La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Granada - 16. července 2020   21:00

Mallorca
20' Cucho Hernández (Rodríguez)
1:2
(1:1)
Granada
45+1' Díaz   • 69' C. Fernández  (Montoro)
Mallorca
Reina (C) – Pozo, Valjent, Baba Mohammed (72. Trajkovski), Raíllo (63. Sedlar), Agbenyenu (72. Lago Junior) – Kubo, Rodríguez, Sevilla, Cucho Hernández (88. Febas) – Budimir.
X. Fernández – J. Rojas, I. Ramos
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), Sánchez, J. A. Martínez (46. D. Duarte), Neva – Eteki, Y. Herrera (46. C. Fernández) – Vico (63. Montoro), Machís, Puertas – Soldado (75. Azeez).

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera, případně dobrou noc.
Mallorca odehraje svůj minimálně na rok poslední zápas v La Lize na hřišti Osasuny, která dnes překvapivě vyloupila Barcelonu. Granada bude hostit Bilbao.
Kdyby Mallorca vedení udržela, ztrácela by před posledním kolem na záchranu jediný bod, neboť sedmnácté Vigo prohrálo doma 2:3 s Levante. Velkou motivaci bude mít naopak v posledním kole Granada. Ta si polepšila na devátou pozici a na sedmou příčku, která je vstupenkou do předkola Evropské ligy, ztrácí momentálně jediný bod.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:18.
Mallorca prohrála na domácím stadionu 1:2 s Granadou a loučí se s nejvyšší španělskou soutěží! Domácí přitom začali dobře, když šli po dvaceti minutách do vedení. Cucho Hernández si navedl míč na střelu a mířil z levé strany vápna přesně na vzdálenější tyč. Granada ale krátce před pauzou srovnala, když se do balonu opřel z osmnácti metrů bez přípravy Díaz a napálil ho přesně k pravě tyči. Obrat dokonali hosté v 69. minutě. Montorovu střelu tečoval hlavou před brankou Fernández a zařídil tak Granadě tři body.
90+8'
90+6'
Hosté slavili třetí branku, když se za obranou zjevil Antonio Puertas, jenž ustál souboj s Alejandrem Pozem a poslal míč se štěstím o nohu Manola Reiny do sítě, po prozkoumání videa byl ale odhalen těsný ofsajd!
90+5'
Střela Martina Valjenta skončila vedle branky. Následovat bude odkop Ruie Silvy.
90+4'
Další útočný výpad Granady zakončil tvrdou střelou doprostřed branky Antonio Puertas. Manolo Reina krotí míč v rukavicích.
90+3'
Granada se hnala do přečíslení čtyři na jednoho! Carlos Fernández se snažil nasadit ve vápně kličku Manolu Reinovi, brankáře Mallorky ale neobešel!
90+2'
Aleksandar Trajkovski kličkoval před hranicí šestnáctky a nakonec vystřelil. Jeho technický pokus skončil nad břevnem.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Antonio Puertas přišlápl nohu Daniho Rodrígueze a vidí žlutou kartu. Vše se obešlo sportovním plácnutím rukou.
90'
Jedna z posledních možnosti Mallorky na zázrak. Centr Laga Juniora přistál na hlavě Anteho Budimira, ten ovšem mířil metr vedle pravé tyče.
89'
Akci Granady zastavil zdvižený praporek pomezního sudího, jenž signalizoval ofsajd.
88'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Aleix Febas.
87'
Centr Alejandra Poza byl na Cucha Hernándeze příliš dlouhý. Druhý jmenovaný si tak vybíjí zlost na rohovém praporku, který vytáhl ze země, aby jej následně zahodil mimo jeho původní pozici.
86'
Sudí Fernández rozjel v posledních minutách karetní mariáš. Dalším potrestaným hráčem je Darwin Machís, který si tak v posledním kole nezahraje.
85'
Mallorca se i v deseti hráčích snaží útočit, co jiného jí také zbývá. Granada je ale na vlastní polovině dobře zformována a domácí na dostřel nepouští.
84'
Domácí fotbalisté jsou pochopitelně frustrováni. Každou minutou se nad nimi více a více stahují sestupová mračna. Cucho Hernández nyní vyfasoval žlutou kartu.
