La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Sevilla - 24. listopadu 2019   21:00

0:1
(0:1)
Sevilla
13' Banega
Valladolid
Masip – Moyano (C), Olivas, Karim (84. Ünal), Nacho Martínez – Hervías (63. T. Villa), Míchel, Fede, Plano – Sandro Ramírez (77. De Frutos), Guardiola.
Lunin – Alcaraz, De Frutos, Ünal, T. Villa, Porro, Rubio.
Eduardo Prieto – Aitor Villate, Miguel Martínez
Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid
Sevilla
Vaclík – Navas (C) (89. Gudelj), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Fernando, Banega (74. F. Vázquez) – Ocampos, L. de Jong, Nolito (67. Ó. Torres).
Bunú – F. Vázquez, Ó. Torres, Chicharito, Gudelj, Escudero, Munir.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře dokázala porazit poměrem 1:0. Ani druhý poločas nám nenabídl zrovna atraktivní podívanou, ba naopak jsem celou dobu sledovali řadu osobních soubojů, ze kterých nepramenily vyložené šance. Sevilla ale měla své jednobrankové vedení pod kontrolou, navíc svého soupeře nepustila do žádné vyložené šance.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:25.
90+4'
90+3'
Míchelova rozehrávka standardní situace skončila pouze na hlavě protihráče.
90+2'
Domácím se skutečně krátí čas, navíc se nemohou dostat k pokutovému území. To se může povést až nyní, po faulu obdržel druhou žlutou kartu Ocampos.
90+2'
Valladolid nerozehrál standardní situaci vůbec dobře, naopak zodpovědně zakročil hostující obránce Koundé, který se s míčem dostal až na útočnou polovinu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Začíná se opět přiostřovat. Nacho totiž dohrál u rohového praporku Ocampose, který ale leží za postranní lajnou. Proto sudí nechává pokračovat ve hře.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Nemanja Gudelj.
89'
Žlutou kartu dostává Fernando (Sevilla FC).
Žlutou kartu dostává Toni Villa (Real Valladolid).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela jistě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Posléze omylem zahrál rukou Ocampos, díky čemuž si domácí vyzkoušeli další standardní situaci. Do vzduchu se dostával Ünal, který hlavičkou vybojoval rohový kop.
87'
De Jong šel do souboje o míč až příliš agresivně, což neuniklo ani pozornému sudímu. Masip si vyzkouší jeden z posledních odkopů od své svatyně.
86'
Navas neztratil míč na útočné polovině, ba naopak se mu ho podařilo přenést na opačnou stranu, kde se Reguilón málem dokázal dostat k dalšímu centru.
85'
Na vlastní polovině se povedlo čistým způsobem zakročit Torresovi, který ihned poté přiťukl do tandemu na Vázqueze, jenž ihned po kontaktu spadl na zem.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Salisu Karim, přichází Enes Ünal.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Sevilla stále zodpovědně střeží jednobrankové vedení. Domácí celek bude muset pořádně zabrat.
80'
Vaclík musel k zemi, nicméně se nejednalo o nic vážnějšího. Současně na zeleném pažitu zůstal ležet obránce Carlos, který neustál předchozí souboj s protihráčem.
79'
Fernando v tísni pouze odkopával do bezpečí, přičemž k volnému předmětu jako první zavítal domácí brankář Masip, který ihned rozehrál na kolegu Moyana.
78'
Hostující celek zcela evidentně nikam nespěchá, naopak jsme sledovali další zpětnou nahrávku až na Koundého, kterého dokázal včas dostoupit napadající Fede.
77'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Jorge De Frutos.
76'
Sevilla si vybojovala rohový kop z levé strany, přičemž to na sebe vzal Banega. Jeho centr nebyl vůbec povedený, míč se totiž snesl pouze na horní síť branky.
75'
Reguilón se ještě pokusil zabojovat v pokutovém území, nicméně do protihráče vletěl příliš pozdě. Sudí nařídil volný kop, toho se ujme brankář Masip.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Franco Vázquez.
73'
Banega přišel u domácího pokutového území o balón, což vedlo k rychlému protiútoku. Guardiola z jedničky přeposlal na Toniho, který si nevymodlil další faul.
