La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Getafe - 27. října 2019   18:30

Sevilla
72' Chicharito (Ó. Torres) • 80' Ocampos (Navas)
2:0
(0:0)
Sevilla
Vaclík – Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán (71. F. Vázquez), Fernando, Banega – Ocampos, Chicharito (83. L. de Jong), Nolito (60. Ó. Torres).
Bunú – Gudelj, F. Vázquez, Escudero, Munir, Ó. Torres, L. de Jong.
Getafe
Soria – Nyom (55. Oliveira), Etxeita, Cabrera, Raúl García (78. Kenedy) – Jason, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, J. Molina (62. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Ángel Rodríguez, Duro, Timor, Kenedy, Oliveira, Fajr.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 10:18.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas desátého kola končí. Sevilla v domácím prostředí vyválčila tři body za vítězství 2:0 nad Getafe.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nepobrala. Sevilla sice držela více balon pod kontrolou, ale nejvíce práce měl hlavní rozhodčí, který musel řešit mnoho nebezpečných zákroků ve středu trávníku. Nakonec první poločas nabídl tři žluté karty. Jedinou vážnější situaci u jedné z branek obstaral Jesús Navas, který našel Nolita, ale domácího útočníka vychytal skvělý David Soria.

Po změně stran se Sevilla ještě více tlačila do útoku a byla odměněna. Torresova přihrávka našla Chicharita, který propálil hostujícího gólmana. Podobná situace se opakovala i deset minut před koncem. Tentokrát nahrával Navas Ocamposovi, ten si ještě obhodil Soriu a poté zakončil do prázdné branky.
90+4'
90+3'
Ve střední části trávníku vyhrál hlavičkový souboj s Maksimovićem Fernando. Domácí se ale u balonu příliš dlouho neudrželi a budou muset ještě bránit.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Zcela zbytečně inkasuje Lucas Ocampos v nastaveném čase žlutou kartu po faulu na Jasona.
90'
Cabrera poslal míč z autu až před Vaclíka, ale český gólman nemusel ani tentokrát zasahovat. Obrana Sevilly dnes funguje skvěle.
89'
Leandro Cabrera se ještě snažil rozjet útočnou akci Getafe. Po dlouhém nákopu získal pro hosty alespoň aut Ángel Rodríguez.
88'
Sevilla s přehledem dohrává zápas na domácím stadionu. Ve středu pole si vyměňují balon Fernando s Banegou a Vázquezem.
86'
David Soria nebyl vůbec jistý při vyražení rohového kopu. Sevilla se ještě udržela u balonu, což domácímu týmu více než vyhovuje.
85'
S Ocamposem se vracel do obrany Leandro Cabrera. Autor druhé dnešní branky získal pro domácí další rohový kop.
84'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Sevilla si drží pohodlné vedení o dva góly.
83'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Chicharito, přichází Luuk de Jong.
82'
Sevilla pokračuje i po druhém gólu v aktivní hře směrem dopředu. Fernando rozběhl Navase, ten ale nedokázal zastihnout míč na hrací ploše.
80'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla přidává deset minut před konce druhého poločasu druhý zásah! Nevinnou akci rozehrál ve středu pole Éver Banega, následně přišla neskutečná Navasova přihrávka do pohybu LUCASE OCAMPOSE. Domácí útočník si ještě posunul míč kolem vyběhnutého gólmana a poté zakončil do odkryté sítě.
79'
S Chicharitem si poradil tělem Cabrera. Hosté se sice dostali na moment k balonu, ale dále než několik metrů za polovinu se neprobojovali.
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Kenedy.
77'
Banega udržel míč proti přesile, raději poslal ale hrací předmět k vlastním obráncům. Sevilla stále drží balon pro sebe ve středu pole.
76'
Po faulu na Koundého rozehrávali domácí z vlastní poloviny. Cabrera měl následně co dělat, aby odstavil od balonu nebezpečného Ocampose.
75'
Getafe se snaží o okamžitou reakci. Střídající Rodríguez se snažil přetlačit Navase, ale při tom si odkopl balon do zámezí.
73'
Za faul ve středu pole inkasuje žlutou kartu Mathias Oliveira.
72'
Teď už to Seville vyšlo! Na levém kraji ustál tvrdý souboj s Cucurellou Óliver Torres, ten poté naservíroval parádní přihrávku do běhu CHICHARITOVI, který už si proti Soriovi věděl rady. Dotírající Cabrera už nedokázal mexickému útočníkovi zabránit ve vstřelené gólu.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.
70'
Až od Vaclíka musela vzniknout další akce domácího týmu. Chicharito bojoval o balon u postranní lajny, ale proti výrazné přesile se k balonu neprosadil.
69'
Také Getafe se na moment udrželo v blízkosti Vaclíkovy branky. Ke střele se střední vzdálenosti se ale neodhodlal Jaime Mata ani následně Jason.