82'
Ošetření Carlose Fernándeze je konečně dokončeno. Může se pokračovat ve hře.
80'
Teď ovšem přichází pro domácí další komplikace! Střídající Aleksandar Sedlar podkopl Carlose Fernándeze a putuje po červené kartě předčasně do sprch!
79'
Mallorca musí vrhnout veškeré síly do útoku. Pokud prohraje, stane se po dnešku jistým sestupujícím z La Ligy!
78'
Takefusa Kubo si z pravé strany šestnáctky posunul balon na střelu levačkou, ta ale byla zblokována.
77'
Hra může pokračovat.
76'
Také ve druhém poločasu dostávají účastníci zápasu prostor k osvěžení u svých střídaček.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Ramon Azeez.
74'
Mallorca mohla zahrozit z rohového kopu, po centru střídajícího Trajkovskiho se ale do zakončení nedostala. Přesto zůstávají domácí na útočné polovině.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lumor Agbenyenu, přichází Lago Junior.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iddrisu Baba Mohammed, přichází Aleksandar Trajkovski.
71'
Cucho Hernández se na druhé straně pokoušel o rychlou reakci, jeho střela šla ale kousek vedle branky.
69'
Granada právě vstřelila branku!
Hosté jej rozehráli nakrátko a radují se z druhé branky! Střelu Angela Montora zasáhl před Reinou hlavou CARLOS FERNÁNDEZ a umístil míč k levé tyči. Granada otáčí stav ve svůj prospěch.
68'
Granada si po delší době vyzkouší, jaké je to zahrávat rohový kop.
67'
Takefusa Kubo je teď hodně vidět. Nyní udeřil ve výskoku loktem protihráče a rozšířil tak řady karetních hříšníků.
66'
Rychlonohý Takefusa Kubo nasadil ke sprintu po pravé straně hřiště, v závěru akce jej ale skluzem zblokoval Yan Eteki. Roh pro Mallorcu.
65'
Takefusa Kubo ustál souboj s protihráčem a vyslal z hranice šestnáctky zajímavý pokus, který proskákal metr vedle levé tyčky.
64'
Aleksandar Sedlar se uvedl po příchodu na hřiště úspěšným blokem před svou brankou, kde zblokovan střelu aktivního Darwina Machíse.
63'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Angel Montoro.
63'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Raíllo, přichází Aleksandar Sedlar.
60'
Poté, co skončil na zemi Ante Budimir, se do protestů pustil Martin Valjent. Za řeči směrem k rozhodčímu nafasoval žlutou kartu.
59'
Salva Sevilla jej rozehrál šikovně a nechybělo mnoho, aby šla Mallorca znovu do vedení! Střela domácího záložníka rozezvučela břevno. Následně se bude kopat roh.
58'
Cucho Hernández byl podražen Darwinem Machísem kousek před hranicí šestnáctky. Mallorca bude zahrávat nebezpečný přímý kop!
57'
Darwin Machís dokázal v pádu přihrát na levou stranu, odkud střílel na zadní tyč Carlos Neva! Zdálo se, že Manolo Reina jeho ránu vytěsnil na rohový kop, nakonec je ale nařízen odkop od branky. To byla dobrá možnost Granady, která je v posledních minutách spíše pasivnějším týmem.
55'
Na Sevillův centr si nabíhali Martin Valjent s Antem Budimirem, k míči měl ale nakonec nejblíže Rui Silva, jenž jej vyboxoval mimo své vápno.
54'
Mallorca má k dispozici standardní situaci, kterou rozehraje od levé postranní čáry. Na přímou střelu to není, Salva Sevilla by ale mohl poslat slušný centr do vápna.
53'
Takefusa Kubo se dral do zakončení, o balon ale přišel. Posléze si Japonec vypomohl faulem na Carlose Nevu.
52'
Rovněž ve druhém poločase se hraje fotbal nahoru dolů. Diváci, alespoň tedy ti u televizních obrazovek a internetových streamů, se musí bavit.
51'
Darwin Machís se na levé straně vápna prokličkoval přes dva protihráče a nakonec přihrával z úhlu před branku, rozhodčí ale usoudili, že nahrávka přišla až zpoza brankové čáry.
