La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Celta Vigo - 24. června 2020   19:30

0:1
(0:1)
Celta Vigo
45' Aspas
Real Sociedad
Remiro – Zaldúa (73. Gorosabel), A. Elustondo, D. Llorente, Monreal (58. Muñoz) – Zubimendi, Merino – Januzaj, Ödegaard (58. Portugués), Oyarzabal (C) (73. Isak) – José.
Prieto – Barbero, Martínez
Reale Arena (San Sebastián)
Celta Vigo
Blanco – K. Vázquez, Murillo, Aidoo, Olaza – Beltrán (46. Méndez), Bradarić (76. N. Araujo), Rafinha – S. Mina (84. Smolov), Aspas (C) (76. Sáenz), Denis Suárez (71. Nolito).
Villar, Rosić – Mallo, Jacobo González, Smolov, N. Araujo, G. Fernández, Sáenz, Pape Diop, Méndez, Nolito.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Celty Vigo, která svého soupeře porazila výsledkem 1:0. San Sebastian vstoupil do druhého poločasu nesmírně aktivně, jenomže ani jeho mohutný tlak nakonec kýžené vyrovnání nepřinesl. Hostující celek se rozhodl jednobrankové vedení doslova odbránit až do konce, což se mu nakonec povedlo. Jediným úspěšným střelcem tohoto mače tak je Iago Aspas, který na konci prvního poločasu zužitkoval pokutový kop.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:15.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Adnan Januzaj (Real Sociedad San Sebastian).
90+4'
Celta hraje v závěru zápasu velice zkušeně, míč totiž drží daleko od své svatyně. Velice dobře to provedl také Méndez, který u autu otřel balón o nohu soupeře.
90+3'
Merino se pokoušel překvapit hostující obranu průnikovou nahrávkou, která ovšem neprošla přes val protihráčů. Celta Vigo se navíc vydala k dalšímu protiútoku.
90+1'
Remiro tentokráte zvolil odkop od své branky, jenomže ten se mu absolutně nepovedl. Odskok míče totiž nehrál do karet Gorosabelovi, přes kterého balón skočil do autu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Fjodor Smolov (Real Club Celta de Vigo).
88'
Zničehonic se však k zakončení dostal talentovaný Isak, který v záklonu mířil nad hostující branku. Obrana Celty nyní propadla, nakonec za to nepyká.
87'
Merino šikovně roztáhl hru na nevýrazného Portua, který si ovšem ukopl balón daleko od svých kopaček. Toho dokázal využít Vázquez, jenž odehrál míč do bezpečí.
86'
Januzaj je v závěru zápasu aktivně, nyní motal hlavu Araújovi, který špičkou kopačky vypíchl hrací předmět k reklamním bannerům. Domácí tak budou vhazovat.
85'
Januzaj si potáhl míč na levou nohu a poté zkoušel odcentrovat zpět do ohně. Tam se opět vynořil velmi dobře hrající Aidoo, který odehrál balón ze šestnáctky.
84'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Fjodor Smolov.
84'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop domácích, který málem skončil v rukavicích Blanca. Bylo tomu tak za čárou, budeme tak sledovat další rohový kop.
83'
Nekompromisním způsobem si počínal Méndez, který ihned po zisku míče odkopával daleko na druhou stranu. Celta chce své hubené vedení ubránit do konce.
82'
Real Sociedad se dostal z přehuštěného prostoru tím nejlepším možným způsobem. Januzaj se nakonec pokoušel najít Isaka, který s nahrávkou nepočítal.
81'
Vstoupili jsme do závěrečné desetiminutovky tohoto zajímavého zápasu. Celtě se i nadále daří odrážet útočné výpady soupeře, ten je směrem dopředu bezradný.
80'
Po jednom ze soubojů se na trávníku ocitl Méndez, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Celta se daleko nedostala, Remiro tak urychleně rozehrál do strany.
79'
Také Nolito se vůbec poprvé setkal s míčem, navíc se mu povedlo vybojovat rohový kop z levé strany. Jeho centr se stáčel směrem do branky, míč však skončil na horní síti.
