La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Real Sociedad - 23. listopadu 2019   21:00

Real
37' Benzema (Modrić) • 47' Valverde (Modrić) • 74' Modrić (Benzema)
3:1
(1:1)
Real Sociedad
2' José
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, F. Mendy – Modrić (83. Isco), Casemiro, Valverde (76. Kroos) – Rodrygo (67. Bale), Benzema, E. Hazard.
Aréola – Jović, Isco, Kroos, Bale, Militao, Marcelo.
Jesús Gil – Rubén Becerril, Diego Sánchez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
69 305 diváků
Remiro Gargallo – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Ödegaard, Zubeldia, Merino – Portugués (73. Januzaj), José, Oyarzabal (80. Isak).
Moyà – Januzaj, Isak, Guevara, Muñoz, Le Normand, Zurutuza.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:16.
Je konec! Na domácím stadionu nakonec zůstanou všechny tři body za výhru 3:1. Vedení svému týmu dal po třech minutách druhé půle Federico Valverde, jehož ránu si nasměřoval do vlastní branky obránce. Hosté se sice snažili, ale moc velkých šancí neměli. Tak se znovu prosadil Bílý balet. Luka Modrić vyslal parádní ránu z voleje a určil stav dnešního zápasu.
90+3'
90+3'
Karim Benzema si nyní odtáhl celou akci! Dostal přihrávku na stranu, naběhl si na hranici šestnáctky a vyslal jedovatou střelu pod horní tyčku. Álex Remiro Gargallo vyškrábl míč na roh!
90+2'
Aritz Elustondo to zkusil ze střední vzdálenosti. Jeho rána mu však sjela po nártu, a tak skončila hodně mimo branku. Thibaut Courtois nemusel zasahovat.
90+1'
Ale ještě jsme mohli vidět branku na straně Realu! Gareth Bale si naběhl do malého vápna, kde měl před sebou gólmana. Toho sice překonal střelou mezi nohama, ovšem jeho pokus jen prolétl okolo brankové čáry!
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
90'
Je za námi základní hrací doba. Uvidíme rozhodně ještě nějaké malé nastavení, ale to už rozdíl do tohoto utkání nepřinese, domácí zvítězí.
88'
To byla velmi zajímavá šance Madridu, ale skóre se nemění! Gareth Bale si naběhl do šestnáctky, odkud posílal křižný pas, ale Isco si na něj vůbec nenabíhal.
87'
Real Madrid drží balón na svých kopačkách a vypadá to, že tady je pro dnešek rozhodnuto. Domácí budou brát tři body a zase se dotáhnou na Barcelonu.
86'
Martin Ödegaard nevyslal vůbec špatný centr. V šestnáctce navíc bylo hodně hráčů, ale domácí obránce míč poslal mimo bezprostřední ohrožení.
85'
Rozhodčí nechával výhodu hostujícímu týmu, ale ta k ničemu nevedla. Proto nakonec odpískal faul, po kterém budou hosté zahrávat standardku.
84'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).
83'
Thibaut Courtois předvedl hodně důležitý zákrok! Willian José pálil dobře na zadní tyč, ale domácí gólman vytáhl balón konečky prstů na roh!
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Isco.
82'
Eden Hazard dostal pas na hranici šestnáctky ze strany. Naběhl si proto do lepší pozice, ze které pálil, ovšem trefil jen před sebou stojícího Benzemu.
81'
Eden Hazard táhl celou útočnou akci svého týmu. Nakonec poslal balón na Karima Benzemu, jenže jeho střela minula tyčku o pořádný kus.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Alexander Isak.
80'
Toni Kroos se poprvé v tomto zápase dostal k balónu. Dostal přiťuknutí na hranici šestnáctky, ale střela mu nesedla a skončila vysoko nad brankou hostí.
79'
San Sebastian je znovu usazený na útočné polovině, ale zatím bez nějakého efektu. Nacho Monreal posílal centr, ale ten domácí obrana zastavila.
78'
No, Gareth Bale to rozhodně nebude mít jednoduché a těžko říct, jak by si mohl fanoušky zase udobřit. Při každém jeho kontaktu s míčem je slyšet jen pískot.
