La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Barcelona - 28. září 2019   16:00

0:2
(0:1)
Barcelona
42' L. Suárez  (ter Stegen) • 49' Firpo
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Nyom (46. Kenedy) – Jason (72. Portillo), Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Jaime Mata (58. J. Molina).
Chichizola – Portillo, Etxeita, J. Molina, Fajr, Timor, Kenedy.
Gil – Nevado, Martínez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Firpo – F. de Jong, Busquets (79. Rakitić), Arthur – C. Pérez, L. Suárez, Griezmann (75. N. Semedo).
Neto – N. Semedo, Rakitić, Todibo, Wagué, Aleñá, Arturo Vidal.

Děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji krásný zbytek dne.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:6.
Střely mimo: 5:4.
Rohy: 4:1.
Ofsajdy: 1:2.
Fauly: 23:17.
Je za námi konec utkání, které vyhrál favorit poměrem 2:0. Na první trefu Suáreze z konce prvního poločasu dokázal navázat začátkem druhého dějství Junior Firpo. Getafe se po druhé inkasované trefě trochu položilo, Barceloně stačilo držet míč a dojít si za třemi body. V závěru byl vyloučen po druhé žluté kartě Lenglet, což domácí nakoplo. Začali si vytvářet příležitosti, jenže žádnou neproměnili. Getafe – Barcelona 0:2.
90+4'
90+4'
Cucurella (GET) na polovině hřiště sestřelil soupeře, za což právem vidí žlutou kartu. Dnes vyhraje Barcelona!
90+3'
Kenedy centroval z levé strany, na míč si naskočil nestárnoucí Molina, hlavou ovšem branku přestřelil. Odkop od branky provede dnes skvělý ter Stegen.
90+2'
Ángel Rodríguez se snažil prostrčit míč na nabíhajícího Molinu, jenže to nepřipustil Piqué.
90+1'
První minutu z nastavení strávili hosté na polovině soupeře. Arthur byl navíc faulován, takže Barcelona bude na míči pokračovat a ukrajovat další vteřinky.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Getafe ovšem o míč rychle přišlo a dvojice Rakitič – Semedo nyní kombinuje na polovině domácího mužstva. O třech bodech je nejspíš rozhodnuto.
88'
Byl odpískán ofsajd Suárezovi. Domácí mají jednu z posledních možností na to, aby s výsledkem něco udělali.
87'
Čas se domácím opravdu zkracuje, navíc když míč drží Barcelona na polovině soupeře...
86'
Na centr do vápna si nejvýše vyskočil Ángel Rodríguez, bohužel pro domácí však ze skvělé pozice hlavičkou přestřelil!
85'
Aktivní Kenedy posílal střílený centr před branku, který ovšem ter Stegen vyrazil na rohový kop. Domácí mají šanci na snížení.
84'
To jsem dlouho neviděl. Barcelona se brání tak, že odkopává míče na polovinu soupeře. Poté se znovu zformuje před vlastní vápno.
83'
Ter Stegen předvedl skvělý zákrok! Kenedy se dostal ve vápně k odraženému míči, ale na brankáře Barcelony nevyzrál. Následně byl odpískán ofsajd, takže branka by stejně neplatila.
82'
Lenglet (BAR) se dopustil druhého žlutého faulu, což v součtu znamená červenou kartu! Barcelona bude dohrávat v deseti.
82'
Getafe je v posledních minutách aktivnější na míči a drží jej i na polovině soupeře, nicméně to nedokáží vyjádřit střelecky.
81'
Míč se snášel do vápna Barcelony, kde znovu kraloval Piqué. Domácí nadále drží míč a obléhají vápno soupeře.
80'
Ángel Rodríguez si to zamířil do vápna, kde dlouho s míčem nevydržel. Piqué jej skvělými sáněmi o balon připravil, přesto mají domácí rohový kop.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Ivan Rakitić.
78'
Do vápna Barcelony teď domácí mířili dvě přihrávky, které ovšem dokázala defenzíva hostů odvrátit mimo nebezpečné území. Getafe to musí zkoušet dál.
77'
Sergi Roberto (BAR) vidí žlutou kartu.
76'
Brankář Soria vyběhl na pravý kraj vápna pro míč, který odkopl pouze na Péreze, jenž vystřelil vedle.
75'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Nélson Semedo.
