La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : CD Leganés - 8. února 2020   13:00

Levante
20' Rochina (E. Bardhi) • 28' Martí (Toňo)
2:0
(2:0)
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo (C), Toňo – Rochina (87. Ó. Duarte), N. Vukčević, Campaña, E. Bardhi – Martí (79. Morales), B. Mayoral (90+2. Martínez).
Koke – Coke, Ó. Duarte, S. León, Martínez, Morales, Bruno González.
González – Becerril, Sánchez
Estadi Ciudad de Valencia (Valencia)
17 110 diváků
CD Leganés
Soriano – Bustinza (C), Omeruo (75. Siovas), J. Silva – Rosales (46. Ruibal), Mesa, Recio, Kévin Rodrígues – Óscar Rodríguez – Guerrero (59. Assalé), Braithwaite.
Lombo – Amadou, Assalé, Eraso, R. Pérez, Ruibal, Siovas.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji pohodový víkend. Na počtenou!
Sestupem ohrožené Leganés sice bojovalo až do posledních sil, na zdramatizování zápasu to ale nestačilo. I když měl k tomu v nastavení blízko debutující Assalé. Jeho tým tak zatím zůstává třetí od konce, avšak při naplnění toho nejčernějšího scénáře může po odehrání celého kola klesnout až na úplný chvost.
Levante po čtyřech prohrách zabralo a s Leganésem vyválčilo tři body za výhru 2:0. Výhru, kterou svými góly už v prvním poločase zařídili Rochina a Martí.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:15.
90+8'
90+8'
Fotbalisté Levante si však konec zápasu pohlídali a žádné drama se tak neuskuteční.
90+7'
Hosté stále hledají cestu ke snížení tak, aby v dramatickém závěru ještě mohli pomýšlet na bod.
90+6'
Na vlastní pěst se do pokutového území vydal Assalé (Leganés). Tedy vydal by se, kdyby mu v tom obětavým způsobem nezabránil jeden z obránců.
90+4'
Přestože se mu domácí hravě ubránili, nebezpečí stále přetrvává.
90+3'
Debutující Assalé (Leganés) měl na kopačce kontaktní gól! Skvěle si naběhl před branku a ve skluzu poslal míč do jejího středu. Aitor Fernández ho ztěží vyrazil na roh.
90+2'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Pablo Martínez.
90+1'
Čas řádné hrací doby vypršel a vyvstává otázka, kolik minut José González nastavil nad jeho rámec? Odpověď zní: osm.
90'
Šlo o centr, po kterém měl na hlavě kontaktní gól Óscar Rodríguez. Aitor Fernández byl na brankové čáře naštěstí pro Levante připraven.
88'
Zatažená defenziva Levante trpělivě vyčkává, s čím dalším na ni soupeř vyrukuje.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Óscar Duarte.
85'
Hosté se evidentně nevzdávají, zápas chtějí zdramatizovat. Podaří se jim to?
84'
Strážce domácí branky musel být opět ve střehu. Ruibal poslal dloubáček na zadní tyč a hlavičkový pokus o zem zneškodnil právě Aitor Fernández.
82'
Práci měl naopak Aitor Fernández. Gólman Levante likvidoval Braithwaitovu kolmou přihrávku mířící do předbrankového prostoru.
81'
Čerstvá síla Morales (Levante) nakráčela do levé části vápna, odkud vypálila na bližší tyč. Soriano opět vyběhl, tentokrát však zasahovat nemusel.
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází José Luis Morales.
77'
Bardhi (Levante) se po diagonální přihrávce z čista jasna zjevil před Sorianem. Samozřejmě ho ihned zkoušel prostřelit, ale brankářův včasný výběh mu to znemožnil.
76'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
75'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kenneth Omeruo, přichází Dimitris Siovas.
74'
Tak Omeruo (Leganés) nakonec přeci jen potřebuje vystřídat. To J. Silva má smůlu, protože jeho trenér tímto vyčerpá všechna povolená střídání.
73'
Aitor Fernández (Levante) v mírné pohotovosti. Centrovaný si k sobě stáhl ze vzduchu.
71'
Už se zase hraje. A zdá se, že lékaři z týmu Leganés odvedli vskutku vynikající práci, protože oba hráče připravili pro další průběh zápasu. Do jeho konce zbývá dvacet minut + zmíněné nastavení.
70'
Stále probíhá ošetřování zraněných fotbalistů. Tuto časovou prodlevu rozhodčí samozřejmě zohlední při nastavení.
68'
Ve tvářích obou hráčů se dokonce objevuje krev. Tohle jsou skutečně děsivé záběry, nic pro slabší povahy.
67'
Ouvej, ošklivá srážka dvou stoperů zastavila hru. Hlavama se srazili Omeruo a J. Silva a týmový lékaři klubu z Leganés jsou v plné pohotovosti.
65'
Je to tak, nic smysluplného však hosté nevymysleli a ještě k tomu museli hasit vzniklý brejk.
64'
Další standardní situace. Bude jí rohový kop, který podle všeho rozehraje Óscar Rodríguez (Leganés).
63'
Soriano (Leganés) prokázal, že má přehled, když si došel pro míč kopnutý ze standardky.
61'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
59'
Assalé (Leganés) debutuje ve španělské lize.
59'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Roger Assalé.
57'
Kévin Rodrígues (Leganés) měl blízko ke snížení! Naskočil si na centr ze standardky a svou hlavičku nechal proletět jen těsně kolem tyče.
55'
Ještě před hlavičkovým soubojem Borja Mayoral (Levante) zasáhl Toňa loktem do tváře. A José González tento faul rozhodně nepřehlédl.
