La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Espanyol - 25. června 2020   22:00

Real Betis
48' Bartra (Canales)
1:0
(0:0)
Real Betis
Robles – Mándí, Bartra, Feddal – Emerson (84. Barragán), G. Rodríguez, Guardado (C) (90+1. Aleñá), Pedraza (90+2. Moreno) – Fékir (80. W. Carvalho), Canales, Iglesias (81. Loren).
J. Munuera – P. Fuertes, A. Moreno
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Espanyol
Diego López – Pipa (79. V. Gómez), David López (C), Naldo, Pedrosa – Darder, Iturraspe (56. Melendo), Roca, Embarba (80. Melamed) – Campuzano (56. de Tomás), Calleri (56. Lej).

Z tohoto střetnutí už je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou.
V příštím kole bude Betis zajíždět na půdu tabulkového souseda z Levante, který má na kontě jen o bod více. Espanyol se pokusí o senzaci, a to jakkoliv bodovat s vedoucím Realem Madrid.
Real Betis si díky vítězství polepšil v tabulce La Ligy na třináctou pozici před Alavés. Espanyol zůstává pochopitelně i nadále na úplném chvostu dvacetičlenného pořadí.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:18.
Betis poráží na domácím stadionu nejtěsnějším rozdílem 1:0 poslední Espanyol a připisuje si do tabulky velice důležité body, díky kterým již má na sestupové pozice jedenáctibodový polštář. Real byl po většinu zápasu aktivnějším týmem, prosadil se však až po změně stran. Po kratším centru od rohového praporku hlavičkoval k bližší tyči Marc Bartra. Betis měl posléze i další zajímavé možnosti, ty ale nevyužil a v závěru ho to mohlo mrzet. To když se soupeř z Barcelony dostal do ojedinělého protiútoku, na jehož konci mohl zakončovat Wu Lej do odkryté části klece. Střídající Číňan ale z bezprostřední blízkosti zcela nepochopitelně selhal a napálil balon pouze do přesouvajícího se Roblese.
90+7'
90+6'
Již končí šestá minuta nastavení. Domácí rozhazují rukami, přesto se ještě bude kopat roh. Do vápna míří i brankář Diego López.
90+6'
Wu Lej se hnal středem hřiště do zakončení, poté si ale příliš předkopl míč, a tak z jeho snahy nic nebylo.
90+5'
Na druhé straně je pískán velice těsný ofsajd, v němž se octl Alex Moreno.
90+4'
Zakončení z levé strany zkoušel Sergi Darder, jeho sražený pokus ale doletěl obloučkem až do rukavic Joela Roblese.
90+3'
Polovina avizovaného pětiminutového nastavení je minulostí. Betis hraje s balonem na polovině Espanyolu, což mu maximálně vyhovuje.
90+2'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alex Moreno.
90+1'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Carles Aleñá.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Marc Roca rozehrál hostující roh, po němž se však Espanyol do zakončení nedostal. Po chvíli přišel další čechraný centr, který Joel Robles vyboxoval daleko mimo pokutové území.
89'
Neskutečné! Espanyol ubránil roh a dral se do rychlého protiútoku. Střídající Wu Lej dostal na jeho konci namazáno z levé strany od Nica Melameda takřka před prázdnou branku, čínský reprezentant ale mířil z bezprostřední blízkosti přesně do Joela Roblese! To byla tisíciprocentní loženka!
88'
Hra se bleskově přesunula na protější konec hřiště, kde si kopne Betis další roh.
88'
Nico Melamed nakopával balon do skrumáže před brankou, nikdo z jeho spoluhráčů ale na míč nedosáhl, a tak skončil až v zámezí.
87'
Nově příchozí dravec Oscar Melendo je plný sil. Svým hbitým pohybem si vykoledoval faul.
86'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Ajsa Mándí, jeho slabý pokus ale pouze doplachtil do rukavic pozorného Diega Lópeze.
85'
Betisu se daří držet balon na útočné polovině. Nyní vytěžili fotbalisté v pruhovaných dresech ze svého autového vhazování rohový kop.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Emerson, přichází Antonio Barragán.
