La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Celta Vigo - 19. července 2020   21:00

0:0
(0:0)
Espanyol
Olazábal – Pipa, David López (C) (81. Naldo), Cabrera, Vilà – Embarba, Lozano, Roca (80. V. Sánchez), Melamed (80. Pedrosa) – Lej (72. Campuzano), Melendo (63. Vargas).
A. Vega – C. Grado, M. Munuera
RCDE Stadium (Barcelona)
Celta Vigo
Villar – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Olaza – Méndez (86. G. Fernández), Beltrán (88. Pape Diop), Bradarić (78. Yokuşlu), Sisto (88. Jacobo González) – Aspas, S. Mina.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a budeme se opět těšit na prahu nové sezóny. Do té doby na viděnou!
Espanyol zakončil nepodařenou sezónu se ziskem pouhých 25 bodů na posledním místě, když za 38 kol vyhrál jen pětkrát. Vigo nasbíralo o dvanáct bodů více a udrželo v neděli svůj jednobodový náskok nad sestupovou propastí. Tento ročník končí sedmnácté.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:11.
Ještě se lehce ohlédněme za utkáním mezi Espanyolem a Vigem. To branku nenabídlo, byť se z ní domácí na konci prvního poločasu radovali. Pěkná trefa Embarby ale nebyla uznána, neboť akci ovlivnil svou tečí hlavní rozhodčí. Po změně stran byl k vidění dlouhou dobu urputný boj o balon, šance přišly až v závěru šestiminutového nastavení. Nejprve Sánchez orazítkoval technickou ranou břevno, z protiútoku mířil těsně vedle levé tyčky Aspas.
Na straně hostů vypukla jen několik vteřin po závěrečném hvizdu velká radost, neboť skončil i souběžně hraný duel jejich konkurenta v boji o záchranu. Leganés mistra z Madridu trápil, kýžený třetí gól ale nevstřelil, a tak je to právě tento tým, který doprovodí Espanyol a Mallorcu o patro níže.
90+7'
90+6'
A obrovská příležitost i na druhé straně! Za obranu si zaběhl Iago Aspas, jenž z pravé strany šestnáctky střílel jen několik decimetru vedle vzdálenější tyče.
90+5'
Svou největší možnost si schoval Espanyol až na samý závěr utkání! Victor Campuzano přihrával z pravé strany na střed, odkud orazítkoval technickou ranou bez přípravy Víctor Sánchez břevno!
90+4'
Standardní situace Espanyolu končí odpískaným ofsajdem. Za centrem z pravé strany vybíhal ze zakázané pozice Naldo.
90+3'
Menší závar před Oierem Olazábalem brankou neskončil.
90+2'
Zdálo se, že Pape Diop zastavil nečistým skluzem Embarbův pokus o průnik do vápna, místo standardky je ale udělena žlutá karta za simulování domácímu hráči.
90+1'
Rozhodčí Vega nastavuje ve druhém poločase šest minut.
90'
Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby. Vigo rozehraje rohový kop z pravé strany hrací plochy.
89'
Dídac Vilà obejmul zezadu Jacoba Gonzáleze a vykoledoval si žlutou kartu za držení.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Jacobo González.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Pape Diop.
88'
Po přihrávce z levé strany střílel bez přípravy z nějakých dvaceti metrů Víctor Sánchez. Míč ovšem nasměroval nad břevno.
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Gabriel Fernández.
85'
Domácí fotbalisté vyprodukovali hned tři centry z pravé strany, ve všech případech ale skončil míč na hlavě některého z hostů, kteří jej odvrátili mimo šestnáctku.
83'
Po něm hlavičkoval mimo tři tyče nově příchozí Okay Yokuşlu. Rozehrávat bude Espanyol.
82'
Iago Aspas ustál souboj s Leandrem Cabrerou, posunul si míč k hranici šestnáctky a vystřelil. Oier Olazábal jeho přízemní ránu vytěsnil vedle levé tyče na rohový kop.
81'
Leganés doma podruhé srovnal střetnutí s Realem Madrid. Další případný gól by poslal Vigo do druhé ligy! A tak je na střídačce, resp. tribuně v sektoru hostů rázem neklid.