73'
Rozhodčí opět udělal přestávku na menší občerstvení, do konce utkání zbývá nějakých dvacet minut s nastavením. Skóre stále 0:2 z pohledu Getafe.
72'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Francisco Portillo.
72'
Pérez dostal fantastickou přihrávku za obranu, naběhl si z levé strany do vápn a vypálil, jenže jeho pokus mířil vedle. Odkop od branky.
71'
Arthur centroval míč do vápna, jenže nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Obrana Getafe míč dostala mimo nebezpečné území.
70'
Dvacet minut před koncem druhé půle drží Barcelona míč na polovině soupeře. Dočkáme se ještě nějaké branky v síti Getafe?
69'
Do úzkých se dostal Sergi Roberto, který stál zády ke hře s míčem a neměl moc na výběr, co udělat. Spadl proto na zem a rozhodčí odpískal Molinovi faul, diváci opět hlasitě pískají a domácí hráči se vztekají.
68'
Griezmann dostal míč na vápno, odhodlal se ke střele, která ovšem neměla razanci. Soria si s ní dokázal poradit.
67'
Pérez sice dokázal umotat Cucurellu, jenže vzápětí stejného hráče povalil na zem. Míč znovu pro Getafe.
66'
Útok Barcelony končí faulem Suáreze na Bruna. Rozehrávají domácí, kterým se čas rychle krátí.
65'
Na zemi se po dalším zákroku na středu hřiště objevil Busquets. Rozhodčí byl po odpískání opět zcela přehlušen pískotem diváků. No, aby se mu zápas nevymkl z rukou...
64'
Domácí se dostali do přečíslení, jenže rozhodčí zapískal faul, který zřejmě viděl. Okamžitě se na něj vrhli domácí hráči a padají karty. Žlutou byli postupně potrestáni Maksimović (GET) a Kenedy (GET). Diváci pískají.
63'
Suárez dostal přihrávku za obranu, v souboji s obráncem soupeře si však počínal nedovoleně, takže akce byla přerušená a hrát budou domácí fotbalisté.
62'
De Jong zkoušel poslat míč za obranu na nabíhajícího Suáreze, jenže přihrávka neprošla.
61'
Ter Stegenovi dlouho trvala rozehrávka, což domácí diváci nesli nelibně. Následně se hosté na jednu přihrávku dostali až před branku, Soria vyběhl a hlavičkou míč poslal do zámezí.
60'
Půl hodiny do konce utkání se domácí nedokáží dostat do nějaké příležitosti, kterou by mohli využít a zápas zdramatizovat. Druhá inkasovaná branka jim úplně sebrala vítr z plachet.
58'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Jorge Molina.
58'
Kenedy vyslal Matu vstříc brance soupeře, jenže jako záchranná brzda zafungoval Lenglet, který skluzem zhatil šanci Getafe.
57'
Barcelona se skutečně od druhé vstřelené branky trochu zatáhla dozadu. Tím, že drží míč, tak má všechny trumfy v rukách.
56'
Arambarri v souboji s Arthurem fauloval, ten jen následně trochu přistrčil, což domácí fotbalista využil k pádu k zemi. Rozhodčí mu na simulování neskočil, rozehrávají hosté.
55'
Rozhodčí odpískal faul na polovině hřiště, hosté tak zůstanou u míče.
54'
Barcelona nadále drží míč, nyní si v rozehrávce pomáhá i s brankářem ter Stegenem.
53'
Hosté poklidně kombinují na polovině hřiště.
51'
Domácí to budou mít nyní opravdu složité. Barceloně bude stačit do konce utkání jen pozorně bránit.
49'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté se zkraje druhého poločasu dostávají do dvoubrankového vedení. Barcelona házenkářsky obléhala soupeře, vše vyřešil střelou zpoza vápna Pérez, brankář Soria vyrazil míč před sebe, kam si naběhl JUNIOR FIRPO, ten neměl problém dorazit balon do branky a zapsat první soutěžní trefu za Barcu – 0:2!
48'
Aktivní Jason se dostal k centru z pravé strany, nikoho ze spoluhráčů ale oslovit nedokázal. Hraje Barcelona.