77'
Hosté nadále propadávají v obraně. Na poslední chvíli se stihli vrátit alespoň nějací obránci, kteří šanci domácího celku zastavili.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Toni Kroos.
74'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Další obrovská chyba v obraně hostí tentokrát končí brankou! Gareth Bale táhl celou akci. Nakonec přišel centr na Karima Benzemu. Ten ho přiťukl přesně proti noze na LUKU MODRIĆE, jehož krásná volej skončila přesně u bližší tyče. Asistence: Karim Benzema.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
73'
Tak to zkusil Real Sociedad centrem. Tam si to však skvěle pohlídal domácí obránce, jenž balón odhlavičkoval daleko od velkého vápna.
72'
San Sebastian drží balón na útočné polovině, což se moc nelíbí domácím fanouškům. Hosté se však nemohou dostat do blízkosti šestnáctky.
71'
Luka Modrić předvedl faul na polovině hřiště, který ho však nemusí nijak moc mrzet. Na centr to bylo daleko, a tak šel balón zpět na obránce.
70'
Gareth Bale dostal parádní přihrávku od Casemira, ale svou šanci doslova zazdil. Nakonec se stejně ukázalo, že byl v ofsajdu, ale slyšeli jsme jen pískot, když se tento útočníku Realu Madrid dostal k míči.
69'
Když se ale přeneseme zpět ke hře, znovu nevidíme nějakou extra podívanou. Madrid totiž v pohodě brání, k tomu se dostává do rychlých protiakcí.
68'
Gareth Bale se opravdu nedočkal vřelého přivítání, na druhou stranu se není co divit. Po jeho nedávné aféře v reprezentačním dresu upadl v nemilost fanoušků.
67'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Gareth Bale.
65'
Domácí se provinili faulem na středu hřiště. my jsme mohli mezitím vidět, že do hry se každou chvilku zapojí Gareth Bale. Toho nebude čekat vřelé přivítání.
64'
Velká šance na srovnání! Willian José si odskočil od svého strážce na penaltový puntík. Tam také dostal přihrávku, ale Thibaut Courtois stihl ke své tyči skočit naprosto včas! Velmi důležitý zákrok.
63'
Okna v obraně Realu Sociedadu se začínají poměrně zvětšovat. Madrid se nyní hnal do přečíslení, které však skončilo nepřesnou střelou.
62'
Rodrygo si naběhl do strany, kam také přihrávku dostal. Karim Benzema od něj dostal přihrávku, ale jeh rána trefila jen prvního stojícího obránce před ním.
61'
San Sebastian se to snaží řešit buď rychlou, nebo dlouhou přihrávkou. To zatím žádný větší úspěch na hostující straně nepřineslo. Přesto se dostal ke střele Ödegaard, ovšem Thibaut Courtois jeho ránu lapil.
60'
Álex Remiro Gargallo předvedl velmi dobré čtení hry! Federico Valverde dostával přihrávku za obranu, ovšem hostující gólman se dostal k balónu včas.
59'
V posledních minutách se nehraje úplně záživný fotbal. Domácí se po vstřelené brance trochu stáhli a nechávají soupeře tvořit hru.
58'
Martin Ödegaard chtěl poslat přihrávku na levou stranu, ovšem tento pas s emu zrovna dvakrát nepovedl. Dolétl totiž jen k prvnímu hráči Bílého baletu.
57'
Madrid byl chvilku v obraně, ale tuto fázi zvládl bez nějakých větších problémů. Poté navíc vybojoval autové vhazování někde na polovině hřiště.
56'
Držení míče: 62% – 38%
55'
Fotbalisté v modrém se snaží hrát aktivně, chtěli by stáhnout náskok soupeře. Mají však okýnka v obraně, které hasí na poslední možnou chvíli.
54'
Tak jsme viděli obrovskou šanci na druhé straně! Přišel totiž nadýchaný centr do šestnáctky, kde si na něj osamoceně naskočil Rodrygo, jenž poslal míč přesně doprostřed brány.
53'
Real Sociedad to nyní provedl skvěle! Pokaždé šla přihrávka z první, díky čemuž se hosté dostali do kontru, který však doslova zazdili špatným pasme.
