La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Getafe - 8. prosince 2019   12:00

0:1
(0:0)
Getafe
67' Ángel Rodríguez  (Damián Suárez)
Eibar
Dmitrović – R. Correa (80. De Blasis), P. Oliveira, Arbilla, Bigas – P. León (85. Expósito), Escalante (C), Papakouli Diop, Orellana – Charles (75. Enrich), Kike García.
Y. Rodríguez – Tejero, Ramis, De Blasis, Expósito, Inuj, Enrich.
Iglesias
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Oliveira – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella (90+2. Timor) – Duro (59. Ángel Rodríguez), Jaime Mata (82. J. Molina).
Chichizola – Antunes, Portillo, Ángel Rodríguez, Etxeita, J. Molina, Timor.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 16:15.
Zápas je u konce! Hosté ve druhé půli dokázali strhnout vedení na svou stranu, když se trefil střídající Ángel Rodríguez a jednobrankový náskok si udrželi, berou tedy velmi cenné tři body, které Getafe posouvají na příčky, ze kterých se postupuje do Ligy mistrů!
90+8'
90+8'
Molina dostal přihrávku do pokutového území, byl však v osfajdovém postavení. Od branky bude odkopávat brankář.
90+8'
Fabián Orellana (SD Eibar) neudržel nervy na uzdě a dostává přímo červenou kartu.
90+5'
Hra nyní byla na chvíli přerušena, neboť na zemi zůstal sedět Allan Nyom, ten už je ale zpět na nohou a bude moci pokračovat.
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází David Timor.
90+2'
Přímý kop rozehrál Anaitz Arbilla, jeho pokus však nezamířil mezi tři tyče.
90+1'
Na druhé straně domácí vybojovali volný přímý kop z velmi dobré pozice.
90'
Rozhodčí nastavuje osm minut!
90'
Neuvěřitelné, další gól je odvolán za pomoci VAR! Po rohovém kopu si míč do vlastní branky srazil jeden z domácích, všemu ale předcházelo ofsajdové postavení útočníka Getafe.
88'
Za protesty dostává žlutou kartu Gonzalo Escalante (SD Eibar).
88'
Ángel Rodríguez chytře kopl míč do protihráče, od kterého letí do zámezí. Roh pro Getafe.
86'
Podle názoru rozhodčího se Papakouli Diop dopustil útočného faulu na Molinu, kopat se tedy bude proti brance Dmitroviće. Právě Diop je nyní ošetřován na hřišti.
85'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Eduardo Expósito.
84'
Molina dloubáčkem našel Cucurellu, toho ale pořádně zahnal a krajní záložník Getafe nemohl jít kupředu.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Jorge Molina.
80'
Hosté kopali rohový kop, po útočném faulu na Cabreru ale musí jejich útočné snažení počkat.
80'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Roberto Correa, přichází Pablo De Blasis.
77'
Ángelův centr z pravé strany odkopl do zámezí Paulo Oliveira. Hosté zůstávají u balónu.
75'
Sergi Enrich (SD Eibar) sotva přišel na hřiště a už vidí žlutou kartu v rukou rozhodčího Inglesiase za zmaření protiútoku soupeře.
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Sergi Enrich.
73'
Pedro Bigas poslal z levé strany míč do pokutového území, neúspěšně. O několik chvilek později se dostal do zakončení Charles, jenž tvrdou ranou trefil vnější tyč.
70'
Eibar rozehrával volný přímý kop z velké vzdálenosti, Pedro León ale svým centrem překopl všechny hráče v pokutovém území.
69'
Getafe to znovu zkoušelo po pravé straně, Damián Suárez se ale tentokrát nedostal přes obránce.
67'
Getafe právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že je tu, konečně, první regulérní gól zápasu! ÁNGEL RODRÍGUEZ byl od svého příchodu na hřiště hodně aktivní, což vyústilo v první branku! Našel si skvělý pas z kopačky Suáreze, obešel brankáře a zakončil do odkryté branky!
66'
Ángel Rodríguez je od svého příchodu na hřiště hodně aktivní. Nyní si ale vysoký pas zpracoval pomocí ruky.
65'
Nyní padl už třetí gól v dnešním utkání, skóre ale zůstává 0:0. Jaime Mata vystřelil a dorážku dostal do sítě Ángel, první jmenovaný ale byl v ofsajdu.
63'
Marko Dmitrović musel znovu zashaovat. Ángel Rodríguez vedl míč po levé straně a navedl si ho na střelu, domácí brankář znovu vyráží na rohový kop.
61'
Centr si v pokutovém území našel volný Jaime Mata, jenž pořádně protáhl brankáře Dmitroviće. Roh pro Getafe.
60'
Nový muž na hřišti byl hned několik sekund po střídání faulován Arbillou, hosté tedy budou rozehrávat volný kop ze strany.
59'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Ángel Rodríguez.
59'
Během rychlého protiútoku Getafe se míč dostal na pravou stranu, kde byl Allan Nyom, který se ale, přes dobře postaveného obránce, nedostal k odcentrování balónu do pokutového území.
57'
Hugo Duro (Getafe CF) ve vzdušném souboji udeřil soupeře loktem do obličeje a dostává žlutou kartu.
57'
Ani gól domácího týmu není uznán! Všemu totiž předcházela hra rukou jednoho z domácích hráčů!
55'
Pozor, rozhodčí si půjde i tuto situaci zkontrolovat na videu!
54'
Eibar právě vstřelil branku!
Před chvílí to bylo 0:1, nyní se ale skóre mění na 1:0! Na centr z pravé strany si naskočil KIKE GARCÍA, který hlavou zakončil přesně!
53'
Ano, vše je potvrzeno. V momentě přihrávku Cucurelly se Mata nacházel v ofsajdovém postavení.
52'
Hosté se už radovali ze vstřelené branky, ta ale není uznána! Cucurella skvěle vysunul Jaimeho Matu, jenž skvělým obstřelem zakončil na zadní tyč. V momentu přihrávky však byl, podle všeho, v ofsajdu! Hlavní rozhodčí ještě řeší situaci s videorozhodčím.
