La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Levante - 9. července 2020   19:30

Mallorca
40' Cucho Hernández (Pozo) • 84' Kubo
2:0
(1:0)
Mallorca
Reina (C) – Pozo, Valjent, Raíllo, Gámez – Kubo (87. Lago Junior), Baba Mohammed, Sevilla, Rodríguez – Cucho Hernández (74. Febas) – Budimir (90. Chavarría).
C. Grado – C. Grande, J. Jiménez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Levante
Aitor Fernández – Coke, Rober, Vezo, Toňo – E. Bardhi, Radoja (64. Hernâni), Melero (78. S. León), Campaña – Martí (78. Rochina), Morales (C) (64. B. Mayoral).

Z tohoto střetnutí už je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera, případně dobrou noc.
V příštím kole bude Mallorca bojovat už za tři dny na stadionu čtvrté Sevilly. Levante bude hostit v domácím prostředí deváté Bilbao.
Na první sestupové příčce ztrácí Mallorca na sedmnáctý Alavés aktuálně tři body. Nutno však říci, že Deportivo má ještě svou dohrávku 35. kola před sebou, byť by se jeho bodový zisk na horké půdě Realu Madrid rovnal senzaci. Levante zůstává na dvanácté pozici.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:20.
Mallorca porazila Levante 2:0 a může po druhé domácí výhře v řadě nadále živit teoretickou naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Skóre zápasu otevřel ve 40. minutě přesnou hlavičkou o zem Cucho Hernández. Po změně stran se Mallorca začala více soustředit na obranu a otěže hry převzali hosté, ti se ale v koncovce trápili. V dobré možnosti se zjevil zejména Martí, z hranice malého vápna ale hlavičkoval daleko vedle levé tyče. A tak přišla domácí pojistka. Kuriózní akci zakončoval Japonec Kubo, jenž po několika vyražených či zblokovaných pokusech přeci jen propasíroval z dorážky míč mezi dvojicí bránících protihráčů. Mallorca vyhrála nad Levante poprvé od května roku 2012 a ukončila v soubojích s neoblíbeným protivníkem sedmizápasovou šňůru bez vítězství.
90+6'
90+6'
Po Hernâniho rozehrávce nakrátko se míč dostal na střed hřiště, kde se do něj z přibližně z dvaceti metrů opřel Rubén Rochina. Jeho přízemní dělovku kousek před Manolem Reinou nepříjemně tečoval Borja Mayoral, domácí brankář ale stačil v pádu zasáhnout a přeci jen udržel čisté konto!
90+5'
Borja Mayoral vybojoval pro své barvy rohový kop z levé části hrací plochy.
90+4'
Tentokrát mohlo útočit Levante, centr Rubéna Rochiny ale skončil až v zámezí. A tak si staví balon na odkop Manolo Reina, jenž spěchat rozhodně nebude.
90+3'
Střídající Aleix Febas přešel přes dva bránící protihráče, nadějnou akci Mallorky ale nakonec zazdil příliš pomalou přihrávkou na levé křídlo.
90+2'
Fotbalisté Mallorky pohodlně kombinují na půlce Levante. Červení se sice museli vrátit od rohového praporku až k půlící čáře, vůbec jim to ale nemusí vadit. Čas hraje pro domácí.
90+1'
Utkání bude nastaveno o šest minut!
90'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Pablo Chavarría.
90'
Frustrovaný Hernâni podrazil zezadu Alejandra Poza a vykoledoval si zaslouženou žlutou kartu.
89'
Z levé strany odcentroval na bližší tyč Enis Bardhi. Z první se snažil zakončovat špičkou kopačky ze vzduchu Borja Mayoral, branku ale o pořádný kus minul.
87'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Lago Junior.
86'
Z velké dálky se odhodlal ke střele Rubén Rochina, jeho pokus ale minul pravou tyč. Manolo Reina si dráhu jeho střely hlídal.
84'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí celek přidává v závěru duelu gólovou pojistku! U zrodu kuriózní akce byl TAKEFUSA KUBO, jehož prvotní dělovku Aitor Fernández vyrazil. Následně vyběhl hostující brankář na okraj vápna, kde se však k míči nedostal a musel tak rychle spěchat zpět mezi tyče. Na střed vápna dostal nabito Salva Sevilla, jeho rána ale byla zblokována. Balon se ovšem odrazil ke Kubovi, který našel skulinku mezi dvěma protihráči a přeci jen propasíroval merunu do sítě!
