La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Getafe - 6. října 2019   18:30

Real Sociedad
5' Merino (Portugués)
1:2
(1:0)
Getafe
69' Jaime Mata  (Damián Suárez) • 89' Nemanja Maksimović  (Ángel Rodríguez)
Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Portugués (80. Barrenetxea), Merino, Guevara (72. Isak), Ödegaard – José (58. Zubeldia), Oyarzabal.
Remiro Gargallo – Isak, Januzaj, Zubeldia, Sangalli, Muñoz, Barrenetxea.
P. González – A. Rodríguez, M. Martínez
Reale Arena, Donostia - San Sebastián
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom (46. Kenedy) – Jason (81. Timor), Nemanja Maksimović, Fajr, Cucurella – J. Molina (64. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.
Chichizola – Duro, Kenedy, Ángel Rodríguez, Gallego, Timor, Etxeita.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Getafe dnes zaskočilo favorizovaný Real Sociedad, který na jeho hřišti porazil 2:1. Sledovali jsme utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší domácí, kteří soupeře k ničemu nepustili, nicméně víc, než jednu regulérní branku, vstřelit nedokázali. Nicméně do druhého poločasu jakoby vstoupily úplně jiné týmy. Getafe bylo jasně lepší, důsledkem čehož bylo i vykartování domácího Llorenteho. Tím ještě více zesílil tlak hostů, kteří dokázali vyrovnat v 69. minutě. Pak to již vypadalo, že si oba týmy hlídají bod, ovšem před koncem zápasu strhli vedení na svou stranu hosté, kteří pak již vedení uhájili.
90+4'
90+2'
Fotbalisté Realu Sociedad mohou litovat promrhané druhé půle, v níž byli neskutečně pasivní.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté dokonali obrat! Ángel Rodríguez šikovně, z hranice malého vápna, posunul míč za sebe na NEMANJU MAKSIMOVIĆE, který udržel nervy a technickou střelou dostává svůj tým do vedení.
87'
Naopak více do hry se dostali také domácí.
86'
Útočným faulem končí akce Getafe, po vyrovnávacím gólu se přece jenom dá říci, že aktivita Getafe již není taková, jako do té doby.
85'
Fajsal Fajr (Getafe) se drží za hlavu poté, co z pravé strany, uvnitř vápna, přestřeluje branku Realu Sociedad.
84'
Damián Suárez (Getafe) faulován na vlastní polovině, hosté rychle rozehrávají.
82'
Alexander Isak (Real Sociedad) si to namířil středem do vápna, kde padá, ale předtím byl signalizován ofsajd.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází David Timor.
81'
Žlutou kartu dostává Leandro Cabrera (Getafe CF).
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Ander Barrenetxea.
78'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře.
76'
Alexander Isak (Real Sociedad) faulován na vlastní polovině, hosté tak ztrácejí míč.
75'
Po dlouhé době zaútočili také domácí, Cristian Portugués ale z pravé strany neprostřelil gólmana Soriu, který jeho střelu reflexivně vyrazil pravou rukou.
73'
Žlutou kartu dostává Fajsal Fajr (Getafe CF).
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Alexander Isak.
72'
Domácí se s velkým úsilím ubránili, hostům je pískán útočný faul.
72'
Osmý rohový kop pro Getafe, hosté rozehrají z pravé strany.
71'
Probíhá poslední dvacetiminutovka, domácí se stále pouze brání, Getafe si jde pro vedoucí gól!
69'
Zasloužené vyrovnání! Getafe je v dosavadním průběhu druhého poločasu jasně lepší. Damián Suárez odcentroval z pravé strany a ve vápně, celkem v klidu, hlavou posílá míč do branky JAIME MATA.
68'
Ángel Rodríguez (Getafe) pálí z pravé strany, obrana Realu Sociedad ale střelu zablokovala.
67'
Ale jen na chvíli, domácí se nedostali ani k půlící čáře.
66'
Jason (Getafe) nedokázal z pravé strany odcentrovat, hrát mohou domácí.
64'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
63'
Real Sociedad nyní podržel míč na polovině Getafe, ale je to jen krátká epizodka, hosté se již opět ženou do útoku.
61'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) fauluje na polovině Getafe, nedaleko půlící čáry, míč pro Getafe.
60'
Hosté rozehráli další roh z pravé strany, ale jejich akce končí odpískaným útočným faulem.
59'
Rohových kopů Getafe přibývá geometrickou řadou.
58'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Igor Zubeldia.
57'
Domácí s vypětím všech sil ubránili nakonec dva rohové kopy Getafe, hosté mají nyní již zřetelnou převahu.
