La Liga -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Valladolid - 13. června 2020   19:30

84' Óscar Rodríguez
1:2
(0:1)
Valladolid
2' Ünal   • 54' Alcaraz  (Plano)
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza (C) (46. Assalé), Omeruo, Awaziem, J. Silva (59. Gil) – Rosales (88. Aviles), Amadou, Mesa (59. Ruibal), Kévin Rodrígues – Óscar Rodríguez, Carrillo (78. Guerrero).
Lopez M. (ESP)
Estadio Municipal de Butarque (Leganés)
Valladolid
Masip – Moyano (C), Fernández, Karim, Nacho Martínez – Plano (68. Hervías), Alcaraz, Fede, Raúl García (89. Rubio) – Ünal (88. Sánchez), Guardiola (81. Sandro Ramírez).

Z tohoto utkání je to všechno. Díky, že jste jej sledovali spolu s námi. Užijte si zbytek sobotního večera a mějte se fajn.
A situace je pro Leganés o to horší, že v příštím kole se od něj body rozhodně čekat nebudou. Tento tým totiž pojede na Camp Nou, kde se bude bránit lídrovi soutěže z Barcelony. Valladolid bude na domácím stadionu hostit Celtu Vigo.
Valladolid si vítězstvím polepšil na čtrnáctou pozici, kde je díky lepšímu skóre před Alavésem. Leganés zůstává předposlední, poslední Espanyol se na něj navíc díky výhře nad Alavésem bodově dotáhl.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:19.
Zatímco byl v první půli k vidění oboustranně nudný fotbal, ten druhý již snesl přísnější měřítko. Oba týmy si začaly vypracovávat zajímavější možnosti, z čehož pramenily i branky. Aktivitu Leganésu zmrazil prudkou ranou z voleje Alcaraz, domácí ale nesložili zbraně a vynutili si v 83. minutě pokutový kop. Ten proměnil střelou k pravé tyči Óscar Rodríguez a zadělal na drama. Další snaha Leganésu už ale přišla vniveč, k bodu nedopomohlo domácím ani více než pětiminutové nastavení.
90+6'
90+5'
Již běží pátá minuta nastavení a míč mají na kopačkách hosté. Ti jsou tak jen několik vteřin od vítězství.
90+3'
Valladolid se zničehonic dostal do zajímavého přečíslení. Před branku přihrával Sandro Ramírez, pomezní ale zvedl praporek a signalizoval ofsajd. Opakované záběry ukázaly, že se mýlil.
90+2'
Domácí zamkli Valladolid ve vápně. Z tlaku přišel střílený centr Bryana Gila, po kterém Leganés reklamoval hru rukou uvnitř šestnáctky. Rozhodčí ale penaltu po konzultaci s kolegou u videa správně nenařídil.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut! To je dobrá zpráva zejména pro Leganés, který tak stále může živit naději alespoň na zisk jednoho bodu.
90'
Aitor Ruibal se po souboji s Waldem Rubiem dožadoval rohového kopu, sudí Lopez ale po chvilce váhání nařídil odkop od branky.
89'
Fede udeřil ve výskoku do hlavy Ibrahima Amadoua a zaslouženě se mu před očima zažlutilo.
89'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Waldo Rubio.
88'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Javier Aviles.
88'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Javier Sánchez.
88'
Po vhazování, které letělo k bližší tyči, je pískán útočný faul. Akce Leganésu tím končí.
87'
Domácí fotbalisté budou rozehrávat autové vhazování poblíž rohového praporku. Hosté chtějí střídat, nebylo jim to ale zatím k nelibosti trenéra umožněno.
85'
Vstřelená branka vlila Leganésu do žil čerstvou krev. Valladolid je zaparkován na vlastní polovině a musí se mít hodně na pozoru.
84'
Leganés právě vstřelili branku!
Drama je na světě! Míč si postavil ÓSCAR RODRÍGUEZ a umístil ho přesně k pravé tyči! Jordi Masip směr střely vystihl, na dobře trefený balon ale nedosáhl.
83'
Žlutou kartu dostává Salisu Karim (Real Valladolid).
83'
Salisu Karim fauloval uvnitř pokutového území. Leganés bude kopat penaltu!
82'
Rosalesův centr byl Moyanem vyhlavičkován mimo vápno. Zde se ke střele bez přípravy odhodlal Kévin Rodrígues, pálil ale nepřesně.
81'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sandro Ramírez.
80'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Salisu Karim, který skluzem zblokoval střelu z pravé strany hřiště. Zasahovat po něm musel ještě brankář Jordi Masip.