81'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Naldo.
80'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Adria Giner Pedrosa.
80'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Víctor Sánchez.
78'
Hra pokračuje.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Filip Bradarić, přichází Okay Yokuşlu.
76'
Do konce duelu schází posledních patnáct minut plus nějaké to nastavení. A to znamená, že je čas na další pauzu na osvěžení.
74'
Iago Aspas se na pravé straně šestnáctky prokličkoval k přihrávce před branku, před nabíhajícím Pionem Sistou ale míč na poslední chvíli odvrátil obránce Pipa.
73'
Pione Sisto se v krátkém sledu prezentoval dalším střeleckým pokusem, i tentokrát ale mířil jen doprostřed branky.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Victor Campuzano.
71'
Oier Olazábal teď trochu zabrnkal na nervy domácím fanouškům – alespoň těm u televizních přijímačů a internetových streamů. Zpětnou přihrávku spoluhráče si zpracovával až téměř na brankové čáře.
70'
Iago Aspas posunul balon na levou stranu Pionu Sistovi, jeho přízemní ránu zpoza vápna ale bez problémů zpacifikoval Oier Olazábal.
67'
Espanyol zahrával standardku od levé postranní čáry. Leandro Cabrera odcentroval, Wu Lej ale hlavičkoval jen velmi slabě, a tak byl Iván Villar bez práce.
65'
V přerušené hře dostává dodatečnou žlutou kartu Lucas Olaza. Ten si bude muset dávat po zbytek utkání pozor.
65'
Po kolmé přihrávce pálil z pravé strany Matías Vargas, jeho rána z hranice šestnáctky ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče, a to poměrně výrazně.
64'
Wu Lej si znovu nepohlídal ofsajdové postavení, a tak byl jeho sprint naprosto zbytečný.
63'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Matías Vargas.
61'
Je za námi hodina utkání a na úvodní gól stále čekáme. Větší chuť je vidět překvapivě na Espanyolu, který již hraje jen o čest, ani on si ale přes herní převahu žádnou šanci po změně stran nevytvořil.
60'
Espanyol nadále diktuje tempo hry, teď se ale chvíli bude muset vrátit na svou polovinu, neboť byl pískán útočný faul.
59'
Domácí se snažili pěknou kombinací na jeden dotyk prodrat do šestnáctky, kousek před její hranicí ale upadl bez cizího zavinění Marc Roca.
57'
Espanyol je teď hodně aktivní a drží Celtu zamknutou na její polovině. Vigo se s vypětím sil brání. Nyní odehráli hosté míč na autové vhazování.
55'
Nico Melamed se uvolnil na levém okraji šestnáctky a hledal přízemní přihrávkou na středu vápna spoluhráče, Wu Lej se ale k balonu nedostal, dobře zasáhl jeden z hostů, který balon odkopl.
54'
Velká radost na hostující střídačce, kde náhradníci sledují kromě dění na hřišti i své mobilní telefony. Real Madrid se dostal na stadionu Leganésu do vedení 2:1, což hraje Vigu náramně do karet.
53'
Druhý poločas je zatím jeden velký boj, přetahovaná o balon. A to na úkor fotbalovosti.
52'
Wu Lej vybíhal za balonem z ofsajdového postavení, a tak skončila akce Espanyolu předčasně.
50'
Leganés hraje doma nerozhodně 1:1 s Realem Madrid. Za takového stavu by se zachránilo Vigo. Spoléhat na to ale nemůže, do konce zápasů chybí ještě spousta času.
49'
Celta měla k dispozici standardní situaci. Centr z pravé strany byl ale přetažený, a tak z akce nic nebylo.
47'
Těžko říci, zda to byl záměr. Iago Aspas vyslal špičkou kopačky vysoký dloubák, který skončil daleko za brankou. Oier Olazábal byl venku z branky, zda ale chtěl hostující útočník vyloženě lobovat, to těžko říci.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:09.