56'
Další roh pro Getafe, za pískotu diváků budou hosté rozehrávat z levé strany.
55'
David Soria (Getafe) daleko venku ze své branky, odkud se zapojuje do rozehrávky.
54'
Getafe si svým lepším výkonem říká o fauly soupeře, domácím se vyfauloval první hráč... využijí toho hosté?
53'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Diego Llorente (Real Sociedad San Sebastian).
52'
Fajsal Fajr (Getafe) rozehrál z pravé strany, Djené Dakonam se dostal ke střele, ale ta mu moc nesedla.
51'
Getafe znovu na polovině Realu Sociedad, hosté mají k dispozici roh z pravé strany.
50'
Míč získává Getafe, které je v úvodu druhého poločasu přece jenom aktivnější.
49'
Miguel Ángel Moyà (Real Sociedad) chvíli sledoval situaci před vlastní brankou a nakonec zvolil nekompromisní odkop míče do autu.
48'
Getafe na polovině Realu Sociedad, Nemanja Maksimović upadl na pravé straně, ale nebyl to faul, míč získávají domácí.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Po hvizdu sudího, který ukončil první poločas, se na hlavního rozhodčího vrhli hosté, kteří se dožadovali odpískání hraní rukou bránícího hráče Realu Sociedad, ale sudí nepřipouští žádnou diskuzi.
Do šaten se tak jde za příznivějšího stavu pro Real Sociedad, který dnes zatím vstřelil dva góly, z toho jeden neplatil pro ofsajd. Getafe se dostává k pokutovému území soupeře jen sporadicky.
45+1'
45'
Nastavuje jedna minuta.
44'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
43'
Míč prolétl pokutovým územím a nakonec se dostal až na polovinu domácího mužstva.
42'
Rohový kop pro Real Sociedad, domácí budou rozehrávat svůj druhý roh v zápase z levé strany.
41'
Poslední pětiminutovka první půle, domácí stále hájí těsné vedení, Getafe toho ale směrem dopředu moc nepředvedlo.
40'
Útočným faulem končí akce domácích, hosté nespěchají s rozehrávkou.
39'
Míč u půlící čáry, Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) ho ztrácí na levé straně, autové vhazování Getafe.
38'
Jeden z hráčů Getafe nyní musí být ošetřován.
36'
Další obrovská šance domácích, Mikel Oyarzabal z pravé strany minul branku, ale nakonec vzrušení zbytečné, byl pískán ofsajd.
34'
Přesto domácí zahrozili, Cristian Portugués poslal pas z pravé strany do vápna, kde z první zakončil Mikel Oyarzabal, který branku těsně přestřelil.
33'
Cristian Portugués (Real Sociedad) padá v pokutovém území Getafe, ale není to faul, žádná penalta.
32'
Žlutou kartu dostává Jaime Mata (Getafe CF).
32'
Getafe s míčem u půlící čáry, domácí vyčkávají.
31'
Djené Dakonam (Getafe) nesmí chybovat na pravé straně, jinak pustí dopředu Oyarzabala... který ho vzápětí fauluje.
30'
Je za námi první půl hodina hry, domácí hájí těsné vedení a je to výsledek, za který hosté mohou být ještě rádi, Real Sociedad je zatím lepší.
29'
Hraje se za hustého deště, což je hodně nepříjemné pro všechny aktéry na ploše.
28'
Domácí sice dopravili míč do branky, ale gól neplatí pro předchozí ofsajd!
27'
Willian José (Real Sociedad) vypálil ze střední vzdálenosti, ale branku Getafe přestřeluje.
26'
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, ale hosté dostávají míč až k půlící čáře.
25'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) zkoušel dostat míč z levé strany před branku Getafe, obránce ale odvrací míč na roh.
25'
Statistika držení míče – 56% : 44%.
23'
Cristian Portugués (Real Sociedad) zatáhl míč po pravé straně blíže k vápnu, ale pak akce domácích končí faulem.
22'
Hosté zkusili zaútočit po pravé straně, míč ale končí v autu, vhazují domácí.
21'
Také defenziva Getafe zvládla celkem v klidu ubránit rohový kop soupeře.
20'
Pohotovou střelu Mikela Oyarzabala (Real Sociedad) vyrazil pohotovým zákrokem David Soria (Getafe) na roh.
19'
Znovu se hosté nedokázali z rohového kopu prosadit, míč opět domácí v pohodě odvrací.
18'
Marc Cucurella (Getafe) se dostal k hlavičce ve vápně, po centru z pravé strany, ale míč poslal pouze vedle branky.