47'
Lenglet (BAR) se dostal do úzkých na polovině hřiště, takže musel faulovat. Rozhodčí jej ocenil žlutou kartou.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
46'
Držení míče: 35 % – 65 %
Střely na branku: 1 – 2
Střely mimo branku: 2 – 2
Rohové kopy: 2 – 0
Ofsajdy: 1 – 2
Fauly: 11 – 9
Je za námi první poločas. Viděli jsme kvalitní utkání, které je velmi vyrovnané. Šance se střídaly na obou stranách a rozhodně se nedá říci, že by Getafe proti barcelonskému kolosu nějak nestačilo. Nicméně v závěru půle se o slovo přihlásil Luis Suárez, který dokázal zužitkovat přihrávku od brankáře ter Stegena za obranu. Domácí budou muset začít své příležitosti proměňovat, pokud si ze zápasu chtějí odnést alespoň bod.
45+2'
45+2'
Závěr poločasu se nese v nervózním duchu. Lenglet se skácel po zákroku jednoho z hráčů domácích, dlouho ležel na zemi, poté vstal a začal běžet. To rozlítilo domácí fanoušky, kteří okamžitě začali pískat.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
45'
Barcelona z rychlého protiútoku opět zahrozila! Pérez skvělou přihrávkou do vápna oslovil Suáreze, jehož ránu srazil mimo Dakonam.
44'
Domácí rozehrávali z poloviny, jenže míč zamířil do zámezí. Vykopávat bude ter Stegen.
43'
Busquets (BAR) je dalším, kdo vidí žlutou kartu, a to za taktický faul na polovině hřiště.
42'
To je neuvěřitelné! Ter Stegen zariskoval při výběhu, kdy míč zpracoval hrudí a před dotírajícím protihráčem jej rychle odpálil mimo. To ovšem nevěděl, že překopne všechny hráče a vyšle do samostatného úniku LUISE SUÁREZE, kterému se povedlo přehodit brankáře Soriu a otevřít skóre – 0:1!
41'
Ángel Rodríguez dostal přihrávku za obranu, jenže se bohužel pro domácí provinil vůči ofsajdovému pravidlu. Rozehrávat bude Barcelona.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá něco kolem pěti minut. Dostane se některý z celků do vedení?
39'
Firpo nedokázal udržet míč proti přesile hráčů Getafe, poté mimo hru fauloval Damiána Suáreze. Rozhodčí jej však kartou nepotrestal i přes protesty domácích.
38'
Hosté kombinují s míčem na polovině hřiště.
37'
Na druhé straně Firpo poslal k zemi aktivního Jasona, zatím bez karty.
36'
Roberto z poloviny hřiště rychle rozehrál na Péreze, jehož centr stačila ubránit defenzíva Getafe.
35'
González Bruno (GET) je prvním hráčem, který dostal žlutou kartu. Domácí bek nešetrně fauloval Suáreze, za svůj šlapák si kartonek rozhodně zasloužil.
34'
Mata se dopustil útočného faulu. Při rozehrávce se s Arthurem dostali do kontaktu a jejich drobnou rozmíšku musí hasit rozhodčí. Oba si podali ruce a hraje se dál.
33'
Getafe vybojovalo rohový kop. Míč se kroutil na malé vápno, kde zasáhl Piqué. Balon se následně dostal do zámezí, takže domácí mají autové vhazování.
32'
Busquets se dopustil na polovině hřiště faulu, takže u míče budou fotbalisté domácího mužstva.
30'
Rozhodčí přerušil zápas a dovolil celkům občerstvení. Není se čemu divit, v Getafe je pekelné vedro.
29'
Busquets s Piquém si nadělali při rozehrávce pořádné problémy. Aktivně presující domácí je obrali o míč a za vápnem poté střílel Jason, bohužel pro Getafe pouze přestřelil.
28'
Domácím se rozehrávka na krátko nepovedlo. Centr byl zblokován a Barcelona se snadno dostala k míči.
27'
Míč se ve změti těl dostal k Matovi, který jej z kraje malého vápna napálil pouze do Firpa! Getafe má rohový kop.
26'
Firpo se provinil faulem proti Ángelovi a z dobré pozice budou rozehrávat i domácí.
25'
Griezmann sice kroutil míč do vápna soupeře, jenže našel pouze hlavu Ángela Rodrígueze, který balon poslal mimo pokutové území. Barca pokračuje v kombinaci.
24'
Je pískán faul na Firpa, kterého se dopustil Dakonam. Hosté mají k dispozici standartní situaci blízko branky soupeře.
23'
Takový fotbal jednoznačně baví. Oba celky během několika okamžiků dokázaly pořádně zahrozit.