Úvodní poločas zápasu mezi Espanyolem a Vigem je minulostí. Branku nakonec nenabídl, byť se z ní domácí krátce před přestávkou nějakou dobu radovali. Embarba zamíchal s balonem před Aidooem a vystřelil k levé tyči mimo dosah Villara, rozhodčí ale po protestech Celty zkoumal video a branku nakonec neuznal, pravděpodobně z důvodu toho, že balon nešťastně před gólovou přihrávkou sám tečoval a změnil jeho směr. Jinak se hraje vyrovnané utkání s minimem šancí. Uvidíme, zda se něco po pauze změní.
45+5'
45+4'
Gesto rozhodčího je jasné. Branka Espanyolu neplatí! Směr Lópezovy přihrávky totiž změnil tečí právě rozhodčí. Ten se bere jako součást hry, v tomto případě ale rozhodl jinak. Sporná situace, v níž rozhodl ve prospěch Viga.
45+3'
Fotbalisté Viga se po gólu slétli na rozhodčího jako vosy. Bude se ještě zkoumat video.
45+2'
David López zachytil nepovedený hostující odkop a vrátil balon dopředu, kde s ním byl faulován Wu Lej. Rozhodčí ale ponechal výhodu, kterou zúročil Adrián Embarba v krásnou střelu k levé tyči, po které se Iván Villar natahoval marně.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o dvě minuty.
45'
Přesně tak. Po odraženém míči musel Oier Olazábal likvidovat střelu z úhlu, které přiletěla z jeho levé strany. Celta bude kopat roh.
44'
Vigo bude mít v závěru poločasu k dispozici standardní situaci. Na přímou střelu to není, přijde zřejmě centr.
43'
Po Pipově centru z pravé strany se mezi dva obránce natlačil k zakončení znovu aktivní Wu Lej, i v tomto případě ale umístil balon daleko vedle levé tyče.
42'
Adrián Embarba musel skousnout bolestivé přišlápnutí nártu kolíky. Je to ale ostrý chlapík, bude pokračovat.
40'
Také druhou nadějnější akci Espanyolu měl čínský reprezentant Wu Lej. Osmadvacetiletý útočník se prodral s míčem za obranu, z pravé strany šestnáctky ale vypálil vedle a zároveň vysoko.
38'
Z uctivé vzdálenosti se do míče opřel Pione Sisto, jeho pomalejší přízemní střela se ale došourala daleko vedle levé tyče.
38'
Fran Beltrán upadl po vzdušném souboji ve vápně, rozhodčí ale penaltu správně nenařídil. Ta by byla hodně přísná.
37'
Celta na chvíli uzamkla Espanyol ve vlastním vápně, ze tří centrů do šestnáctky ale nevytěžili hosté vůbec nic.
35'
Ve středovém kruhu byl faulován Filip Bradarić. Po následné rychlé rozehrávce ale skončil balon pouze v rukavicích brankáře Oiera Olazábala.
34'
Po necelých dvou minutách může hra pokračovat. Uvidíme, co nám oba celky ve zbytku poločasu předvedou.
32'
Rozhodčí Vega nařizuje tradiční přestávku na osvěžení. Ta aktérům utkání jistě přijde vhod.
31'
Pione Sisto hledal přízemní přihrávkou za obranu jednoho ze spoluhráčů, do své snahy ale vložil až příliš razance. Míč tak končí v zámezí, bude se kopat od domácí branky.
29'
Na druhé straně neuspěl v souboji jeden na jednoho Fran Beltrán.
27'
Centr poslal do vápna Oscar Melendo, hostující obrana ale balon odvrátila.
26'
Marc Roca vybojoval pro barcelonský klub rohový kop z pravé strany hřiště.
25'
Filip Bradarić se pověsil na záda Adriána Embarby, kterému div neroztrhl dres. Zasloužená žlutá karta.
23'
Domácí fotbalisté přebrali v posledních minutách aktivitu. Ačkoliv jsou jistým sestupujícím, odevzdaným dojmem nepůsobí.
21'
Po sérii odrazů pálil nadvakrát Wu Lej. Poprvé z otočky promáchl, podruhé mířil po zemi kousek vedle levé tyče.