78'
Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu v podání Rafinhy. Ten se snažil na pravém křídle spolupracovat se střídajícím Sáenzem, který mu vrátil naprosto přesně.
77'
I tentokráte se jednalo o zhruba minutové přerušení. Mezitím jsme navíc sledovali další střídání hostujícího celku, z hrací plochy totiž odstoupil zraněný Bradarić.
76'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Filip Bradarić, přichází Néstor Araujo.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Jorge Sáenz.
75'
Hlavní sudí nařídil další krátkou přestávku, během které hráči doplní tekutiny. Zároveň probíhají další taktické pokyny, zejména ze strany domácího celku.
74'
Zubimendi se na pravém křídle dokázal protáhnout k dalšímu centru, na který si tentokráte naskakoval José. Ani v tomto případě jsme nesledovali přesné zakončení.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Alexander Isak.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Andoni Gorosabel.
72'
Josému se povedlo na zádech udržet protihráče, načež nahrával vedle sebe na naprosto osamoceného Oyarzabala. Jeho rána ovšem putovala výrazně vedle.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Nolito.
70'
Real Sociedad se v posledních minutách nadechl k dalšímu mohutnému náporu. Ten nakonec přinesl dva rohové kopy, avšak ani jeden nic nebezpečného.
67'
Olaza pochopitelně nespěchal k provedení autového vhazování, naopak si dával celkem načas. Nakonec se pokoušel najít Suáreze, u kterého číhal Elustondo.
66'
Taktickým zákrokem si pomohl Suárez, který si zcela evidentně přidržel za dres jednoho z protihráčů. Celtě se povedlo přerušit hru, rozehrávat budou domácí.
65'
Avšak postupný atak nakonec nabídl zisk rohového kopu. Centrovaná nabídka sice plachtila do malého vápna, avšak tam se povedlo včas zakročit Aidoovi.
64'
Aspasovi se nepovedlo doběhnout prudkou nahrávku v podání Bradariće, jako první se k míči dostal Llorente. Domácí tak budou kombinovat na vlastní straně.
63'
Už, už to vypadalo, že by Oyarzabal mohl proniknout do pokutového území, jenomže na poslední chvíli ho skluzem zastavil Vázquez. Tlak domácích pokračuje.
62'
Máme za sebou více než hodinu hry. Druhý poločas nám zatím nabízí naprosto jednostrannou záležitost, Celta se snad ještě nedostal k opačné šestnáctce.
61'
Real Sociedad měl k dispozici další zajímavou standardku, tentokráte se k rozehrávce postavil Januzaj. Jeho přímý střelecký pokus skončil na pozorném Blancovi.
60'
Vypadalo to na nedovolené počínání domácího Elustonda, avšak sudí nakonec ukázal ve prospěch domácích. Sám Elustondo obstaral rozehrávku volného kopu.
59'
Žlutou kartu dostává Rafinha (Real Club Celta de Vigo).
59'
Sám na sebe to zkoušel vzít zatím nepříliš výrazný Januzaj, který se ovšem neproháčkoval kolem protihráče. Bude z toho autové vhazování, k míči se staví Zaldúa.
58'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Nacho Monreal, přichází Aihen Muñoz.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Cristian Portugués.
57'
Až nyní se hosté usadili na delší časový úsek na polovině soupeře. Olaza se při rozehrávce dostal pod menší tlak, nakonec si pomohl prudkým pasem vpřed.
56'
Řada soubojů nakonec hrála ve prospěch San Sebastianu, který si vybojoval další autové vhazování. Po něm přenášel hru Llorente, který našel Januzaje.
55'
Žlutou kartu dostává Martín Zubimendi (Real Sociedad San Sebastian).
55'
Avšak ani po autovém vhazování nedošlo k ničemu vážnějšímu, Blanco si tak mohl na malý moment odpočinout. Celta by ale potřebovala také chvíli útočit.
