La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Valencia - 8. února 2020   16:00

Getafe
58' J. Molina  • 67' J. Molina  • 88' Jaime Mata (Ángel Rodríguez)
3:0
(0:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom (61. Kenedy), Nemanja Maksimović (89. Timor), Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, J. Molina (C) (80. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Jason, Kenedy, Ángel Rodríguez, Timor, Deyverson, Cabaco.
De Burgos – Díaz, Núñez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Valencia
Doménech – Florenzi, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler (70. Lee Kang-in), Parejo (C), Kondogbia, Torres – Rodrigo (59. Guedes), Gómez (89. Sobrino).
Rivero – Lee Kang-in, Sobrino, Esquerdo, T. Correia, Mangala, Guedes.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 8:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:6.
Po prvním poločase to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale Valencie v tom druhém naprosto selhala. V rozmezí devíti minut inkasovalo hned dvakrát, což je hlavní důvod dnešní prohry. Alessandro Florenzi si navíc poté vysloužil červenou kartu, díky čemuž mohlo Getafe přidat ještě třetí gól. Domácí tak vyhrávají po čtvrté v řadě, v posledních čtyřech utkáních navíc mají skóre 9:0. Naopak Netopýři prohráli po dvou vítězstvích.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (Getafe CF).
90+5'
Netopýři rohový kop v klidu ubránili a míč dostávají až k Davidu Soriovi, který kupodivu docela rychle rozehrává.
90+4'
Kenedy byl sám před bránou, ale se střelou moc dlouho čekal, takže ji bránící hráč stačil srazit na roh.
90+3'
Hosté se usazují u domácího vápna. Tam měla přijít střela z dálky, ale hostující hráči to podklouzlo. To jen podtrhuje celý dnešní zápas z pohledu Valencie.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Valencina podniká jeden ze svých útočných snažení, ale vůbec se jí nedaří. Nakonec se tak musí stáhnout ke svému brankáři.
89'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Rubén Sobrino.
89'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází David Timor.
88'
Getafe právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto, Getafe nakonec vyhraje tříbrankovým rozdílem! Ángel Rodríguez při souboji přetlačil Mouctara Diakhabyho, díky čemuž mohl naservírovat míč JAIMEMU MATOVI, který byl úplně sám před Jaumem Doménechem. Toho tak zkušeně překonal. Asistence: Ángel Rodríguez.
87'
José Gayá se rozběhl na levé straně a chtěl se pokusit o čestnou trefu, ale tu mu nedovolil pozorný obránce, který mu okamžitě sebral míč.
86'
U míče je pořád David Soria, který s rozehrávkou nikam nespěchá. Po dlouhé době tak nakonec nakopává až na útočnou polovinu.
85'
David Soria odkopává míč až na půlící čáru. Tam vyhráli souboj hosté, kteří rychle mířili dopředu, ale balón opět končí jen u domácího gólmana.
84'
Zápas už se víceméně dohrává, ani jeden tým už nikam nespěchá. Přece jen o vítězi už je určitě rozhodnuto.
82'
Domácí se ještě opatrně zkouší prosadit potřetí, ale Marc Cucurella tentokrát nedokázal přesně přihrát, takže rozehrává Jaume Doménech.
81'
Hosté se ještě zoufale tlačí dopředu, ale vypadá to, že nevstřelí ani jednu branku. Getafe se v klidu brání, navíc rozhodně chce udržet čisté konto čtvrtý zápas po sobě.
80'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
78'
Netopýři budou dohrávat v deseti, na vyrovnání už tak rozhodně nemohou myslet! Alessandro Florenzi docela zákeřně a hlavně zbytečně poslal k zemi Marce Cucurella, který musí být ošetřován.
77'
Mouctar Diakhaby se při bránění prezentoval pěkným a hlavně čistým skluzem. Následný protiútok Valencie však končí hned na půlící čáře.
76'
Hostům už vůbec nic nevychází. Domácí při napadání vybojovali míč a mířili za třetí brankou, ale tentokrát je zastavil ofsajd.
75'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
74'
Jaime Mata docela lacině upadl při souboji o balón. Hlavní sudí mu však neskočil na špek, takže brankář hostů v klidu rozehrává od své klece.
73'
Damián Suárez vyslal z přímého kopu do vápna nebezpečný centr, ale Jaume Doménech ho dobře pokryl. Netopýři však už nemají moc času na vyrovnání.
72'
Marc Cucurella si po nedovoleném zákroku Mouctara Diakhabyho vyžádá ošetření. Určitě je rád, že může získat trochu času.
71'
Žlutou kartu dostává Mouctar Diakhaby (Valencia CF).
