La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : CD Leganés - 22. února 2020   13:00

Celta Vigo
62' Aspas (Olaza)
1:0
(0:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Murillo, N. Araujo, Olaza – Bradarić, Yokuşlu – Aspas (83. S. Mina), Rafinha, Denis Suárez (78. Aidoo) – Smolov (65. Beltrán).
S. Álvarez – Aidoo, G. Fernández, S. Mina, Beltrán, Sisto, Méndez.
José Luis Munuera Montero
Abanca-Balaídos (Vigo)
CD Leganés
Soriano – Omeruo, Siovas, Awaziem – Bustinza (C) (67. Gil), Recio, R. Pérez, J. Silva (55. Assalé) – Kévin Rodrígues, Eraso (46. Óscar Rodríguez) – Carrillo.
Lombo – Amadou, Assalé, Guerrero, Gil, Óscar Rodríguez, Rosales.

Skončilo nám utkání mezi Celtou Vigo a Leganés. Hosté hráli více než 70 minut v početní převaze, ale přesto dnešní duel prohráli. Jedinou trefu si připsal po standardní situaci v 62. minutě kanonýr Iago Aspas. Ve druhém poločase jsme moc šancí neviděli. Dalo by se říct, že ta jediná skončila brankou. Ve velmi důležitém zápase o záchranu se tak radují domácí. Získali cenné tři body a navíc přeskočili Mallorcu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:16.
90+6'
90+5'
Leganés má k dispozici zřejmě poslední nákop do šestnáctky. Po faulu bude rozehrávat z poloviny hrací plochy.
90+4'
Rubén Blanco následný centr zachytil. S odkopem spěchat nebude.
90+3'
Další pokus o centr v podání hostů úspěšný nebyl. Všichni hráči Celty se mezitím vrátili na svou polovinu.
90+2'
Hugo Mallo vyrazil dopředu a poslal do vápna velice pěkný centr. Útočící hráč zakončil vedle přední tyče, ovšem stejně pobýval v ofsajdu.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat 5 minut.
90'
Rafinha navíc zůstal ležet na trávníku. Zřejmě má křeče.
90'
Hosté to zkouší vzduchem. Jejich snažení už působí poměrně bezradným dojmem.
88'
Celta Vigo poměrně dlouhou dobu pobývala na polovině svého soupeře. Nyní však už vyráží dopředu opět fotbalisté v zelených dresech.
87'
K odraženému míči se dostal Gil, jehož rána zapadla vysoko nad horní tyč.
86'
Hosté měli k dispozici další roh, který však odvrací obrana soupeře. Tlak Leganés ale není nikterak velký.
84'
Rafinha je v posledních minutách zřejmě nejužitěčnějším hráčem domácích. Nyní dokázal vybojovat na svou osobu faul.
83'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Santiago Mina.
82'
Bryan Gil se zjevil s míčem na noze v pokutovém území, ale okamžitě byl dostoupen. K zakončení se tento šikovný záložník nedostal.
80'
Rafinha vyrazil vstříc třem soupeřovým fotbalistům. Není se co divit, že o míč přišel. Pro svůj celek ale pošetřil několik velmi cenných vteřin.
79'
Okay Yokuşlu se snažil proniknout až k zakončení, jenže najednou se zjevil na trávníku. Penalta se ale pískat nebude.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Joseph Aidoo.
77'
Omeruo předskočil útočícího hráče a navíc velice dobře dokázal odkopnout přihrávku Aspase.
75'
Hosté se stačili ubránit a následně naopak oni mohli vyrazit do otevřené obrany. Zadáci domácích se ale stačili vrátit.
75'
Rafinha si skvěle popostrčil míč a rázem si dokázal obhodit hned dva hráče soupeře. Celta Vigo vyráží do brejku.
73'
Assalé předvedl na pravé straně několik zajímavých kliček. Následný centr do pokutového území ale nebyl příliš přesný.
71'
Kombinace hostům nevyšla. Gil se sice u lajny nastartoval, ovšem přes bránícího hráče přejít nedokázal.