72'
Po dlouhé době se Real Valladolid dostal k zakončení, postaral se o něj střídající Toni. Jeho rána byla zablokována, načež míč doskákal až k Vaclíckovi.
71'
Moyano zavezl míč k pravé autové lajně, jenomže musel počkat na podporu svých spoluhráčů. Nakonec mu na pomoc přispěchal Kiko, který raději uklidnil hru.
70'
Navasovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, načež se do kombinace zapojil také brankář Vaclík, který pro změnu roztáhl hru na volného Reguilóna.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Óliver Torres.
64'
Žlutou kartu dostává Luuk de Jong (Sevilla FC).
64'
Je za námi více než hodina hry, stále platí, že jsme se dočkali jediné branky. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, jenž nenabízí žádné větší šance.
63'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pablo Hervías, přichází Toni Villa.
62'
Ven z branky se vydal domácí brankář Masip, který v poklidu stáhl ze vzduchu neposedný předmět. Poté se do vápna protáhl Guardiola, který přitom zajel do Vaclíka.
61'
Do útočení se zapojil také Ocampos, kterému uskočil míč celkem daleko od kopačky. Toho okamžitě dokázal využít Salisu, jenž raději odkopával do zámezí.
60'
Carlosovi se velice přesně povedlo rozehrát k postranní lajně, kde se Reguilón vymanil ze sevření. Jeho celek se navíc dostal na útočnou polovinu.
59'
Nahrávka Plana pod sebe směřovala na kopačku zkušeného Míchela, který se snažil zakončit z jedničky. Jeho střelecký pokus putoval výrazně vedle branky.
58'
Real Valladolid se přeci jenom natlačil do pokutového území soupeře, kam přiletěl další centr. Ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného, hosté se tak ubránili.
57'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Tentokráte kousek od středového kruhu fauloval Nolito, který tak zastavil Míchela.
56'
Zničehonic zahrozil hostující Nolito, který se pokoušel zakončit z velkého úhlu. Rozruch byl zbytečný, dle verdiktu pomezního se totiž jednalo o ofsajd.
55'
Mimo dosah kamer skončil na trávníku domácí Nacho, který byl celkem nešetrně dohrán v podání Ocampose. Druhý jmenovaný již hraje se žlutou kartou.
54'
Sevilla se nechala zatlačit, jenomže poté se díky dobré kombinaci dostala daleko od svého pokutového území, kde navíc musel faulovat domácí Hervías.
53'
Na jistotu se rozhodl jednat Carlos, kterému se navíc svým odkopem povedlo nastartovat de Jonga, který pro změnu udržel hrací předmět proti přesile protihráčů.
52'
Navas si dle sudího vypomohl v rámci pravidel, díky čemuž Sevilla rozjela rychlou protiakci. Ocampos se snažil odcentrovat do vápna, jenomže trefil Salisua.
51'
Další nedovolený zákrok byl k vidění v oblasti středového kruhu, kde šel až příliš agresivně do souboje talentovaný Koundé, který si pomohl spíše takticky.
50'
K odraženému míči se ještě jako první dostal domácí Fede, který se ještě snažil vrátit míč zpět před brankáře, jenomže jeho centr přeletěl hostující svatyni.
49'
V tomto případě se změnil exekutor, Míchel totiž přenechal volný kop Hervíasovi. Ten to zkoušel prudkou střelou, kterou Vaclík musel vyrážet nad sebe.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k pokutovému území dokázal protlačit domácí Moyano, který si vymodlil nedovolený zákrok. Další standardka pro domácí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem vyhrocenou záležitost. Sevilla v tuto chvíli vede o jednu branku, avšak jediné trefě předcházel diskutabilní moment. Masip totiž pokutový kop dokázal zneškodnit, jenomže kvůli nedodržení předpisů ohledně chytání penalty, se musel pokutový kop opakovat, čímž Banega poslal svůj celek do současného vedení 1:0.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Jordán si seběhl do pokutového území, kde zkoušel ještě nahrát pod sebe. Míč se dostal pouze na hlavu Kika, který s vypětím všech sil odehrál míč do zámezí.