83'
Emerson stáhl za dres Adriu Ginera Pedrosu, dokonce mu jej potrhal. A tak se musí hostující zadák převléci. Brazilec ve službách Betisu vidí žlutou kartu.
82'
Joel Robles vyběhl na hranici vlastní šestnáctky, kde odkopával do zámezí balon před dotírajícím útočníkem Espanyolu.
81'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
80'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Nico Melamed.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází William Carvalho.
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pipa, přichází Víctor Gómez.
79'
Chvíli poté je hra přerušena. Sergi Darder naběhl do Emersona a je z toho další žlutá karta. Vzápětí dochází i na avizovaná střídání.
78'
Přesně tak, byl z toho padáček na zadní tyč. Tam ale kralovala defenzíva Betisu.
78'
Joel Robles už si staví zeď. Adrián Embarba bude zřejmě centrovat do vápna.
77'
K jejímu zahrání ale dojde až po krátké pauze. I v tomto poločase dostávají aktéři prostor se osvěžit.
76'
Borja Iglesias vrazil zezadu do rozběhnutého Pipy. Je z toho další žlutá karta a standardní situace pro Espanyol.
75'
Na straně Espanyolu se chystá další dvojité střídání, zatímco domácí hrají stále v původním složení.
74'
Naldo se pověsil na záda Iglesiase a ne a ne se ho pustit. Za své držení vyfasoval hostující bek žlutou kartu.
73'
Střílený centr Adriána Embarby Joel Robles vyboxoval.
72'
Hosté budou zahrávat standardní situaci z levé strany hřiště. Je to takový zkrácený rohový kop.
71'
Barcelonským to ale nejde ani ze standardek. Joel Robles mohl zůstat opět v klidu.
70'
Espanyol bude zahrávat svůj třetí rohový kop. Betis jich měl k dispozici zatím pět.
69'
Vzápětí zápis do statistik. Alfonso Pedraza vidí za nedovolený zákrok na protihráče žlutou kartu.
69'
Nabil Fékir zkusil přízemní dělovku ze střední vzdálenosti, ani tentokrát si ale na Diega Lópeze nepřišel. Ten opět balon vyrazil.
68'
Opakovaný záběr nakonec ukázal, že tím, kdo hlavičkoval balon do zámezí, byl skutečně Pipa. Betisu tak byl upřen rohový kop.
67'
Další rohový kop. Sergio Canales centroval na bližší tyč, kde zakončoval Borja Iglesias mimo branku. Domácí útočník reklamoval teč protihráče a žádal si další roh, rozhodčí je ale jiného názoru.
66'
Domácí jej rozehráli nakrátko, aby posléze přeci jen přišel centr před branku. Na malém vápně se utvořila skrumáž, Ajsa Mándí ale míč v pádu do sítě neuklidil.
65'
Emerson uspěl proti dvojí přesile protihráčů a vybojoval pro Betis alespoň rohový kop.
64'
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná. Pruhovaní mají aktuálně autové vhazování poblíž půlící čáry.
63'
Nabil Fékir se poroučel k zemi ve vápně, vše je ale vyhodnoceno jako jeho útočný faul na Adriu Ginera Pedrosu, do jehož zad si naběhl.
61'
Je za námi hodina hry. Spokojenějším týmem je zatím Betis, který si hýčká jednogólové vedení. Espanyol toho po změně stran příliš nepředvedl.
59'
Sergio Canales dostal přihrávku na levou stranu vápna, kterou přetavil v přízemní střelu mezi nohami Davida Lópeze. Jeho jmenovec Diego ale balon vyrazil!
59'
Teď ovšem přišlápl Marc Roca nohu Nabilu Fékirovi, a tak se musí klub z Barcelony znovu bránit.
58'
Espanyol si vykoledoval faul na útočné polovině. Na tu se dostává po změně stran jen sporadicky.
57'
Hostující trenér Abelardo poslal do hry na jeden zátah hned tři nové tváře. Uvidíme, kterak se to na hře Espanyolu projeví.
56'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Ander Iturraspe, přichází Oscar Melendo.
56'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Victor Campuzano, přichází Raúl de Tomás.
56'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Wu Lej.
55'
Nabil Fékir zkusil překvapivou střelu zpoza šestnáctky a Diego López měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil!