70'
Leganés znovu obléhalo území okolo domácí brány. Ve finální fázi je však neškodné.
68'
Óscar Rodríguez si na pravé straně předkopl míč až příliš dopředu. Balón doputoval do zámezí a domácí brankář Rubén Blanco rozhodně nebude se svou rozehrávkou spěchat.
67'
Rafinha pro své barvy vybojoval autové vhazování. V důrazném souboji u lajny si počínal velice dobře.
67'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Bryan Gil.
65'
Leganés se pokusilo o rychlou odpověď. Akce z levé strany ale nenašla adresáta v pokutovém území.
65'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Fran Beltrán.
62'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Dlouhá prodleva ve hře však nezanechala na domácím týmu stopy. Celta Vigo se i přes početní nevýhodu dostává do vedení. IAGO ASPAS dokázal protečovat na zadní tyč ideální centr Olazy. Soriano byl bez šance a stadion je v tuto chvíli u vytržení. 1:0. Asistence: Lucas Olaza.
62'
Červená karta byla nakonec zrušena. Óscar viděl po konzultaci s videorozhodčím pouze kartu žlutou.
59'
Óscar viděl červenou kartu! Počet hráčů na hrací ploše by se tak měl vyrovnat.
58'
Přízemní pobídka Iaga Aspase nenašla domácího hráče ve vápně, jelikož Smolov stál příliš vzadu.
58'
Dlouhý centr Olazy zamířil na hranici vápna. V hlavičkových soubojích ale byli úspěšnější hostující zadáci.
57'
Celta Vigo se pro okamžik opět vymanila z defenzívy. Nyní bude rozehrávat těsně za půlící čarou.
55'
Hugo Mallo si poradil se skákavým centrem, který mířil do pokutového území. Hosté to zkoušeli záhy znovu, jenže Blanco vyběhl ze své brány včas a bochánek lapil do náruče.
55'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Jonathan Silva, přichází Roger Assalé.
54'
Přetažený rohový kop Leganés propadl až k postranní čáře.
53'
Hosté si už přihrávají na polovině domácích a snaží se vynutit si tlak. Zatím je počátek druhého poločasu velice opatrný.
52'
Loket Lucase Olazy byl příliš vysoko. Sudí tento prohřešek viděl. Odpískal tak domácí Celtě útočný faul.
51'
Carrillo si nabíhal do předbrankového prostoru, jenže sražený centr k němu nedoputoval. Obrana Celty byla rychlejší.
50'
Óscar Rodríguez zkoušel brankáře domácích nachytat z velké dálky. Jeho rána však mezi tři tyče nezacílila.
49'
Smolov si na půlící čáře zkušeně došel pro faul. Ušetřil tak pro svůj tým cenné vteřiny.
48'
Silva o pár sekund později opět centroval. Ani tentokrát však z toho nebylo nebezpečí.
47'
Jonathan Silva centroval do pokutového území, jenže jeho pobídka byla okamžitě odvrácena domácí obranou.
46'
Aspas se ujal míče na pravé straně, ovšem nedokázal rychle přihrát. Balón tak znovu připadl na kopačky hostujících fotbalistů.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Óscar Rodríguez.
46'
První poločas je u konce. Branku jsme neviděli, přestože hosté měli několik zajímavých šancí. Utkání ovlivnil moment z 21. minuty, kdy domácí záložník Bradarić viděl červenou kartu. Leganés proto mělo územní převahu, ale gól z ní nedokázalo vytěžit.
45+3'
45+2'
Olazova dělovka z velké dálky minula bránu. Odkopávat bude Soriano, který v prvním poločase nebyl v žádném zatížení.
45+2'
Lucas Olaza drží míč na levé straně. Rozhodně v tuto chvíli nikam nespěchá.
45+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
45+1'
Recio se dostal po rohovém kopu k odraženému míči. Z ideální pozice však trefil před sebou stojícího hráče.
