La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Mallorca - 3. listopadu 2019   12:00

Valladolid
40' Fernández (Míchel) • 50' Ünal  • 90+4' Sandro Ramírez
3:0
(1:0)
Valladolid
Masip – Moyano, Olivas, Karim, Barba – Plano, Fernández (86. Antoñito), Míchel (66. Alcaraz), T. Villa – Guardiola (73. Sandro Ramírez), Ünal.
Lunin – De Frutos, Hervías, Sandro Ramírez, Alcaraz, Porro, Antoñito.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Mallorca
Fabri – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Kubo (68. Cabrera), Sevilla, Pedraza (61. Febas), Lago Junior – Budimir.
Reina – Baba Mohammed, Abdón, Febas, Campos, Gámez, Cabrera.

To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20.
Je dobojováno. Sledovali jsme zápas, ve kterém byl mírně lepším týmem ten domácí, který vstřelil tři branky, ani jednou neinkasoval a vyhrál tedy 3:0. Hosté bojovali, ale v útočné fázi se jim dnes nedařilo a nemají tedy ani bod.
90+5'
90+4'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Tak ještě jedna trefa! SANDRO RAMIREZ si navedl míč na hranici velkého vápna a povedenou dělovkou nedal brankáři šanci, 3:0!
90+4'
Žlutou kartu dostává Aleix Febas (RCD Mallorca).
90+3'
Domácí kontrolují své vedení a je jasné, že dnes získají všechny tři body.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Žlutou kartu dostává Joan Sastre (RCD Mallorca).
87'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
86'
Žlutou kartu dostává Salisu Karim (Real Valladolid).
86'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Joaquin Fernández, přichází Antoñito.
84'
Hostům se nedaří něco vymyslet. Snaží se, ale Jordi Masip je stále bez práce a domácí kráčí za třemi body.
82'
Enes Ünal zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
80'
Hostující hráč se dostal ve vápně k míči, udělal si prostor, ale s jeho přízemním pokusem si Jordi Masip v pohodě poradil.
78'
Žlutou kartu dostává Martin Valjent (RCD Mallorca).
78'
Žlutou kartu dostává Enes Ünal (Real Valladolid).
75'
Hostující hráči se snaží něco vymyslet, ale stále se jim nedaří. Mallorca zatím ani jednou ještě netrefila branku soupeře.
73'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sandro Ramírez.
71'
Hosté mají posledních dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, což bude ale velká šichta.
69'
Hosté nyní skvěle napadali, ale nakonec byli až příliš důrazný a byl jim odpískán faul.
68'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Aridai Cabrera.
67'
Žlutou kartu dostává Sandro Ramírez (Real Valladolid).
66'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Rubén Alcaraz.
64'
Žlutou kartu dostává Joaquin Fernández (Real Valladolid).
63'
Domácí celek zahrával rohový kop, ale hostující obrana to zvládla na jedničku a ubránila se.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Marc Pedraza, přichází Aleix Febas.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí stále vedou o dvě branky, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Po kombinaci to vzal na sebe hostující Ante Budimir, ale jeho rána nebyla přesná a stav utkání se nemění.
57'
Žlutou kartu dostává Salva Sevilla (RCD Mallorca).
56'
Domácí jsou u míče, kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
54'
Hostům se směrem dopředu nedaří podle představ a do zakončení se dostávají opravdu jen sporadicky, spíše tedy vůbec.
52'
Hosté se snažili rychle odpovědět, ale z jejich snažení byl pouze a jen útočný faul, takže na tahu jsou znovu domácí.
50'
K míči se postavil ENES ÜNAL, který ho napálil doprostřed branky a hostující brankář byl bez šance, takže Valladolid jde do vedení 2:0!
49'
Po zisku míče šli domácí dopředu, hostující brankář fauloval Unala a Valladolid bude zahrávat pokutový kop!
49'
U míče jsou nyní hostující hráči, kteří se usadili na polovině soupeře, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Jordi Masip.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:02 hodin.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, ale jedné branky jsme se nakonec přeci jen dočkali. Po rohovém kopu se trefil Joaquin Fernández a Valladolid tak vede nad Mallorcou 1:0. Druhý poločas bude ještě pořádně zajímavý.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Míchel (Real Valladolid).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Následná akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Fabri.
42'
Hostující celek se hned vydal dopředu, kombinoval na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
40'
A domácí celek jde do vedení! Po rohovém kopu se do zakončení dostal JOAQUIN FERNÁNDEZ a proti jeho pokusu neměl Fabri žádnou šanci zasáhnout!
39'
Rohový kop pro Valladolid.
38'
Po tvrdém střetu zůstali ležet na trávníku dva hráči, rozhodčí hru raději přerušil a bude se ošetřovat.
36'
Domácí hráč se po rychlé kombinaci dostával do slibné šance, ale nakonec ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
34'
Ale rozehrávka tohoto rohu se hostům vůbec nepovedla, takže stav utkání se nemění. Dopředu pospíchali domácí, ale Toni Villa nezvládl přihrávku.
33'
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro hostující celek, dočekáme se úvodní branky?
32'
Hosté zahrávali svůj druhý rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžili a stále tak na první branku čekáme.
31'
Rohový kop pro Mallorcu.
30'
Úvodních třicet minutek branku nepřineslo, více ze hry mají domácí, tak uvidíme, čeho se v prvním poločase ještě dočkáme.
28'
Po další hezké kombinaci si míč na střelu rovnal Sergi Guardiola, ale nakonec byl o něj obrán a zakončit nedokázal.
26'
Na druhé straně to vyzkoušel Takefusa Kubo, ale tento pokus byl hodně nepovedený.
24'
Velká šance domácích! Po zpětné přihrávce byl zcela sám na hranici penalty Óscar Plano, ale z výborné pozice poslal míč nad břevno!
22'
Domácí jsou nyní o něco aktivnější, stále se tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet. Hosté ale zatím dobře brání.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Valladolid hraje s Mallorcou stále bez branek, nutno ale dodat, že diváci se rozhodně nenudí.
18'
Ante Budimir se také objevil ve slibné šanci, ale z dobré pozice nedokázal trefit zařízení.
16'
Óscar Plano se dostal ke střele, ale s jeho slabším pokusem si Fabri poradil a stav utkání se tedy nemění.
14'
Zatím se na trávníku nic zajímavého neděje. Ani jeden celek nechce udělat chybu, což je zcela pochopitelné.
12'
Už se opět hraje, tak uvidíme, zda bude moci domácí obránce pokračovat.
11'
Na trávníku zůstal nyní ležet domácí Kiko Olivas, který je ošetřován a nevypadá to s ním příliš dobře.
9'
Po několika kličkách se domácí hráč dostal na hranici velkého vápna, ale byl tísněn a zakončit už nedokázal.
7'
Míč poslal do vápna Salva Sevilla, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral.
6'
Rohový kop pro hostující celek.
4'
Po přihrávce byl na hranici velkého vápna Joan Sastre, který vystřelil, ale rána se mu nepovedla.
2'
A stejně dopadl také domácí celek.
1'
Jako první se dopředu vydala hostující Mallorca, ale z úvodní akce byla jen nepřesná přihrávka.
1'