54'
Emerson si navedl balon až na hranici velkého vápna, pak ale místo zakončení zvolil krátkou nahrávku na Sergia Canalese. Betis musel po chvíli úplně otočit hru a vrátit merunu až na svou polovinu.
53'
Ofenzivní akce, jíž vedl Andrés Guardado, končí pouze odkopem od branky Diega Lópeze.
51'
Uvidíme, kterak vstřelený gól zamíchá kartami. Pokud se chce Espanyol odlepit ode dna tabulky, bude muset otevřít zadní vrátka a začít více útočit.
50'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno! Victor Campuzano si navedl na hranici šestnáctky balon na střelu a otřel svou dělovku levačkou o boční síť!
48'
Real Betis právě vstřelil branku!
Po něm už jdou ale domácí do vedení! Na centr Sergia Canalese si na přední tyči naskočil MARC BARTRA, na jehož hlavičku nestačil Diego López vůbec reagovat.
48'
V akci znovu Marc Roca. Tentokrát odvracel hostující záložník nebezpečí na rohový kop.
47'
Marc Roca se omlouvá za nedovolený zákrok. Útočit může znovu Betis.
46'
Emerson se hned zkraje druhé půle dostal ke střele z pravé části velkého vápna. Jeho přízemní pokus ale minul vzdálenější tyč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:04.
Úvodní poločas zápasu mezi Betisem a Espanyolem příliš fotbalové krásy nenabídl. Je znát, že spolu hrají týmy ze spodní části tabulky. Mírně aktivnějším celkem byl ten domácí, v jehož podání stála za zmínku Canalesova skákavá dělovka z větší vzdálenosti či Fékirův přímý kop. V prvém případě letěl balon vedle, v tom druhém si připsal úspěšný zákrok Diego López. Na strany Espanyolu zahrozil krátce před pauzou Darder, který dostal až příliš prostoru na levé straně šestnáctky. Na poslední chvíli ale jeho střelu odvrátil skluzem Emerson.
45+4'
45+3'
Espanyol se ihned po centru z pravé strany hřiště osvobozuje a dostává balon ke středovému kruhu. Již se nic nestane.
45+3'
Emerson vysunul na pravém okraji vápna Ajsu Mándího, jehož pokus o přihrávku před branku byl zblokován na rohový kop.
45+2'
Nabil Fékir si v běžeckém souboji pomohl drobet loktem. Rozhodčí fouká do píšťalky.
45+2'
Hra se stěhuje ze strany na stranu, obrany ale převyšují útoky, a tak se vše podstatné v těchto chvílích odehrává v prostoru mezi oběma šestnáctkami.
45+1'
Čtvrtý rozhodčí zvedl ceduli s číslovkou tři. Hrát se tedy bude ještě přibližně 180 vteřin.
45'
Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby první půle. Uvidíme, kolik se sudí Munuera rozhodne nastavovat.
43'
Vzájemný střet Sergia Canalese s Victorem Campuzanem posouzen jako útočný faul prvně jmenovaného, ačkoliv to byl právě on, kdo skončil na trávníku.
42'
Na druhém konci hřiště centroval do vápna Sergio Canales, obrana Espanyolu ale byla na svém místě.
41'
Přetažený centr Adriána Embarby pouze proletěl pokutovém územím a skončil až v zámezí.
40'
Sergi Darder dostal prostor na levé straně velkého vápna, na poslední chvíli se mu ale do střely vrhl skluzem Emerson, jenž balon odvrátil na rohový kop.
39'
Adria Giner Pedrosa uvedl do hry autové vhazování. Po chvíli se k němu balon vrátil, a tak jej vracel hluboko na vlastní polovinu k poslednímu obránci.
38'
Domácí fotbalisté již opět kombinují na polovině Espanyolu. Herně je Real o něco lepším celkem, šancí ale bylo k vidění jako šafránu.
37'
Betis zahrával standardku, z prudké přihrávky do skrumáže před brankou ale nic nevytěžil.
36'
S brazilským obráncem to bohužel nevypadá vůbec dobře. Za postranní čárou už dochází k intenzivnímu rozcvičování.
35'
Emerson byl faulován Adriou Ginerem Pedrosou jen půl metru před čárou lemující šestnáctku. Je z toho žlutá karta.
