La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Valladolid - 1. února 2020   18:30

0:1
(0:0)
Valladolid
55' Ünal  (Guardiola)
Mallorca
Reina (C) – Sastre (70. Pozo), Valjent, Raíllo (49. Campos), Agbenyenu – Sevilla, Baba Mohammed – Lago Junior, Rodríguez (59. Kubo), Hernández – Budimir.
Fabri – Campos, Pedraza, Febas, Pozo, Prats, Kubo.
Medié – Barranco, Méndez
Iberostar Estadi, Palma de Mallorca
Valladolid
Masip – Raúl García, Karim, Olivas, Moyano (C) – T. Villa (72. Hervías), Alcaraz, Míchel, Plano (87. Rubio) – Ünal (90. Fede), Guardiola.
S. Pérez – Sánchez, Antoñito, Hervías, Fede, Sandro Ramírez, Rubio.

Real Valladolid dnes odehrál velmi dobře takticky své utkání a získává nesmírně cenné tři body z horké půdy. RCD Mallorca je tak ještě více zamotána do bojů o záchranu. Karty jsou dané celkem jasně , tři týmy sestupují a o záchranu se pere čtveřice Espanyol Barcelona, CD Leganés, Celta Vigo a právě RCD Mallorca. Budoucnost ukáže kdo bude mít v ruce Černého Petra. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:10.
90+5'
90+4'
Ofsajdové postavení zastavuje RCD Mallorcu v honbě za remízou.
90+4'
Na hrací ploše leží jeden z hostujících hráčů.
90+3'
Navíc je vzápětí odpískán faul hráče Realu Valladolid.
90+3'
Zablokovaná střela hostujícího týmu.
90+2'
Ťukes hostí nebyl zrovna z přesné dílny.
90+1'
Rohový kop zleva pro Real Valladolid.
90'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Fede.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
VAR systém nakonec rozhodl, že za ruku Míchela Herrera v pokutovém území se penalta pro Mallorcu kopat nebude.
88'
Rohový kop pro RCD Mallorca z pravé strany hřiště.
87'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Waldo Rubio.
86'
Hostující hráče již chytají křeče.
85'
To je těžké, když za stavu 0:1 chcete kombinovat jak FC Barcelona a nejste zrovna FC Barcelona. To je předem odsouzené ke krachu.
84'
Zablokovaná střela ze střední vzdálenosti obranným valem bránících těl.
83'
A opět vystavena stopka pro hráče Mallorky ještě před pokutovým územím.
82'
Malý japonský reprezentatnt Kubo jen těsně minul hostující branku svou přízemní střelou.
81'
Valladolid to už mění v trochu ledabyle v bago na polovině hřiště.
80'
Velmi špatná kombinace hráčů v červenočerném.
78'
Útočného faulu se u rohového praporku přímo před asistentem rozhodčího dopustil Alejandro Pozo.
77'
Obrana Mallorcy dobře zareagovala, navíc se míč z kopačky hráče Valladolidu ocitla již mimo hrací plochu.
76'
Centr Sevilly z přímého kopu byl více než přetažený.
75'
Real Valladolid se už nyní soustředí hlavně na obranu, ale i s nastavením chybí do konce utkání dlouhých dvacet minut.
74'
A opět balon končí pouze u brankáře Masipa.
73'
Bomba Martina Valjenta byla ztečována Míchelem Herrerou a brankář Masip měl co dělat, aby míč vytlačil nad břevno na rohový kop!
73'
U postranní čáry byl hned dvojicí obránců osolen hráč RCD Mallorca.
72'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Pablo Hervías.
71'
Na centrovaný míč v pokutovém území nikdo v červenočerném nedosáhl.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Joan Sastre, přichází Alejandro Pozo.
68'
Real Valladolid v poklidném tempu kombinuje na své útočné polovině.
67'
Žlutou kartu dostává Juan Hernández (RCD Mallorca).
67'
Hernández se projevil v pokutovém území jako skokan roku!
66'
Žlutou kartu dostává Toni Villa (Real Valladolid).
65'
Ani další točená střela z domácí dílny nenalezla svůj cíl.
64'
Martin Valjent vyřešil vše jednoduše – prostě rázným odkopem co nejdále od své branky.
63'
Real Valladolid drží zkušeně míč ve středu hřiště.
62'
Po rozehrání rohového kopu pěknou střelu z dálky vyslal Salva Sevilla, ale brankový prostor netrefil.
62'
Rohový kop pro RCD Mallorca.
61'
Po rohovém kopu sejmul míčem Budimir protihráče a zároveň kapitána Valladolidu Javi Moyana do obličeje.
60'
Po centru z přímého kopu odvrátil balon na rohový kop pro Valladolid obránce Sastre.
59'
Plano si šikovně došel pro faul poblíž pokutového území.
59'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Takefusa Kubo.
57'
Tento průběh je šok, jak pro domácí hráče, tak i fanoušky.
55'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Guardiola si parádně narazil míč o dva obránce, posléze poslal míč před branku a tam se skvěle zorientoval ENES ÜNAL a dostává Valladolid do překvapivého vedení – 0:1!
53'
Ofsajd odpískán hostujícímu týmu.
52'
RCD Mallorca kombinuje pěkně, ale je to pořád pouze ve středu hřiště.
51'
Akce Mallorky končí pouze odpískaným útočným faulem.
50'
Ten byl rozehrán signálem na jehož konci byla velmi dobrá střela Óscara Plana a těsně minula branku.
49'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Raíllo, přichází Xisco Campos.
49'
Rohový kop pro Real Valladolid.
49'
U rohového praporku leží zraněný Raíllo.
48'
I na druhé straně hřiště musel předvést svou pozornost brankář Masip.
47'
Střelu z dálky vyslal Guardiola a brankář Reina se při zásahu pěkně zapotil.
46'