68'
Jesús Navas vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí fotbalisté se postupně prokombinovali na útočné území, kde ale přišla nepřesnost z kopačky Torrese.
67'
Skrz pokutové území prolétl prudký centr Jesúse Navase. Ani na zadní tyči Chicharito na balon ale nedosáhl. Sevilla musí začít znovu od obránců.
65'
Nápor Sevilly se postupem času zvyšuje. Koundé posunul míč Ocamposovi, který ale z úhlu pálil jen do boční sítě.
64'
Éver Banega byl velmi blízko otevření skóre. Zpoza pokutového území vyslal nečekanou ránu po trávníku, Soria se marně natahoval po balonu, ale zachránila ho branková konstrukce.
63'
S Navasem si na pravém kraji narazil Jordán. Domácí se posouvali více a více k brance soupeře, ale nakonec získal balon pro Getafe Xabier Etxeita.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
61'
I po více než hodině hry je stav zápasu bezbrankový. Sevilla sice více útočit, ale přes vynikající Soriu se nemůže prosadit.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Óliver Torres.
59'
Hlavní rozhodčí se radil s kolegy u videa po sporném zákroku Oliveiry ve vápně. Nakonec po hře rukou penalta není odpískána.
57'
Sevilla i ve druhém poločase určuje tempo zápasu. Ocampos se proti Cucurellovi prosadil, ale následně nedokázal lépe odcentrovat.
56'
Nolito při snaze odcentrovat podklouzl. Domácí se poté stačili stáhnout před vlastní branku, kde se nakonec neprosadil k zakončení Chicharito.
55'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Mathias Oliveira.
54'
Obrovskou šanci Chicharita zlikvidoval znovu David Soria. Po Maksimovićově ztrátě se dostal k míči Fernando, ten ještě našel Chicharita, který ale hostujícího gólmana trestuhodně nepřekonal.
53'
Cucurella na nic nečekal na levém kraji, okamžitě po rozehrávce cpal míč do vápna, kde ale vyhrál hlavičkový souboj s Matou Diego Carlos.
52'
S Allanem Nyomem to nevypadá nejlépe po srážce s Chicharitem. Hostující obránce bude muset střídat.
51'
Reguilón sprintoval podél levé postranní lajny, ale s Banegou si příliš nerozuměl. Čitelnou přihrávku vystihl Nyom, navíc byl domácí útočník v ofsajdu.
50'
Skvělou práci odvedl v obraně Jules Koundé, okamžitě po zisku hledal Ocampose. Ten ještě zkoušel najít Chicharita, ale to už byla hostující obrana zformována.
49'
I druhá půle pokračuje v nastaveném trendu tvrdých zákroků. Navas skončil na trávníku po podražení od Cucurelly. Sevilla může rozehrát z klidové pozice.
48'
Sevilla se posouvala s balonem pod kontrolou na polovinu soupeře. Nejprve to vypadalo na faul na Jordána, ale nakonec musel přidat do obrany i Lucas Ocampos.
47'
Do druhého poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Banega se ale rychle zmocnil balonu a ihned vybojoval autové vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči obou celků odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
O rozehrávku z místa přestupku se postaral právě Éver Banega. Před Soriou byla pořádná strkanice, ale jako první byl u balonu Allan Nyom.
44'
Minutu před pauzou prověřil Soriu Banega. Následoval ještě rohový kop, který ale s přehledem odvrátil Jorge Molina. Nakonec se ale píská faul na Banegu u postranní čáry.
42'
Ocampos bojoval u postranní lajny proti dvojnásobné přesile. Domácí se dožadovali autu pro sebe, ale hlavní sudí i s pomezním ukázali balon pro hosty.
41'
Reguilón posunul míč více ke středu na Banegu. Dále byl ve hře i Jesús Navas, ale centr do šestnáctky už nevykouzlil.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Sevilla sice drží i nadále balon pod kontrolou, ale David Soria nebezpečné střely dokáže vyrážet.
38'
Také Nolito dorážel na rozehrávajícího Nyoma. Balon se ale odrazil právě od domácího útočníka za postranní lajnu. Nyom může pokračovat vhazováním.
37'
Navas je v prvním poločase hodně aktivní. Po přetaženém centru mohl z první pálit Nolito. Parádní ránu do protipohybu ale dokázal David Soria skvěle vyrazit.
36'
Navas nedokázal ustát souboj s Cucurellou. Domácí se ale dokázali rychle vrátit k balonu u středového kruhu. V něm přišel tvrdý atak Jaimeho Maty na Banegu.
35'
Před Nolitem dokázal dostihnout balon Nyom. Nakonec si krajní obránce Getafe pomohl přihrávkou k Soriovi. Na druhé straně poté zpacifikoval lehký centr Vaclík.
34'
Do otevřenější obrany spěchal s míčem Chicharito. Ještě posunul balon na rozběhnutého Nolita, ten udělal rychlý krok více k ose trávníku, ale prudkou ránou Soriu nepřekvapil.
33'
Také Mata byl po srážce s Carlosem na zemi. Hlavní sudí ale sporný zákrok pustil a proto mohl s míčem pokračovat Jules Koundé.