50'
Yan Eteki uplatnil důraz v souboji s Danim Rodríguezem, druhý jmenovaný skončil na zemi. Je pískáno.
48'
Po Pozově přízemním centru z pravé strany zakončoval z hranice malého vápna Ante Budimir, pověst kanonýra ale nepotvrdil. Skvělým zákrokem se blýskl Rui Silva!
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází José Antonio Martínez, přichází Domingos Duarte.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Carlos Fernández.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Úvodní poločas zápasu mezi Mallorcou a Granadou je minulostí. Hraje se zajímavý ofenzivní fotbal a je vidět, že oba týmy potřebují vyhrát. Do vedení se dostali po dvaceti minutách domácí, když si balon zasekl na pravačku Cucho Hernández a z levé strany velkého vápna jej poslal ke vzdálenější tyči. Granada však stačila krátce před pauzou vyrovnat. V šestiminutovém nastavení se povedenou ranou z osmnácti metrů prezentoval Díaz, jenž pálil bez přípravy přesně k pravé tyči.
45+7'
45+6'
A další roh! Puertasovu hlavičkou vytěsnil vedle pravé tyčky Manolo Reina.
45+6'
Tentokrát odvracel balon na další roh Salva Sevilla. Hosté jsou po vyrovnání jako politi živou vodou a dostali Mallorcu pod tlak.
45+5'
Fede Vico tak skutečně učinil. Po obranném bloku Martina Valjenta se bude kopat v šesté minutě nastavení roh.
45+5'
Granada bude rozehrávat standardní situaci. Očekávat lze dlouhý nákop do vápna.
45+3'
Darwin Machís nebyl daleko od dokonání obratu! Hostující útočník se dostal za obranu a octl se tváří v tvář Reinovi. Jeho dloubák ale minul vzdálenější tyč.
45+1'
A skutečně se tak děje! K odraženému míči se dostal dva metry před hranicí šestnáctky VÍCTOR DÍAZ, jenž umístil ránu bez přípravy přesně k pravé tyči! Je vyrovnáno.
45+1'
Bude to rovnou šest minut! To je pořádná porce na to, aby se ještě před pauzou měnilo skóre.
45'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby první půle. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.
44'
Domácí fotbalisté výborně obsazují střed hřiště, což dělá Granadě velké problémy.
42'
Mallorca znovu operuje na útočné polovině, na dostřel Ruie Silvy se ale v těchto chvílích nedostává.
41'
Akce Mallorky končí faulem Salvy Sevilly. Ten se pustil do rozmluvy s rozhodčím, měl by si ale dávat pozor. Jednu žlutou už si dnes vykoledoval.
39'
Manolo Reina byl faulován ve vápně. Následně dochází k ošetřování, a tak se chvíli nehraje.
38'
Po centru Antonia Puertase zasáhl balon nešťastně Alejandro Pozo, jenž ho poslal do protipohybu Manola Reiny do vlastní tyče. Teď měla Mallorca velké štěstí!
38'
Dani Rodríguez zastavil taktickým faulem Darwina Machíse. Tentokrát se zákrok na polovině hřiště obešel bez žlutého napomenutí.
36'
Po centru Fedeho Vica se balonu zmocnila Mallorca a hnala se do rychlého protiútoku, Dani Rodríguez ale nezpracoval přihrávku a k zakončení tak vůbec nedošlo.
35'
Ten nakonec přišel. Dobrou práci odvedl Yan Eteki, jenž vybojoval rohový kop.
34'
Granada kombinuje s balonem na vlastní polovině a vyčkává na vhodný moment k přechodu do útoku.
33'
Iddrisu Baba Mohammed je dalším hráčem, který bude dohrávat se žlutou kartou. Stalo se tak poté, co ostrým skluzem podrazil Yana Etekiho.
32'
Aktéři zápasu už se pomalu rozcházejí od svých střídaček. Duel bude moci za několik vteřin pokračovat.
30'
Naplnila se půlhodina hry, a tak je čas na obvyklou přestávku na doplnění tekutin. A také taktické pokyny obou laviček.