52'
Žlutou kartu dostává Sergio Ramos (Real Madrid CF).
51'
Hostující hráč byl v ostrém souboji, po kterém se držel za obličej. Nepotřeboval ani ošetření, načež Thibaut Courtois poslal sportovně balón hostům.
50'
Cristian Portugués si dobře počínal v osobním souboji, díky čemuž přetlačil svého soupeře. Dostal se i k centru do šestnáctky, ale ten domácí odvrátili.
47'
Domácím hráčům stačily jen necelé tři minuty druhé půle a dostávají se do vedení! Luka Modrić posunul na hranici šestnáctky balón na FREDERICA VALVERDEHO, jenž trefil hostujícího hráče, který poslal balón přesně na opačnou stranou, než rána domácího záložníka mířila. Asistence: Luka Modrić.
47'
Jinak ani jeden z týmů nevstoupil do druhého poločasu s nějakou změnou. Vidíme tak na hřišti startující jedenáctky z dnešního duelu.
46'
Už nám začal i druhý poločas mezi Realem Madrid a Realem Sociedad! Potvrdí domácí roli favorita nebo odjedou hostující hráči alespoň s bodem?
46'
Dnešní utkání sleduje 69 305 diváků.
Je za námi první poločas, po kterém je stav na Santiagu Bernabéu vyrovnaný. Hosté se dostali do vedení velmi rychle, a to po pbrovské chybě domácího kapitána Sergia Ramose. Ten svůj pomalý pas směřoval na gólmana, ovšem Willian José byl u míče dříve a bez potíží poslal svůj tým do vedení. Madrid poté držel balón více a nakonec se dočkal vyrovnání ještě v první půli. Luka Modrić vyslal parádní centr ze standardky, na který si naběhl Karim Benzema, který nedal brankáři šanci.
45+1'
45+1'
Už se nám odehrává nastavený čas v této půli. Zatím to vypadá, že týmy půjdou do kabin za vyrovnaného stavu. Nastavuje se totiž jen jedna minuta.
45'
Držení míče: 56% – 44%
44'
Na straně domácího celku jsme viděli další rohový kop. Ten sice obrana hostí celkem v klidu odvrátila, jenže přesně na kopačky domácího hráče.
43'
Rodrygo odvedl dobrou práci na polovině hřiště, kde získal balón. Domácí se okamžitě vydali dopředu, ale vše zhatila jedna nepřesná přihrávka.
42'
Álex Remiro Gargallo je dalším hráčem, který na chvíli zůstal ležet na zemi. Federico Valverde ho trefil těsně po odehrání, ale nakonec nebylo třeba ani ošetření.
41'
Karim Benzema mohl navíc celkem záhy přidat i druhou branku v tomto utkání! Álex Remiro Gargallo ovšem těsně před ním balón vyboxoval.
40'
Karim Benzema navíc zaokrouhlil svůj střelecký účet v letošní LaLize na číslo deset. Stále je tak nejlepším střelcem španělské nejvyšší ligy.
39'
Nyní zde tedy máme úplně nový náboj! Domácím se totiž podařilo osm minut před koncem poločasu srovnat a rádi by stav otočili co nejdříve ve svůj prospěch.
37'
Po které vidíme první branku na straně domácích! Luka Modrić vyslal krásný centr, který mířil přesně na KARIMA BENZEMU, který uklidil balón k tyči a srovnal stav dnešního zápasu. Asistence: Luka Modrić.
36'
Luka Modrić byl celkem dlouho masírován u autové čáry. Nakonec to domácí desítka neustála a upadla. Proto se pískal faul a je zde standardka.
35'
Rozhodčí ještě domlouval dvěma dvojicím v šestnáctce Sociedadu. Poté domácí zahrávali rohový kop, ale z toho žádné větší nebezpečí nevzešlo.
34'
Rodrygo byl znovu nepříjemně zasažen vysokou kopačkou někam do oblasti hlavy. Každopádně pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
33'
Madridu se poměrně začíná krátit čas na srovnání ještě v prvním poločase. Daniel Carvajal sice vyslal nadýchaný centr, ale ten odvrátila obrana hostí.