20'
Espanyol bude zahrávat standardní situaci z pravé strany hřiště. Očekávat lze centr do vápna.
18'
Hostům utekl balon za postranní čáru, Espanyol má vhazování na polovině hřiště. Zatím je duel plný nepřesností.
16'
Vigo je na polovině soupeře častěji, skulinku ve zformované domácí obraně ale zatím hledá jen velmi obtížně.
14'
Nákop směrem vpřed na Santiaga Minu byl příliš dlouhý. Balon dohopsal do rukavic brankáře Oiera Olazábala.
13'
Herní projev obou týmů postrádá tempo. Momentálně se míč vyskytuje poblíž středového kruhu daleko od šestnáctek.
10'
Končí úvodní desetiminutovka, která zatím žádnou větší možnost na skórování nenabídla.
9'
Po centru z levé strany hlavičkoval protihráčem tísněný Wu Lej daleko vedle levé tyče.
7'
Iago Aspas ale střílel jen do hradby těl ve velkém vápně. Vigo může nicméně nadále útočit.
6'
Pol Lozano přižduchl tělem Braise Méndeze, který se poroučel k zemi. Vigo bude zahrávat přímý kop z nějakých dvaadvaceti metrů.
6'
Do zakončení se ale hosté nedostali. Hra se přesunula do střední části hřiště.
5'
Celta vybojovala autové vhazování na útočné polovině, a to jen kousek od rohového praporku.
4'
Pol Lozano zastavil hostující protiútok faulem na Santiaga Minu, který leží na zemi. Vše se zatím obešlo bez karty.
2'
Espanyol nastoupil do zápasu v modro-bílých dresech, hosté z Viga ve vínově červených.
1'

Espanyol Barcelona: Olazábal – Pipa, David López (C), Cabrera, Vilà – Embarba, Lozano, Roca, Melamed – Lej, Melendo.
Náhradníci: Prieto – Campuzano, Iturraspe, Javi López, Naldo, Pedrosa, V. Sánchez, Tugarinov, Vargas, Villahermosa, Jutgla, Ezzarfani.

Real Club Celta de Vigo: Villar – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Olaza – Méndez, Beltrán, Bradarić, Sisto – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: Rosić – N. Araujo, G. Fernández, Fontán, Jacobo González, Hernandez García, Pape Diop, Sáenz, K. Vázquez, Yokuşlu, Bermejo.

Rozhodčí: A. Vega – C. Grado, M. Munuera.
Zápasy těchto celků bývají vyrovnané. Hned čtyři poslední utkání skončila nerozhodně, z toho poslední tři shodným výsledkem 1:1.
Motivace bude jednoznačně na straně Viga. To je v tabulce na sedmnácté pozici a má jen jednobodový náskok na osmnáctý Leganés. Celta má na druhou stranu vše ve svých rukou. Pokud zvítězí, zachrání se v La Lize bez ohledu na Leganés, který hostí již jistého mistra z Realu Madrid. Ani Vigo nemá žádnou oslnivou formu, když nevyhrálo už šest kol v řadě. V minulém kole prohrálo na domácí půdě 2:3 s Levante. Jestliže Espanyol nemá tahouna, Vigo je na tom opačně. Dvaatřicetiletý útočník Iago Aspas je se čtrnácti letošními góly šestým nejlepším kanonýrem soutěže.
Espanyol se s nejvyšší soutěží tímto zápasem rozloučí. Barcelonský klub si za celou sezónu připsal na konto jen pět vítězství a je s pouhými 24 body suverénně nejhorším týmem La Ligy. O mizerné formě Espanyolu svědčí také momentální série osmi porážek v řadě. Naposledy Espanyol padl 0:1 na stadionu Valencie. Klub nemá žádného vyloženého kanonýra, pouze tři čtyřgólové střelce. Jsou jimi Španělé David Lopez s Raulem De Tomasem a Číňan Wu Lej.
Příjemný nedělní večer. Španělská La Liga má dnes na programu své závěrečné 38. kolo. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na zápas mezi týmy Espanyol Barcelona a Real Club Celta de Vigo.Ten bude extrémně důležitý zejména pro hosty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.