La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Bilbao - 31. ledna 2021   21:00

Barcelona
20' Messi  • 74' Griezmann (Mingueza)
2:1
(1:0)
Bilbao
49' Alba (vl.)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, R. Araújo, Umtiti, Alba – Pjanić (67. Roberto), F. de Jong, Pedri – O. Dembèlé (87. Braithwaite), Messi (C), Griezmann (84. Lenglet).
Mateu Lahoz – Cebrián, Álvarez
Camp Nou (Barcelona)
Bilbao
Simón – Capa (84. Lekue), Yeray, I. Martínez (84. Villalibre), Berchiche – de Marcos (67. Berenguer), Dani García, Vencedor (66. Vesga), Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:20.
Barcelona se dnešní výhrou posouvá na druhé místo v tabulce díky o šest gólů lepšímu skóre oproti Realu Madrid, Bilbao zůstává v tabulce jedenácté a po dnešním bodovém zisku Osasuny i Deportiva Alavés už má na sestupové pásmo náskok jen pěti bodů.
Barcelona byla proti Bilbau lepším týmem a zaslouženě vítězí 2:1 díky brankám Lionela Messiho a Antoineho Griezmanna. Hosté v úvodu druhého poločasu vyrovnali díky vlastní brance Jordiho Alby, nadějný výsledek ale neudrželi.

Hráčem zápasu je vyhlášen Lionel Messi.
90+4'
90+4'
ter Stegen pokryl také centr Raúla Garcíi, čímž tento zápas končí!
90+4'
Lekueho vysoký centr si s přehledem pohlídal Marc-André ter Stegen.
90+3'
Po Pedriho zisku míče ve středu hřiště Barcelona rozjela rychlý brejk, v jehož závěru Messi místo střely volil přihrávku volnému Jordimu Albovi, jeho prudkou ránu nadvakrát pokryl brankář Simón.
90+2'
Bilbao už se sice dostalo k míči, musí ale hrát od brankáře Simóna.
90+1'
Martin Braithwaite byl faulován ve středu hřiště, Barcelona bude moci podržet míč na svých kopačkách.
90'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
88'
Po následném rohovém kopu hosté nijak nezahrozili.
88'
Po Muniaínově přihrávce střílel do rohu pokutového území Raúl García, jeho střela mířila nad branku, přesto ji ter Stegen tečoval.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Martin Braithwaite.
86'
Bilbao hraje s míčem na útočné poloviny, musí ale útočit do kompaktní defenzivy Barcelony.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Clément Lenglet.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Iñigo Lekue.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Asier Villalibre.
83'
Bilbao zahrávalo svůj druhý rohový kop, avšak bez úspěchu.
83'
Do hry brzy přijde Asier Villalibre, tedy hráč, kterého udeřil Lionel Messi při nedávné červené kartě ve vzájemném finále superpoháru.
82'
Neúspěšná kombinace hostů na útočné polovině, Bilbao se ale zase brzy vrátilo k míči.
80'
Berchiche se uvolnil na levém křídle, pak na jeho prudký pas chybělo Iňakimu Williamsovi půl kroku.
79'
Centr Raúla Garcíi sice našel Iňakiho Williamse, ten však ve velmi nekomfortní pozici hlavičkoval výrazně mimo branku, navíc mu byl odmáván ofsajd.
77'
Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).