32'
Po Nyomově vhazování se dostal k míči Jason. Hostům ale nevyšla kombinace a poté mohl postupovat směrem na Soriu Nolito. Toho ale srazil k zemi Cabrera.
31'
Před Cucurellou se najednou zjevil Navas. Kapitán Sevilly chtěl zakroutit centr do šestnáctky, kde se ale k balonu prosadil pouze Xabier Etxeita.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Sevilla je i nadále více u balonu, ale k ohrožení branky Getafe stále nedošlo. Chicharito s Nolitem a Ocamposem jsou zatím neškodní.
28'
Ani Maksimovićova přihrávka na Matu neprošla. Následně se dokázal uvolnit s balonem Molina, jeho rána ale skončila jen na chráničích bránícího Carlose.
27'
Koundé se ujal rozehrávky z vlastní poloviny. Nolito si následně narazil s Reguilónem, který ale nestačil v rychlostním souboji na Nyoma.
26'
Navasův postup podél postranní lajny zastavil Cucurella. Domácí kapitán se ale ještě zmocnil balonu, dále než několik metrů za polovinu se ale nedostal.
25'
Hlavní rozhodčí dnes kartami rozhodně nešetří. Další žlutý trest viděl po zbytečném faulu ve středu pole Jaime Mata.
24'
Tomáš Vaclík musel být v pozoru. Po Banegově ztrátě se dostal do úniku Mata, ale jeho ránu z hranice vápna Vaclík sebral do náruče.
23'
Ani jeden z týmů se v úvodu zápasu nemůže dostat do tlaku. Nolitova přihrávka přes celou šířku trávníku měla najít Navase, ale ten na balon nedosáhl ani ve výskoku.
22'
U středového kruhu ztratil míč Jason. Ocampos poté mohl postupovat až do pokutového území, odkud ale branku netrefil. Soria zasahovat opět nemusel.
20'
Arambarri získal balon na Banegovi, následně se dostalo do útoku i Getafe. S Carlosem si ale neporadil v náběhu Jaime Mata a bylo po šanci.
19'
Molina s Matou dělají domácím obráncům velké potíže při rozehrávce. Nakonec ale fauloval za žlutou kartu Jason.
18'
Carlosovi zavařil s rozehrávkou napadající Molina. Následně se ale domácí přesunuli i s balonem až před šestnáctku soupeře. Chicharito ale pálil z prvního doteku jen těsně vedle.
17'
Boj ve střední části trávníku pokračuje. Tentokrát okusil pažit v Seville Nemanja Maksimović po zatažení za dres od Jordána.
16'
Chicharito si narazil s Nolitem, poté se útočné duo přiblížilo k pokutovému území, ale ke střele nedošlo. Následně fauloval za žlutou kartu Banega.
15'
Allan Nyom je opět na trávníku. Tentokrát dostal nepříjemný zásah do kolene od napadajícího Nolita. Hlavní sudí ale jemný dotek nezaregistroval.
14'
Po několika tvrdých zákrocích ve středu pole se balonu ujal Fernando. Sevilla i nadále kontroluje hru, ale do blízkosti Soriovy branky se ne a ne dostat.
13'
Chicharito si hledal prostor na ofsajdové hraně, nakonec ho vybídl k útoku Nolito, ale pomezní sudí okamžitě zvedl praporek nad hlavu.
12'
Évera Banegu poslal k zemi nebezpečným zákrokem u středového kruhu Molina. Tentokrát už byl sudí blízko celé situaci a odpískal faul.
11'
Reguilón vhodil míč do hry. Následně se balon dostal až k Navasovi, ten poté skončil na trávníku po souboji s Garcíou, ale hlavní rozhodčí faul nepíská.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Sevilla je sice více u balonu, ale na útočnou polovinu se přes zhuštěný prostor dostává sporadicky.
8'
Po vhazování zpoza postranní lajny mohl postupovat do útoku Banega. Nyom se ale stačil postavit před Reguilóna, na kterému směřovala prudká přihrávka.
7'
Nolitova přihrávka na Ocampose nebyla nejpřesnější. Hosté se ale u balonu neudrželi dlouho. O rychlý zisk se postaral pro domácí Fernando.
6'
Sevilla může po krátké pauze pokračovat v držení balonu. S Jordánem spolupracoval Fernando, ale dále než několik metrů za polovinu se nedostali.
5'
Allan Nyom nakonec odchází pořádně otřesný z trávníku za pomoci lékařů. Za postranní lajnou se sice rozcvičují náhradníci, ale vypadá to, že hostující bek bude pokračovat.
4'
Getafe nepříjemně napadá rozehrávku domácího celku. Nyom schytal pořádně tvrdou ránu do hrudníku od vlastního spoluhráče. Po tvrdém střetu musí přijít na řadu ošetření.
3'
Až od Vaclíka putoval balon směrem na Navase. Domácí kapitán se poté dopustil chyby, kterou ale dokázal ještě před vápnem napravit čistým skluzem.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral Chicharito. Sevilla se ale v samém úvodu zápasu nikam nehnala a setrvává u míče v kombinaci.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Fernando, Banega – Ocampos, Chicharito, Nolito.
Náhradníci: Bunú – Gudelj, F. Vázquez, Escudero, Munir, Ó. Torres, L. de Jong.

