La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Sociedad - 25. srpna 2019   17:00

0:1
(0:0)
Real Sociedad
83' Ödegaard  (Portugués)
Mallorca
Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez (84. Chavarría), Baba, Sevilla, Lago Junior – Febas (58. Trajkovski) – Budimir (71. Alegría).
Parera – Chavarría, Alegría, Sedlar, Campos, Pedraza, Trajkovski.
Pizarro – Alcoba, Garrido
Iberostar Estadi
Moyà – Zaldúa, Le Normand, Zubeldia, Muñoz – Ödegaard, Illarramendi (C), Merino (73. Zurutuza) – Januzaj (62. Portugués), José (62. Isak), Oyarzabal.
Remiro Gargallo – Isak, Gorosabel, Guevara, Zurutuza, D. Llorente, Portugués.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím San Sebastianu, který svého soupeře porazil poměrem 1:0. Ačkoliv to dlouho vypadalo, že se žádné branky nedočkáme, tak se přeci jenom prosadili hosté. Ti byli ve druhém dějství aktivnějším celkem, nicméně ani domácí celek nepředvedl zrovna špatný výkon. Tomuto duelu by i tak slušel nerozhodný výsledek.
90+3'
90+2'
To přineslo odkop od hostující branky. Moyá si dával celkem načas, nakonec hrací předmět poslal na levou stranu, kde uspěl Oyarzabal.
90+1'
Valjent to zkoušel dalekonosným pasem na jednoho ze spoluhráčů, avšak ten se k míči nakonec vůbec nedostal.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Do další šance se dostával Ödegaard, který se dokázal proháčkovat až před brankáře, avšak na Reinu si nepřišel.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Mallorca se dostává do tlaku, ještě budeme moci počítat s nastaveným časem.
88'
U postranní lajny si nakonec nedovoleným způsobem počínal hostující Zurutuza. To přineslo standardní situaci pro domácí, která ale nic nepřinesla.
87'
Moyá se bleskovým způsobem přesunul ke své bližší konstrukci, kde se mu podařilo vyrazit zakončení z velké vzdálenosti. Poté Alegria zakončoval nad branku.
85'
Mallorca to bude mít v tomto okamžiku hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Navíc do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Pablo Chavarría.
83'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hostující hráči se dostávají do vedení! Ačkoliv domácí rozehrávali rohový kop, tak jsme poté sledovali bleskový protiútok v podání Realu Sociedad. Portu dokázal potáhnout míč po pravém křídle, poté pod sebou našel MARTINA ÖDEGAARDA, který propálil brankáře.
82'
Aktivní Lago se na levém křídle chtěl dostat k centru, avšak ten mu zablokoval jeden z protihráčů. Na řadu přijde rohový kop, který rozehraje Sevilla.
79'
Na levém křídle číhal na přihrávku Lago, který dokonce málem zaskočil hostujícího brankáře. Zakončení z ostrého úhlu nakonec skončil na tyčce.
78'
Žlutou kartu dostává Antonio Raíllo (RCD Mallorca).
78'
Nahrávka v podání Portua byla až příliš prudká, obránce Zaldúa na ní nedosáhl. Vhazovat tak mohl Agbenyenu, avšak ten pro změnu našel pouze soupeře.
77'
Mallorca se již chystala k rozehrání volného kopu, avšak sudí nakonec svůj výrok obrátil. Standardku rozehrál soupeř, avšak ani ten se daleko nedostal.
76'
Posléze si domácí brankář Reina přichystal další odkop od své branky. Do hlavičkového souboje se nedostal Alegría, který si navíc pomáhal nedovoleně.
75'
Le Normand včas vystoupil z obrany, díky čemuž se jeho celek málem dostal do šance. Nakonec to na sebe vzal Illarramendi, který z dálky minul branku.
74'
Závar v pokutovém území Realu Sociedad nakonec vyřešil Zubeldia, který odkopl míč daleko na druhou stranu, kde Isaka pohlídal pozorný zadák Valjent.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází David Zurutuza.