83'
Z levé strany centroval do vápna Hernâni, balon se ale v šestnáctce dlouho neohřál, když byl vyhlavičkován do bezpečí prvním protihráčem.
82'
Na zemi sedí Enis Bardhi, po zádech se pak kutálí Ante Budimir. Vzájemný střet obou jmenovaných byl posouzen jako faul prvně jmenovaného, jenž domácího útočníka nakopl zezadu do lýtka.
81'
Standardní situaci rozehrál Enis Bardhi, míč ale doletěl k Manolu Reinovi, jenž jej nadvakrát zkrotil v rukavicích.
80'
Salva Sevilla byl v souboji pozdě, a tak si proti Josému Campañovi vypomohl faulem. Vše se obešlo bez žlutého napomenutí.
79'
Hra pokračuje. Balon mají na kopačkách hosté, leč v uctivé vzdálenosti od Reinovy svatyně.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Sergio León.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Rubén Rochina.
77'
Na straně Levante se navíc chystá i vícenásobné střídání. Už za pár desítek vteřin zjistíme, pro které hráče duel skončil.
76'
Také ve druhém poločase dostávají aktéři střetnutí prostor doplnit tekutiny a vyslechnout si od svých lodivodů důležité pokyny pro zbytek zápasu.
75'
Salva Sevilla se jal rozehrání další standardní situace. S jeho centrem na střed vápna si obrana Levante poradila a bleskově dostala míč až k protější brance.
74'
Autor jediné branky Cucho Hernández byl stažen ze hřiště. Dle jeho gestikulace i výrazu tváře se mu krok trenéra Vicenteho Morena ani trochu nezamlouval.
74'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Aleix Febas.
72'
Cucho Hernández dostal míč na levou stranu, kde se nadechl k technické střele z levého vrcholku pokutového území. Jeho oblouček ale o pořádný kus pravý horní růžek branky minul.
71'
Campaňův následný střílený centr z pravé strany jen velmi těsně nezasáhl na bližší tyči nabíhající Coke. Jak se ale posléze ukázalo, případný gól by pro ofsajd stejně neplatil.
70'
José Campaña zkoušel centrovat do vápna, jeho pas byl ale zablokovaný. O chvíli později si chtěl střihnout repete, byl ovšem povalen na zem Salvou Sevillou. Standardní situace pro Levante.
68'
Z levé strany přilétl na hranici malého vápna centr, do kterého se hlavou položil Roger Martí. Z výborné pozice ale mířil trestuhodně daleko vedle levé tyče.
67'
Tentokrát byl v podobných místech faulován Cokem Cucho Hernández.
66'
Enis Bardhi nakopl u postranní čáry tak trochu zbytečně Frana Gámeze. Hra přerušena.
65'
Rozhodčí musí uklidňovat vášně poté, co se oba celky přetahovaly o balon poblíž brankové čáry. Ve vzduchu visel domácí roh, nakonec je z toho autové vhazování.
64'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Hernâni.
64'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Borja Mayoral.
63'
I ve druhém poločase se hraje relativně svižný fotbal, vyložené šance ale k vidění nejsou.
61'
Takefusa Kubo přišlápl v rohu hřiště nohu Cokemu. Ze souboje o míč vychází japonský reprezentant se žlutou kartou.
60'
Podobně dopadl i Roger Martí na druhé straně. Ten si zasekl míč na levačku, technický pokus ale zakroutil dva metry za levou horní šibenici.
59'
Fran Gámez si na konci rychlého protiútoku Mallorky navedl balon na střelu, jeho kroucený pokus ze středu hřiště se ale stočil výrazně vedle pravé tyčky.
58'
José Campaña centroval na přední tyč, odkud balon vyboxoval mimo šestnáctku Manolo Reina. Následně se hracího předmětu zmocnil José Luis Morales, jenž ještě zkoušel pas za obranu, ten byl ale přetažený.
57'
Levante bude zahrávat rohový kop z levé strany hřiště. Bránit jej bude už i Cucho Hernández, jenž byl po ošetření vpuštěn zpět na trávník.