45'
Začala probíhat poslední minuta první půle. Jelikož se poměrně dlouho nehrálo, tak můžeme očekávat vydatné nastavení.
44'
Velice pěkná kombinace na jeden dotek v podání hostů brankou neskončila. Javi Eraso se dostal ke střele ze šestnáctky, jenže jeho pokus nebyl důrazný. Blanco byl u tyče včas.
42'
Araujo šikovně vyvezl míč z vlastní poloviny a poté oslovil Smolova. Ten však stál zády k bráně a nedokázal se otočit okamžitě.
41'
Okay Yokuşlu přečetl akci hostů velice dobře. S odkopem se nepáral a míč poslal bez větších potíží na aut.
39'
Po červené kartě se domácí téměř nedostali za půlku. Leganés má hru sice pod kontrolou, ale do vyložených šancí se dostává ojediněle.
38'
Hosté opět celkem jednoduše získali míč a tentokrát z levé strany míří směrem dopředu.
36'
Rubén Pérez pálil z voleje z velké dálky. Těžký kop ale vůbec nenasměroval na bránu. Horní tyč o několik čísel minul.
35'
Rubén Blanco vystartoval ze své brány proti nebezpečnému centru ze strany. Svému týmu nyní velmi pomohl.
34'
Hosté se dostávají do tlaku. Opět obklopují území okolo šestnáctky Celty Vigo.
32'
Obrovskou šanci si vytvořil Chidozie Awaziem. Obránce Leganés si při standardní situaci doběhl na centr, který také hlavou prodlužoval směrem na bránu. Blanco ale vytasil velice důležitý zákrok. Následně si poradil také s dorážkou.
31'
K vidění byl další faul. Žlutou kartu při hlavičkovém souboji tentokrát dostává obránce Murillo.
30'
Zakončení Javiho Erasa se mezi tři tyče nevešlo. Od své svatyně bude odkopávat Rubén Blanco.
29'
Tak s pomocí videa byl verdikt změněn. O faul se nejednalo, ale hosté u míče zůstanou, neboť budou kopat roh.
28'
Před šestnáctkou domácích došlo k faulu. Leganés bude rozehrávat přímý kop z naprosto ideální pozice.
26'
Rozhodčí teď rozjel karetní mariáš. Za protesty tentokrát viděl žlutou kartu Denis Suárez z Celty Vigo. Emoce planou na obou stranách.
24'
Žlutou kartu dostává Dimitris Siovas (CD Leganés).
23'
Dvě minuty se teď nehrálo. Trenér Celty Vigo Oscar García navíc dostal žlutou kartu.
21'
Červenou kartu dostává Filip Bradarić (Real Club Celta de Vigo). A pozor! Pro domácí je zde velká komplikace. Filip Bradarić nešetrně sestřelil hráče hostů, a proto hlavní rozhodčí rovnou vytáhl červenou kartu.
20'
Opět se hraje na polovině hrací plochy. Ani jeden tým se zatím nemůže dostat na delší časovou dobu před bránu soupeře.
19'
Iago Aspas mířil po pravém křídle kupředu, avšak před levého beka Leganés se dostat nedokázal.
17'
Přenesení hry v podání Awaziema se nepovedlo úplně dokonale. Balón doskočil až za postranní čáru.
16'
Celta Vigo měla k dispozici první rohový kop v zápase. Žádnou větší šanci si ale nevytvořila.
15'
Omeruo vyhrál hlavičkový souboj ve vápně. Balón tak poslal na rohový kop.
14'
Nakonec karta vytažena byla. Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (CD Leganés).
14'
Rozhodčí Montero musí poprvé v utkání řešit těžkou situaci. Zhruba třicet metrů od brány hostujícího celku došlo k faulu na domácího hráče. Tento prohřešek se zřejmě obejde bez karty.
13'
Hosté vysoko presují na polovině Celty Vigo. Střeleckých pokusů jsme zatím za úvodních 13 minut moc neviděli. Pálili jen jedinkrát hosté.