Real Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, Karim, Barba – Plano, Fernández, Míchel, T. Villa – Guardiola, Ünal.
Náhradníci: Lunin – De Frutos, Hervías, Sandro Ramírez, Alcaraz, Porro, Antoñito.

RCD Mallorca: Fabri – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Kubo, Sevilla, Pedraza, Lago Junior – Budimir.
Náhradníci: Reina – Baba Mohammed, Abdón, Febas, Campos, Gámez, Cabrera.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Oba týmy se spolu utkaly před letošní sezónou v rámci přípravného měření sil. Zkraje srpna se tehdy zrodila remíza 2:2. V soutěžních zápasech se pak více daří Valladolidu, který táhne šňůru čtyř vítězství v řadě.
Mallorca je při své nováčkovské sezóně s jedenácti body na jedenácté pozici. Stejně jako Valladolid se ostrovní tým radoval v tomto roce ze tří vítězství, když šokoval nejtěsnějším rozdílem 1:0 i favorizovaný Real Madrid, nastřádal však hned dvojnásobný počet porážek. Více už jich má jen předposlední Espanyol a poslední LEganes. V posledním kole remizovala Mallorca na domácím stadionu s Osasunou 2:2. I zde je nejlepším střelcem týmu tříbrankový hráč, konkrétně osmadvacetiletý chorvatský útočník Ante Budimir.
Valladolid dosud nasbíral 14 bodů, což stačí v tabulce nejvyšší španělské soutěže na třináctou příčku. V defenzívě může Real konkurovat i výše umístěným týmům (14 inkasovaných branek), zatímco směrem dopředu to dře. Méně gólů, než těch jedenáct, kterých zaznamenal Valladolid, vsítilo jen pět celků. V posledním kole schytal Valladolid debakl 5:1 na hřišti vedoucí Barcelony, čímž skončila jeho pětizápasová série bez porážky. Během ní porazil Espanyol a Eibar, remízy pak připsal s Granadou, Atléticem Madrid a Bilbaem. Nejlepšími střelci týmů jsou tříbrankoví Oscar Plano a Sergio Guardiola.
Příjemné nedělní poledne. Dvanácté kolo španělské LaLigy dnes proti sobě mimo jiné svede týmy Real Valladolid a RCD Mallorca. Mírnými papírovými favority budou tabulkově lépe postavení domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.