79'
Hra pokračuje.
78'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Miguel Ángel Guerrero.
77'
Rozhodčí svolil k další přestávce na občerstvení. Cirka dvě minutky se tak hrát nebude.
76'
Mezi obránce si zabíhal Roger Assalé, nepřesná přihrávka ale svého adresáta nenašla.
74'
Valladolid zůstane po nedovoleném zákroku na Pabla Hervíase na útočné polovině. A to hostům náramně vyhovuje.
73'
Iván Cuéllar musel vyrazit mimo velké vápno, aby odehrál balon před dotírajícím protihráčem do zámezí.
71'
Do konce řádné hrací doby schází posledních dvacet minut. Stále platí, že Leganés musí stahovat dvoubrankový náskok Valladolidu. Real navíc v posledních minutách vyrovnal hru.
70'
Hodně nepovedeně rozehraná standardka Valladolidu. Těžko říct, zda mělo jít o střelu, nebo o centr. Střídající Pablo Hervías každopádně rozhoupal jen boční síť.
68'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Pablo Hervías.
66'
Hra konečně dostává spád. Na druhé straně se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Óscar Rodríguez, mířil ale jen doprostřed branky, kde číhal připravený Jordi Masip.
65'
Mohlo být rozhodnuto! Sergi Guardiola si zpracoval ve vápně balon a nasměroval přízemní dělovku jen těsně vedle pravé tyčky! Iván Cuéllar by byl při lepší mušce bez šance.
64'
Guido Carrillo si nejvýše naskočil na prudký centr, hlavičkoval ale nad břevno. Jordi Masip sice dráhu letu kontroloval, i tak ale šlo o zajímavou možnost.
63'
Kévin Rodrígues se šikovně uvolnil s balonem a odcentroval do vápna, tomuto prostoru ale kraloval Jordi Masip.
61'
Naplnila se hodina hry. Leganés je po druhé inkasované brance jednoznačně lepším týmem a jeho akce začínají mít hlavu a patu. Uvidíme, zda se podaří domácímu celku zápas ještě alespoň zdramatizovat. Hosté už se pochopitelně nikam hnát nemusí.
60'
Roberto Rosales si zasekl balon na hranici vápna, ten se ovšem odrazil do jeho ruky, což rozhodčí postřehli.
59'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Aitor Ruibal.
59'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Jonathan Silva, přichází Bryan Gil.
57'
Leganés se snažil o bleskovou reakci. Po centru z pravé strany hlavičkoval Jonathan Silva, jeho zakončení ale bylo zblokováno obráncem.
54'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Tentokrát už to ale provedl hostující záložník mnohem lépe! Po Planově centru z pravé strany napřahoval ke střele z voleje Raúl García, míč ale vůbec netrefil. Dostal se však k němu RUBÉN ALCARAZ, který jej nekompromisně napálil do levé šibenice.
54'
Rubén Alcaraz se na hranici vápna opřel bez přípravy do odraženého balonu, mířil ale vysoko nad horní tyč.
53'
Kenneth Omeruo poslal k zemi skluzem zezadu Enese Ünala. I po změně stran nepolevují oba týmy ve sbírání nedovolených zákroků.
52'
Óscar Rodríguez rozehrál standardku Leganésu. Šlo zřejmě o střílený centr, který však žádný ze spoluhráčů ve vápně netečoval, a tak si snadný zákrok připsal Jordi Masip. Dnes svůj první.
51'
Jonathanu Silvovi došla trpělivost a vystřelil směrem k Masipově kleci z hodně velké dálky. Tento pokus neměl příliš šancí na úspěch.
50'
Leganés sbírá jednu přihrávku za druhou, na dostřel branky Realu se ale ne a ne prokombinovat. Nyní museli domácí dokonce přihrát až na brankáře Cuéllara.
49'
Na okraji středového kruhu fauloval Sergi Guardiola. Ten hraje se žlutou kartou, a tak by si měl na své zákroky dávat pozor.
48'
Leganés kombinuje s balonem na vlastní polovině a nikam se nežene. I po přestávce to zřejmě bude o úporném dobývání obrany Valladolidu.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Roger Assalé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
Úvodní dějství zápasu mezi Leganésem a Valladolidem nabídlo bleskovou branku. Nedorozumění Awaziema s brankářem Cuéllarem potrestal střelou do úplně prázdné branky Ünal. A to bylo de facto z první půle vše. Hraje se nezáživný fotbal bez šancí a oba brankáři jsou tak po první půli bez jediného zákroku. Snad se obraz hry po změně stran trochu zlepší.