56'
Cucho Hernández už je za postranní čárou. Hra může pokračovat.
55'
Aktuálně se nehraje. Cucho Hernández potřebuje ošetřit poté, co padl z výskoku na záda. Coke šikovně uhnul, a tak schytal autor zatím jediné branky nepříjemný pád, div z toho není vyražený dech.
54'
Mallorca měla k dispozici standardní situaci. Tu tentokrát rozehrál Salva Sevilla překvapivou přízemní přihrávkou na rozběhnutého Martina Valjenta, ten však z levé strany střílel doprostřed branky, kde stál připravený Aitor Fernández.
53'
Nemanja Radoja vystavil na půlící čáře ukázkový blok tělem Takefusu Kubovi. Je znovu pískáno.
52'
José Luis Morales vystřelil z pravé strany velkého vápna. Jeho skrytou ránu zblokoval před brankou Martin Valjent, po jehož obloučku si míč stáhl do náruče Manolo Reina.
51'
Antonio Raíllo nabral uprostřed hřiště "na vidle" Enise Bardhiho, jenž se s bolestivým výkřikem skácel k zemi. Rozhodčí uděluje žlutou kartu, kterou domácí obránce pokorně přijímá a zároveň se omlouvá protihráči. Vše končí podáním rukou.
49'
Salva Sevilla ji ale nerozehrál vůbec dobře. V plánu měl zřejmě centr do šestnáctky, nakopl ale jen nejblíže stojícího protihráče. K Sevillovi se po chvíli míč na levé křídlo vrátil, následoval ale pro změnu přetažený centr, jenž doplachtil vápnem až do zámezí.
48'
Rober požduchnul zezadu Anteho Budimira. Standardní situace pro Mallorku.
47'
Po Bardhiho centru na přední tyč bylo pískáno, rozhodčí spatřili útočný faul. Rozehrávat bude Mallorca.
46'
Levante vstoupilo do druhé půle aktivně. Z levé strany velkého vápna střílel Enis Bardhi, jehož pokus byl sražen na rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
Fotbalisté Mallorky vedou po prvním poločase střetnutí s Levante 1:0. Skóre utkání otevřel ve 40. minutě Cucho Hernández, jenž těžil z perfektního centru Poza. Domácí útočník následně hlavičkoval o zem přesně k levé tyči a přiblížil ostrovany k zisku tří bodů. Ty by si zatím osmnáctý celek La Ligy za svou aktivitu zasloužil, neboť měl i další šance. To hosté ještě nezamířili jedinkrát do prostoru mezi tři tyče.
45+3'
45+3'
Fotbalisté v červených dresech si přihrávají na vlastní polovině. Zdá se, že už se nic nestane.
45+2'
V nastavení hrají s balonem na kopačkách výhradně hosté. Ti teď ale ani nadvakrát nepropasírovali míč z levé strany do vápna. Po zblokovaném pasu Josého Campañi se Mallorca osvobozuje.
45'
Úvodní dějství se bude nastavovat o tři minuty.
44'
Alejandro Pozo se odhodlal k dalšímu centru z pravé strany, po němž zakončoval bez přípravy takřka ze země Dani Rodríguez, jeho pokus byl ale sražen mimo branku. Tedy podle rozhodčího nikoliv, neboť roh se ani přes protesty domácích kopat nebude.
43'
José Luis Morales dohrál u postranní čáry Takefusu Kuba. Je pískán nedovolený zákrok.
42'
Levante chtělo odpovědět dělovkou Enise Bardhiho, ta ale byla někde na hranici šestnáctky zblokována.
40'
Domácí jdou v závěru úvodního dějství do vedení! Z pravé strany hřiště odcentroval Alejandro Pozo k penaltovému puntíku, kde se CUCHO HERNÁNDEZ vyšponoval na záda Cokeho a poslal balon hlavou o zem přesně k levé tyči!
38'
Menší obléhání hostující šestnáctky vyvrcholilo přízemní střelou Salvy Sevilly, šedovlasý záložník ale mířil půldruhého metru vedle levé tyčky.
37'
Z rohového kopu už Levante nikterak zahrozit nedokázalo. Naopak se muselo bleskově vrátit na vlastní půlku, kde Mallorca vybojovala autové vhazování poblíž rohového praporku.