72'
Také domácí si vyzkoušeli další rohový kop, již čtvrtý. Rodríguez kroutil míč směrem od branky, nakonec si ho dokázal najít Raillo, který výrazně minul branku.
71'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Alex Alegría.
70'
Nakonec jsme se dočkali střeleckého pokusu, avšak zakončující Sastre výrazně minul branku soupeře. Moyá se za tímto pokusem pouze ohlédl.
69'
Baba si ve středu hrací plochy narazil se Sastrem, načež se domácí dostali s míčem na útočnou polovinu. Trajkovski nadějnou akci ale zbytečně zastavil.
68'
Po pravém křídle to zkoušel střídající Portu, kterému centr do pokutového území vůbec nevyšel. Míč skončil za brankovou čárou, na řadu přijde odkop.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. I druhý poločas je vyrovnaný, navíc čekáme na další výraznější příležitost.
63'
Do zajímavého zakončení se protlačil Oyarzabal, který to zkoušel hodně prudkou střelou, se kterou si Reina poradil. Malllorca se daleko s míčem nedostala.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Cristian Portugués.
61'
Také Muňoz jednal zodpovědným způsobem, do kombinace zapojil zkušeného brankáře Moyu, kterému na pomoc přispěchal nevýrazný Ödegaard.
60'
Raillo si nechtěl komplikovat život, proto vyprodukoval zpětnou nahrávku na brankáře Reinu. Ten pro změnu ihned odkopl hrací předmět na druhou stranu.
59'
Na opačné straně zahrával nováček soutěže rohový kop. Zkušený Sevilla kroutil balón do malého vápna, avšak na jeho hranici dokázal zasáhnout Merino.
58'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Aleksandar Trajkovski.
57'
Žlutou kartu dostává Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).
57'
Dalekonosným pasem to zkoušel Zubeldia, který přeci jenom našel naběhnuvšího Januzaje. Jeho celek přesto chyboval, míč skončil až u brankáře Reiny.
56'
Na řadu přišlo autové vhazování pro Zaldúu. Hostující zadák se snažil spolupracovat s vedle stojícím Le Normandem, který při rozehrávce chyboval.
55'
San Sebastian zahrával standardní situaci z pravé strany. I tentokráte se k míči postavil Ödegaard, jehož střílený centr odvracel hned první z protihráčů.
54'
Mallorca je v úvodu druhého poločasu hodně pasivní. Navíc se prezentuje celou řadu nedovolených zákroků, což jasně dokumentoval zákrok Sastreho.
53'
Le Normand ještě udržel míč na hrací ploše, načež ho prudkým způsobem odehrál na druhou stranu hrací plochy. Avšak přitom byl opět dohrán protihráčem.
52'
Až posléze hlavní sudí pískl do píšťalky. Budimir pořádně dohrál Le Normanda, který ucítil bolest. Ani v tomto případě se nebude tasit žlutá karta.
51'
Dobrým napadáním se prezentoval domácí Baba, který se málem dostal k míči. Merino sice skončil na trávníků, avšak hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
50'
Za volným míčem se dostával Zaldúa, který ještě přenechal do tandemu na Januzaje. Druhý jmenovaný zkoušel centrem najít Josého, který na balón nedosáhl.
49'
Posléze se o rozehrávku volného kopu ze středového kruhu postaral Le Normand. Jeho přihrávka směřovala na Zaldúu, který dokázal udržet balón.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nákop na Oyarzabala, avšak před tímto křídelníkem zasáhl Sastre, který navíc udržel míč na hrací ploše.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. V úvodu utkání byla aktivnější Mallorca, avšak postupem času měl územní převahu Real Sociedad, který neustále narážel na pozornou obranu. Koneckonců jsme za první poločas neviděli moc šancí, utkání není zrovna atraktivní.