Fauly: 6:5
První poločas končí smírnou remízou 0:0. Největší šanci měl Rodríguez, ale jeho gól nebyl uznán. Druhý poločas by měl začínat cca v 19:33 hodin.
45+1'
45+1'
Centr z přímého kopu se do domácího pokutového území ani nedostal.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Pouze boční síť se rozvlnila po střele hostujícího hráče z úhlu.
44'
První půle se již jen pomalu dohrává a spěje ke své konci.
43'
Po zásahu obránce ještě rohový kop pro Real Valladolid.
42'
Sražená přihrávka končí pouze u brankáře Masipa.
41'
Nedovoleně byl faulován Joan Sastre, který se vydal na individuální výlet.
40'
Přímý kop pro hráče Realu Valladolid z hloubky pole.
39'
Centr zleva lehce ze vzduchu do rukavic sbírá brankář Reina.
38'
Míč utíká domácím hráčům za koncovou čáru.
37'
Přízemní střela Cucha Fernándeze končí pouze v boční síti, ale bylo to s tečí – rohový kop pro RCD Mallorca.
36'
Další nepřesné zakončení hráčů RCD Mallorca.
35'
Ze střední vzdálenosti se prezentoval solidní střelou Salva Sevilla, ale zařízení nezacílil.
34'
Raúl García přetlačil protihráče ve středu hřiště, ale bylo to pouze s faulem.
33'
Rohový kop byl zahrán sice mizerně, domácí fotbalisté však i nadále zůstávají na útočné polovině u míče.
32'
Rohový kop pro RCD Mallorcu.
31'
Střelu ze zoufalství ze střední vzdálenosti předvedl nagelovaný Alcaraz.
30'
Žlutou kartu dostává Manolo Reina (RCD Mallorca) za protesty.
28'
Zakončení Dani Rodrígueze bylo výtečné a končí v síti, nicméně dle všeho se nahrávající hráč již ocitl mimo hrací plochu. A po chvíli váhání je tomu opravdu tak, takže radost Mallorcy byla předčasná.
26'
V zápasnickém souboji měl na body vyhráno jasně Ante Budimir proti Olivasovi.
25'
Žlutou kartu dostává Dani Rodríguez (RCD Mallorca).
25'
Nechává se krátce ošetřit, ale i nadále pokračuje ve hře.
25'
Po kontaktu s Rodríguezem padá hostující hráč Alcaraz velmi ochotně na trávník.
24'
Fotbalové šachy prozatím nadále pokračují bez velkých gólových šancí.
23'
RCD Mallorca se usadila na své útočné polovině hřiště.
22'
A i druhý rohový kop domácí obrana přečkala bez gólové pohromy.
21'
Po sražené střele si další rohový kop zahraje družstvo Real Valladolid.
21'
Nákop Toni Villy končí pouze u brankáře Reiny.
20'
Dlouhý pas do pokutového území však nenalezl nikoho v červenočerném dresu.
19'
Po rohovém kopu rozehrává ze svých rukavic na své spoluhráče brankář Reina.
18'
Obránce výborně zastavil Ünala v pokutovém území v souboji jeden na jednoho – rohový kop pro Valladolid.
17'
Žlutou kartu dostává Ante Budimir (RCD Mallorca).
16'
Veškeré nakopávané míče sbírá pohodlně obranná řada Realu Valaldolid.
15'
První čtvrthodina hry za námi a příliš fotbalové radosti nezaujatým čtenářům dle očekávání nepřinesla.
14'
Signál z přímého kopu končí střelou nad branku a navíc ještě byl i pískán útočný faul.
13'
Je to tak, Guardiola při převzetí míče byl nekompromisně poslán protihráčem na detailní průzkum kvality trávníku.
12'
Zápasnickým chvatem byl zastaven jeden z hráčů Mallorcy ve středu hřiště.
11'
Individuální cesta hráče Mallorcy Dani Rodrígueze sice končí pádem v pokutovém území, ale jako správná se rozhodně neukázala.
10'
Lago Júnior se příliš daleko nedostal, než přišel o míč definitivně.
9'
Chybné přenesení hry na druhou stranu hřiště vrací míč na kopačky hráčů RCD Mallorca.
7'
A opět pasáž dlouhé kombinace Realu Valladolid ve středu hřiště.
6'
Nebezpečný pokus hlavou Enese Ünala z blízkosti, nadvakrát zlikvidoval brankář Reina.
5'
Real Valladolid se pokouší o kontr v podobě kombinace ve středu hřiště.
3'
Na centrovaný míč zleva brankář Masip nedosáhl, ale měl štěstí balon končí v zámezí místo za brankovou čárou.
2'
Hráči Mallorcy vstoupili do utkání evidentně svižněji než borci z Valladolidu a zatím jim míč moc nepůjčují.
1'
Přímý kop ve středu hřiště pro hráče Mallorcy.
1'
RCD Mallorca bude hrát v červených dresech, Real Valladolid v bílomodrých.