34'
Alfonso Pedraza se prohnal přes Pipu a odcentroval. Hostující obránce balon zasáhl kopačkou, přesto i přes protesty Realu rohový kop nařízen není.
33'
Hra po téměř dvou minutách pokračuje. Betis zakládá akci na vlastní polovině hřiště.
31'
Jak už je v La Lize v těchto dnech tradicí, sudí Munuera poskytuje oběma jedenáctkám krátkou pauzu na doplnění tekutin.
30'
Po chvíli se do slabého zakončení dostal David López. To byla pro Joela Roblese malina.
29'
Jonathan Calleri donutil neúnavným napadáním domácí obranu k odkopu za autovou čáru.
28'
Guido Rodríguez povalil přižduchnutím zezadu Adriu Ginera Pedrosu a je druhým hráčem, který bude dohrávat pod hrozbou vyloučení.
27'
Nabil Fékir obstřelil zeď, Diego López si ale prostor u levé tyče pohlídal a i on si tak připisuje úspěšný zákrok.
26'
Sergi Darder podrazil skluzem Emersona. Standardní situace tentokrát na druhé straně, dokonce ještě z trochu výhodnější pozice.
25'
Exekuce přímého kopu se nakonec zhostil Adrián Embarba, jeho technický pokus ale letěl jen na střed branky, kde ukryl míč v rukavicích připravený Joel Robles.
24'
Joel Robles si musí pozorně postavit zeď. Espanyol bude po nedovoleném zákroku Zouhaira Feddala kopat standardku.
23'
Z pravé strany odcentroval Adrián Embarba, obrana Betisu ale balon dostala ihned do bezpečí. Následně je Espanyolu pískán i faul.
22'
Hra se přesunula na protější konec trávníku. Hosté zde uvedou do akce rohový kop.
21'
Vůbec poprvé se dostal některý z týmů k přímému ohrožení branky. Pět metrů před hranicí šestnáctky napřáhl k přízemní pumelici Sergio Canales, skrze hradbu těl ale mířil vedle pravé tyče.
20'
Victor Campuzano si pomohl na středu hřiště taktickým faulem na Guida Rodrígueze. Akce Betisu je tím zbrzděna.
20'
Espanyol o míč rychle přišel a bleskově se musí vracet bránit na vlastní polovinu.
19'
Poslední tým La Ligy vybojoval autové vhazování poblíž útočného rohového praporku. Balon vhodí do hry Adria Giner Pedrosa.
17'
Emerson posílal před branku prudkou přízemní přihrávku z pravé strany, obrana Espanyolu ale na poslední chvíli zasáhla.
16'
Victor Campuzano si u postranní čáry šikovně narazil balon o protihráče. Následně se k centru do vápna dostal Jonathan Calleri, do svého pasu však vložil až příliš mnoho razance.
15'
Po ztrátě Sergia Dardera přesunul Betis hru na levou stranu, kde se do velkého vápna vřítil Alfonso Pedraza. Balon ale před branku nepropasíroval.
14'
Emerson nyní schytal bolestivý zákrok zezadu, aby následně narazil i do protihráče zepředu.
13'
Na druhé straně se dral do zakončení po centru z hloubi pole Sergio Canales, pískán je ale jen útočný faul.
12'
Adrián Embarba stál v ofsajdu, a tak mu nebyla spoluhráčem prodloužená hlavička nic platná.
11'
Borja Iglesias poslal od postranní čáry do vápna nadýchaný centr. Na ten si vyskočil nejvýše Ajsa Mándí, pas však prodlužoval výrazně vedle vzdálenější tyče.
10'
Pipovi odskočil balon, což se snažil napravit ostrým skluzem, kterým sundal Andrése Guardada. Je z toho první žlutá karta tohoto střetnutí.
9'
Betis eliminoval úvodní tlak Espanyolu a daří se mu čím dál častěji operovat s míčem na svých kopačkách. Nyní jsou pruhovaní opět na půlce soupeře.
8'
Emerson odcentroval z pravé strany na střed vápna, kde se k nepřesné hlavičce dostal Ajsa Mándí. Následuje odkop od branky Diega Lópeze.