32'
Další standardní situace v podání Sociedadu. Martin Ödegaard se k ní tentokrát postavil, jenže jeho centr šel přesně na hlavu domácího hráče.
31'
Luka Modrić fauloval, a tak San Sebastian zahrával standardní situaci. Měla to být nacvičená situace, kdy Cristian Portugués přihraje po zemi na nabíhajícího spoluhráče, ale domácí obránce odpálil balón.
29'
Domácí hráč si naběhl na dobrou průnikovou přihrávku, ale zde byl odmáván i odpískán ofsajd. Zatím nevidíme tedy nijak pohledný fotbal ani z jedné strany.
28'
Thibaut Courtois musel na druhé straně zasáhnout po střele z dvaceti metrů. Tu vyrazil, načež byl hostujícím hráčům odmáván i odpískán ofsajd.
27'
Karim Benzema se stal dalším zakončujícím hráčem. Francouzskému útočníkovi ovšem rána vůbec nesedla a jeho střela letěla vysoko nad horní tyč.
26'
Álex Remiro Gargallo si musel připsat další zákrok. Eden Hazard táhl celou akci, kdy si naběhl až na hranici šestnáctky, ovšem mířil doprostřed brány.
25'
Už se ale zase hraje a Real bude muset zabrat. Nadále na svém hřišti prohrává o jeden gól. Navíc nepodává zrovna přesvědčivý výkon.
24'
Rodrygo zůstává ležet na hřišti a nevypadá to s ním zrovna dobře. Nacho Monreal mu nepříjemně ve výskoku nakopl záda, a tak je tu další ošetřování.
23'
Hráči v modrém jsou usazení okolo šestnáctky soupeře. Zkusili to centrem do vápna, ale ten trefil jen domácího hráče. Bílý balet se po chvilce k míči dostal.
22'
Fotbalisté z hlavního španělského města začínají utahovat šrouby proti hostující obraně. Álex Remiro Gargallo si však na hlavičku po rohu vyskočil nejvýše.
21'
Álex Remiro Gargallo měl k dispozici odkop od své branky, kdy balón poslal na polovinu hřiště. Tam si lépe počínali domácí, kteří mohou zaútočit.
20'
Mikel Oyarzabal má za sebou krátké ošetření a je doprovázen lékaři za postranní lajnu. Nevypadá to však tak, že by neměl dohrát. Nejspíše bude pokračovat.
19'
Další nedůslednost obrany Madridu nebyla nijak potrestána. Domácí hráč totiž nedokopl balón, kterým jen trefil Mikela Oyarzabala do citlivých pánských partií. Ten se to ještě snažil dohrát, ale nyní je ošetřován.
18'
Což se snažil změnit Ferland Mendy a udělal to znamenitě! Vyslal jedovatou střelu z pětadvaceti metrů, ale Álex Remiro Gargallo byl na zemi včas.
17'
Domácí fotbalisté jsou sice jasně aktivnějším týmem na hřišti, jenže mu to není k ničemu. Vlastně ještě nevyslal pořádnou střelu mezi tři tyče.
16'
Domácí zahrávali první rohový kop v tomto utkání. Casemiro se dostal k hlavičce, ale byl už ve velkém záklonu, takže branku vysoko přestřelil.
15'
Neskutečnou šanci zahodili hosté, kteří mohli vést už o dvě branky! Willian José dostal přirhváku před gólmana, kde byl úplně sám, ovšem Thibaut Courtois ho fantasticky vychytal!
14'
Real Madrid nemá po skoro odehrané čtvrt hodince ani jednu střelu na branku. Álex Remiro Gargallo tedy zatím nemusel předvést nic ze svého umění.
13'
Rodrygo se chtěl prosadit individuální akcí, ovšem nebyl ani trochu úspěšný. Soupeř jeho kličku přečetl a bez problémů se k balónu dostal.
12'
Jenže této akci scházela podstatně lepší přihrávka. Takto se míč dostal až k belgickému gólmanovi, který byl navíc celkem zbytečně dohrán poté, co chytil míč.