29'
Po rohu se zrodila slabší přízemní střela Takefusa Kuby, kterou ovšem bez problémů uklidil do rukavic Rui Silva.
28'
Salva Sevilla si před rozehráním rohu z pravé strany na něco stěžoval a příliš otálel. Nakonec musí za kroucení hlavy přijmout žlutou kartu.
28'
Hra se bleskově přesunula na protější konec hřiště, kde se bude po tečovaném zakončení Anteho Budimira kopat roh.
27'
Antonio Puertas už si chystal míč na střelu, nakonec jej ale poslal doprava na Víctora Díaze, jehož pokus byl zblokován.
26'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Takefusa Kubo. Ten zbrzdil hostující atak a odehrál balon na autové vhazování.
25'
Manolo Reina opět v permanenci. Tentokrát si stáhl do rukavic centrovaný balon z levé strany, na který si snažil naběhnout dotírající Antonio Puertas.
24'
Velmi rychle však byl po skrumáži na malém vápně pískán útočný faul na Manola Reinu, kterému se krátce před nedovoleným zákrokem podařilo míč vyboxovat.
23'
Fotbalisté Granady budou moci odpovědět z rohového kopu. Ten rozehrají z pravé strany hrací plochy.
21'
Yangel Herrera nakopl ve středovém kruhu do nohy Daniho Rodrígueze a vykoledoval si žlutou kartu.
20'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí tým jde z protiútoku do vedení! Dani Rodríguez našel povedeným pasem rozběhnutého CUCHA HERNÁNDEZE, který se po levé straně vřítil do pokutového území. Zde nasadil kličku Josému Antoniovi Martínezovi, přehodil si míč na pravačku a umístil své zakončení přesně ke vzdálenější tyči.
20'
Centr z pravé strany odklidil nadvakrát do bezpečí Martin Valjent. Dopředu může jít Mallorca.
19'
Salva Sevilla fauloval na obranné polovině Yangela Herreru, kterému se ihned sportovně omlouvá a pomáhá mu na nohy.
18'
Hra se přesouvá ze strany na stranu a k vidění je opravdu zajímavý ofenzivní fotbal. Přesto na první vážnější šanci, která by šla označit za gólovou, stále čekáme.
17'
Akce Granady končí přetaženým nákopem směrem vpřed. Rozehrávat bude Mallorca.
16'
Cucho Hernández hlavičkoval uvnitř šestnáctky v pádu, takže to měl hodně těžké. Jeho zakončení mířilo výrazně vedle levé tyčky.
15'
Další odvážný pokus Granady, tentokrát jej ze střední vzdálenosti tlačil pod břevno Darwin Machís. Manolo Reina byl ale i v tomto případě pozorný a míč chytá.
14'
Takefusa Kubo si připravil balon na střelu, jeho přízemní rána z pravé strany ale mířila na střed branky. Takže další zákrok pro Ruie Silvu.
13'
Iddrisu Baba Mohammed upadl po drobném přistrčení Carlose Nevy na pravém okraji šestnáctky, rozhodčí Fernández ale penaltu neodpískal.
12'
Mallorca vhazuje na polovině soupeře. Domácí fotbalisté přebrali v posledních minutách aktivitu.
11'
Krátce po Budimirovi se dostal na hranici šestnáctky odražený balon k Danimu Rodríguezovi, jeho rána z otočky ale mířila jen doprostřed branky, kde byl připravený Rui Silva.
11'
Ante Budimir se snažil prokličkovat ke střele z hranice velkého vápna, nakonec byl jeho pokus zblokován.
10'
Z větší vzdálenosti zkoušel střílet Antonio Puertas. Manolo Reina si jeho přízemní pokus z nějakých pětadvaceti metrů u pravé tyče pohlídal a připisuje si úspěšný zákrok.
9'
Krátce po rohovém kopu přilétl do šestnáctky nadýchaný centr z levé strany, balon si ale stáhl do rukavic pozorný Rui Silva.
9'
Zatím ne, avšak co není, může rychle být. Salva Sevilla rozehraje rohový kop z levé strany hřiště.
8'
Mallorca získala autové vhazování na útočné polovině. Uvidíme, zda se domácí dostanou rovněž k prvnímu ohrožení branky.