36'
Po Toňově centru z levé strany si balon zpracoval na prsou Coke, jeho ránu z výborné pozice ale tečoval na roh Martin Valjent!
34'
Dani Rodríguez vyslal do vápna nepřesný centr, jenž skončil pouze v zámezí. Domácí záložník se svým spoluhráčům gestem omlouvá. I to se stává.
33'
Po dvou minutách může hra pokračovat. Míč uvede do hry odkopem od své branky Aitor Fernández.
31'
Naplnila se půlhodina hry, a to je (nejen) ve Španělsku doba na krátkou přestávku na osvěžení.
30'
Mallorca ale zůstala u balonu a nakonec dokázala zahrozit. Takefusa Kubo si navedl míč na střelu levačkou, pokus japonského reprezentanta mířící do pravé horní šibenice ale parádně vyrazil Aitor Fernández.
29'
Cucho Hernández si na levé straně předkopl balon a odcentroval na zadní tyč, kde však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
28'
Roger Martí si nabíhal na levém křídle za obranu, k jeho smůle je ale pískán těsný ofsajd.
27'
Fotbalisté Mallorky se nadechovali k útoku, nakonec ale byli vytlačeni až zpět na vlastní polovinu. Zde zakládají nový postupný atak.
26'
Oba celky se přetahují o balon poblíž středového kruhu, a tedy daleko od obou šestnáctek. Muži v rukavicích se v těchto chvílích nudí.
24'
Takefusa Kubo si nedokázal zpracovat balon, který od něj doputoval do zámezí. Autové vhazování pro Levante.
23'
Úvod zápasu patřil Mallorce, poté chvíli Levante. A teď jsou to znovu domácí, kdo má častěji merunu na kopačkách.
22'
Sudí Grado se ještě chvíli radil s kolegou u videa, zda v souboji obou čtrnáctek přeci jen nedošlo k provinění na straně hostujícího fotbalisty, penalta se ale nepíská ani po přezkoumání záběrů.
21'
Dani Rodríguez upadl po kontaktu s Rúbenem Vezou ve vápně a žádal si penaltu. Vysloužil si ale jen žlutou kartu za nasimulovaný pád.
19'
Nyní už se Salva Sevilla konečně opřel do míče, kromě hradby těl ve zdi ale přestřelil zhruba o metr i Fernándezovu svatyni.
18'
Standardce domácího celku předcházejí dohady a stavění zdi.
17'
Mallorca teď skoro minutu obléhala šestnáctku soupeře. Vše nakonec vyrezultovalo faulem na Salvu Sevillu, jenž byl nedovoleně atakován hned dvěma hráči najednou.
16'
Po centru přišla slabší hlavička Anteho Budimira. Ten tentokrát pověst kanonýra nepotvrdil a zacílil z lehkého záklonu vysoko nad branku.
15'
Rovněž Mallorca si kopne roh. Rozehrávat ho bude z pravé strany.
14'
Dani Rodríguez dostal na středu hřiště až příliš prostoru, jeho technická rána se ovšem stočila metr vedle pravé tyčky. Aitor Fernández se po míči jen podíval.
13'
José Luis Morales přesprintoval na levé straně pokutového území protihráče a dostal se z úhlu k něčemu mezi střelou a přihrávkou. Balon ovšem zpacifikoval u bližší tyče bez větších obtíží Manolo Reina.
12'
Cucho Hernández si naběhl na středu hřiště mezi dva protihráče a ochotně se poroučel k zemi. Sudí Grado píská faul.
12'
Další dlouhý nákop, který doputoval až do rukavic připraveného Manola Reiny. Levante nicméně začíná po pomalejším úvodu čím dál častěji vystrkovat růžky.
10'
Z levé strany přišel hodně přetažený centr, který dostali mimo vápno paradoxně sami hráči Levante. Tohle se nepovedlo.
9'
Na druhé straně vybojovalo Levante svůj první rohový kop v utkání. Centr Cokeho byl odvrácen do zámezí.
8'
Cucho Hernández se snažil dlouhatánským nákopem přesunout hru na Takefusu Kuba, ten ale neměl šanci prudkou přihrávku zastihnout na hrací ploše.