51'
Poté, co Eibar v první půli nezahrával ani jeden roh, nyní kopal už druhý během pěti minut druhé půle. Ten ale skončil úplně stejně, jako ten první.
50'
Marc Cucurella se po kontaktu se soupeřem ocitl na zemi, rozhodčí mu ale důrazně ukazuje, že takovéto zákroky pískat nebude.
48'
Právě León se ujal rozehrávky rohového kopu, jeho přetažený centr ale přeletěl všechny hráče čekající v pokutovém území.
47'
Djené Dakonam zastavil centr Pedra Leóna z levého křídla, což znamená roh pro Eibar.
46'
Poločasové statistiky:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:8.
První poločas je u konce! Byl v něm vidění vyrovnaný fotbal, který ale nenabídl moc šancí. Tu největší měl těsně před přestávkou hostující Oliveira, ten po rohovém kopu trefil jen břevno. Po 45 minutách je tedy skóre bezbrankové.
45+2'
45+2'
Hosté měli na konci druhé půli velkou šanci! Po rohovém kopu se dostal do zakončení Mathias Oliveira, který z hranice malého pokutového území trefil břevno!
45+1'
Mata odcentroval z levé strany, Paulo Oliveira odvrátil nebezpečí jen za cenu rohového kopu.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Pedro León se v pokutovém území, po lehkém kontaktu se soupeřem, ocitl na zemi, na penaltu to ale nebude.
44'
Právě Orellana byl nyní faulován na půlící čáře a domácí hráči se diví, že Mathias Oliveira vyvázl bez žlutého napomenutí.
43'
Žlutou kartu dostává Fabián Orellana (SD Eibar), nelíbilo se mu totiž rozhodnutí hlavního rozhodčího, což dal výrazně najevo.
41'
Eibar se po úspěšném ubránění rohového kopu hnali do protiútoku, Fabiánu Orellanovi ale nevyšla klička, kterou vystihl Leandro Cabrera.
40'
Fotbalisté Getafe rozehrávali roh z pravé strany, centr do pokutového území odvrátil hlavičkou Kike García.
38'
Útočný faul hráčů ve žlutých dresech znamená, že se bude rozehrávat směrem na branku Getafe.
36'
Paulo Oliveira (SD Eibar) nyní přišel na půlce hřiště o míč a Getafe šlo do protiútoku, stoper domácího týmu zatáhl za záchrannou brzdu za cenu žluté karty.
36'
Djené si zkoplikoval život, když se, jako předposlední hráč, pustil do kličkování proti třem protihráčům. Míč sice ztratil, domácí toho ale nedokázali využít.
35'
Hosté nyní zkoušeli ohrozit branku Eibaru, to se jim ale nepodařilo. Po 35 minutách tedy stále neprověřili brankáře Marka Dmitroviće.
33'
Suárez přihrávkou za obranu hledal Marca Cucurellu, levý záložník Getafe měl k míči daleko.
31'
Robert Correa nyní ve snaze získat míč zahrál na roh, rozhodčí to ale přehlédli a tak se bude kopat od domácí branky.
29'
Hra je nyní přerušena, po úderu od protihráče zůstal na hrací ploše ležet Damián Suárez.
28'
Roberto Correa dostal míč na pravé straně a odcentroval bez přípravy a podle toho to také vypadalo, míč skončil v zámezí.
26'
Po akci z levé strany a přihrávce Orellany se k zemi v pokutovém území poroučel Kike García, rozhodčí ale zůstává klidný.
26'
Charles hlavičkou nedokázal zakončit, míč následně doputoval až za brankovou čáru, odkopávat od své branky bude David Soria.
22'
Domácí díky dobrému presinku získali míč na útočné půlce. Balón poté dostal Diop, který měl před pokutovým územím hodně prostoru, jeho následná přízemní střela nenadělala gólmanovi problémy.
21'
Nyní to ze vzduchu zkoušeli i hosté. Centr Allana Nyoma z pravé strany si našel Hugo Duro, míč ale pouze prodloužil za sebe.
18'
Druhé zakončení Charlese v rychlém sledu, po centru, tentokrát z pravé strany, hlavičkou zakončil nad břevno.
18'
Hráčům Getafe se rozehrávka volného kopu vůbec nepovedla a tak šli kupředu domácí fotbalisté. Centr z levé strany si našel Charles, který ho trefil pěkně, trefil ale jenom místa, kde byl připravený brankář Soria.
16'
Papakouli Diop (SD Eibar) podrazil pronikajícího Arambarriho a i když několik sekund váhal, tak nakonec píská faul a dává domácímu hráči žlutou kartu.
16'
Souboj domácího kapitána s Hugem na polovině hřiště vyhodnotil rozhodčí jako faul hostujícího hráče.
14'
V posledních chvílích se hra odehrávala převážně v okolí půlící čáry, což platí i nyní. U míče jsou hráči Eibaru.
12'
Charles obral u čáry o míč, podle názoru rozhodčího ale Paula Oliveiru fauloval, rozehrávat tedy budou hosté.
10'
Zajímavá akce Eibaru po pravé straně. Fabián Orellana dostal míč na pravé straně a hledal na penaltovém puntíku Kikeho, před ním na posledních chvíli zakročil Maksimović.
8'
Výbuch emocí v řadách domácích, jejich útok je totiž zastaven kvůli útočnému faulu, ve vzdušném souboji Kike fauloval Djeného.
7'
Nemanja Maksimović unikal s míčem podél levé postranní čáry, od balónu ho ale zkušeně odstavil Roberto Correa.
6'
A ofsajd i na druhé straně. Po přihrávce spoluhráče se za defenzivní linií soupeře ocitl Allan Nyom.
4'
Orellana se dostal k balónu v pokutovém území a hledal pod sebou někoho ze spoluhráčů, veškeré vzrušení je však zbytečné, kříldeník Eibaru byl v ofsajdu.
3'
Dlouhý balón Cucurelly, mířeny na Jaimeho Matu, byl nepřesný, k míči se dostává brankář domácího celku.
2'
Míč po rohovém kopu trefil ruku Pedra Leóne a hlavní rozhodčí se radil s videorozhodčím, penalta z toho ale nebude.
1'
Hosté hned v první minutě vybojovali rohový kop, ze kterého ale branku Dmitroviće neohrozili.
1'