54'
Pokus o přenesení hry na levou stranu nakonec byl pro domácího Oyarzabala příliš prudký. Nakonec se balón snesl do zámezí, na řadu tak přijde aut pro Real.
53'
Real Sociedad vstoupil do druhého poločasu skutečně hodně aktivně, další práci měl pro změnu Aidoo. Ten musel odklízet míč, za ním totiž na hlavičku číhal José.
52'
Sledovali jsme hodně zajímavý bochánek, který si nakonec v přehuštěném prostoru dokázal najít Llorente. Jeho hlavička byla dost nepřesná, míč putoval vedle.
51'
Rychlá souhra u pokutového území nakonec přinesla další zakončení z kopačky Merina. Domácí středopolař ani tentokráte nemířil přesně, bude z toho roh.
50'
Blanco tak dráhu letu míče pouze zkontroloval, nakonec se posléze sám ujal odkopu od branky. Po něm se k volnému balónu řítil Mina, kterého zastavil Monreal.
49'
Poté to centrem z levé strany zkoušel Oyarzabal, jenomže našel pouze hlavu prvního protihráče. Míč se ovšem odrazil k Merinovi, jehož rána vyletěla nad.
48'
Sledovali jsme prudký odkop ke středovému kruhu, kde se do hlavičkového souboje dostával Aidoo. Ten nakonec dokázal uspět, José se tak daleko nedostal.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Brais Méndez.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem dost nezáživnou podívanou. Lépe do zápasu vstoupil Real Sociedad, který si v úvodu připsal několik dobrých šancí, avšak žádná z nich neskončila za brankářem Blancem. Celta se celkem dlouho hledala, nakonec se jí přeci jenom povedlo vyrovnat hru, přičemž před koncem prvního poločasu dokázala proměnit pokutový kop, což jí zajistilo průběžné vedení.
45+3'
45+2'
Během nastaveného času se do útočení pokoušel zapojit také domácí José, jenomže si nepohlídal své postavení. Pomezní sudí správně uviděl další ofsajd.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Před koncem prvního poločasu se hostující celek dostal do kýženého vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný, tedy IAGO ASPAS. Hostující kapitán zkušeně vypálil na druhou stranu, Remirovi se tak nepovedlo odhadnout směr letu míče.
44'
Žlutou kartu dostává Aritz Elustondo (Real Sociedad San Sebastian).
44'
Je tu pokutový kop pro Celtu Vigo!
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Vypadalo to na nedovolený zákrok hostujícího celku, nicméně pád Oyarzabala na hrací plochu nepřinesl volný kop. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
40'
Kdepak, první poločas i nadále nabízí celou řadu nepřesností. Domácí José nejprve předvedl zbrklé zpracování míče, poté navíc přihrával mimo dosah spoluhráčů.
39'
Úspěšně si počínal také velezkušený Monreal, který za sebe nepustil nahrávku směrem na naběhnuvšího Aspase. Real Sociedad tak konečně uklidní hru.
38'
Po hodně dlouho době jsme sledovali standardní situaci z lepší pozice. Nakonec to na sebe vzal Suárez, který svým centrem našel pouze urostlého Llorenteho.
37'
Za volným míčem se pokoušel doběhnout Suárez, jenomže mnohem rychleji to zvládl domácí obránce Zaldúa, který navíc díky sraženému odkopu vybojoval aut.
36'
Obrannou povinnost si dokázal splnit hostující zadák Aidoo, kterému se čistým způsobem povedlo obelstít Ödegaarda. Celtě se přesto nedaří vyvézt balón.
35'
Na druhé straně daleko nedoběhl s míčem Aspas, který nedokázal vybojovat ani autové vhazování. To si vzal na starost Zaldúa, který nepřesně hledal Merina.
34'
Po minutovém přerušení se pokračuje ve hře. Real Sociedad mohl vhazovat od levé postranní lajny, Monreal se nakonec pokoušel najít Oyarzabala.
33'
Hlavní sudí pozastavil hru, jedná se o totiž minutovou přestávku, během které hráči doplňují tekutiny u postranní lajny. Zároveň trenéři dávají taktické pokyny.