7'
Menší závar na hranici velkého vápna vyřešil včasným vyběhnutím Rui Silva.
6'
Z toho ale hosté nikterak nezahrozili. Hra se posléze přesunula poblíž středového kruhu, odkud kombinují znovu fotbalisté v bílých dresech.
5'
Nedovoleným zákrokem se provinil Salva Sevilla. Granada bleskově rozehrála a vykoledovala si rohový kop.
4'
Z pravé strany pokutového území se ke střílenému centru na zadní tyč odhodlal Takefusa Kubo, pas japonského reprezentanta ale nikoho nenašel a doletěl do zámezí.
2'
Ante Budimir šel na středu hřiště do souboje kopačkou napřed a zasáhl do břicha Yangela Herreru. Chorvatský kanonýr vidí hned zkraje zápasu žlutou kartu.
1'
Mallorca nastoupila do zápasu v červených dresech, hosté z Granady v bílých.
1'

RCD Mallorca: Reina (C) – Pozo, Valjent, Baba Mohammed, Raíllo, Agbenyenu – Kubo, Rodríguez, Sevilla, Cucho Hernández – Budimir.
Náhradníci: Parera – Campos, Febas, Chavarría, Lago Junior, Obrador, Prats, Romero, Salibur, Sedlar, Señé, Trajkovski.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), Sánchez, J. A. Martínez, Neva – Eteki, Y. Herrera – Vico, Machís, Puertas – Soldado.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Azeez, Bastiao Dias, D. Duarte, C. Fernández, Antoñín, Köybaşı, Montoro, Rodríguez Ruiz, P. Sánchez, J. Vallejo.

Rozhodčí: X. Fernández – J. Rojas, I. Ramos.
Poslední vzájemné střetnutí se uskutečnilo 5. ledna. Granada tehdy brala doma tři body za výhru 1:0. Před rokem se spolu oba celky utkávaly ve druhé nejvyšší soutěži, i zde si ovšem vedla lépe Granada, která jednou vyhrála 1:0 a jednou 1:1 remizovala. V součtu s přátelským zápasem z roku 2016 (3:2) neprohrála Granada s Mallorcou už čtyři duely v řadě.
Špatnou zprávou je pro Mallorcu fakt, že i její soupeř má stále o co hrát. Nováček La Ligy se vyhřívá na krásném desátém místě, odtud má však pouze čtyřbodovou ztrátu na sedmý Real Sociedad. A právě tato pozice je vstupenkou do předkola Evropské ligy. Šance je sice malá a v oblasti teorie, dokud ale žije, je v hráčích odhodlání se o tento posun minimálně pokusit. V posledním kole Granada podlehla na domácím stadionu Realu Madrid, lídr soutěže zvítězil nejtěsnějším rozdílem 2:1. Před tímto střetnutím táhla Granada sérii tří zápasů bez porážky, z níž vytěžila celkem sedm bodů (výhry nad Realem Sociedad a Alavésem a remíza s Valencií). Nejlepším střelcem Granady je s osmi brankami španělský záložník Carlos Fernandez.
Nutno říci, že šance Mallorky na záchranu jsou poměrně malé. Předposlední celek tabulky, jenž má stejně bodů jako osmnáctý Leganés, ztrácí na nesestupovou sedmnáctou příčku čtyři body. Ostrovní klub tak potřebuje v posledních dvou kolech vítězit a zároveň doufat v klopýtnutí svých rivalů. V minulém kole padla Mallorca po statečném výkonu na hřišti favorizované Sevilly 0:2, doma se ale týmu z chvostu ligového pořadí v poslední době daří, když vyhrál dvakrát v řadě. Nejprve zdolala Mallorca v závěru června vysoko 5:1 Vigo, následně si poradila poměrem 2:0 s Levante. Nejlepším střelcem týmu je s dvanácti letošními zásahy chorvatský kanonýr Ante Budimir.
Hezký večer. Španělská La Liga má dnes na programu kompletní 37. kolo, které je zároveň tím předposledním v rozehraném ročníku. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na duel dvou celků, které mají stále o co hrát. RCD Mallorca bojuje o záchranu, Granada CF zase o předkolo Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.