La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 19. července 2020   21:00

Sevilla
55' Reguilón
1:0
(0:0)
Sevilla
Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Gudelj, Ó. Torres (79. F. Vázquez) – Ocampos (85. Sergi Gómez), L. de Jong (71. Suso), Munir (71. Nasjrí).
González – Becerril, Sánchez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Valencia
Doménech – Wass (82. T. Correia), Gabriel, Mangala, Florenzi – F. Torres (73. Lee Kang-in), Parejo, Coquelin (82. Kondogbia), Guedes (22. Soler) – Gómez (72. Sobrino), Gameiro.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, Přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 11:6
Zápas skončil, a s ním i celá sezona LaLigy. Sevilla se raduje z vítězství 1:0 nad Valencií, čímž se sice bodově dotáhla na třetí Atlético Madrid, kvůli horší bilanci vzájemných zápasů však zůstává čtvrtá. Valencia se naopak tabulkou propadla z osmého na deváté místo a nevydařil se jí tak útok na Evropskou ligu. Jen se potvrdilo, že venku to Valencii v poslední době hodně skřípe. Jediný gól utkání se narodil v 55. minutě, když se po pěkné individuální akci prosadil levý obránce Sevilly Sergio Reguilón. Domácí měli i další šance včetně střely Munira, kterou zastavila až tyčka, takže je jejich vítězství víc než zasloužené.
90+6'
90+5'
O další zakončení Valencie se postaral Sobrino, ale jeho technický obstřel na zadní tyč si Jasín Bunú pohlídal.
90+4'
Zpoza šestnáctky natáhl ke střele Geoffrey Kondogbia, ale jeho rána byla velmi nepřesná.
90+3'
Valencia stále nevzdává svou snahu o vyrovnání, což je sice sympatické, ale v koncovce se stále hostům nedaří.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
88'
V souběžně hraném utkání právě Real Sociedad vyrovnal na hřišti Atlética, a to znamená, že Sevilla už má stejný počet bodů jako třetí Atlético. Aby se Sevilla dostala na třetí místo, potřebovala by prohru Atlética.
87'
Centr Sobrina z levé strany byl velmi nepřesný, Gameiro ani nikdo jiný na tento míč reagovat nemohl.
86'
Z poza vápna si našel prostor na střelu domácí útočník Suso, ale Jaume Doménech nakonec zasahovat nemusel, ta střela byla o kousek nepřesná.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Sergi Gómez.
84'
Na druhé straně z pravé strany vypálil Gameiro, ale jeho přízemní ráně scházela přesnost.
83'
Po rychlém kontru Sevilly se dostal do výborné šance střídající Júsuf Nasjrí, ale nakonec se ukázalo, že byl v těsném ofsajdu.
83'
Ani z následného rohového kopu se hosté kýženého vyrovnání nedočkali a nyní se navíc budou muset bránit.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Thierry Correia.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Geoffrey Kondogbia.
81'
Na centr z pravé strany si naskakoval vysoký stoper Eliaquim Mangala, ale nepodařilo se mu hlavou nasměrovat míč na branku.
80'
Po levém křídle se snažil dopředu probíjet Gameiro, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Franco Vázquez.
78'
Zápas opět pokračuje.
76'
Hráči nyní dostávají přestávku na občerstvení.
75'
Při hostech dnes nestojí ani štěstí, po nadějné střele Parejy se pískal ofsajd.
74'
Daniel Wass měl v úmyslu poslat nebezpečný centr před branku Sevilly, ale úspěšný nebyl, míč do vápna soupeře nedostal.
73'
Lee Kang-in se hned dokázal dostat do zakončení, ale Bunúa v brance Sevilly příliš neprověřil.
73'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Lee Kang-in.
72'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Rubén Sobrino.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Júsuf Nasjrí.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Suso.
69'
Sevilla v posledních minutách přeci jen lehce polevila ve své aktivitě, spíš si teď hlídá své vedení.
67'
Mangala dokázal odvrátit centr Sevilly z levé strany, ale jen na kopačku Gudelje. Ten pálil nepřesně.
66'
Bránit se nyní musel Sevilla, která čelila rohovému kopu, ale zvládla to, Ferrán Torres se do zakončení nedostal.
64'
Do dobré šance se dostal stoper Sevilly Jules Koundé, ale i když hlavičkoval ve výborné pozici úplně sám, branku netrefil.
63'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Luuk de Jong, ale trefil jen přesně ten prostor, kde stál brankář Doménech.
62'
Tlak Sevilly bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.
61'
Sevilla je při chuti a znovu je usazena na polovině Valencie. Ta se zuby nehty brání.
59'
Munir se snažil po centru z pravé strany položit do akrobatického zakončení, ale nůžkami nakonec na míč nedosáhl.
58'
Valencia je teď ve velmi špatné situaci v boji o Evropskou ligu, teď už ztrácí na sedmé místo dva body.
55'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí jdou po zásluze do vedení! Už to vypadalo, že SERGIO REGUILÓN v pokutovém území o míč už přišel, ale ještě dokázal zabojovat, navedl si míč více na osu hřiště a prudkou ranou do horního růžku branky nedal Doménechovi žádnou šanci. Bez asistence.
54'
Po Solerově vyvezení míče až před vápno přišel centr z pravé strany, ale ten se před branku Sevilly nedostal.
52'
Rohový kop Valencie tentokrát nebezpečný nebyl. Domácí šli po něm naopak do brejku, který zastavil jen za cenu žluté karty Carlos Soler.
51'
Hosté se vydali do zajímavého brejku, ale Maxi Gómez neměl velkou rychlost a jeho přihrávka před branku pak byla sražená.
50'
Joan Jordán fauloval středopolaře Valencie Coquelina a hrát tak budou moci hosté. Rozehrává jejich brankář.
48'
Domácí byli velmi blízko k tomu, aby otevřeli skóre zápasu! Z levé strany vypálil Munir, ale jeho křížná rána trefila jen levou tyč branky Valencie.
46'