22'
Na druhé straně pořádně vylekal Soria Suárez! Útočník Barcelony za vápnem napřáhl k levé tyči, kterou ovšem těsně minul!
21'
Tohle byla obrovská příležitost pro domácí, aby se ujali vedení! Ángel Rodríguez dostal ve vápně přihrávku, míč si poslal kolem bránícího hráče Barcelony, jeho zakončení po zemi však dokázal skvěle ter Stegen vyrazit!
21'
Dlouhý přenesený míč Jason nedokázal doběhnout, takže skončil v zámezí. Vhazuje Barcelona.
20'
Jason následně z pravé strany posílal míč do vápna, kde však našel pouze Piquého, který balon rázně odkopl. Přesto domácí pokračují.
19'
Jason se snažil projít přes dva soupeře, což se mu nepovedlo. Vybojoval pro svůj tým autové vhazování na polovině Barcelony, což se jistě hodí.
18'
Další ofsajd Barcelony. Suárez se zlobí, ale s rozhodnutím rozhodčích nic nezmůže. Tentokrát právem odpískán, takže rozehrávat budou domácí.
17'
Hosté uklidňují rozháranou hru přihrávkami mezi sebou na polovině hřiště.
16'
Soria rozehrával míč, domácí byli před vápnem Barcelony, jenže balon všechny přeletěl, takže rozehrává ter Stegen.
15'
Tohle byla obří příležitost! Pérez dostal přihrávku za obranu a mířil sám na brankáře. Toho sice lobem překonal, jenže míč se dokutálel vedle branky! Rozhodčí následně odpískali ofsajd, což se ukázalo jako nesmysl.
14'
Barcelona kombinuje na polovině hostů, ale je to zatím typické házenkářské obléhání bez střely.
13'
Ter Stegen má balon ve své moci a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Hostům poněkud trvá dostat se do provozní teploty.
11'
Ángel Rodríguez měl smůlu, že střílel v záklonu. Nyní hrají hosté, míč drží na polovině hřiště a kombinují mezi sebou.
10'
Do první větší příležitosti se dostali domácí. Ángel Rodríguez si naběhl na centr z pravé strany, nicméně jeho střela zamířila mimo branku, kterou hájí ter Stegen!
9'
Pérez kouzlil na pravé straně, ani jednou se mu však nepovedlo přes pozorného Nyoma ocentrovat dobře. Míč nakonec skončil u Soria, který jej poslal zpět do hry.
8'
Domácí měli k dispozici standartku. Míč se kroutil do vápna, jenže v něm je pánem ter Stegen, který ho snadno stáhl do rukavic.
7'
Na zemi se ocitl Griezmann, jehož dojel Nyom. Rozhodčí ho varuje, příště bude tasit kartu. Barcelona u míče na polovině hřiště.
7'
Pérez dostal od Arthura dlouhou přihrávku za obranu, ale nedostihl ji. Odkop od branky provede Soria.
6'
Jason posílal z pravé strany střílený centr, jenže obrana hostů jej dokázala odvrátit mimo nebezpečné území. Následně se domácí dopustili útočného faulu, takže ztratili míč.
5'
Busquets laškoval při rozehrávce, byl otočený s míčem zády ke hře, Ángel Rodríguez na něj dotíral a o balon jej obral, ale rozhodčí odpískal faul. Pokračuje Barcelona.
4'
Lenglet špatně zpracoval míč na pravé straně, ten zamířil do zámezí, takže domácí budou na balonu.
3'
Hosté kombinovali na vlastní polovině a poté se jedním dlouhým pasem na Suáreze dostali na dostřel branky soupeře. Getafe se ubránilo, ale Barcelona má k dispozici autové vhazování.
2'
Domácí nakonec rozehráli na krátko. Cucurella následně čechral míč do vápna, kde k němu měl nejblíže Ángel Rodríguez, jenže balon jej přeletěl a zamířil si to do zámezí. Odkop od branky.
2'
Firpo se dopustil faulu na Matu, domácí se tím dostávají ke standartce na polovině soupeře. Míč se bude kroutit do vápna.
1'
Úvodní výkop měli hosté, kteří se s balonem dostali až k brankáři, který pomáhá rozehrávat kupředu.