7'
Real Betis vybojoval standardní situaci na polovině soupeře. Na přímé zakončení to ale není.
6'
Hosté jsou zkraje zápasu jednoznačně aktivnějším týmem. Pipa to teď ale přehnal s důrazem, je mu pískán útočný faul.
5'
Espanyol se hnal do zajímavé akce. Rozběhnutý Victor Campuzano přihrával na pravou stranu Jonathanu Callerimu, ten ale prováhal ideální moment ke střele. Místo toho si balon zasekl, aby o něj posléze ve velkém vápně přišel.
4'
Další akci Espanyolu utnul hvizd rozhodčího, který reagoval na zdvižený praporek kolegy na pomezí. V ofsajdu byl načapán Marc Roca.
3'
Do vápna se dral za odraženým balonem Victor Campuzano, Joel Robles ale včas vyběhl a zmenšil hostujícímu útočníkovi střelecký úhel.
2'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v pruhovaných zeleno-bílých dresech, hosté z Barcelony pak v růžovo-žluto-černé kombinaci.
1'

Real Betis: Robles – Mándí, Bartra, Feddal – Emerson, G. Rodríguez, Guardado (C), Pedraza – Fékir, Canales, Iglesias.
Náhradníci: D. Martín – Aleñá, Barragán, W. Carvalho, Sidnei, García, González, Juanmi, D. Lainez, Moreno, Loren, Tello.

Espanyol Barcelona: Diego López – Pipa, David López (C), Naldo, Pedrosa – Darder, Iturraspe, Roca, Embarba – Campuzano, Calleri.
Náhradníci: Olazábal – F. Calero, de Tomás, Javi López, Lozano, Melamed, Melendo, V. Sánchez, V. Gómez, Lej, Villahermosa, Tugarinov.

Rozhodčí: J. Munuera – P. Fuertes, A. Moreno.
Vzájemné zápasy Betisu s Espanyolem jsou již nějakou dobu ve znamení nerozhodných výsledků. Remíza se v součtu s pohárovými střetnutími zrodila v posledních čtyřech případech. Naposledy se tak stalo loni v prosinci, kdy se v Barceloně dělily body po výsledku 2:2.
Espanyol figuruje na samém chvostu dvacetičlenného pořadí. Klub z Barcelony se v aktuálním ročníku La Ligy radoval za třicet kol jen pětkrát z vítězství a na kontě tak má pouze 24 bodů, což je o deset méně než v případě jeho čtvrtečního protivníka. S celkovým počtem 49 obdržených branek disponuje Espanyol druhou nejhorší obranou v soutěži, o mnoho lépe na tom ale není ani Betis, jenž je se 48 inkasovanými góly hned za ním. Po koronavirové přestávce si zatím Espanyol vede průměrně – jednou zvítězil (2:0 nad Alavésem), jednou remizoval (0:0 s Getafe) a jednou prohrál (1:3 s Levante). V klubu jsou dva fotbalisté, kteří se v sezóně dokázali čtyřikrát prosadit. Jsou jimi čínský útočník Wu Lei a jeho španělský ofenzivní parťák Raul De Tomas, jenž však lavíruje s bolavým kolenem a v posledních dvou zápasech nehrál.
Betisu se po koronavirové přestávce vůbec nedaří. Ze tří odehraných zápasů vytěžil pouhý bod za remízu 2:2 s Granadou. Z venkovních střetnutí se Sevillou (2:0) a Bilbaem (1:0) vyšel Real naprázdno, a to jak bodově, tak i střelecky. Souboj s nejhorším celkem tabulky je tak pro Betis výbornou možnosti, kterak se opět naladit do herní pohody. Nejlepším střelcem klubu je šestadvacetiletý útočník Loren, jenž se v letošním ročníku La Ligy prosadil devětkrát. Jen o gól méně zaznamenal o dvanáct let starší matador Joaquin, jenž však v minulém kole vinou nemoci absentoval a i tentokrát visí nad jeho startem otazník.
Příjemný čtvrteční večer u sledování španělské La Ligy, která má na programu poslední utkání 31. kola. Obstarají ho dva celky ze spodní části tabulky. Čtrnáctý Real Betis bude hájit roli papírového favorita proti poslednímu Espanyolu Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.