Capa je potrestán za podkopnutí Pedriho.
76'
Barcelona má zase míč pod svoji kontrolou, domácí si přihrávají na soupeřově polovině, spíše se ale posouvají dozadu.
74'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se vrací do vedení! Dembélé u pokutového území rozehrál doprava na rozběhnutého Minguezu, jenž předložil výbornou přihrávku před branku ANTOINEMU GRIEZMANNOVI, jenž nekompromisně zavěsil míč pod břevno!
72'
Berenguer potáhl míč po pravém křídle, pak zakončoval do boční sítě.
71'
Barcelona se rozestavila po útočné polovině, domácí pak ale nedokázali nic vymyslet.
70'
Capův centr doletěl přímo do rukavic brankáře ter Stegena.
69'
Dembélé z pravého křídla vnikl do pokutového území a po střetu s Muniaínem se dožadoval odpískání penalty, ovšem marně.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Sergi Roberto.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Álex Berenguer.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Mikel Vesga.
66'
Po Williamsově zisku míče zamířilo Bilbao do rychlého brejku, Berchiche v jeho závěru při přízemním centru trefil jen bránícího Minguezu.
64'
Pjanić rozehrál roh nakrátko, po následném centru byl před Umtitim u míče brankář Simón.
63'
Dembélé se v pokutovém území nedostal k zakončení přes Yeraye Álvareze, Barcelona přidává do statistik další roh.
62'
Messiho centr od rohového praporku přeletěl naskakujícího Umtitiho.
61'
Messiho přihrávka na Griezmanna neprošla přes Andera Capu, následovat bude další rohový kop.
60'
Berchiche si na levém křídle vyměnil míč s Muniainem, pak ale nepovedeně centroval do území nikoho a míč se dokutálel za protější postranní čáru.
59'
Po nakrátko rozehraném rohu se míč vrátil k Dembélému, jeho centr Griezmann jen jemně pohladil a prodloužil za branku Athleticu.
59'
Barcelona bude v rychlém sledu zahrávat třetí rohový kop.
57'
Po Griezmannově centru se do vzduchu zavěsil Miralem Pjanić a jeho hlavičku Unai Simón výborným zákrokem vyráží!
56'
Messiho centr letěl do prostoru, kde bojoval Iňaki Williams se Sebastianem Umtitim a právě od hostujícího útočníka se míč odrazil na vlastní branku, ovšem přímo doprostřed, Simón tak jistě zasáhl.
55'
Lionel Messi byl při průniku útočnou polovinou faulován Danim Garcíou, následovat bude standardní situace pro Barcelonu.
55'
Berchicheho centr nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, hostující hráči na něj nedosáhli.
54'
Iňaki Williams se pokusil zaskočit ter Stegena pokusem ze středu hřiště, domácí branku však minul.
53'
Z rohu se Bilbao nedokázalo nijak prosadit, už se zase hraje ve středu hřiště.
52'
Bilbao je při chuti, hosté vybojovali rohový kop.
50'
Domácí mohutně protestovali proti regulérnosti branky, dožadovali se odpískání de Marcosova faulu na Jordiho Albu, o něm však nemohla být řeč a Jordi Alba dostává žlutou kartu.
49'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Bilbau se povedlo vyrovnat! Raúl García se prohnal po levém křídle, pak centroval ke vzdálenější tyči, kde si JORDI ALBA v souboji s Óscarem de Marcosem vstřelil vlastní branku!
48'
Antoine Griezmann se uvolnil na levé straně pokutového území, pak jeho střelu Simón vyrazil do boční sítě, rozhodčí však nepřesně pískají Francouzův ofsajd.
48'
Do Lionela Messiho u postranní čáry vletěl Yuri Berchiche, domácí hvězda už je ale zpět na nohou.
47'
Žlutou kartu dostává Frenkie de Jong (FC Barcelona).

Frenkie de Jong ve středu hřiště přidržel rozběhnutého Martíneze, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté už se vrací z útrob stadiónu zpět na trávník, utkání bude brzy pokračovat.
Barcelona po úvodním dějství vede nad Bilbaem v repríze nedávného superpoháru 1:0, když se z volného kopu trefil Lionel Messi. Domácí mají trvalou převahu, a byť se vyjma Messiho šance z páté minuty nedostávají do výraznějších šanci, tak je jejich vedení zasloužené.
Rozhodčí Mateu Lahoz k prvním poločasu nepotřeboval žádné nastavení a po Dembélého střele jej s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil.
45'
45'
Ousmane Dembélé si našel palebnou pozici na pravém křídle, branku ale přestřelil.
44'
Hostující kapitán byl faulován ve středu hřiště, Bilbao pak zase brzy o míč přišlo.
42'
Muniaínův centr ze standardní situace se neujal, Barcelona se zatím brání bez potíží.
41'
Tentokrát se nedovoleného zákroku dopustil Jordi Alba v souboji s Ikerem Muniaínem u středové čáry.
39'
Frankie de Jong byl faulován, Barcelona může rozehrávat na vlastní polovině. Yeray Álvarez se tímto zákrokem také vykartoval pro duel proti Valencii.
38'
Barcelona zatím jedenáctkrát zaútočila, což vcelku rovnoměrně podělila mezi čtyři útoky přes pravou stranu, čtyři středem a tři nalevo.
37'
Na střelecké pokusy Barcelona vede 6:1, na bránu je to 3:1, pro ter Stegena ten jeden zákrok při nevýrazné Berchicheho střele však nebyl nijak náročný.
36'
Albův oblouček do pokutového území byl příliš krátký pro Griezmanna, po odrazu míče do zámezí Jordi Alba bude moci vhazovat.
35'
Hosté teď začali napadat barcelonskou rozehrávku v hloubi její poloviny ve větším počtu, míč ale získat nedokázali.
35'
Bilbao po zisku míče jej brzy zase ztratilo a musí se zformovat do obranné formace.
34'
Messiho centr odvrátil Iňaki Williams. Ten je zatím zcela neviditelný vepředu, tak teď pomohl při bránění standardní situace.
32'
Ačkoliv zpočátku rozhodčí Mateu Lahoz nasadil velmi volný metr, tak faulů začíná přibývat. Raúl García podkopl de Jonga, za což už vidí žlutou kartu.