45+1'
45+1'
Až nyní přišla největší šance zápasu! Za obranu si totiž seběhl Oyarzabal, kterému se podařilo zpracovat míč, jenomže následnou střelu vyrazil Reina do tyče.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Do pokutového území se dostával Oyarzabal, který nakonec vybojoval další rohový kop. Ödegaardova rozehrávka doplachtila přímo na hlavu domácího hráče.
42'
Mallorca se hnala do zajímavého protiútoku, který neskončil ani střelou. Lago sice obešel prvního protihráče, avšak ten druhý zablokoval přihrávku na Budimira.
41'
Středem hrací plochy postupoval Rodríguez, který kolem sebe neměl vhodnou podporu spoluhráčů. Centr tak skončil u hostujícího brankáře v náruči.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Na pořadu dne byla velice slibná standardní situace pro hosty. K rozehrávce se nakonec postavil José, jehož prudké zakončení skončilo pouze na zdi.
34'
Na opačné straně to centrem zkoušel Agbenyenu, jenž trefil hned prvního protihráče. Mallorca tak zahrávala druhý rohový kop, který za sebe prodlužoval soupeř.
33'
Real Sociedad to nakonec vykombinoval úctyhodným způsobem, z pravé strany postupoval na brankáře Ödegaard, který pálil slabě do rukavic Reiny.
32'
U středového kruhu si o přihrávku řekl Illarramendi, který ihned u postranní čáry hledal volného Zaldúu, ke kterému se bleskovým způsobem dostal protihráč.
31'
Opakovaný záběr skutečně nabídl hraní rukou v podání hráče Realu Sociedad, avšak sudí penaltu neodpískal. Moyá tak bude rozehrávat od branky.
30'
Do pokutového území se dostal Budimir, který se dokonce pokusil o zakončení. Střela ale neprošla blokem protihráčů, sudí bude celou situaci kontrolovat.
29'
Dobrý obranný zákrok předvedl Le Normand, který raději na jistotu odkopával za autovou lajnu. To znamená, že Sastre bude moci vhazovat z pravé strany.
28'
Dalekonosný pas měl směřovat na Josého, avšak hostující útočník na padající míč nedosáhl. Včas se z branky dostal Reina, který ihned vykopl do bezpečí.
27'
Sevilla vyslal kolmici na pravou stranu, kam si dokázal seběhnout Rodríguez. Jeho spolupráce se Sastrem přinesla centr, který odvracel Zubeldia.
26'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Rovněž čekáme na první šanci, nyní bude od branky odkopávat Reina.
25'
Real Sociedad se dočkal rohového kopu z levé strany. Po něm se na zemi ocitl jeden z hostujících hráčů, avšak hlavní sudá nechává pokračovat ve hře.
20'
Sevilla rozehrával volný kop dalekonosným pasem na pravé křídlo, kde se jako první ocitl Muňoz. Celkem zbytečná ztráta, u balónu je tak protivník.
19'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
18'
Josému uskočil míč daleko od kopačky, což nemuselo zas tak vadit. Mnohem horší byla následná nahrávka, kterou dokázal vystihnout pozorný Rodríguez.
17'
Mallorca se v posledních vteřinách pouze brání, naopak soupeř výrazně zpřesnil kombinaci. Před malým momentem se Le Normand zbavil napadajícího Laga.
16'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku v podání domácího Budimira. Velice dobrým způsobem to provedl kapitán Illarramendi, který se rychlostně dostal přes protihráče.
15'
Po delší době se hráči Realu Sociedad dostali k souvislejšímu držení hracího předmětu. Navíc se do šestnáctky dostal Zaldúa, který našel pouze Valjenta.
14'
Na rohový kop si pokusil naběhnout Lago, avšak ten se k míči nedostal. Z druhé vlny se do balónu opřel Sastre, jehož dělovka vyletěla vysoko nad branku.
