La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Mallorca - 26. ledna 2020   18:30

Real Sociedad
46' Isak (Portugués) • 58' Gámez(vl.)  • 81' Portugués
3:0
(0:0)
Remiro Gargallo – Zaldúa, D. Llorente, Le Normand, Muñoz – Zubeldia – Portugués, Ödegaard, Merino (77. Guevara), Oyarzabal (C) (57. Barrenetxea) – Isak (80. Januzaj).
Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Januzaj, Lobete, Sangalli.
Latre – Mateo, Escabosa
Reale Arena (San Sebastián)
Mallorca
Reina (C) – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Febas (61. Pozo), Baba Mohammed, Lago Junior (71. Kubo) – Hernández, Budimir (83. Prats).
Fabri – Campos, Kubo, Pedraza, Pozo, Sastre, Prats.

On-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Real Sociedad si vítězstvím upevnil postavení na šesté pozici, která jejímu držiteli zaručuje účast v předkole Evropské ligy. Tato příčka však tradičně mívá dlouhý zástup uchazečů a ani letošní sezona není výjimkou.
Tento zápas se odehrál podle očekávaného scénáře. Na hřištích soupeřů neškodná Mallorca se v prvním poločase ještě držela, po přestávce ji však srazily vaz jeden rychlý a druhý vlastní gól. Deset minut před koncem inkasovali hosté potřetí a bylo vymalováno.
Držení míče: 69% : 31%.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:7.
90+3'
90+3'
Nejen s hořkým pocitem porážky, ale i se žlutou kartou odejde do kabiny Lumor Agbenyenu (Mallorca). U okraje šestnáctky totiž fauloval Januzaje.
90+2'
Ještě než se tak stane zahrával domácí tým roh. Po něm se ke střele dostal Portugués, ale stejně jako předtím jeho spoluhráč nemířil mezi tři tyče.
90'
Utkání bude ukončeno za tři minuty.
88'
Dostat míč do vápna se podařilo také domácím. Ödegaard pak z úrovně penaltového puntíku hrozil střelou z otočky, ale netrefil se.
86'
Alespoň čestný úspěch se snažil zaznamenat Prats (Mallorca)! Vyskočil si proto na načechraný centr, který nasměroval pod břevno. Gargallo se však o čisté konto připravit nenechal.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón Prats.
81'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Deset minut před koncem jde Real Sociedad do trháku! Tvrdou ránu zpoza vápna Reina vyrazil ke CRISTIANU PORTUGUÉSOVI, u něhož byl Agbenyenu příliš pozdě. Domácímu křídelníkovi tak nic nebránilo střelbě do prázdné branky.
80'
Isaka ze hřiště vyprovodil vroucí potlesk. Není divu, vždyť švédský útočník byl nejlepším hráčem a navíc gólem nastartoval svůj tým za vítězstvím.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Adnan Januzaj.
78'
Budimir (Mallorca) si při útočné snaze pomohl drobným faulem. Co na to rozhodčí? Viděl to, píská.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Guevara.
75'
Statistika držení míče: 70% : 30%.
74'
Mallorca ho snadno zneškodnila. A vyrazila do brejku, který měl však jepičí život.
73'
Isak (Real Sociedad) znovu rozpohyboval soupeřovu obranu a jeho tým bude díky tomu kopat roh.
71'
Střídání v týmu Mallorca: ze hřiště odchází Lago Junior, přichází Takefusa Kubo.
68'
Technicky vybavený Isak (Real Sociedad) předvedl něco ze svého umění. Na pravé straně vápna ukličkoval dvojici obránců a hned poté hledal Merina. Těsně před ním sice odhlavičkoval míč Baba Mohammed, ale i tak je třeba Isakovu práci ocenit.
66'
Hernández (Mallorca) si střihl souboj jeden na jednoho. Do šestnáctky ale neprošel.
64'
Doteď se hrálo bez karet. Pak ale Martin Valjent (Mallorca) zezadu skolil Muñoze a Santiago Latre tento faul vybarvil do žluta.
63'
Z voleje zakončující Ödegaard (Real Sociedad) neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
61'
Střídání v týmu Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Alejandro Pozo.
60'
58'
Klub z města San Sebastian vede 2:0! Směr Portuguésovy rány nešťastně změnil FRAN GÁMEZ, který míč tečoval do protipohybu vlastního brankáře.
57'
Avizovaná výměna v týmu Real Sociedad: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
56'
Chystá se první střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Barrenetxea (Real Sociedad).
55'
Isak (Real Sociedad) si při dalším útoku nabíhal za obranu. Průniková přihrávka však k němu nedošla.
53'
Útočný faul. Provinilcem je Merino (Real Sociedad).