Pro hostujícího fotbalistu to po páté žluté znamená stopku na příští kolo proti Valencii.
30'
Messi posunul míč doleva na rozběhnutého Jordiho Albu, k jeho centru se neprobil Ousmane Dembélé.
30'
Iňigo Martínez u postranní čáry podkopl Démbélého, na fauly je to 5:4.
29'
Barcelona už dostala míč pod svoji kontrolu, domácí si v poklidu přihrávají na vlastní polovině.
28'
Tentokrát byl faulován Muniaín, Bilbao se postupně posouvá blíže k pokutovému území.
27'
Po faulu Umtitiho hosté rychle rozehráli volný kop ve středu hřiště.
25'
Ronald Araújo se vydal na útočný výlet, z hranice pokutového území pak křižnou ránu namířil za vzdálenější tyč hostující branky.
25'
Bilbao po inkasované brance hraje přeci jen aktivněji, hosté znovu mají míč ve svém držení.
23'
Centr hostujícího kapitána byl odražen k Berchichemu, jeho skákavou střelu zpracoval brankář ter Stegen.
23'
Muniaín byl faulován na útočné polovině a sám se chystá rozehrát standardní situaci.
22'
Po nepříjemném skluzu Berchicheho trápí drobné zdravotní problémy Pjaniće, bosenský středopolař ale bude v pořádku.
20'
LIONEL MESSI zakroutil svoji ránu z volného kopu do horního rohu a otevírá skóre zápasu!

Yeray Alvárez se ještě zatáhl až na brankovou čáru, Messiho střelu ale vyhlavičkovat nedokázal.
19'
Lionel Messi byl faulován v blízkosti pokutového území po odehrání míče, Vencedorovi se odpískání faulu nelíbí, ale bude následovat velmi nebezpečný volný kop právě pro barcelonského kapitána.
17'
Dembélé při průniku po pravém křídle nevyzrál na Iňiga Martíneze, ten zasáhl velmi dobře a zmocnil se míče.
16'
Do další příležitosti Barcelony se dral Pedri, míč ale před ním skočil a Pedrimu se jej nepovedlo zkrotit.
14'
Dembélého prudký pas neprošel na Messiho, do odraženého míče se opřel Pjanić a jeho prudká rána doputovala na hruď Messiho, od niž se balón odrazil těsně nad branku! To by byla kuriózní branka, ovšem vzhledem k těsnému Dembélého ofsajdu by byla zřejmě odvolána.
13'
Barcelonskému trenérovi Ronaldu Koemanovi se nelíbil skluz Raúla Garcíi na Samuela Umtitiho a rozhodčí Mateu Lahoz mu důrazně domlouvá, že takové jednání nebude akceptovat.
12'
Bilbao dostalo míč pod svoji kontrolu, hosté si přihrávají ve středu hřiště.
11'
Po barcelonské souhře u hranice pokutového území se do zakončení dostal Antoine Griezmann, ovšem přestřelil hostující branku.
10'
Messi se pokusil proniknout okolo postranní čáry, dobře načasovaným skluzem mu ale ukopl míč Ander Capa.
9'
Minguezův centr byl příliš dlouhý pro Griezmanna, toho pak u protější postranní čáry přistrčil Capa, rozhodcovský metr Mateu Lahoze je však zatím velmi mírný.
8'
První rohový kop Barcelony rozehrával Lionel Messi, jeho centr nenašel před brankou žádného spoluhráče.
7'
Démbélé na pravém křídle nepřešel přes Yeraye, ten ale trestuhodně chyboval při rozehrávce, když nabídl míč zpět domácím, ti pak nedokázali nabídnutou možnost využít k ohrožení branky Basků.
5'
Raúl García se ve středu hřiště marně dožadoval odpískání faulu na něj, rozhodčí Mateu Lahoz nechal pokračovat ve hře a Barcelona z toho vytěžila rychlý přechod do útoku, Griezmann pak vysunul do úniku Lionela Messiho, proti němu vytáhl skvělý zákrok Unai Simón!
5'
Úvod zápasu je velmi opatrný, zatím se hraje výhradně ve středu hřiště.
4'
Démbélé dostal dlouhý pas k postranní čáře, který se mu nepovedlo zpracovat, vhazovat mohou hosté.
2'
Oscar Mingueza na pravém křídle přešel přes Berchicheho jen pomocí nedovoleného zákroku.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičním barevném provedení, Barcelona tedy v modro-červené kombinaci, hosté v červeno-bílé.
1'
Utkání ještě předchází minuta ticha jako uctění památky bývalého barcelonského fotbalisty Justa Tejady, jenž hrál za Blaugranas v padesátých letech a zemřel dnes ráno ve věku 88 let.
Fotbalisté už nastupují na trávník Camp Nou, jehož ochozy jsou samozřejmě prázdné vzhledem k platným koronavirovým opatřením.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, R. Araújo, Umtiti, Alba – Pjanić, F. de Jong, Pedri – O. Dembèlé, Messi (C), Griezmann.
Náhradníci: Neto, Tenas – Braithwaite, de la Fuente, Firpo, Lenglet, Kourouma, Puig, Roberto, Trincão.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – de Marcos, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Berenguer, I. Córdoba, I. Gómez, Lekue, Morcillo, Vesga, Sancet, Núñez, Villalibre, Unai López.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Álvarez.
Athletic Bilbao