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Bigas – P. León, Escalante (C), Papakouli Diop, Orellana – Charles, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Tejero, Ramis, De Blasis, Expósito, Inuj, Enrich.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Oliveira – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Duro, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Antunes, Portillo, Ángel Rodríguez, Etxeita, J. Molina, Timor.

Rozhodčí: Iglesias.
Getafe si nevede vůbec špatně, je totiž na osmém místě tabulky s 24 body a pozitivním skóre 23:16. V případě dnešní výhry by se tým z hlavního města Španělska mohl posunout až na místa zaručující postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Getafe zároveň bojuje i v Evropské lize, kde si to v týdnu rozdá s Krasnodarem o postup do jarní části. V LaLize má šňůru už pěti zápasů bez porážky a v posledním kole si jednoznačně poradilo s Levante, které porazilo 4:0.

Angel Rodriguez se v lize trefil už šestkrát, což ho řadí na 9. místo v soutěži a na první místo mezi svými spoluhráči.
Eibar se momentálně nachází nachází na 16. příčce se ziskem 15 bodů a skóre 15:27. Aktuálně je na vlně čtyř porážek, z toho tři přišly v nejvyšší soutěži. Naposledy svěřenci Mendilibara zvítězili na začátku listopadu, když po brankách Charlese a Kikeho zvítězili 2:1. V posledním kole prohráli vysoko 1:4, dnes se tedy rozhodně pokusí zvítězit za tři body.

Nejlepším střelcem týmu je Fabian Orellana, který v týmu působí již třetí sezónou a letos se v lize trefil čtyřikrát, k čemuž přidal i stejný počet gólových asistencí.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 16. kola španělské LaLigy, ve kterém se utkají týmy SD Eibar a Getafe CF. Úvodní výkop je naplánován přesně na poledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.