32'
Navíc došlo k další nepřesnosti v domácí kombinaci. Merino si totiž nedokázal porozuměl s Oyarzabalem, k prudké nahrávce tak zavítal brankář Celty Vigo.
31'
Je za námi třetina hry, v posledních minutách se spíše nudíme. Celta totiž výrazně vyrovnala hru, jenomže i tak oba celky narážejí na připravených defenzív.
30'
Prudká nahrávka směřovala mezi obránce na Josého, který vybíhal z hraničního postavení. Dle sudího to bylo v pořádku, i tak se domácí dopustili útočného faulu.
27'
V přehuštěném prostoru se nakonec jako poslední dotkl míče hostující Aspas, od kterého šel balón pouze do zámezí. Bude z toho autové vhazování pro domácí.
26'
Real Sociedad se však urychleným způsobem pokoušel dostat do otevřené obrany, jenomže José to neprovedl nejlépe. Jeho čitelnou nahrávku totiž přečetl Aidoo.
25'
Celta zahrávala svůj druhý rohový kop, který se pro změnu stáčel směrem od branky. Nakonec si ho dokázal najít Oyarzabal, který odehrál míč ze šestnáctky.
24'
Ta byla nakonec rozehrána po zemi až k brankáři Blancovi, který si naopak počkal na podporu od Bradariće. Celta se dostala pod tlak, ale i tak vybojovala aut.
23'
V posledních minutách se nám pořádně přitvrdilo, tentokráte to pocítil hostující Mina. Ten byl po dohrán po odehrání míče, hlavní sudí nařídil další standardku.
22'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl jeden z domácích, naopak dalším faulem se prezentoval Mina. Sudí celou situaci uviděl a nařídil volný kop pro domácí celek.
21'
Žlutou kartu dostává Nacho Monreal (Real Sociedad San Sebastian).
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, nicméně na první branku stále čekáme. Real Sociedad je směrem dopředu aktivnější, Blanco musel tasit dva důležité zákroky.
20'
Do menších problémů se dostal hostující Rafinha, který si pořádně zahrával u středového kruhu. Napadající Zubimendi ho otravoval, avšak ho nakonec nedostihl.
19'
Celta vůbec poprvé v tomto duelu souvisle kombinovala na vlastní obranné polovině. Aidoo to nakonec zkoušel vysokým odkopem, který si ovšem našel Merino.
18'
Aspas nevyzrál na smečku hladových protihráčů, domácí se navíc pustili do rychlého protiútoku. Ten měl přinést kolmici na Josého, před kterým zakročil Murillo.
17'
Minovi se povedlo přeposlat míč na levou stranu, odkud centroval do pokutového území kolega Olaza. Po jeho centru zakončoval nad branku forvard Mina.
16'
Po delší době si s míčem zahrál domácí brankář Remiro, který se poté rozhodl pro roztáhnutí do volného prostoru. O napadání se pokouší hned dvojice protihráčů.
15'
Dlouhou dobu si o nahrávku říkal Monreal, který se nakonec rozhodl pro spolupráci s vedle stojícím Llorentem. Real Sociedad rozjel další zdlouhavou kombinaci.
14'
Na pořadu dne byl vůbec první rohový kop, vybojovala si ho Celta. K rohovému praporku se postavil Beltrán, jehož centr doputoval pouze na hlavu soupeře.
13'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte v podání napadajícího Miny. Real Sociedad rozehrál po zemi, míč směřoval k Merinovi.
12'
Jednalo se o další výstrahu domácího celku, který nebyl ani tentokráte daleko od první vstřelené branky. Blanco si připsal další zákrok, i tentokráte suverénní.
11'
Domácí si vybojovali standardní situaci zhruba ze třiceti metrů od branky. K rozehrávce se nakonec postavil Ödegaard, který rozehrál po zemi na Januzaje. Ten zřejmě cvičeným signálem hledal pod sebou Merina, který mířil pouze do rukou brankáře.
