La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : CD Leganés - 3. ledna 2020   19:00

Valladolid
8' Ünal (Guardiola) • 79' Ünal (Karim)
2:2
(1:2)
CD Leganés
4' Braithwaite  (Nasjrí) • 13' Mesa  (Braithwaite)
Valladolid
Masip – Antoñito (90+2. Hervías), Olivas, Karim, Moyano (C) (58. Míchel) – Plano, Alcaraz, Fernández, T. Villa (58. Sandro Ramírez) – Ünal, Guardiola.
Lunin – Míchel, Hervías, Porro, Sandro Ramírez, Rubio, Fede.
Martínez – Barbero, Noval
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
CD Leganés
Cuéllar – Rosales (86. Ruibal), Awaziem, Omeruo (84. Tarín), J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez (80. Carrillo), Mesa, R. Pérez (C) – Braithwaite, Nasjrí.
Soriano – Carrillo, Eraso, Arnáiz, Rivera, Tarín, Ruibal.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Druhý poločas byl jednoznačně v režii domácího celku, který se dostal do značného náporu, který dlouhou dobu nepřinášel nic moc zajímavého. Valladolidu se přesto podruhé v utkání povedlo srovnat krok, nicméně žádnou další branku jsme už neviděli. Oba celky si tak rozdělí po bodu.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.
90+5'
90+5'
Zničehonic se do šance dostal Nasjrí, který však trefil pouze brankáře. Následná dorážka do prázdné branky směřovala kousek vedle.
90+4'
Ono to skutečně vypadá, že tento zápas skončí nerozhodným výsledkem, míč se v tuto chvíli nachází kousek od středového kruhu.
90+2'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Antoñito, přichází Pablo Hervías.
90+2'
Ten končí nepřesností, neboť Plano nedokázal udržet míč na vymezeném prostoru. Zdravotní problémy má navíc Antonito, hlavní sudí proto musel přerušit hru.
90+1'
O dalekonosné autové vhazování se postaral hostující Tarín, který však našel pouze hlavu protihráče. Valladolid se navíc dostává do rychlého protiútoku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Enes Ünal (Real Valladolid).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí neustále pracují s míčem u šestnáctky soupeře. Povede se Valladolid vstřelit třetí branka?
87'
Salisuovi se povedlo udržet hrací předmět na hrací ploše, načež ho předal do tandemu na Plana. Druhý jmenovaný však svým centrem našel pouze Awaziema.
86'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Aitor Ruibal.
86'
Žlutou kartu dostává Sergi Guardiola (Real Valladolid).
85'
Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba pět minut, koncovka bude ještě hodně zajímavá. Valladolid je výrazně aktivnější, naopak hosté tahají za kratší konec provazu.
84'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kenneth Omeruo, přichází Rodrigo Tarín.
83'
Masip tentokráte raději rozehrával po zemi na vedle stojícího Plana, který měl čistou cestičku až na útočnou polovinu. Hosté se dostávají pod zbytečný tlak.
82'
Hosté se konečně dostali na dostřel brance soupeře, ihned z toho byl zisk rohu. Po něm se natahoval obránce Awaziem, jenž v záklonu nemířil vůbec přesně.
80'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Guido Carrillo.
79'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Tlak domácích hráčů vyústil ve vyrovnávací branku, opět se prosazuje turecký kanonýr ve službách Realu Valladolid! Leganés se totiž dostal pod značný tlak, výsledkem byl velice pohotový centr z kopačky Salisua, kterému se velice přesně povedlo najít ENESE ÜNALA, jenž hlavou zacílil nadmíru přesně.
77'
Málem bylo podruhé v utkání vyrovnáno! Ramírez šikovně roztáhl hru na Plana, jehož vzdušnou nabídku si dokázal najít Ünal, který hlavou mířil kousek vedle.
76'
Velice zkušeně to před malým momentem provedl obránce Omeruo, který zpětnou nahrávkou poslal míč přímo do rukavic Cuéllara, jenž výhozem vyhodil na levou stranu.
75'
Nedovoleným zákrokem si nakonec pomohl napadající Fernández, který místo míče trefil pouze nohu protihráče. Jednalo se o hodně spornou záležitost od sudího.
74'
Avšak Rodriguesovi nakonec uskočil hrací předmět až za postranní lajnu, z čehož se vyklube autové vhazování pro domácí. Antonito okamžitě spěchá za míčem.