13'
Aby toho nebylo málo, tak na řadu přišel další volný kop. Domácí ho rozehráli nakrátko, posléze se Merinovi podařilo zablokovat centr z pravé strany.
12'
Mallorca si vybojovala vůbec první standardní situaci. Sevilla to zkoušel hodně vysokým centrem, ten navíc doplachtil až za brankovou lajnu – odkop.
11'
Tentokráte se k centru do pokutového území dostal Sastre, který to nemyslel vůbec špatně, avšak se jako první dostal k padajícímu míči Zubeldia.
10'
Agbenyenu se u rohového praporku pokoušel dostat kolem protihráče, avšak si počínal nedovoleně. Hlavní sudí tak odpískal ve prospěch San Sebastianu.
9'
U postranní lajny se jako poslední dotkl míče Ödegaard, domácí tak mohli vhazovat. Junior našel za vápnem Sevillu, ke kterému se ihned přiřítil Illarramendi.
8'
Moyá tak rozehrával odkopem, avšak na pravém křídle našel pouze domácího Sevillu. Ten se pokoušel přenést hru na opačnou stranu, což se nepovedlo.
7'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Reina, který rozehrál na vedle stojícího Agbenyenua. Po jeho kombinaci se do zakončení z ofsajdu dostal Febas.
6'
Real Sociedad si i přesto vybojoval první rohový kop zápasu. K rozehrávce se postavil Ödegaard, který svůj centr poslal přímo na kopačku obránce Railla.
5'
Následně se k míči dostal José, který to ihned zkoušel zpoza pokutového území přímo na branku soupeře, jeho střelu ale dokázal zablokovat Valjent.
4'
Poté se o rozehrávku z vlastní poloviny postaral Le Normand, který ještě roztáhl hru na levou stranu. Muňoz to zkoušel centrem, který proletěl až do autu.
3'
Hned v úvodu utkání se do prvního zakončení dostal domácí útočník Lago, který hlavičkoval z hranice malého vápna, Moyá byl ale připravený.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

RCD Mallorca: Reina – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Baba, Sevilla, Febas – Lago Junior, Budimir.
Náhradníci: Parera – Chavarría, Alegría, Sedlar, Campos, Pedraza, Trajkovski.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, Le Normand, Zubeldia, Muñoz – Merino, Illarramendi – Januzaj, Oyarzabal, Ödegaard – José.
Náhradníci: Remiro Gargallo – Isak, Gorosabel, Guevara, Zurutuza, D. Llorente, Portugués.

Rozhodčí: Pizarro – Alcoba, Garrido.
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí San Sebastian, který v loňském ročníku marně usiloval nad pohárovou Evropou, nakonec z toho byla pouze devátá pozice. Real Sociedad dohromady nasbíral padesát bodů, manko na sedmý Espanyol bylo pouze tříbodové. Hostující tým tohoto zápasu v létě celkem slušně posiloval, do kádru zamířilo několik talentovaných jedinců, v čele s Martinem Odegaardem, který přišel na hostování z Realu Madrid. San Sebastian se v rámci prvního ligového kola utkal s Valencií, přičemž vyrovnávací branka Donostie přišla až v jedenácté minutě nastaveného času, postaral se o ní Oyarzabal.
RCD Mallorca

Mallorca ještě v minulém ročníku působila ve druhé nejvyšší soutěži, avšak postup jí zaručil účast mezi tamní elitou. Mallorca se po základní části umístila na čtvrté pozici, což logicky znamenalo play-off boje o poslední postupové místo. Domácí tým tohoto zápasu dokázal v semifinále vyřadit Albacete, načež ve finálovém střetnutí narazil na La Coruňu. První zápas sice přinesl porážku 0:2, avšak ten druhý pro změnu výhru 3:0, což plně stačilo k postupu. Mallorca vstoupila do letošního ročníku velice dobře, hned v prvním kole změřila síly s Eibarem, který nakonec na hřišti soupeře prohrál 1:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi RCD Mallorca a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.