70'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Lee Kang-in.
67'
Getafe se svým druhým gólem pravděpodobně zajišťuje další tři body do tabulky! JORGE MOLINA se jako správný kapitán chopil míče, fantasticky se prokličkoval skrz tři soupeřící obránce a nechytatelně zakončil. Defenziva Valencie neskutečně pochybila, což hosty nejspíše bude stát veškeré body.
66'
Netopýři drží soupeře pod pořádným tlakem, na levé straně vhazují už snad třetí aut. K přesnému zakončení to však stále nevede, David Soria nakonec odkopává od své klece.
65'
Žlutou kartu dostává Maxi Gómez (Valencia CF).
64'
Po hraničním zákroku jednoho z domácích hráčů se ve vápnu Getafe strhla menší potyčka, která má za následek tři žluté karty.
64'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
64'
Žlutou kartu dostává Gabriel (Valencia CF).
63'
Žlutou kartu dostává Ferrán Torres (Valencia CF).
62'
Valencia se okamžitě tlačí za vyrovnáním. José Gayá dostal dobrý pas na levou stranu, odkud okamžitě odcentroval, ale našel jenom hlavu protihráče.
61'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
59'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Gonçalo Guedes.
58'
Domácí skvěle vykračují ke své čtvrté výhře v řadě! Jaime Mata dostal výbornou přihrávku do běhu, díky čemuž mohl zakončit z nemalého úhlu. Jaume Doménech sice dokázal zasáhnout, ale míč vyrazil jen před sebe, kam se první dostal JORGE MOLINA, který rozvlnil síť pohotovou dorážkou.
57'
Další domácí střela míří přímo do náruče Jaumeho Doménecha, který si dává s rozehrávkou trochu na čas. Nakonec míč posílá na nejbližšího spoluhráče.
56'
Hosté se raději osvobodili pomocí odkopu, protože nechtěli riskovat inkasovanou branku. David Soria tak pomáhá svým spoluhráčům s další rozehrávkou.
55'
Getafe z rohového kopu nic nezískalo, ale v útočení bude moci pokračovat, protože na pravé straně vhazuje aut.
54'
Jorge Molina se sám prokličkoval až do šestnáctky, ale tam mu nebylo dovoleno zakončení, tak vytěžil alespoň roh.
53'
Valencia se opravdu po hodně dlouhé době usazuje u domácího vápna. Tam se zkoušela dostat pomocí centru z levé strany, ale ten se přes obránce nedostal.
52'
Ferrán Torres si při souboji přivodil nějaké menší zranění, ale ve hře víceméně bez problémů pokračuje. Netopýři tak rozehrávají poblíž půlící čáry.
51'
Hosté začínají napadat, díky čemuž se nyní Rodrigo málem dostal do úniku, ale u míče byl nakonec první bránící hráč, který žádné nebezpečí nedovolil.
50'
Getafe při útočném snažení nakonec míč zakopává za pomezní čáru, což znamená aut pro hosty, kteří s rozehrávkou vůbec nikam nespěchají.
49'
Domácí se při dalším útoku dostali až do šestnáctky, ale tam moc dlouho váhali se zakončením, které tak nakonec vůbec nepřišlo. Valencia se však stále nedostala k balónu.
48'
Netopýři poprvé ve druhé půli něco zkoušeli něco vymyslet na útočné polovině, ale ve dvou se velmi špatně útočí, což pocítili oba forvardi hostů, kteří neměli vůbec žádnou podporu.
47'
Mouctar Diakhaby po hlavičkovém souboji docela dost bolestivě dopadl na trávník. Hra se tak kvůli němu musí na delší chvíli přerušit.
46'
Getafe ihned po výkopu mířilo dopředu pomocí nákopu, ale Valencia v obraně pořád neváhá, míč tak rychle uklízí do bezpečí.
46'
V první půli tedy bylo podle očekávání aktivnější Getafe, které svého soupeře jednoznačně přestřílelo, ale stále nevsítilo jedinou branku. Valencia se totiž soustředí hlavně na defenzivu, takže po zásluze stále neinkasovalo. Domácí se však i ve druhé půli budou snažit o vedoucí branku, takže uvidíme, jestli se nakonec prosadí.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Getafe ještě mohlo ohrozit Jaumeho Doménecha díky dobrému napadání, ale útočné snažení rychle přerušuje zbytečný útočný faul.
44'
Hosté mohli zahrozit ze standardní situaci, ale centr srazil první protihráč v cestě. Valencia tak míč udrželo, ale musí začínat ze své půlky.