10'
Oyarzabal to pro změnu zkoušel dalším centrem, tentokráte se mu málem povedlo najít Januzaje. Druhý jmenovaný sotva zpracoval balón, ke střele tak nedošlo.
9'
Blanco si tak vyzkoušel další rutinní rozehrávku od své branky, přičemž hrací předmět zkoušel poslat k levé autové lajně, kde si o nahrávku řekl volný Olaza.
8'
Real Sociedad se bleskovým způsobem nastěhoval do pokutového území, kde se Oyarzabal pokoušel najít své spoluhráče pod sebou. Domácí kapitán se nacházel v ofsajdu.
7'
Pokus o přenesení hry na pravou stranu se nesetkal s úspěšným řešením. Bradarić se totiž snažil nastartovat Vázqueze, druhý jmenovaný vzdal boj o balón.
6'
Hezká kombinace domácích nakonec přinesla příliš prudkou nahrávku do běhu na Monreala. Ani domácí zadák na míč nedosáhl, Blanco bude moci rozehrávat.
5'
Příliš čitelnou nahrávkou se prezentoval hostující Beltrán, kterému se tak nepovedlo na druhé polovině najít Aspase. Místo toho však z obrany vystoupil Llorente.
4'
Hostující brankář si tak hned v samotném úvodu tohoto zápasu připsal první ostrý zákrok. Real Sociedad pro změnu útočil přes pravou stranu, kde zakročil Olaza.
3'
Aidoo to při snaze o odkop neprovedl zrovna nejlépe, napálil totiž pouze napadajícího protihráč.. To mohlo mít fatální následky, Januzaj ovšem na brankáře Blanca nevyzrál.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Zubimendi, Merino – Januzaj, Ödegaard, Oyarzabal (C) – José.
Náhradníci: Zubiaurre, Moyà – Isak, Gorosabel, Portugués, J. Pacheco, Muñoz, Djouahra, Roberto López, Zubeldia, Le Normand.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – K. Vázquez, Murillo, Aidoo, Olaza – Beltrán, Bradarić, Rafinha – S. Mina, Aspas (C), Denis Suárez.
Náhradníci: Villar, Rosić – Mallo, Jacobo González, Smolov, N. Araujo, G. Fernández, Fontán, Sáenz, Pape Diop, Méndez.

Rozhodčí: Prieto – Barbero, Martínez.
Real Club Celta de Vigo

Na druhé straně stojí trápící se Celta Vigo, která marně vzpomíná na povedenější sezóny. Hostující tým tohoto zápasu se nachází až na šestnácté pozici, přičemž nemá jistotu záchrany ve španělské nejvyšší soutěži. Celta Vigo se však v posledních duelech výsledkově zvedla, v minulém kole se jí povedlo teprve pošesté v této sezoně zvítězit, neboť debaklem 6:0 zdolala Alavés. Celtě se ovšem na hřištích soupeřů zrovna moc nedaří, v tabulce venkovních celků jí momentálně patří patnáctá pozice, přičemž nasbírala pouze deset bodů. Celta však v posledních čtyřech venkovních zápasech pokaždé bodovala, ve všech případech se jednalo o nerozhodný výsledek (2:2, 0:0, 0:0, 0:0).
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad se po třiceti odehraných duelech nacházejí na sedmé pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Jenomže domácí celek tohoto zápasu se v posledních týdnech nenachází v ideální formě, naposledy totiž zvítězil ještě před korona pauzou. Real Sociedad od té doby sehrál tři ligové duely, během kterých se mu povedlo ukořistit pouze jeden bod, a sice za nerozhodný výsledek 1:1 proti Osasuně. Předchozí dva zápasy pokaždé přinesly porážku, přičemž Real Sociedad nejprve nestačil na Alavés, v minulém kole podlehl také madridskému Realu. San Sebastian se navíc v tabulce domácích celků řadí až na sedmou pozici, dohromady se mu na vlastním hřišti povedlo vybojovat sedmadvacet bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Sociedad San Sebastian a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.