45+3'
45+1'
Je to stále stejná písnička. Standardky Valladolidu dnes vůbec nejdou, většinou jsou z nich takřka odevzdané balony.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Valladolid získal faul na polovině hřiště. Aktéři utkání se stěhují před Cuéllara.
44'
Po nákopu do vápna vznikl závar, po němž se k hlavičce dostal Kenneth Omeruo. Ten posunul balon na Jonathana Silvu, jenž ranou bez přípravy branku vysoko přestřelil.
43'
Hráči Leganésu jsou usazeni na polovině soupeře. Krátce po autovém vhazování zde vybojovali standardku po zásahu jednoho z hostů rukou.
41'
Poločas spěje ke svému konci. O jeho kvalitě leccos vypovídá statistika střel na branku. K vidění byla jen ta jediná – gólová. A i ta přišla po obrovské hrubce obrany.
40'
Óscar Plano si bránil balon tělem před Jonathanem Silvou, poté ale máchl naslepo rukou a zasáhl protivníkovu tvář. Je z toho žlutá karta.
39'
Do odraženého míče se opřel Óscar Rodríguez, jeho dělovka ale mířila výrazně mimo tři tyče.
38'
Valladolid je ale směrem dopředu úplně bezzubý. O balon hosté ihned přišli a musí se znovu bránit.
37'
Ibrahim Amadou nakopl do zad Enese Ünala. Standardní situace pro Real.
36'
K vysokému míči měl nejblíže Jordi Masip, jenž jej vyboxoval k hranici vápna. Následně je pískán útočný faul, a tak se musí domácí fotbalisté vracet na svou půlku.
35'
Leganés má možnost ohrozit branku Valladolidu z rohového kopu. Ten bude rozehrán z levé strany hřiště.
34'
Je znovu pískáno, tentokrát po ostrém skluzu Kévina Rodríguese na Sergiho Guardiolu. Zákroků za hranicí pravidel je k vidění opravdu požehnaně, což se o šancích rozhodně říct nedá.
33'
Joaquin Fernández fauloval zezadu Guida Carrilla.
32'
Po dvou minutách může hra pokračovat. Iván Cuéllar nakopává balon na polovinu Realu.
30'
Po půlhodině hry nařídil sudí Lopez krátkou pauzu na občerstvení. Oba trenéři toho využívají k udílení taktických pokynů.
29'
Sergi Guardiola je prvním majitelem žluté karty v tomto utkání. Vysloužil si ji za svůj úder loktem do hrudi Awaziema, a sice v souboji na středu hřiště.
29'
Leganés měl k dispozici standardku, ta ale skončila jen odpískaným ofsajdem.
28'
Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Roberto Rosales, vzdušným soubojům ale zatím vládnou hosté.
27'
Real nicméně rozehrál mizerně. Balon Valladolidu utekl až do zámezí, a tak si s míčem zahraje Iván Cuéllar.
26'
Chidozie Awaziem přižduchl zezadu Óscara Plana. Domácí s odpískaným faulem nesouhlasí, je to ale tak vše, co v tuto chvíli mohou dělat.
25'
Obrana Valladolidu vyhlavičkovala dlouhý nákop do vlastní šestnáctky bleskově ven. Poté se k balonu znovu dostávají domácí.
24'
Nacho Martínez sundal skluzem u postranní čáry Óscara Rodrígueze. Na fauly srovnáno – 5:5. Následuje standardka Leganésu.
23'
Óscar Rodríguez naskočil na záda Rubéna Alcaraze a ten se pod jeho tíhou poroučel k zemi. Je pískán faul.
22'
Přihrávka na rozběhnutého Óscara Rodrígueze byla příliš prudká, a tak akce Leganésu končí.
20'
Sergi Guardiola si na pravém okraji velkého vápna zpracoval prudkou přihrávku, po které pálil z otočky. Jeho pokus byl zblokovaný, navíc je následně pískán ofsajd.
19'
Fotbalisté v bílo-modrých dresech i nadále kombinují s míčem na kopačkách, cestu skrze obranný val Valladolidu ale hledají marně. Rychlý gól Realu dost možná utkání uškodil.
18'
V krátkém sledu další nedovolený zákrok domácích. Provinil se jím Kévin Rodrígues.
17'
Ve středovém kruhu byl poslán k zemi Óscar Plano. Rozhodčí fouká do píšťalky a přerušuje hru.