17'
Hosté rozehráli roh z levé strany, ale je z toho pouze pokus o rychlý protiútok Realu Sociedad.
16'
Getafe se dostává na polovinu Realu Sociedad a je z toho rohový kop z levé strany.
15'
Martin Ödegaard (Real Sociedad) fauluje Suáreze ve středovém kruhu, míč pro Getafe.
14'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na vlastní polovině.
13'
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) odcentroval z levé strany, ale nepřesně, míč končí v autu.
12'
Fajsal Fajr (Getafe) rozehrál volný kop z pravé strany, po němž hlavičkuje nad branku Jason.
11'
Žlutou kartu dostává Diego Llorente (Real Sociedad San Sebastian).
10'
Opět končí míč v autu, při akce Getafe, vhazují domácí.
9'
Domácí kombinují na vlastní polovině, hosté ve třech napadají rozehrávku.
8'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině San Sebastianu.
7'
Getafe mělo k dispozici volný kop, ale domácí se ubránili.
5'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Cristian Portugués dokázal z pravé strany odcentrovat přesně na hlavu MIKELA MERINA, který dokázal míč dostat do branky.
5'
Autové vhazování domácích, Getafe branku domácích neohrozilo.
4'
Jason (Getafe) neuspěl na pravém křídle... tak naopak, uspěl, měl to být aut pro domácí, ale sudí je jiného názoru, vhazují hosté.
3'
Getafe získává volný kop na polovině San Sebastianu, je to u středového kruhu.
2'
Nepřesné přenesení hry v podání domácích, míč končí v autu, vhazují hosté.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Portugués, Merino, Guevara, Ödegaard – José, Oyarzabal.
Náhradníci: Remiro Gargallo – Isak, Januzaj, Zubeldia, Sangalli, Muñoz, Barrenetxea.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom – Jason, Nemanja Maksimović, Fajr, Cucurella – J. Molina, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Duro, Kenedy, Ángel Rodríguez, Gallego, Timor, Etxeita.

Rozhodčí: P. González – A. Rodríguez, M. Martínez.
GETAFE FC
Po postupu do nejvyšší španělské soutěže, v sezóně 2016/2017, se hned Getafe vyšvihlo mezi elitní společnost. V sezóně 2017/2018 skončilo osmé, těsně za pohárovými příčkami. V minulé sezóně z toho ale bylo již konečné páté místo, mj. před Sevillou nebo Espanyolem Barcelona a daleko například před Villarealem. Tímto umístěním si Getafe zajistilo pohárovou Evropu, přesněji Evropskou ligu, do které vstoupilo výhrou 1:0 nad tureckým Trabzonsporem. Po hříchu to ale byla první výhra v soutěžním utkáním v dosavadním průběhu, kdy předchozí tři ligové duely skončily remízou. V 1. kole pak Getafe svedlo statečný souboj na hřišti favorizovaného Atlética, kterému nakonec podlehlo 0:1. Po výhře v Evropské lize zvítězilo Getafe konečně i v lize, když doma přestřílelo Mallorcu 4:2. Cenný bod si pak přivezlo z Valencie, kde uhrálo remízu 3:3. V posledním kole pak nezaskočilo favorizovanou Barcelonu, které podlehlo 0:2.
REAL SOCIEDAD
Real Sociedad rozehrál tento ročník španělské nejvyšší soutěže famózně. Po cenné remíze 1:1 v 1. kole na hřišti Valencie přišlo vítězství 1:0 na hřišti Mallorky. Poté sice následovala prohra 0:2 v Bilbau, tu ale vyvážily tři výhry v řadě, kdy Real doma skolil slavné Atlético Madrid 2:0 (navíc po skvělém výkonu), poté vyhrál 3:1 na hřišti Espanyolu Barcelona a třetí výhru přidal v domácím prostředí, kde porazil 3:0 Alavés. Statečně se fotbalisté Realu Sociedad rvali o body i na hřišti favorizované Sevilly, kde se také ujali hned ve 4. minutě, zásluhou Oyarzabala, vedení. Nicméně domácí v 18. minutě srovnali a po přestávce šli do vedení zásluhou Ocampose. V 80. minutě zvýšil náskok domácích Vázquez, ale hosté ještě zápas zdramatizovali, v 87. minutě se prosadil Portu. Vyrovnat již ale nedokázali, přesto i v Seville zanechali dobrý dojem.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 8. kola španělské LaLigy, v němž REAL SOCIEDAD přivítá na svém stadionu GETAFE FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.