11'
Real Sociedad si umí poradit i na malém prostoru, přestože je napadán. Nyní to hosté pěkně vykombinovali na jeden dotek a mohou se hnát dopředu.
10'
Eden Hazard byl faulován nedaleko autové čáry, a tak měli domácí možnost rozehrávky. Přesto se neposunuli nikam dopředu, balón se dostal až ke Coutoisovi.
9'
Pokud budou hrát domácí fotbalisté takto, branky se nejspíše jen tak v síti hostí nedočkáme. Zatím Real Madrid kazí celkem jednoduché přihrávky.
8'
To už nevypadalo na straně domácího celku vůbec špatně! Eden Hazard si pohlídal ofsajdovou past a mohl pálit na bližší tyč. Místo toho však trefil jen boční síť.
7'
Fotbalisté v bílém jsou sice usazení na útočné polovině, ale dostat se až k šestnáctce začíná vypadat jako problém. Centry jsou zatím v pohodě odehrávány.
6'
Real je sice častěji na míči, ale ještě se nedostal ke střele na branku. San Sebastian prokazuje, že se mu na venkovních hřištích opravdu daří, padl tam dvakrát.
4'
Tak to je tedy start do utkání jako hrom! Hosté už vedou na půdě favorita o jednu branku. Ten tedy musí celkem rychle dotahovat náskok soupeře.
2'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Obrovská hrubice na straně Bílého baletu přináší branku do jeho sítě! Sergio Ramos poslal hodně pomalou přihrávku na Thibauta Courtoisa, před nímž se k míči dostal WILLIAN JOSÉ, jenž udělal gólmanovi kličku a v pohodě poslal balón do sítě.
2'
Hostující celek sehnal do prvního útoku, ale veškeré vzrušení nakonec bylo zbytečné. San Sebastian se provinil těsným ofsajdem, který pomeznímu neunikl.
1'
A dnešní duel mezi dvěma Realy nám práv odstartoval! Ten domácí hraje v bílých dresech a postaral se o úvodní výkop. Hosté zvolili tmavě modré dresy.
1'

Real Madrid CF: Courtois – F. Mendy, Ramos, Varane, Carvajal – Valverde, Casemiro, Modrić – E. Hazard, M. Díaz, Rodrygo.
Náhradníci: Aréola – Jović, Isco, Kroos, Bale, Militao, Marcelo.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Monreal, D. Llorente, A. Elustondo, Zaldúa – Merino, Zubeldia, Ödegaard – Oyarzabal, José, Portugués.
Náhradníci: Moyà – Januzaj, Isak, Guevara, Muñoz, Le Normand, Zurutuza.

Rozhodčí: Jesús Gil – Rubén Becerril, Diego Sánchez.
Real Sociedad San Sebastian

San Sebastian je zatím rozhodně příjemným překvapením letošního ročníku nejvyšší španělské ligy. Po třinácti odehraných zápasech má na svém kontě třiadvacet bodů a patří mu skvělé páté místo. Ze sedmi zápasů venku navíc prohrál jen dvakrát! k tomu bral čtyřikrát plný bodový zisk a jednou remizoval. Real Sociedad hrál v posledním kole na domácím hřišti, kde jen remizoval s Leganés 1:1.

Nejlepší střelec týmu – José Da Willian (5)
Real Madrid

Domácí Real je jednoznačným favoritem tohoto utkání. Po dvanácti odehraných kolech má na svém kontě dvacet pět bodů, které ho řadí za první Barcelonu, která má sice stejný počet bodů, ale i stejné skóre. Královský klub hraje v posledních zápasech v unikátní formě. V posledních šesti utkáních ani jednou neinkasoval a bral pět výher, k čemuž přidal jednu remízu. Bílý balet bral z posledních třech duelů dvě výhry. Nejprve sice remizoval ve španělské LaLize s Betisem 0:0, ovšem poté v Lize mistrů doslova rozstřílel Galatasaray 6:0. V zatím posledním zápase hrál Real venku s Eibarem, kde vyhrál jasně 4:0.

Nejlepší střelec týmu – Karim Benzema (9)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.