53'
Teď se dokonce pustil do souboje jeden na jednoho. Škoda pro Levante, že z něj vyšel jako poražený a žádné vniknutí do šestnáctky se tak nekoná.
51'
Krátké ošetření stačilo a Rochina (Levante) už zase spolu s ostatními běhá po trávníku.
50'
A má proč. Ostře faulovaný Rochina (Levante) totiž musel vyhledat lékařskou pomoc.
49'
S fauly to moc nepůjde a s karetními už vůbec ne. Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Kévin Rodrígues (Leganés) a svého prohřešku si je dobře vědom. Však se za něj svému protihráči i omlouvá.
48'
Hosté se z šaten vrátili s úmyslem co nejrychlejšího návratu do zápasu. Podaří se jim snížit?
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Aitor Ruibal.
46'
Bylo jasné, že to Javier Aguirre (Leganés) nenechá jen tak a hru svého celku oživí aspoň jedním střídáním.
46'
Při pohledu na statistiku držení míče je každému jasné, že Levante praktikovalo konstruktivní fotbal s nápadem, zatímco Leganés hrálo na brejky. Rozdíl byl v tom, že domácí se na svou obranu mohli spolehnout, což ostatně platilo i o útoku, v němž se prosadili Rochina a Martí.
Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:8.
45+1'
45+1'
S míčem u nohy hrající fotbalisté Levante odejdou do kabiny za stavu 2:0 podstatně spokojenější.
45'
Před námi je minutové nastavení.
44'
Hosté ubránili teprve druhý roh v zápase, oproti tomu sami zatím žádný nezahrávali.
42'
Před chvílí ošetřovaný Campaña se zase svíjí na trávníku. Tentokrát mu pád přivodil Unai Bustinza (Leganés) a za podražení uviděl žlutou kartu.
41'
Ze slušné dálky se do míče opřel Rochina (Levante) a tato střela měla směřovat do levé šibenice. Kdyby tam opravdu skončila, byla by to výstavní trefa. Takhle je z toho ale pouze odkop.
40'
Naštěstí se vše obešlo bez větších následků a Campaña (Levante) už je zpátky na nohou.
39'
Ou, Campaña (Levante) si při jednom ze soubojů přivodil nějakou bolístku. Doufejme, že to nebude nic vážného. Ošetření je každopádně potřeba.
37'
Hosté tak mohli opět zaútočit, což také udělali. Guerrero vzal zodpovědnost na sebe a zkusil projít až do šestnáctky. Tam ho ale obrana nepustila.
36'
Martí (Levante) fauloval uprostřed hřiště.
34'
Centr z nařízeného přímáku dolétl právě k Braithwaitovi a ten bez rozpaků zakončil. Škoda pro Leganés, že hodně, hodně nepřesně.
33'
Nikola Vukčević (Levante) dostal žlutou kartu za to, že zezadu poslal k zemi Braithwaita.
31'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
30'
V optimální pohodě hrající fotbalisté Levante znovu operují na území svých soupeřů.
28'
Levante právě vstřelilo branku!
Zato ROGER MARTÍ ano a klub z Valencie díky tomu vede 2:0! Z levé strany centrující Toňo našel na úrovni penaltového puntíku spoluhráče, jenž svou volejovku umístil nechytatelně k levé tyči.
25'
O vyrovnání usilující Mesa (Leganés) neměl vůbec přesně seřízená mířidla.
23'
Po střelci úvodního gólu známe jméno prvního hříšníka. Kenneth Omeruo (Leganés) inkasoval žlutou kartu za faul na Campañu.
20'
Kdo by to čekal, že předchozí pokus byl pro defenzivu Leganés varováním? A znovu u toho byl Bardhi. Tentokrát však nestřílel, nýbrž z koncové čáry poslal zpětnou přihrávku, kterou proměnil v gól RUBÉN ROCHINA.
19'
Na první střelu jsme čekali skoro dvacet minut. Vyprodukoval ji Bardhi (Levante), který tak učinil poblíž levého rohu šestnáctky. Brankáři Sorianovi stačilo se za křižnou ranou jen ohlédnout.
18'
Ofsajd a v něm Guerrero (Leganés).
17'
I když Rosales sprintoval za nakopnutým míčem s vypětím všech sil, na hrací ploše ho hráč oblékající dres Leganés nedostihl.
16'
14'
Na svém území rozvážně kombinující Leganés se snaží najít cestu vedoucí hlouběji do pole.
13'
Při dalším útoku domácího celku Vezo v hlavičkovém souboji uvnitř vápna fauloval obránce Bustinzu.
11'
Zato ofsajd už ano. Ocitl se v něm Martí (Levante).
10'
A tak se hra znovu usadila u středového kruhu. V prvních deseti minutách jsme šanci neviděli.
9'
Leganés chtělo kontrovat okamžitým brejkem, jenomže ten měl doslova jepičí život.
8'
Domácí zahrozili Bardhiho centrem do vápna, tam se však žádný z hráčů v modrém dresu k míči nedostal.
6'
Tradiční oťukávaná pokračovala dlouhými nákopy na obou stranách.
5'
Byl to Vukčević (Levante). Podle sudího si k tomu nicméně pomohl faulem.
4'
Teď už se hraje uprostřed hřiště, kde probíhají usilovné bitvy o balon. Kdo ho získá?
3'
Míč skončil v zámezí i po útoku hostů. Stalo se tak po Rosalesově zblokovaném centru.
2'
Fotbalisté Levante napoprvé zaútočili po pravé straně. Přihrávka, kterou měl do běhu dostat Rochina, se však dokutálela až za postranní čáru.
1'
Rozehrávky se ujali domácí.
1'
A je to tady. José González už přivádí hráče na hřiště.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo (C), Toňo – Rochina, N. Vukčević, Campaña, E. Bardhi – Martí, B. Mayoral.