42'
Netopýři po soupeřícím faulu ještě hledají cestu dopředu. Nakonec z pravé strany přišel centr, po kterém se o míč dlouho bojovalo, ale domácí zvládají obranu také velmi dobře.
41'
Marc Cucurella nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, což znamená aut pro hosty. Ti chtějí dohrát první půli v co největším klidu.
40'
Útočné snažení domácích ještě chvíli pokračovalo. Marc Cucurella pod tlakem dokázal odcentrovat, ale v malém vápnu neměl žádné spoluhráče, takže nikdo nedokázal zakončit.
39'
Nemanja Maksimović si našel odražený míč, následně se s ním dostal do vápna, odkud zakončil, ale přímo do středu brány. Jaume Doménech tak pořád drží čisté konto.
38'
Valencia se brání v deseti hráčích, takže Getafe marně hledá cestu k zakončení. Netopýři se však i kvůli tomu moc nedostávají dopředu, protože se soustředí hlavně na defenzivu.
37'
Damián Suárez z pravé strany odcentroval přímo do rukavic Jaumeho Doménecha, který bleskově rozehrává. Odkop však nebyl moc přesný, protože skončil jen u druhého gólmana.
36'
Getafe tentokrát branku soupeře neohrozilo, ale díky dobrému návratu je rychle zpět u míče. Nakonec tak vypálil Jorge Molina, ale jeho rána je sražena na roh.
35'
Hosté jsou po necelých dvou minutách zpět u míče, vhazují na pravé straně. Autové vhazování je však rozehráno hodně nepřesně, protože míč končí jen u domácích obránců.
34'
Damián Suárez zkoušel své předchozí zaváhání napravit nebezpečnou střelou, která měla opravdu slušné parametry. Jenže míč skončil jen na bekovi Valencie, který tak zamezil veškerému nebezpečí.
33'
Damián Suárez se prezentoval dost nepřesnou přihrávkou, čehož hosté zkouší okamžitě využít, ale dlouhý nákop také nebyl zrovna přesný.
32'
Netopýři jsou po delší době pevně u míče, takže nikam nespěchají. Klidně si přihrávají na vlastní půlce a hledají cestu do útoku.
30'
Valencia dobře střeží své pokutovému území, další soupeří centr neměl šanci na úspěch. Hosté navíc vzápětí získávají odkop pro svého brankáře.
29'
Djené Dakonam se skvěle vrátil za soupeřícím nákopem, a pod tlakem protihráče zvládl míč poslat svému brankáři, který už si věděl rady.
28'
David Soria se po delší době protáhl, v klidu chytil odražený míč. Své spoluhráče následně posílá dopředu dlouhým výkopem.
27'
Pořád se hraje hlavně na polovině Valencie. Getafe nyní zkouší těžit z rychlých protiútoků, ale nákopy jsou většinou moc dlouhé, takže je v klidu zachytí Jaume Doménech.
25'
Netopýři zatím bránění zvládají víceméně bez problémů, ale rozehrávka není moc slavná. Hosté se totiž nyní nemohou dostat ani ze své poloviny.
24'
Žlutou kartu dostává Allan Nyom (Getafe CF).
23'
Valencia se po odkopu svého gólmana po delší době podívalo na útočnou polovinu, ale moc dlouho se tam neohřálo. Vzápětí už se zase musí soustředit na defenzivu.
22'
Damián Suárez opět rozehrává od rohového praporku, tentokrát to bylo zase nakrátko. Getafe se pak zkoušelo prosadit další ránou z dálky, ale ta mířila jen do boční sítě.
21'
Domácí rozehrávají už třetí roh v zápase, ten tentokrát rozehráli nakrátko. Následně přišla rána z hranice vápna, ale ta byla hodně nepovedená, takže se Jaume Doménech při zákroku moc nenadřel.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu. Aktivnější je zatím favorizované Getafe, ale to si stále nevytvořilo žádnou vyloženou příležitost.
19'
Getafe sice nedokázalo zakončit přímo z centru, ale odražený míč někdo napálil mezi tři tyče. Jaume Doménech však pokračuje v jistém výkonu a opět zasahuje.
18'
Gabriel se nakonec zapojuje zpět do hry, a ihned musí organizovat obranu, protože domácí rozehrávají rohový kop, který si bere pod palec Damián Suárez.
17'
Gabriel nakonec po svých odchází za postranní čáru, ale kulhá, takže v zápase nejspíš pokračovat nebude.
16'
Gabriel zůstává po hlavičkovém souboji ležet na trávníku a vyžádá si minimálně ošetření. Možná to vypadá i na střídání.
15'
Hraje se docela dost tvrdě, další hraniční zákrok však rozhodčí nechává bez povšimnutí. Dopředu tak může jít Getafe.