Getafe CF: Soria – Nyom, Etxeita, Cabrera, Raúl García – Jason, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, J. Molina.
Náhradníci: Chichizola – Ángel Rodríguez, Duro, Timor, Kenedy, Oliveira, Fajr..

Sevilla FC

Sevilla s i Tomášem Vaclíkem v brance v minulém ročníku La Ligy dlouho držela přední příčky. V druhé polovině sezony se lehce propadla, ale i tak udržela konečnou šestou pozici, která zaručuje start v základní skupině Evropské ligy.

V přípravě na nový ročník šla Sevilla dlouho od vítězství k vítězství. Dokonce si poradila i se silným triem z Anglie Liverpool, Everton a Reading. Německou Mohuč dokonce Sevilla smetla 5:0 a vítězství si připsala i proti Hoffenheimu. Až v generálce přišlo zaváhání v podobě remízy na půdě Extremadury.

Hned několik zajímavých jmen přivedla Sevilla do svých řad v letní přestávce. Z PSV přišel Luuk de Jong, na hostování z Realu Madrid Sergio Reguillon nebo z West Hamu Chicharito. Naopak s týmem se rozloučili Sergio Rico, Simon Kjaer, Roque Mesa nebo Aleix Vidal.

Podobně skvěle vstoupila Sevilla i do aktuálního ročníku. Na úvod připsala šest bodů za výhry nad Espanyolem a Granadou, navíc bez inkasované branky. Následně přišlo zaváhání s Celtou Vigo, ale bod Sevilla zachránila v samém závěru. Po devíti odehraných kolech patří Seville sice až sedmá pozice, ale jen s tříbodovou ztrátou na první Barcelonu.
Getafe CF

Getafe se po devíti odehraných kolech nachází v klidném středu tabulky. První tříbodový zisk v novém ročníků La Ligy dokázalo Getafe zapsat až v pátém kole, ale od té doby dokázalo poskočit tabulkou až na devátou pozici. Naposledy těsnými výsledky porazilo Getafe Real Sociedad a Leganés.

Getafe si nevede zle ani v základní skupině Evropské ligy. Na úvod porazil španělský tým Trabzonspor díky jediné brance Angela. Následně přišla na řadu další těsný výhry 2:1 v Krasnodaru. Až v týdnu Getafe padlo před domácím publikem s Basilejí.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již desátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sevilly, která před domácím publikem přivítá Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.