1'
Fotbalisté obou celků budou za pár okamžiků vycházet na hřiště.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Nyom – Jason, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Portillo, Etxeita, J. Molina, Fajr, Timor, Kenedy.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Firpo – F. de Jong, Busquets, Arthur – C. Pérez, L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Neto – N. Semedo, Rakitić, Todibo, Wagué, Aleñá, Arturo Vidal.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Fotbalisté Barcelony jsou dnes favority. Nicméně start za obhajobou španělského titulu se jim moc nepovedl. Ze šesti zápasů zaznamenali hned tři ztráty. V úvodním kole prohráli na půdě Bilbaa 0:1 a poté remizovali překvapivě na stadionu Osasuny 2:2. Před necelým týdnem padli senzačně na stadionu Granady poměrem 0:2, kdy pouze jednou vystřelili na bránu.

Barcelona už také vstoupila do základní skupiny Ligy mistrů a v Dortmundu se diváci branky nedočkali. Španělský celek mohl odjet s prázdnou, jenže kapitán Reus neproměnil v souboji krajanů pokutový kop proti ter Stegenovi. Pro gólmana Barcelony to byla čtvrtá chycená penalta ze šesti v rámci Ligy mistrů. Do hry se vrátil Lionel Messi, který nahradil v 59. minutě Fatiho, šestnáctiletý španělský supertalent. Jedná se o odchovance vyhlášené akademie La Masía. Fati se dostal na hřiště již při střetnutí s Osasunou, kdy vyrovnával na 1:1. Tím se tak stal historicky nejmladším střelcem Barcelony v LaLize.

Fati není jedinou novou tváří v barcelonském dresu. Hodně se psalo o přestupu Francouze Greizmanna, který přišel do Barcelony z Atlética Madrid. Ačkoliv Griezmann podepsal v Atléticu smlouvu do roku 2023, tak v květnu vyhlašoval do světa, že odchází do Barcelony. Atlético vyjádřilo velkou nevoli k jednání hráče s Barcelonou. Katalánci údajně porušili pravidlo o chráněném období, tj. období, ve kterém nelze s hráčem vyjednávat. Námluvy Griezmanna s Barcelonou začaly již v únoru a celý přestup byl domluven v březnu. Atléticu vadila zejména schůzka Barcelony s Griezmannem po konci madridského týmu v Lize mistrů, když v osmifinále vypadl s Juventusem. Ostatně nebyla to jediná záležitost, kterou neslo Atlético těžce. Jednání Griezmanna s Barcelonou zkrátka odmítlo respektovat vzhledem k platné a stále běžící smlouvě. Kontaktovalo tak například jeho sestru, která je zároveň jeho agentkou. Griezmann se i tak nezapojil do přípravy s Atléticem a to chtělo svého již bývalého hráče sankciovat.
Getafe na jaře vybojovalo překvapivě právo účasti v základní skupině Evropské ligy pátým místem ve španělské Primera Divison a tím pádem nemuselo ani do předkol. Získalo navlas stejně bodů, avšak mělo lepší vzájemné zápasy se Sevillou. Přitom pouze o dva body zaostalo za čtvrtou Valencií. Jinak by klub z madridského předměstí hrál dokonce základní skupinu Ligy mistrů. Jenže roli sehrály ztráty v posledních dvou duelech. Nejprve padlo Getafe na Barceloně 0:2 (a to měla Barcelona už tou dobou jistý titul, takže podstatně menší motivaci než soupeř), poté v závěrečném kole jen doma remizovalo 2:2 s Villarrealem.
Na soupisce Getafe najdeme známá jména. David Soria nastupoval za Sevillu než přišel Tomáš Vaclík a bylo jasné, že buď on, nebo Sergio Rico odejde. Mathieu Flamini je jméno, které by se mělo vybavit fanouškům Arsenalu. V londýnském klubu totiž pětatřicetiletý Francouz strávil sedm sezon. Opomenout nelze ani pět let v milánském AC. Před příchodem do Getafe ovšem Flamini hájil sezonu dres anglického Crystal Palace, ve kterém zasáhl pouze do deseti duelů.
Delegace
Zápas odpíská Jesús Gil. Pomáhat mu budou Ángel Nevado a Javier Martínez. Mezi střídačkami bude připravený čtvrtý sudí Daniel Palencia.
Vzájemné zápasy
BAR - GET 2:0
GET – BAR 1:2
BAR – GET 0:0
BAR - GET 6:0
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu sedmého kola španělské LaLigy, ve kterém se střetnou Getafe a Barcelona. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.