42'
Hráči Sevilly dokázali zvládnout velice těžkou kombinaci na malém prostoru, přičemž se hrací předmět nakonec dostal až k Navasovi, který raději uklidnil hru.
41'
Zpětná nahrávka putovala až na kopačku brankáře Vaclíka, který pro změnu před sebou hledal vedle stojícího Koundého, jenž dokráčel na druhou stranu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Šance domácích! Ramírez uplatnil svůj důraz, díky kterému se dostal k akrobatickému zakončení, se kterým si Vaclík dokázal poradit.
36'
Na řadu přišel další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany hostujícího kapitána Navase, jenž taktickým způsobem zastavil slibnou protiakci soupeře.
35'
I tak byl k vidění rychlý protiútok, který nakonec nepřinesl žádné zakončení. Navas se totiž pokoušel najít Nolita, který uvnitř vápna narazil pouze do Fedeho.
34'
Výsledkem byl ještě jeden rohový kop, který pouze proskákal až na kopačku de Jonga. Sevilla se i tentokráte dokázala ubránit, jenomže hraje stále bez míče.
33'
Do vzduchu se pokoušel natlačit Salisu, jenomže za ním číhal mnohem důraznější Carlos, který odvracel za cenu autu. Valladolid začíná svírat svého soupeře.
32'
Tohle bude nadějná šance pro domácí hráče. Reguilón fauloval zhruba pětadvacet metrů od své branky, na pořadu dne bude nebezpečná standardní situace.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Sevilla i nadále vede o jednu trefu, hosté jsou navíc stále aktivnější.
30'
Do velkého úhlu se dostal Nolito, který ještě zkoušel odcentrovat do pokutového území, kde měl snadnou práci Masip, jenž sevřel centr do svých rukavic.
29'
Hosté opět celkem dlouho kombinovali na vlastní polovině, přičemž soupeř nezkoušel napadat. Reguilón tak celkem v poklidu dokráčel na druhou stranu.
28'
Jordán se stáhl hluboko na vlastní polovině, kde vypomohl s rozehrávkou. Ta nakonec nebyla úspěšná, neboť dalekonosný pas na Navase skončil v zámezí.
27'
Vaclík tentokráte z jedničky odkopával k postranní lajně, kde se povedlo zakročit Nachovi, jenž nahrával do ofsajdu. Sevilla bude rozehrávat od své šestnáctky.
26'
Guardiola si počínal hodně agresivně, což se Banegovi pochopitelně nelíbilo. Další krátká výměna názorů, bude překvapením, pokud oba celky dohrají v jedenácti.
25'
Po dlouhé době se k míči dostal také český brankář Vaclík, kterému se povedlo konstruktivně rozehrát do strany na Navase, který ale nenahrál nejpřesněji.
24'
Nápor Valladolidu nakonec přinesl rohový kop, který byl i tentokráte rozehrán nakrátko. Hervías to zkoušel dalším prudkým centrem, který proletěl vápnem.
23'
Míchel si i tentokráte vzal na starost standardní situaci, kterou rozehrál po zemi na Hervíase. Ten nasadil jesličky Jordánovi, avšak následný centr odklidil Carlos.
22'
Domácí hráči se navíc díky dobré kombinaci dostali na útočnou polovinu, kde si pro nahrávku seběhl Ramírez, který se po kontaktu s Carlosem poroučel k zemi.
21'
Dotírající de Jong se pokoušel dostat za volným míčem, jenomže současně fauloval také Kika. Jednoznačný faul, rozehrávat bude sám brankář Realu Valladolid.
16'
Situace se konečně trochu uklidnila, pokračovalo se volným kopem z domácí poloviny. Salisu raději odkopával na útočnou polovinu, kde se prosadil pouze Koundé.
15'
Do rychlého protiútoku pelášil Ocampos, který obešel protihráče, jenomže poté skončil na zemi. Oba kohouti si to ještě vyříkali, bude se žlutit. Dnešní zápas je od úvodu vyhrocený!
15'
Obětavě šel po volném míči domácí Hervías, kterému se ve skluzu povedlo oslovit volného Ramíreze, jenž se nedokázal dostat přes hustý blok protihráčů.