73'
Kousek od středového kruhu si s těžkou nahrávkou dokázal poradit hostující Mesa, který se dobře zorientoval, díky čemuž mohl přenášet hru na levou stranu.
72'
Cuéllar už je zpět na nohou, může se pokračovat ve hře. Krátce poté se domácím povedlo usadit se kolem pokutového území, výsledkem je zisk rohového kopu.
71'
Cuéllar je stále ošetřován, už se nehraje dobré dvě minuty. Pochopitelně se bez brankáře pokračovat nemůže, proto můžeme očekávat delší nastavený čas.
70'
Domácí fanoušci určitě nebudou mít Cuéllar příliš rádi. Hostující brankář opět ulehl na hrací plochu, následovat bude ošetření, proto se chvíli hrát nebude.
69'
Hodně prostoru měl kolem sebe Míchel, který to zkoušel celkem překvapivě přímo na branku. Jeho pokus Cuéllar včas zkrotil, vyboxoval ho ven ze šestnáctky.
68'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
67'
Rychlonohý Oscar si troufl na vyvezení míče k opačné šestnáctce, kde to velice zajímavě zkoušel Braithwaite, který se nakonec nedostal přes pozorného Salisua.
66'
Cuéllar ani tentokráte příliš nespěchal s rozehrávkou, naopak nasbíral další cenné vteřinky. Po zhruba dvaceti vteřinách přeci jenom poslal míč na druhou stranu.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím na první branku druhého poločasu stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou partii, jenž nabízí celou řadu faulů.
60'
Střídající Míchel se ihned zapojil do kombinace svého celku, která nevedla na druhou stranu. Naopak se akrobatickým způsobem zkoušel prosadit forvard Nasjrí.
59'
Nekompromisním způsobem jednal obránce Silva, který na jistotu odkopával do mnohem bezpečnějšího prostoru, kde jeho celek vybojoval zisk standardní situace.
58'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Sandro Ramírez.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Míchel.
58'
Žlutou kartu dostává Roque Mesa (CD Leganés).
58'
Obrannou povinnost si na hranici vlastního pokutového území splnil domácí Salisu, kterému se povedlo eliminovat Nasjrího. Na opačné straně pro změnu neuspěl Ünal.
57'
K vidění byl další nedovolený zákrok domácích, v tomto případě se provinil napadající Plano. Leganés se pokusilo rychle rozehrát, o což se zapříčinil Awaziem.
56'
Valladolid nakonec zahrával další rohový kop z levé strany, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Rychlý protiútok soupeře navíc rychle překazil Antonito.
55'
Zpětná nahrávka opět našla pouze kopačku Masipa, který zkoušel na druhé straně hrací plochy oslovit Guardiolu, avšak mnohem důrazněji šel do souboje Omeruo.
54'
S centrem z levé strany si dokázal poradit domácí obránce Salisu, který celkem kostrbatým způsobem dostal míč do bezpečnějšího prostoru, u míče jsou domácí.
53'
Valladolid tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě, Ünal je totiž ošetřován za postranní lajnou. Mezitím Salisu rozehrál z vlastní poloviny na volného kolegu Antonita.
52'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi domácí Ünal, se kterým to nevypadá nejlépe. Turecký ofenzivní hráč si to nakonec zamíří ven z hrací plochy.
51'
Na útočnou polovinu si to namířil také Oscar, který nejprve obešel prvního protihráče, nakonec ho zastaven až ten druhý. Na řadu přijde další autové vhazování.
50'
Guardiola se pokoušel prodrat se do pokutového území, avšak nakonec byl odpískán útočný faul domácímu celku. Cuéllar se sám postará o rozehrávku od branky.
49'
Posledně jmenovaný hráč se na levém křídle dostal k pohotovému centru levou nohou, avšak vzdušná nabídka doplachtila na hlavu Omerua, který včas zakročil.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali odklizení hracího předmětu pouze za postranní lajnu. Moyano tak mohl vhazovat, na pomoc mu přispěchal Toni.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně zajímavý start. Hned v úvodu se do vedení dostalo Leganés, avšak domácí si přichystali bleskovou odpověď. Stejně tak tomu bylo v případě Leganés, které se během chvíle dostalo zpět do jednobrankového vedení, což vydrželo až do úplného konce prvního poločasu.
45+2'
45+1'
K fantastické ráně napřáhl domácí Guardiola, který si potáhl míč na levou nohu a poté o kousek minul vzdálenější konstrukci branky.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Oscar si vzal na starost exekuci volného kopu z dobré pozice. Nakonec jsme sledovali vzdušný bochánek, který však dopadl pouze k připravenému Masipovi.
