešit, jinak se sezóna změní v pouhý boj o záchranu.

Real Betis – Leganés 2:1
Leganés – Villarreal 0:3
Valencia – Leganés 1:1
Leganés – Bilbao 1:1
Granada – Leganés 1:0
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání osmého kola mezi týmy CD Leganés a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.