Nejúspěšnější baskický klub je v polovině soutěže na devátém místě, ovšem ztrácí už sedm bodů na pohárové pozice. Bilbao odehrálo dosavadních 19 zápasů s pasivní bilancí 7-3-9 a má blíže k sestupovým pozicím, neboť na pásmo ponoru disponuje jen šestibodovým náskokem, mezi ním a osmnáctými rivaly z Baskicka Deportivem Alavés je ale celá řada dalších klubů.

Bilbao během posledních šestnácti dnů odehrálo pět zápasů a všechny dokázalo vyhrát. Sérii zahájilo triumfem 2:1 v semifinále superpoháru nad Realem Madrid, o finálové výhře 3:2 v prodloužení nad Barcelonou už byla řeč, pak mezi dvě výhry ve španělském poháru vložilo hladké ligové vítězství 5:1 nad Getafe.

Zatímco na domácím trávníku se Bilbau na Barcelonu poslední dobou celkem daří, tak na Camp Nou je to obrovská bída. Za posledních sedmnáct let tam Baskové uhráli ligové body jen v září 2018 remízou 1:1, jinak vždy odjeli poraženi.
FC Barcelona

Barcelona nezažívá dobrou sezónu, když v polovině soutěže ztrácí už deset bodů na vedoucí Atlético Madrid, to stále ještě disponuje zápasem k dobru. Aktuálně je Barcelona čtvrtá, za svým odvěkým rivalem Realem Madrid zaostává o tři body, Real ale má po včerejší prohře s Levante svůj zápas dvacátého kola za sebou. Na třetí místo o dva body před Barcelonu se včerejší výhrou v Eibaru dostala Sevilla.

Vyjma neúspěšného zápasu v superpoháru se Barceloně v posledních týdnech poměrně daří, když v lize drží sérii čtyř vítězství v řadě, a byť podobně úspěšné je i Atlético, tak alespoň stáhla ztrátu na Real, který ve stejném období ztratil body za dvě remízy, navíc utrpěl již zmíněnou včerejší prohru. Celkově jsou Katalánci neporaženi už devět ligových zápasů v řadě, naposledy padli v úvodu prosince v Cádizu.

Po zmíněném vyloučení už je k dispozici Lionel Messi, jenž si odpykal dvouzápasový trest a vrátil se při středečním pohárovém zápase na hřišti Raya Vallecana, kde jedním gólem přispěl k výhře 2:1. Mimo hru naopak jsou zranění Pique, Fati či Coutinho, stopku za žluté karty si odpyká Sergio Busquets.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání 20. kola španělské La Ligy, v repríze nedávného finále španělského Superpoháru Barcelona přivítá Athletic Bilbao a svému soupeři má co vracet, neboť Bilbao vyhrálo ten zápas na sevillském Estadio de la Cartuja 3:2 po prodloužení, v jeho závěru byl navíc poprvé v barcelonské kariéře vyloučen Lionel Messi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.