Ani jedno z mužstev neudělalo o přestávce žádnou změnu v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas je za námi, Sevilla zatím hraje doma s Valencií bez branek. Domácí tým byl o něco aktivnější a měl také zatím největší šanci zápasu, avšak Torres v 17. minutě Doménecha nepropálil. Na opačné straně Bunú moc práce neměl, musel si ale poradil se střelami Guedese či Pareja ze střední vzdálenosti. Sevilla si aktuálně v tabulce LaLigy drží čtvrté místo, Valencia se propadá na devátou příčku o bod za pohárovou Evropu.
45+5'
45+4'
Po Munirově posunutí centroval z levé strany Torres, ale našel jen rukavice připraveného Doménecha.
45+3'
Domácí měli k dispozici standardní situaci, kterou rozehráli velmi rychle, avšak obranu Valencie nepřekvapili.
45+2'
Munir předvedl několik rychlých kliček proti Wassovi a nakonec z levé strany i odcentroval, ale přesné to nebylo.
45+2'
Hodně nepřesnou přihrávku na pravé křídlo dostal Argentinec Ocampos, od branky tak bude moci rozehrávat Jaume Doménech.
45+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
45'
Valencia se úspěšně ubránila rohovému kopu soupeře, ale míč pod kontrolu nedostala.
44'
Aktivní jsou nyní ale spíš domácí, míč cpal před branku neúspěšně Jordán.
42'
Situace Valencie v živé tabulce LaLigy nevypadá vůbec dobře, aktuálně jsou "netopýři" až na desátém místě. Ve druhém poločase musí zabrat, aby ještě mohli zabojovat o Evropskou ligu. Aktuálně na ni ztrácí bod.
40'
Valencia ještě zahrávala rohový kop a do akce znovu musel brankář domácích Bunú.
39'
Přímo na branku to zkusil Dani Parejo a Jasín Bunú měl s jeho ranou, která se těsně před ním nepříjemně odrazila, problémy.
38'
Faulovaný byl Maxi Gómez a hosté tak dostávají k dispozici zajímavou standardní situaci.
38'
Valencia se po delší dobře drží na míči a kombinuje dokonce na polovině domácího týmu.
36'
Jules Koundé se vůbec nedohodl se svým brankářem Bunúm, a sebral mu míč prakticky z kopačky. Naštěstí to však pro hosty dobře dopadlo.
35'
Navas znovu posílal zajímavý míč před branku Valencia, tam byl však připraven stoper Gabriel a balón odhlavičkoval.
34'
Domácí tým se usadil na útočné polovině hřiště a snaží se hledat skulinky v obranném postavení hráčů Valencie.
33'
Náš zápas mezitím po krátké přestávce opět pokračuje,
32'
V souběžně hraném utkání se Getafe dostalo do vedení 1:0 na hřišti Levante, což je pro Valencii v souboji o konečné sedmé místo a Evropskou ligu problém.
31'
Na programu je přestávky na občerstvení hráčů.
30'
Munir se znovu chtěl zapojit do útočné akce Sevilly, ale nedostal přesnou přihrávku.
29'
Po dlouhém nákopu se dostal do zakončení z voleje Munir, ale k tomu, aby trefil branku, kousek chyběl.
27'
Navas je zatím jeden z nejaktivnějších hráčů Sevilly. Znovu centroval z pravé strany. Do zakončení se nakonec dostal po následném Torresově centru Jordán, ale branku netrefil.
26'
Valencia vlastní vinou přichází o míč, nepodařilo se jí přenesení hry na pravé křídlo, míč skončil v autu.
25'
Valencia dokázala ubránit také rohový kop Sevilly a zase se bude moci začít soustředit na výstavbu vlastní akce.
24'
Po Navasově přihrávce se ke střele z úhlu dostal Lucas Ocampos. Zkoušel to akrobaticky a Jaume Doménech dokázal míč vyrazit.
23'
Centry Sevilly před brankou Valencie zatím nenacházejí adresáty, nejinak tomu bylo ani v tuto chvíli.
22'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Carlos Soler.
21'
Gonçalo Guedes to sice ještě zkusil, ale nebude moci pokračovat, to svalové zranění nerozběhá.
20'
Zajímavý oblouček do šestnáctky Valencie poslal Munir, ale jeho úmysl přečetl Jaume Doménech a míč chytil.
19'
Gonçalo Guedes už odešel za postranní čáru, hra se mezitím může restartovat.
18'
Gonçalo Guedes zůstává ležet na zemi, poté, co se zranil bez cizího zavinění. Při driblingu s míčem špatně došlápl.
17'
Óliver Torres se dostal poprvé v zápase do střelecké pozice a hned to byla dobrá šance. Jaume Doménech však dokázal jeho střelu po zemi zevnitř pokutového území pravou nohou vyrazit.
16'
Eliaquim Mangala byl v souboji s Luukem de Jongem pozdě a fauloval útočníka Sevilly.
15'
Jasín Bunú měl snadnou práci, stačilo mu ze vzduchu sebrat centrovaný míč z pravé strany.
14'
Navasův centr z pravé strany neprošel do pokutového území, takže na tahu jsou nyní zase hráči Valencie.
13'
Z pravé strany centroval Gonçalo Guedes, ale před brankou neměl vůbec žádné spoluhráče, kteří by mohli zakončovat.
12'
Jasín Bunú byl včas venku z branky a u míče byl ve svém vápně jako první, čímž zamezil Valencii vytvořit si šanci.
10'
Rohový kop směřoval na bližší tyč, tam to však měli domácí hráči dobře pokryté.
9'
Valencia bude rozehrávat rohový kop, svůj první v zápase.
8'
Úvod utkání jasně naznačuje, že by se mohl hrát pěkný útočný fotbal. Obě mužstva musejí vyhrát, pokud se chtějí posunout v tabulce nahoru. Valencii v opačném případě dokonce hrozí příští sezona bez pohárové Evropy.
7'
Navas doplnil útočnou akci Sevilly a z pravé strany poslal prudký polovysoký míč před branku. Ten ale nakonec nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
6'
Hra se poté rychle přesunula na druhou stranu a domácí budou vhazovat v blízkosti branky Valencie.
5'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Portugalec Gonçalo Guedes, Jasín Bunú v brance Sevilly dokázal míč vyrazit.
5'
Vypadalo to, že se Daniel Wass ještě dostal k centru, ale nakonec se ukázalo, že míč už opustil hrací plochu.
4'
Sergio Reguilón fauloval Torrése, takže kombinace Valencie bude moci pokračovat.
3'
Nemanja Gudelj se dopustil nedovoleného zákroku, takže rozehrávat budou moci hosté.
1'
Utkání odstartovalo. První akci zápasu měla na svědomí domácí Sevilla, ale branku Valencie neohrozila.
1'
Hráči obou mužstev už kráčí na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Gudelj, Ó. Torres – Ocampos, L. de Jong, Munir.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Nasjrí, Sergi Gómez, Mena, Lara, Pérez, Genaro, Rony Lopes, Suso, F. Vázquez.