Náhradníci: Koke – Coke, Ó. Duarte, S. León, Martínez, Morales, Bruno González.

CD Leganés: Soriano – Bustinza (C), Omeruo, J. Silva – Rosales, Mesa, Recio, Kévin Rodrígues – Óscar Rodríguez – Guerrero, Braithwaite.

Náhradníci: Lombo – Amadou, Assalé, Eraso, R. Pérez, Ruibal, Siovas.

Rozhodčí: González – Becerril, Sánchez.
Podzimní duel

Leganés – Levante 1:2 (0:1)
Branky:
76. Braithwaite – 45+2. Martí (pen.), 49. Campaña.
V 80. min. neproměnil Braithwaite (Leganés) penaltu.

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 15:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:7.

Leganés

Ještě před týdnem byl Leganés až po uši namočený v sestupových vodách, vydřenou výhrou nad Realem Sociedad (2:1) se však přiblížil k záchraně. Tři body získalo Deportivo v letošním roce poprvé, předtím remizovalo na hřištích Atlétika Madrid (0:0) a Valladolidu (2:2) a prohrálo doma v derby s Getafe (0:3). Jak si Leganés povede tentokrát?

Levante

"Granotes" nevkročili do nového roku správnou nohou. Fotbalisté Levante prohráli všechny čtyři duely a ze středu tabulky klesli na třinácté místo. Je sice pravdou, že z poloviny těžký los jim přiřkl cesty do Barcelony (1:2) a na půdu Atlétika Madrid (1:2), ovšem v Osasuně (0:2) nebo doma s Alavésem (0:1) nějaké body uhrát měli. Všichni se však shodují, že správný čas zvednout hlavy nastal právě teď.
Sobotní program LaLigy začne hned po obědě ve Valencii, kde tamní Levante vyzve Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.