42'
Salisu se v poklidu dostal na útočnou polovinu, kde si na levém křídle vybral Toniho. Druhý jmenovaný byl zezadu skolen k zemi, což uviděl také hlavní rozhodčí.
41'
Na opačné straně pronikl až do pokutového území Ünal, jehož náběh nebyl dle pomezního v pořádku. I opakovaný záběr prokázal, že se jednalo o ofsajd.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Málem to bylo o dvě branky! Hostující Braithwaite se zničehonic zjevil sám před Masipem, avšak domácí brankář svůj celek dokázal podržet.
36'
Ani tentokráte se Leganés příliš neohřálo na útočné polovině, naopak se domácí bleskově dostali zpět na útočnou polovinu, kde rozjíždějí další kombinaci.
35'
Napadající Ünal šel do rozehrávajícího protihráče hodně agresivně, výsledkem je další nedovolený zákrok. Cuéllar si opět dává s rozehrávkou dost načas.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, hra se celkem uklidnila. Leganés totiž předvádí velice zodpovědnou hru na vlastní polovině, soupeř nepouští k ničemu vážnějšímu.
33'
Cuéllarovi se tentokráte odkop od branky zrovna moc nepovedl, míč totiž zamířil pouze ven z hrací plochy. Obránce Antonito ihned spěchá k provedení dalšího autu.
32'
Nekompromisním způsobem se rozhodl jednat Kiko, který pouze odkopával daleko od své branky. Na opačné polovině navíc uspěl v hlavičkovém souboji Silva.
31'
Až poté to ranou z pětadvaceti metrů od branky zkoušel domácí Fernández, jehož pokus byl hodně nepovedený. Cuéllar pouze zkontroloval dráhu letu míče.
30'
Valladolid má problémy s přechodem na útočnou polovinu, soupeř totiž velice zodpovědně napadá rozehrávku. Antonito proto musel raději přenášet hru křížem.
29'
Posléze musel hodně rychle jednat brankář Masip, který na druhé straně našel pouze hlavu urostlého Awaziema, jenž s přehledem přehlavičkoval domácího Kika.
28'
Tam se k padajícímu míči dostávala dvojice domácích, která se nedomluvila. Fatální následky to nakonec nemělo, Kiko raději odkopl hrací předmět do bezpečí.
27'
O další rozehrávku se pro změnu postaral hostující brankář Cuéllar, který si dával celkem dost načas, nakonec svůj odkop nasměroval k hranici šestnáctky.
26'
Máme za sebou něco málo před dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali hned tří přesných zásahů. Mimo jiné sledujeme celou řadu nedovolených zákroků.
25'
Na opačné straně jsme sledovali centr do pokutového území, který ale putoval mimo dosah naběhnuvšího Rodriguese. Hrací předmět tak směřoval do zámezí.
24'
Autového vhazování se z levé strany ujal obránce Moyano, který si pro spolupráci vybral naprosto osamoceného Fernándeze, jenž pro změnu ještě přenášel hru.
23'
Kousek od středového kruhu se čistým způsobem povedlo zakročit Pérezovi, který se poté sám pustil do útočného výpadu, jenž faulem překazil domácí Alcaraz.
22'
Roztažení hry mělo směřovat na levou stranu, kam si nabíhal obránce Moyano. Nahrávka na tohoto obránce byla příliš prudká, Leganés tak bude vhazovat.
21'
U levé autové lajny se povedlo zakročit napadajícímu Rodriguesovi, který tak za sebe nepustil Plana. Ihned po autovém vhazováním fauloval domácí Guardiola.
16'
Nasjrí ještě zůstává ležet na zemi, dost možná se dočkáme dalšího lékařského ošetření. To se zatím neděje, hosté budou mít k dispozici další standardní situaci.
15'
Další ostrý souboj, po kterém se na zemi ocitl hodně aktivně hrající Nasjrí. Toho k zelenému pažitu sestřelil Alcaraz, který nakonec nevyfasoval žlutý kartónek.
14'
Regulérnost této trefy musel ještě potvrdit videorozhodčí, který zkoumal náběh Nasjrího. Vše bylo nakonec v pořádku, Leganés se skutečně dostává do vedení.
13'
Leganés právě vstřelili branku!
Hosté si berou jednobrankové vedení hodně rychle zpět! Awaziem si dle sudího nepočínal v hlavičkovém souboji nedovoleně, což bylo klíčové. Nasjrí nakonec přeposlal do tandemu na Braithwaitea, jehož centr dopadl přesně na nohu ROQUEHO MESY, který zamířil do odkryté branky.
