La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Real Sociedad - 10. března 2020   20:00

Eibar
90' Charles
1:2
(0:1)
Real Sociedad
16' Oyarzabal   • 75' José  (Portugués)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, Arbilla, Bigas (82. Burgos), Ángel – S. Álvarez (67. Charles), Escalante (C) – Orellana, Expósito – Inuj (77. Quique), Kike García.
Y. Rodríguez – Charles, De Blasis, Quique, Cristóforo, Burgos, Rafa.
Medié – Méndez, Álvarez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Januzaj (67. Portugués), Merino, Zubeldia, Oyarzabal (C) – José (85. Isak), Sangalli (62. Guevara).
Moyà – Isak, Monreal, Portugués, Guevara, Barrenetxea, D. Llorente.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím San Sebastianu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. I úvod druhého poločasu patřil domácím hráčům, kteří sice drželi míč častěji na svých kopačkách, avšak za celou dobu se nedostali do žádné vyložené šance. To paradoxně přineslo druhou inkasovanou branku, druhým střelcem tohoto zápasu byl Willian José. V závěru se domácím povedl čestný úspěch.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:9.
90+3'
90+2'
V závěru druhého poločasu se domácí hráči nadechují k náporu. K míči se navíc dostal hostující Isak, který ovšem nedokázal přejít kolem obránce Escalanteho.
90'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácím se povedlo snížit! Tentokráte se k rozehrávce pokutového kopu postavil střídající CHARLES, který to zkoušel střelou do levé části branky, přičemž si brankář Remiro nakonec sáhl na tento střelecký pokus.
89'
Je tu další penalta pro domácí!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. V posledních vteřinách se do hry dostala celá řada nepřesností, a to zejména u domcácích.
87'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Eibar po druhé inkasované brance přestal hrát, na body tak zcela jistě nedosáhne.
86'
Kousek od středového kruhu podklouzl na zem domácí Burgos, který tak přišel o míč. San Sebastian se přesto daleko nedostal, Merino totiž nenahrál přesně.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
84'
Do pokutového území přeci jenom přiletěla vzdušná nabídka, která se ovšem snesla pouze na hlavu pozorného Ángela, jenž s přehledem odhlavičkoval pryč.
83'
San Sebastian si došel pro zisk další standardní situace, přičemž s rozehrávkou nikam nespěchal. Rozehrávající Merino to navíc nezkoušel centrem do vápna.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Esteban Burgos.
81'
Před malým momentem jsme sledovali celkem důrazný souboj, po kterém zůstal na zemi ležet zkušený forvard Charles, který se před vápnem srazil s protihráčem.
77'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Quique.
76'
Pro Eibar se tak jedná o hodně složitou situaci, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Hosté tak mohou spoléhat pouze na obranu, která dnes podává dobrý výkon.
75'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Navíc zničehonic přichází druhá branka San Sebastianu! Doposud hodně nenápadně hrající WILLIAN JOSÉ si seběhl na nahrávku v podání Portua, načež se dostal až před brankáře Dmitroviće. Ten se pokusil zmenšit střelecký úhel, jenomže míčem inkasoval jesličky.
74'
Jenomže ani jeden z celků nepředvádí zrovna oku lahodící výkon, San Sebastian však nemusí nikam spěchat. Eibar navíc čeká na svou další slušnou šanci.
73'
Krátká souhra nakonec měla přinést vysoký pas směrem do malého vápna, kde ovšem kraloval domácí brankář Dmitrović, který raději rozehrál výhozem do strany.
72'
Na jistotu se rozhodl odehrát míč domácí Dmitrović, který ho pravačkou poslal pouze vysoko do hlediště. To znamená, že Muňoz bude vhazovat z levé strany.
71'
Útočná snaha San Sebastianu nakonec skončila ziskem rohového kopu z pravé strany. Tato nabídka sice nebyla špatná, avšak našel si jí pouze domácí zadák Arbilla.