11'
Bustinza nechal propadnout míč za sebe, aby si to následně namířil do autu. Leganés bude házet aut v blízkosti vlastního vápna.
10'
Domácí celek se už daleko více dostává do hry. V posledních pěti minutách drží míč převážně on.
9'
Smolov opět velice zajímavě operoval blízko pokutového území. Finální klička mu však nevyšla dle představ.
8'
Dlouho se hrálo na polovině hrací plochy. Nakonec byl míč odehrán do autu a vhazovat budou domácí.
7'
Omeruo dokázal přečíst křížnou přihrávku, která mířila na levé křídlo.
6'
Fjodor Smolov čechral z levé strany do pokutového území velice zajímavý centr. Ten nakonec skončil zhruba metr vedle zadní tyče.
6'
Celta se dostala k balónu poprvé na delší dobu. Zatím však kombinuje pouze na své polovině hřiště.
5'
Domácí se sice ubránili, ale hosté skvěle přečetli rozvíjející se útok vpřed.
4'
Tlak hostů pokračuje. Celta Vigo se v úvodních minutách jen brání a navíc nyní bude Leganés kopat od rohového praporku.
3'
Rubén Blanco musel vytáhnout první těžký zákrok. Z hranice pokutového území pálil Carrillo, ovšem domácí gólman míč parádně vyrazil.
2'
Bradarić ostře atakoval na půlící čáře Erasa. Domácí budou rozehrávat.
1'
První útočná akce hostů skončila ofsajdem. Míče se tak ujímá domácí celek.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu. Celta Vigo navlékla své tradiční světle modré dresy, zatímco hostující tým nastupuje v zelené kombinaci.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Murillo, N. Araujo, Olaza – Bradarić, Yokuşlu – Aspas, Rafinha, Denis Suárez – Smolov.
Náhradníci: S. Álvarez – Aidoo, G. Fernández, S. Mina, Beltrán, Sisto, Méndez.

CD Leganés: Soriano – Omeruo, Siovas, Awaziem – Bustinza (C), Recio, R. Pérez, J. Silva – Kévin Rodrígues, Eraso – Carrillo.
Náhradníci: Lombo – Amadou, Assalé, Guerrero, Gil, Óscar Rodríguez, Rosales.

Rozhodčí: José Luis Munuera Montero.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly na začátku prosince. Tehdy byl úspěšný domácí Leganés, jenž Celtu Vigo porazil těsně 3:2. Domácí tak mají dnes svému soupeři co oplácet.
CD Leganés

Hosté z Leganés jsou na tom ještě hůře než jejich dnešní soupeř. Jsou na devatenáctém místě v tabulce LaLigy a už jsou tedy namočeni v sestupovém pásmu. Dosud nasbírali devatenáct bodů a zatím se tak nemohou dostat do klidného středu. Hráči Leganés naposledy uhráli bezbrankovou remízu doma s Betisem a i dnes by hosté rádi brali nějaké body, nejlépe však všechny tři, aby měli naději hnout se tabulkou o něco výše. Budeme tak svědky pořádné bitvy o body, které oba celky potřebují jako sůl.
Real Club Celta de Vigo

Domácí fotbalisté na tom nejsou vůbec dobře. V tabulce ve španělské lize se nacházejí na sedmnáctém místě se ziskem jednadvaceti bodů. Jsou tak ohroženi sestupem do druhé španělaké ligy. Na osmnáctou příčku, která je tou první sestupovou, nemají vůbec žádný náskok, naopak shodně bodů s Mallorko a výše jsou jen díky lepšímu skóre. Pokud se chtějí udržet v nejvyšší soutěži, měli by sbírat bod za bodem. V posledních dvou duelech se však domácím dařilo. Nejprve doma zvítězili 2:1 nad Sevillou a poté dokonce sebrali dva body Realu Madrid po remíze 2:2. Mají tak za sebou skalpy dvou silných týmů a dnes na tyto úspěchy budou chtít navázat.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu španělská LaLiga a její pětadvacáté kolo. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Real Club Celta de Vigo a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.