Valencia CF: Doménech – Wass, Gabriel, Mangala, Florenzi – F. Torres, Parejo, Coquelin, Guedes – Gómez, Gameiro.
Náhradníci: Cillessen – T. Correia, Esquerdo, A. Guerrero, Guillamón, Javi Jiménez, Kondogbia, Sobrino, Soler, M. Vallejo, Lee Kang-in, Koindredi.

Rozhodčí: González – Becerril, Sánchez.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo na hřišti Valencie remízou 1:1. Valencia se Sevillou šestkrát v řadě neprohrála. Valencia poslední dva zápasy na hřišti Sevilly vyhrála.
Valencia CF

Valencia potřebuje v závěrečném kole LaLigy zvítězit, aby mohla sezónu hodnotit jako alespoň z části úspěšnou. Aktuálně se totiž nachází na osmém místě a na sedmou příčku, že které se jde do předkola Evropské ligy, ztrácí jeden bod. Valencia má docela slušnou formu, z posledních čtyř utkání tři neprohrála, naposledy vyhrála 1:0 nad Espanyolem. Venku to však Valencii vůbec nejde, z posledních deseti utkání osmkrát prohrála. Naposledy 0:1 s Leganés.
Sevilla FC

Sevilla má za sebou výbornou sezónu. Vybojovala si účast v příštím ročníku Ligy mistrů a nejhůře skončí čtvrtá. Ale má ještě naději i na třetí místo, na které ztrácí jen dva body. Musí však dnes vyhrát a doufat v zaváhání Atlética Madrid proti Realu Sociedad. Sevilla z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrála a drží neporazitelnost už 16 utkání. Doma z posledních šesti utkání Sevilla čtyři vyhrála.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 38. kola LaLigy mezi týmy Sevilla FC a Valencia CF. Zápas se odehraje bez přítomnosti diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.