70'
Remiro si tak vzal na starost odkop od své branky, který poslal daleko na druhou stranu. José se ani tentokráte k míči nedostal, včas ho totiž předskočil Bigas.
69'
Orellana je dnes hodně aktivní, v tomto případě se mu ale nepovedlo projít až do pokutového území. Tam totiž narazil do Elustonda, který odpálil míč na roh.
68'
Míč se opět snesl pouze za postranní lajnu, Correa navíc urychleným způsobem obstaral autové vhazování, prostřednictvím kterého si vybral volného Orellanu.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Cristian Portugués.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Charles.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Ander Guevara.
61'
Escalante šel do osobního souboje celkem dost ostře, přičemž hodně riskoval. Domácí středopolař si řekl o druhou žlutou kartu, která nakonec nepřišla.
60'
Je za námi zhruba hodina hry, i nadále platí, že jsme doposud viděli jedinou branku. San Sebastian je stále ve vedení, avšak se jedná o hodně ošemetný výsledek.
59'
V posledních minutách nám hra trochu uvadla, San Sebastian totiž nikam nespěchá. Remiro nasbíral další cenné vteřinky, načež se postaral o další výkop.
58'
Hlavní sudí si všiml hraní rukou v podání domácího Ángela, logicky tak muselo být pískáno. Zhruba ze čtyřiceti metrů od branky mohl rozehrávat Le Normand.
57'
Hostující brankář to před napadajícím Kikem dokázal zvládnout, jenomže ani tentokráte se nevýrazný José nedostal k míči, ke kterému naopak zavítal Bigas.
56'
Na řadu přišel další střelecký pokus ze strany Eibaru, který je v úvodu druhého poločasu o poznání aktivnější. Remiro si však tentokráte žádný zákrok nepřipsal.
55'
Correa se u pravé autové lajny pokoušel dostat kolem Merina, kterému to podklouzlo. To vedlo k okamžitému centru, který ovšem přistál pouze na nohu Le Normanda.
54'
Pro Remira se tak jednalo o snadnou práci, sám poté odkopával od své branky. Do souboje se pouštěl kapitán Oyarzabal, který neustál souboj s Correou.
53'
San Sebastian se ani tentokráte příliš nezdržel na útočné polovině, na opačné straně se aktivitou prezentoval Inui, jehož rána směřovala pouze doprostřed.
52'
Kousek za pokutovým územím si našel střeleckou pozici Inui, jenomže jeho rána trefila pouze prvního protihráče. Míč tak doputoval daleko za postranní lajnu.
51'
Do protiútoku se vydal Januzaj, který celkem překvapivě přenášel hru směrem na Oyarzabala, jehož netradiční řešení nakonec přineslo nepřesnou nabídku.
50'
Posledně jmenovaný hráč se ovšem v době nahrávky nacházel v ofsajdu, jakákoliv rozruch před brankou byl zbytečný. Remiro si tak vyzkouší další odkop od branky.
49'
Po levém křídle si to pro změnu namířil Ángel, který si u hranice pokutového území přehodil míč na pravou nohu, načež se mu povedlo najít Orellanu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali kombinaci Eibaru kousek od středového kruhu, přičemž to Bigas zkoušel přenesením hry, které ale přečetl Zaldúa.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Úvod tohoto zápasu patřil Eibaru, jenomže ojedinělá akce soupeře přinesla zisk pokutového kopu, který zužitkoval Oyarzabal. Také domácí dostali možnost k rozehrávce penalty, jenomže tu Orellana proměnit nedokázal, oba celky tak odcházely do kabin při vedení 1:0 pro San Sebastian.
45'
44'
Vracející se Muňoz si nechtěl komplikovat život, naopak sám vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Remira, jehož odkop se snesl vysoko do hlediště.
42'
Po jednom z dalších hlavičkových soubojů skončil na zemi zatím nevýrazný Kike, který si neporadil s Le Normandem. K volnému balónu se dostal brankář Remiro.