7'
Na levé straně hřiště se dral k hranici vápna Fran Gámez, nakonec byl ale jeho pokus o průnik včas zastaven. Dopředu může jít Levante.
6'
José Campaña zkusil štěstí střelou ze střední vzdálenosti, ta mu ale vůbec nesedla, a tak zamířila několik metrů nad branku.
5'
Levante se snaží trochu uklidnit hru a drží balon na kopačkách poblíž půlící čáry.
4'
Na protějším konci hrací plochy se s balonem poprvé seznamuje Manolo Reina, jenž si pohodlně stáhl do rukavic přetažený nákop.
3'
Mallorca je v úvodu zápasu hodně aktivní. Z pravé strany nyní odcentroval Takefusa Kubo, jenž našel hlavu Cucha Hernándeze, ten ale mířil mimo tři tyče.
2'
Do šestnáctky přilétl prudký centr, který byl sražen na hranici velkého vápna. Zde se do míče opřel Dani Rodríguez, skrze skrumáž ale pálil vedle levé tyče.
1'
Dani Rodríguez padl po zákroku protihráče s bolestivým výkřikem k zemi. Mallorca má hned po čtvrtminutě k dispozici standardní situaci.
1'
Fotbalisté obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše. Mallorca bude hrát v červených dresech, hosté z Levante v bílých.

RCD Mallorca: Reina (C) – Pozo, Valjent, Raíllo, Gámez – Kubo, Baba Mohammed, Sevilla, Rodríguez – Cucho Hernández – Budimir.
Náhradníci: Parera – Campos, Febas, Chavarría, Lago Junior, Prats, Romero, Salibur, Sastre, Sedlar, Señé, Trajkovski.

Levante UD: Aitor Fernández – Coke, Rober, Vezo, Toňo – E. Bardhi, Radoja, Melero, Campaña – Martí, Morales (C).
Náhradníci: Koke – Blesa, C. Clerc, Ó. Duarte, Kočorašvili, S. León, B. Mayoral, Miramón, Postigo, Rochina, Hernâni, N. Vukčević.

Rozhodčí: C. Grado – C. Grande, J. Jiménez.
Podzimní vzájemné střetnutí skončilo výhrou Levante v poměru 2:1. Góly tehdy padaly až po změně stran. V součtu s přípravnými zápasy a duely ve druhé nejvyšší soutěži Levante s Mallorcou neprohrálo už sedmkrát v řadě. Naposledy se tak stalo 5. května roku 2012.
Levante už může dohrávat sezónu v relativním klidu. Dvanácté místo zajišťuje pobyt v pohodlném středu, z něhož nehrozí sestup, ovšem ani atak pohárových pozic. Tým chytl v posledních týdnech solidní formu, když z minulých pěti kol vytěžil hned osm bodů za dvě vítězství a dvě remízy. Naposledy se rozešlo Levante smírně 1:1 s Realem Sociedad, jenž usiluje o místo v základní skupině Evropské ligy. Nejlepším střelcem Levante je devětadvacetiletý Španěl Roger Martí. V probíhajícím ročníku La Ligy se do černého trefil jedenáctkrát.
Důležitý bude zápas především pro Mallorcu, která potřebuje sbírat body jako sůl. Ostrované figurují v dvacetičlenné tabulce na osmnácté, tedy první sestupové pozici. Na sedmnáctý Eibar přitom momentálně ztrácejí propastných šest bodů, a tak už nemají nač čekat. V posledním kole Mallorca prohrála na hřišti favorizovaného Atlética Madrid 0:3, v minulém domácím utkání však rozstřílela Vigo nečekaně vysoko 5:1. Podobný výkon by Mallorce přišel jistě vhod také tentokrát. Nejlepším střelcem je s dvanácti letošními zásahy osmadvacetiletý chorvatský útočník Ante Budimir. Bolístkou týmu ovšem není útok, jako spíše obrana. Ta má s 59 inkasovanými góly nálepku vůbec nejhorší defenzivy celé soutěže.
Příjemný čtvrteční večer u sledování španělské La Ligy. Ta má dnes na programu celkem tři utkání 35. kola. V rámci tohoto textového přenosu se podrobněji zaměříme na duel dvou celků ze spodní poloviny tabulky, konkrétně na měření sil mezi týmy RCD Mallorca a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.