14'
Real Valladolid to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. To zatím nemusí zas tak vadit, do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
13'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tento pokutový kop už je platný! I tentokráte si rozehrávku vzal na starost ÉVER BANEGA, který to tentokráte zkoušel prudkým zakončením do pravé části branky, nicméně Masip na jeho pokus nedosáhl.
12'
To je neskutečné! Pokutový kop se bude opakovat, Masip totiž nedodržel předpis ohledně chytání penalty.
12'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil Banega, který zkoušel zakončit k levé tyči, kam se vrhl také brankář Masip, kterému se povedlo zasáhnout.
11'
Pokutový kop pro Sevillu!
11'
Nolito měl po předchozím zakončením zdravotní problémy, čemuž se nemůžeme divit. Hodně důrazně šel do souboje Moyano, který zřejmě fauloval uvnitř vápna.
11'
Carlos vyvážel míč na opačnou polovinu, přičemž se mu ještě ke spolupráci nabídl zkušený Banega. Ten se pokoušel najít Nolita, jehož ránu zlikvidoval Masip.
10'
Na pořadu dne byl první rohový kop tohoto zápasu. Míchel se postavil k rozehrávce, přičemž se mu povedlo najít Moyana, který hlavičkoval vysoko nad branku.
9'
Real Valladolid si dokonce vybojoval autové vhazování, po kterém Míchel raději vracel míč na vlastní polovinu, odkud Nacho zkoušel přenést hru na Plana.
8'
Po dalším souboji pro změnu skončil na zemi rozehrávající Kiko, který tak svému celku vybojoval další volný kop, o který se tentokráte postará brankář Masip.
7'
Nedovoleným zákrokem si vypomohl hostující Koundé, který šel do vzdušného souboje rukama napřed. To určitě pocítil Fede, jenž byl udeřen do hlavy.
6'
Jordán měl celkem dost práce, avšak se mu přeci jenom povedlo přejít přes jednoho z protihráčů. Poté si obrannou povinnost splnil Míchel, jenž zastavil Nolita.
5'
U postranní lajny šel obětavým způsobem za míčem napadající Ramírez, kterému se nakonec povedlo zablokovat odkop od Navase. Sevilla bude moci vhazovat.
4'
Sevilla rozjela kombinaci na vlastní polovině, načež si Koundé na pravém křídle vybral Navase, který před dotírajícím Planem raději vracel na obrannou polovinu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se Nolito pokoušel prodrat po levém křídle, kde mu cestičku vpřed přesekl pozorný Nacho, který poté spolupracoval s Masipem.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Nacho Martínez – Hervías, Míchel, Fede, Plano – Sandro Ramírez, Guardiola.
Náhradníci: Lunin – Alcaraz, De Frutos, Ünal, T. Villa, Porro, Rubio.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Fernando, Banega – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: Bunú – F. Vázquez, Ó. Torres, Chicharito, Gudelj, Escudero, Munir.

Rozhodčí: Eduardo Prieto – Aitor Villate, Miguel Martínez.
Zápas na Estadio Municipal José Zorrilla začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Eduardo Prieto, kterému budou na pomezí pomáhat Aitor Villate a Miguel Martínez.
Sevilla FC

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na čtvrtém místě mají 24 bodů a na vedoucí Barcelonu ztrácí pouhé čtyři body. Tým se minulé kolo vrátil po dvou remízách na vítěznou vlnu, když vyhrál v městském derby nad Realem Betis na jeho půdě 2:1. Na gól Ocampose reagoval na konci první půle Morón, na gól de Jonga z 55. minuty už ale domácí odpověď nenašli a odevzdali body soupeři.

Real Valladolid

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě se ziskem 17 bodů. Forma je kolísavá, dobrý výsledek střídá ten špatný. Naposledy se Valladolid představil na trávníku Alavésu a prohrál vysoko 0:3, nicméně je třeba dodat, že na domácí půdě je tento tým docela nebezpečný a již tři zápasy nedostal gól.

Bilbao – Valladolid 1:1
Valladolid – Eibar 2:0
Barcelona – Valladolid 5:1
Valladolid – Mallorca 3:0
Alavés – Valladolid 3:0
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy Real Valladolid a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.