14'
Na druhé straně to domácí také zkoušeli přes pravou stranu, ale míč doletěl až za brankovou čáru, což znamená další odkop pro Jaumeho Doménecha.
13'
Netopýři rozehrávají další aut, tentokrát na vlastní polovině. Následně se na pravé straně rozbíhal Dani Parejo, který sice skončil na zemi, ale hlavní sudí žádný faul neviděl.
11'
Myšlenka to sice byla dobrá, ale provedení bylo o poznání horší. Přihrávka byla moc dlouhá, u míče tak byli první obránci Getafe, kteří míč uklidili do zámezí.
10'
Mouctar Diakhaby něco zkoušel vymyslet dlouhým nákopem, ale ten nakonec skončil jen za brankovou čárou, takže se do hry zapojuje také gólman David Soria.
9'
Marc Cucurella je zatím rozhodně nejaktivnějším hráčem na hřišti. Nyní se zapojil do dalšího souboje o balón, který sice prohrál, ale soupeřícího hráče donutil k nedovolenému zákroku.
8'
Domácí pořád krouží kolem soupeřící šestnáctky, ale další útočné snažení nepřináší nic nebezpečného. Brankář Valencie tak opět hraje od své brány.
7'
Po něm se do nebezpečného zakončení dostal jeden z domácích, ale Jaume Doménech prokázal dobré reflexy, takže udržel bezbrankový stav.
6'
Getafe se pořád zkouší pomocí nákopu. Ten tentokrát nebyl zrovna moc přesný, ale Jaime Mata vybojoval autové vhazování.
5'
Marc Cucurella se opět zapojil do hry, ale zase nic nebezpečného nevymyslel. Jaume Doménech tak bude rozehrávat od své klece.
4'
Marc Cucurella sice doběhl dlouhý pas, ale na Alessandra Florenziho byl krátký, protože ten od něho poslal míč za brankovou čáru.
3'
Jeden z domácích hráčů zkusil štěstí dost překvapivým volejem, ale ten se mu moc nepovedl, protože skončil jen mimo tři tyče.
2'
První útočné snažení Valencie zastavuje postranní sudí, který mává postavení mimo hru. Míč je tak zpátky v držení domácího celku.
1'
Getafe se po úvodní rozehrávce ihned tlačilo dopředu pomocí nákopu, ale ten skončil jen u Jaumeho Doménecha, který si tak připsal první zákrok.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, J. Molina (C).
Náhradníci: Chichizola – Jason, Kenedy, Ángel Rodríguez, Timor, Deyverson, Cabaco.

Valencia CF: Doménech – Florenzi, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Torres – Rodrigo, Gómez.
Náhradníci: Rivero – Lee Kang-in, Sobrino, Esquerdo, T. Correia, Mangala, Guedes.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Valencia CF
Valencii se v poslední době také docela daří, protože získala cenný skalp katalánské Barcelony. Následovala těsné výhra nad Celtou Vigo, díky čemuž jsou Netopýři na úctyhodném pátém místě, takže jsou v plném souboji o postup do Ligy mistrů, na které se nyní Valencia může plně soustředit. V týdnu totiž vypadla z Copa del Rey, ve čtvrtfinále těsně nestačila na Granadu a padla 1:2. Dnešní hosté si tak po této porážce budou chtít zlepšit náladu, tak uvidíme, jestli se jim to povede.

Poslední tři utkání
Valencia vs. Celta Vigo – 1:0
Valencia vs. Barcelona – 2:0
Mallorca vs. Valencia – 4:1
Getafe CF
Getafe je favoritem dnešního zápasu, jelikož se v tabulce nachází na třetím místě, lepší už je jen Barcelona a Real Madrid. Dnešní domácí navíc drží šňůru třech výher v řadě, ještě k tomu ani v jednom utkání neinkasovali. Nejprve jednoznačně přejeli Leganés 3:0, následovalo těsnější vítězství 1:0 nad Betisem a minulý víkend skolilo Getafe Bilbao poměrem 2:0. Dnešní domácí tak zkusí tuto výbornou sérii prodloužit, aby se přiblížili druhé Barceloně, na kterou aktuálně ztrácí sedm bodů.

Bilbao vs. Getafe – 0:2
Getafe vs. Betis – 1:0
Leganés vs. Getafe – 0:3
Dobrý den při sledování španělské LaLigy. Ta má dnes na programu čtyři zápasy 23. kola. V jednom duelu se proti sobě představí Getafe a Valencia, toto utkání budeme moci společně se mnou sledovat. Tímto jste k němu srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.