13'
Omeruo měl plné ruce práce s Ünalem, který se ale dostal do hodně velkého úhlu. Výsledkem byl nepovedený centr, jenž skončil až v rukavicích brankáře Cuéllara.
13'
O provedení autového vhazování se tak postaral Moyano, který chtěl spolupracovat s kolegou Tonim. Druhý jmenovaný hráč raději přenášel hru do volného prostoru.
12'
Do vzdušného souboje se dostával také Guardiola, kterému se povedlo uspět proti Awaziemovi. Leganés však vybojovalo míč zpět, přenesení hry skončilo v autu.
11'
Od úvodních minut tohoto zápasu sledujeme celkem dost osobních soubojů. Po jednom z nich na zemi skončil Antonito, který vybojoval zisk další standardky.
8'
Netrvalo dlouho a domácí rychle srovnali krok! Na dalekonosný pas si za obranou dokázal seběhnout Guardiola, kterému se povedlo udržet míč před napadajícím Omeruem. Následovala nahrávka do malého vápna, kde přesně zakončil útočný kolega ENES ÜNAL.
8'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi středopolař Alcaraz, který si vyžádal lékařské ošetření. Chvíli se tak hrát nebude, u míče přesto zůstane Real Valladolid.
8'
Snad poprvé se k míči dostal také hostující brankář Cuéllar, kterému se výhozem povedlo roztáhnout hru k autové lajně, kde se nacházel volný obránce Rodrigues.
7'
Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (CD Leganés).
7'
Napadající Nasjrí si nakonec pomohl faulem, což posléze signalizoval také hlavní sudí. Domácí tak mohli rozehrávat z vlastní poloviny, o což se postaral Kiko.
6'
Na první branku tohoto zápasu jsme tedy nemuseli dlouho čekat, do vedení se možná trochu překvapivě dostalo Leganés, které zaskočilo zaplněný stadion.
4'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostává hostující celek! Nahrávka směřovala na levé křídlo, kde se nacházel Nasjrí, jenž po krátkém driblinku zvolil nahrávku do pokutového území, kam si seběhl MARTIN BRAITHWAITE, jehož zakončení se otřelo o tyč, načež skončilo za brankářem Masipem.
4'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok od hostujícího Silvy, který poslal k zemi Alcaraze. Valladolid bude rozehrávat standardní situaci.
4'
Leganés si vybojovalo úvodní rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Až poté jsme sledovali další centr, po kterém hlavičkoval nad branku obránce Awaziem.
3'
Zničehonic se k prvnímu zakončení dostal hostující Oscar, který to nemyslel vůbec špatně. Rána směřovala po zemi k zadní tyči, Masip musel poprvé zasahovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Valladolid: Masip – Antoñito, Olivas, Karim, Moyano – Plano, Alcaraz, Fernández, T. Villa – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: Lunin – Míchel, Hervías, Porro, Sandro Ramírez, Rubio, Fede.

CD Leganés: Cuéllar – Rosales, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez, Mesa, R. Pérez – Braithwaite, Nasjrí.
Náhradníci: Soriano – Carrillo, Eraso, Arnáiz, Rivera, Tarín, Ruibal.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Poslední vzájemné zápasy

Leganés – Valladolid 1:0
Valladolid – Leganés 2:4
Valladolid – Leganés 1:2
Valladolid – Leganés 1:0
CD Leganés je na tom ještě hůře. Hostující celek zatím získal pouze a jen 13 bodů a patří mu předposlední devatenáctá pozice, takže i hosté potřebují nutně bodovat a opustit sestupové pozice. Hosté mají v posledních týdnech slušnou formu, protože z posledních tří zápasů dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Naposledy porazili 2:0 poslední Espanyol a získali tedy velice důležité body.
Real Valladolid zatím nasbíral 20 bodů a v tabulce se nachází na čtrnácté pozici. Z posledních pěti utkání domácí ale ani jednou nevyhráli, takže by potřeboval zabrat a získat všechny tři body. To ovšem nebude vůbec lehké, protože doma zatím Valladolid příliš výher nenasbíral. Z osmi zápasů sice jen jednou prohrál, ale hned pětkrát remizoval.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu 19. kolo a my budeme sledovat jeho první zápas, ve kterém hostí Valladolid celek Leganés. Mírným favoritem je domácí celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.