41'
SD Eibar už celkem dlouhou dobu pracuje s míčem v oblasti středového kruhu, jenomže to k ničemu nebezpečnému nevede. Hostující celek navíc čeká na chybu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Žlutou kartu dostává Adnan Januzaj (Real Sociedad San Sebastian).
36'
Dmitrović musel jednat hodně urychleným způsobem, jenomže ani tentokráte se mu nepovedlo udržet míč na hrací ploše. Tentokráte bude vhazovat Muňoz.
35'
V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, kterou za nedovolený zákrok obdržel Escalante.
34'
Na Kikeho byla adresována příliš nepřesná nahrávka, což značilo autové vhazování pro San Sebastian. Toho se nakonec z pravé strany ujal zadák Zaldúa.
33'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tím se u postranní lajny prezentoval obránce Ángel, který místo míče trefil pouze Januzaje.
32'
San Sebastian si navíc pohrával s míčem u svého pokutového území, což sice značilo složitou rozehrávku, jenomže napadající Álvarez si nakonec pomohl faulem.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Eibar mohl před malým momentem srovnat krok, jenomže Remiro dokázal podržet svůj celek.
29'
Žlutou kartu dostává José Ángel (SD Eibar).
29'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil Orellana, který to zkoušel prudkým zakončením k levé tyči, kam se vrhl také brankář Remiro.
28'
Žlutou kartu dostává Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).
28'
Je tu pokutový kop pro Eibar!
28'
Arbilla se dokázal v souboji o míč dostat před Januzaje, navíc z toho bylo autové vhazování pro domácí. Ángel se pokoušel najít Exposita, což se ale nepovedlo.
27'
Eibar přešel na útočnou polovinu, jenomže napadající smečka protihráčů nakonec soupeře vyhnalo daleko na obrannou polovinu, což San Sebastianu vyhovuje.
26'
Hodně prostoru měl na pravém křídle Januzaj, který ovšem akci svého celku naprosto zabrzdil. Až poté si všiml naprosto volného Merina, jenž nezpracoval míč.
25'
O volný kop se z vlastní poloviny postaral hostující Le Normand, který to nemyslel vůbec špatně. Na druhé straně totiž oslovil Sangalliho, jenž málem zaskočil brankáře.
24'
Před napadajícím Josém musel rychle jednat rozehrávající Arbilla, který nakonec zpětnou nahrávkou hledal brankáře Dmitroviće, jehož odkop nebyl v pořádku.
23'
Sledovali jsme další nákop, tentokráte z kopačky Le Normanda. Jeho pas směřoval ke středovému kruhu, kde měl José celkem dost daleko k padajícímu míči.
22'
Dmitrović si přichystal dalekonosný odkop od své branky, prostřednictvím kterého zkoušel na opačné straně najít Kikeho, před kterým zasahoval Le Normand.
21'
Ve vzdušném souboji si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Exposito, který si pomohl loktem. José byl skutečně faulován, rozehrávat tak bude Elustondo.
16'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil kapitán MIKEL OYARZABAL, který to zkusil střelou po zemi, na kterou si Dmitrović sáhl. San Sebastian se přesto dostává do vedení!
16'
Žlutou kartu dostává Pedro Bigas (SD Eibar).
16'
Je tu pokutový kop pro San Sebastian!
16'
Vzdušný souboj vyhrál také talentovaný Le Normand, kterému se na hranici pokutového území povedlo předskočit Kikeho, načež míč zamířil mimo hrací plochu.
15'
Eibar je v úvodu tohoto zápasu aktivnějším týmem, v tomto případě jsme sledovali další centr směrem do pokutového území, který si dokázal najít Elustondo.
14'
Na levém křídle si o nahrávku řekl naprosto osamocený Ángel, kterému se nepovedlo kloudným způsobem odcentrovat, jeho nabídku si totiž našel Le Normand.