16'
Unai Bustinza si nerozuměl se spoluhráčem. Leganés musí zakládat novou akci z vlastní poloviny.
15'
Jordi Masip odkopával po malé domů jednoho z obránců balon do ochozů. Leganés získává zadarmo autové vhazování na polovině soupeře.
14'
Hře schází výraznější tempo. Zatím sledujeme poměrně ospalý zápas, k čemuž přispívají i prázdné tribuny.
12'
Postupný útok Leganésu vygradoval střeleckým pokusem Kevina Rodrígueze. Jeho dělovka z hranice šestnáctky šla ale hodně vedle pravé tyčky.
10'
Iván Cuéllar vyrazil opět daleko mimo šestnáctku, tentokrát ale žádné nedorozumění s vlastní obranou nepřišlo.
9'
Domácí fotbalisté uvedli balon do hry, následně ale byli vytlačeni až na vlastní polovinu.
8'
Javi Moyano srazil pokus o centr z levé strany na autové vhazování. Povedený obranný zákrok.
7'
Hra je kouskována častými nedovolenými zákroky. Zatím je to spíše boj o každý metr hřiště.
5'
Leganés je častěji na balonu, na dostřel Masipovy svatyně se ale zatím nedostává.
3'
Leganés tak doplatil na obrovskou chybu a bude muset dotahovat manko. Nutno říci, že krátce před brankou reklamovali domácí po hlavičce Awaziema zásah rukou v pokutovém území. Penalta se ale nepískala.
2'
Skóre se ale mění na druhé straně! Chidozie Awaziem se nedomluvil s vybíhajícím brankářem Ivánem Cuéllarem, kterému vracel balon až příliš prudkou hlavičkou, a tak se k míči dostal úplně zadarmo ENES ÜNAL, jenž balon bezpečně dopravil do prázdné branky. Lehčí gól ve své kariéře dost možná ještě nedal.
1'
Leganés, jenž nastoupil do zápasu v modro-bílých dresech, vytěžil hned z první akce utkání rohový kop. Hosté hrají v tmavě modrých.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza, Omeruo, Awaziem, J. Silva – Rosales, Amadou, Mesa, Kévin Rodrígues – Óscar Rodríguez, Carrillo.
Náhradníci: Soriano – Assalé, Aviles, Eraso, Recio, Gil, Guerrero, Navarro, R. Pérez, Ruibal, Siovas, Tarín.

Real Valladolid: Masip – Moyano, Fernández, Karim, Nacho Martínez – Plano, Alcaraz, Fede, Raúl García – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: S. Pérez – Ben Arfa, Míchel, Hervías, Olivas, Porro, Sandro Ramírez, Antoñito, Rubio, Sánchez, T. Villa, Fernandes.

Rozhodčí: Lopez M. (ESP).
Od roku 2014, kdy se oba kluby pravidelně potkávají, neztratil Leganés v domácím prostředí s Valladolidem ani bod. Naposledy se ale hrálo na půdě Realu, kde se zkraje letošního ledna zrodila remíza 2:2.
Pískat si příliš nemůže ani Valladolid. Na kontě má jen o šest bodů více než Leganés a v kolonce vstřelených branek k dobru pouhé dva zásahy. I Real tak patří k vůbec nejméně skórujícím účastníkům La Ligy. Patnáctý tým tabulky vyšel v posledních dvou zápasech bodově naprázdno (naposledy podlehl doma 1:4 Bilbau), a tak mu přestávka dost možná přišla vhod. Nejlepším střelcem je šestigólový útočník Sergio Guardiola.
Leganés se ve dvacetičlenné tabulce nachází na předposlední pozici, na níž má tříbodový náskok před posledním Espanyolem. Stejný počet ztrácí klub na první nesestupovou pozici, resp. sedmnáctou Celtu Vigo. Leganés má v soutěži vizitku nejméně produktivního útoku, méně branek, než jeho 21, nikdo nevsítil. Poslední soutěžní duel odehrál Leganés před pauzou na stadionu Villarrealu, kde už od páté minuty prohrával, nakonec ale po obratu zvítězil 2:1. Nejlepším střelcem mužstva je se sedmi zásahy jednadvacetiletý záložník Oscar Rodriguez.
Krásný sobotní večer u sledování španělské La Ligy, která se opět rozjela po více než tříměsíční koronavirové přestávce! V rámci 28. kola se proti sobě postaví týmy CD Leganés a Real Valladolid. Za mírné papírové favority jsou vzhledem k domácímu prostředí považování fotbalisté prvně jmenovaného celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.