51'
A málem to vyšlo! O vyrovnání usilující Hernández (Mallorca) pustil uzdu přízemní střele, kterou Remiro Gargallo musel krotit nadvakrát.
49'
Mallorca se z inkasované branky snaží vzpamatovat a kombinuje na útočné polovině.
46'
Favorit udeřil hned po přestávce! Hosté zůstali myšlenkama ještě v kabině, čehož využil ALEXANDER ISAK. V předbrankovém prostoru zůstal zcela nepokrytý a po Portuguésově sklepnutí zblízka propálil Reinu.
46'
Real Sociedad prozatím nedokázal naplnit papírové předpoklady. Tedy alespoň ne gólově. Při hře má favorizovaný klub výraznou převahu, akorát mu chybí větší tah na branku. Tu v prvním poločase ohrozil pouze dvakrát, stejně jako jeho soupeř, který hrál s vidinou rychlých brejků ze zabezpečené obrany.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:3.
45+1'
45'
Santiago Latre nastavil jedinou minutku.
43'
Při dalším útoku vymyslel Portugués (Real Sociedad) nepovedený dloubáček.
41'
Reina (Mallorca) bravurně vychytal Isaka! Švédský útočník zůstal před brankářem úplně osamocený a chytře tlačil míč pod břevno. Reina na to zareagoval bleskovým reflexem!
40'
Při ojedinělém tažení svého celku se Gámez (Mallorca) podpory spoluhráčů nedočkal.
38'
Mallorca čelila další exekuci rohového kopu a i tentokrát vše zvládla na výbornou.
37'
Ödegaard (Real Sociedad) nic nevymýšlel a jednoduše míč kopl rovnou před bránu. Tam nejvýše vyskočil obránce, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
36'
Gámez se nechal zesměšnit jesličkama. Útok domácího klubu bude pokračovat rohovým kopem.
34'
Proniknout středem hrací plochy se pokoušel Oyarzabal (Real Sociedad). Marně.
33'
Domácí se tentokrát dostali k míči čistým způsobem a můžou se tedy pokusit o založení akce.
31'
Aktivního Hernándeze fauloval uprostřed hřiště Merino (Real Sociedad).
30'
Statistika držení míče: 66% : 34%.
28'
Rodríguez z něj našel Raílla, který vysoko přehlavičkoval břevno domácí branky.
27'
Pak ale sama zaútočila a jak se ukázalo, bylo to správné rozhodnutí. Mallorca totiž získala roh.
25'
Mallorca už raději uklidňuje hru.
24'
Konečně si vytvořili šanci také domácí! Portugués se v předbrankovém prostoru šikovně prosmýkl kolem obránců a po kolmé přihrávce vypálil z první. Naneštěstí pro něj trefil bránícího Agbenyena.
22'
Naštěstí nešlo o nic vážného a oba už jsou v pořádku.
21'
Po jeho provedení došlo při hlavičkovém souboji k bolestivé srážce. V péči lékařů se ocitli Llorente (Real Sociedad) a Lago Junior (Mallorca).
20'
Hosté vystrčili drápky a budou kopat roh.
18'
Isak (Real Sociedad) po něm odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Merino. Na míč ale nedosáhl a celá akce končí pouze odkopem brankáře.
17'
Do hry se přimotal druhý balon, a Santiago Laitre proto nařídil míč rozhodčího.
16'
Po pěti minutách rozehrají domácí další roh.
15'
Statistika držení míče: 64% : 36%.
14'
Ofsajd a v něm Budimir (Mallorca).
12'
To se ovšem nestalo. Defenziva Mallorky byla při standardní situaci dobře zorganizovaná.
11'
Z rohového kopu může zahrozit i Real Sociedad.
9'
No vida, rozehrávku nakrátko vystřídala prudká rána, kterou Gargallo (Real Sociedad) vyrazil s notnou dávkou štěstí! Neúspěšný střelec Agbenyenu se může akorát chytat za hlavu. Stejně jako jeden z jeho spoluhráčů, jenž při dorážce přehlavičkoval břevno.
8'
Hosté se prokombinovali až k rohovému praporku. A právě od něj se teď chystají rozehrát.
6'
Rozhodčí píská. Dobře totiž viděl, že Portugués (Real Sociedad) zahrál na útočné polovině rukou.
5'
A míč tam sami ukořistili. Hru pak roztáhli na pravou stranu, odkud Rodríguez (Mallorca) vyslal do pokutového území odvrácený centr.
4'
Hosté se osvobodili nákopem ke středové čáře.
3'
Favorizovaný Real Sociedad od úvodních vteřin disponuje výraznou územní převahou.
1'
Jako první zaútočili domácí. Na vlastní pěst se do šestnáctky zkusil probít Oyarzabal, o něhož se musela postarat dvojice Baba Mohammed, Raíllo.
1'
Výkop provedou hosté.
Diváci už vítají hráče přicházející na hřiště. Tam je společně se svými asistenty vede Santiago Latre.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, D. Llorente, Le Normand, Muñoz – Zubeldia – Portugués, Ödegaard, Merino, Oyarzabal (C) – Isak.

Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Januzaj, Lobete, Sangalli.

RCD Mallorca: Reina (C) – Gámez, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Febas, Baba Mohammed, Lago Junior – Hernández, Budimir.

Náhradníci: Fabri – Campos, Kubo, Pedraza, Pozo, Sastre, Prats.

Rozhodčí: Latre – Mateo, Escabosa.
Hráči obou celků už se rozcvičují. Kteří? To se dočtete v následujícím příspěvku!
První vzájemný zápas probíhající sezony

Mallorca – Real Sociedad 0:1 (0:0)
Gól:
83. Ödegaard.

Držení míče: 34% : 66%.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.

Mallorca

Sestupem ohrožené Deportivo bije na poplach. Ostrovní celek sice naposledy překvapivě porazil Valencii 4:1, předtím ovšem čekal na ligovou výhru dlouhých šest zápasů. Co se týče venkovní bilance, ta je z pohledu "Los Bermellones" přímo katastrofální. Mallorčané zatím cestovali k devíti utkáním a pouze v jednom z nich dokázali uhrát aspoň bod. A výhra v San Sebastianu? Ta je hodně fousatá. Na hřišti svého nynějšího soupeře Deportivo uspělo naposledy v roce 2003. Sečteno, podtrženo, nic nenasvědčuje tomu, že by se historie měla přepisovat.

Klub z města San Sebastian půjde do boje jako favorit. Baskický celek je oproti svému soupeři o osm pozic výše postavený a navíc bude hájit domácí prostředí. Pravda, Reale Arena rozhodně není žádnou nedobytnou tvrzí, ale až si v dalším odstavci rozebereme tým Mallorky, budete mít hned jasno. Vraťme se ale ještě zpátky k Realu Sociedad. Jeho kouče Imanola Alguacila nejvíce těší Willian José a Mikel Oyarzabal, kteří dohromady nastříleli patnáct gólů. V posledním zápase se však žádný z jeho svěřenců neprosadil a Real Sociedad utrpěl na hřišti Betisu Sevilla porážku 0:3.
Čtvrtým a zároveň předposledním utkáním nedělní LaLigy se stane zápas Real Sociedad – Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.