13'
Do kombinace byl opět zapojen brankář Remiro, kterému na pomoc s rozehrávkou přispěchal Le Normand, jenž okamžitou nahrávkou hledal kolegu Elustonda.
12'
Kus práce odvedl napadající Zaldúa, kterému se povedlo zablokovat nahrávku směrem na Exposita. Následné přenesení hry pro změnu skončilo až u brankáře.
11'
K míči se dostal také zatím znuděný Dmitrović, který zkoušel z jedničky poslat hrací předmět na opačnou polovinu, kde se dokázal ve ve vzduchu prosadit Kike.
10'
San Sebastian se po kratší době dostal zpět na útočnou polovinu, kde to příliš nevyšlo Januzajovi, který v rychlostním souboji proti Escalantemu nedokázal uspět.
9'
Eibar si vybojoval první rohový kop, jenomže ten nepřinesl nic nebezpečného. Poté se do vápna snesl další centr, jenomže ten směřoval pouze do ofsajdu.
8'
Směrem na vlastní polovinu se vrátil domácí Inui, který okamžitě přenechal na vedle stojícího Álvareze, jehož přenesení hry putovalo přesně na nohu Orellany.
7'
Do riskantního skluzu šel domácí Bigas, kterému se ovšem povedlo eliminovat Januzaje. V opačném případě by druhý jmenovaný pronikl po pravém křídle do vápna.
6'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Remiro, který se raději postaral o rozehrávku na pravou stranu, kde se Zaldúovi povedlo vybojovat další aut.
5'
K volnému míči se dostal domácí Arbilla, který ho ovšem nedokázal přesně prodloužit směrem na Orellanu. Tuto nahrávku navíc dokázal vystihnout soupeř.
4'
V pokutovém území se do zakončení prodíral právě José, který pravačkou výrazně minul vzdálenější konstrukci. Dmitrović se za tímto pokusem pouze ohlédl.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si to směrem na druhou stranu namířil José, který se pokoušel vysunout kolegu Sangalliho, jenž měl k míči celkem dost daleko.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Jen pro připomenutí, i tento duel se odehraje bez jakékoliv divácké návštěvy.
1'

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, Arbilla, Bigas, Ángel – S. Álvarez, Escalante – Orellana, Expósito – Inuj, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Charles, De Blasis, Quique, Cristóforo, Burgos.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Januzaj, Merino, Zubeldia, Oyarzabal – José, Sangalli.
Náhradníci: Moyà – Isak, Monreal, Portugués, Guevara, Barrenetxea, D. Llorente.

Rozhodčí: Medié – Méndez, Álvarez.
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí San Sebastian, který pro změnu okupuje šestou pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. San Sebastian má na svém kontě třiačtyřicet bodů, přičemž na vedoucí Barcelonu v tuto chvíli ztrácí patnáct bodů, avšak od třetí Sevilly pouze čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu v minulém kole přišel o třízápasovou sérii bez ztráty bodů, na Nou Campu totiž nestačil na tamní Barcelonu, která díky pokutovému území v závěru zápasu zvítězila výsledkem 1:0. San Sebastian tak odehraje druhý venkovní zápas v řadě.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru se po šestadvaceti kolech nacházejí na šestnácté pozici tabulky, přičemž na sestupové pásmo mají pouze dvoubodový náskok. Eibar do této chvíle nasbíral sedmadvacet bodů, avšak tento zápas má ještě k dobru, v případě vítězství se může dostat před patnáctý Valladolid. Eibaru se v posledních týdnech výsledkově nedaří, povedlo se mu totiž vyhrát v jediném z posledních pěti duelů, a sice v domácím utkání proti Levante. Eibar však v nadcházejícím kole nedokázal vybojovat ani bod, v souboji proti Mallorce nevybojoval ani bod, neboť prohrál 1:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SD Eibar a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.