RCD Mallorca: Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Sevilla, Baba Mohammed – Lago Junior, Rodríguez, Hernández – Budimir.
Náhradníci: Fabri – Campos, Pedraza, Febas, Pozo, Prats, Kubo.

Real Valladolid: Masip – Raúl García, Karim, Olivas, Moyano (C) – T. Villa, Alcaraz, Míchel, Plano – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: S. Pérez – Sánchez, Antoñito, Hervías, Fede, Sandro Ramírez, Rubio.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Poslední utkání RCD Mallorca:

San Sebastian – RCD Mallorca 3:0 (0:0)

Branky: 46. Isak, 58. Gámez (vlastní), 81. Portugués

RCD Mallorca: Reina (C) – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Febas (61. Pozo), Baba Mohammed, Lago Junior (71. Kubo) – Hernández, Budimir (83. Prats).
Poslední utkání Realu Valladolid:

Real Valladolid – Real Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 78. Nacho Fernández

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Fernández, Olivas, Karim, Raúl García – Fede (81. De la Fuente), Míchel (C) (58. T. Villa), Alcaraz – Ünal (76. Plano), Guardiola.

Valladolid – Leganes 2:2
V tomto kole se střetne dvojice týmů, kteří spolu v lize těsně sousedí RCD Mallorca (17) s týmem Real Valladolid (16). Oba týmy dělí v tabulce pouze 4 body.