La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sevilla - 4. října 2020   21:00

Barcelona
10' Coutinho
1:1
(1:1)
Sevilla
8' L. de Jong
Barcelona
Neto – Roberto, Piqué, R. Araújo, Alba (75. Dest) – S. Busquets, F. de Jong – Griezmann (61. Trincão), Coutinho (75. Pjanić), Fati (61. Pedri) – Messi (C).
Gil – Nevado, Martínez
Camp Nou (Barcelona)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić (78. Gudelj), Fernando, Jordán (84. Ó. Torres) – Ocampos (61. Nasjrí), L. de Jong (84. C. Fernández), Suso (61. Munir).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1, přičemž obě branky padly v samotném úvodu zápasu. Druhý poločas nám nabídl hodně nezáživnou podívanou, navíc jsme se téměř nedočkali žádné větší šance. Barcelona dnes hrála hodně za očekáváním, v průběhu druhého dějství sice měla menší územní převahu, avšak neustále narážela na pozornou obranu soupeře. Sevilla podala skvělý taktický výkon, dnes se jí dařilo napadat rozehrávku soupeře, domácí se tak horko, těžko dostávali alespoň k pokutovému území.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:18.
90+5'
90+4'
Barcelona se v závěru dostává k náporu, avšak stále nic nepřináší. Nyní nekompromisně jednal Carlos, který odkopl míč až k opačnému pokutovému území.
90+2'
První vyložená šance druhého poločasu přišla ve druhé minutě nastaveného času! Nahrávka směřovala na pravé křídlo, kde se nacházel Trincao, se jehož přízemní střelou si Bono poradil.
90+1'
Messiho družina opět narazila na pozornou obranu soupeře, následně u postranní lajny fauloval Torres.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná to skutečně skončí dělbou bodů. Zcela určitě se ještě bude něco málo nastavovat.
88'
Messi při složité nahrávce raději hlavou roztáhl hru do strany na Pedriho, který výrazně zrychlil hru. Následoval další taktický zákrok, tentokráte od Gudelje.
87'
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sevilla FC).
86'
Sevilla v závěru zápasu velice dobře napadá kombinaci domácích, kteří se tak sotva dostávají k pokutovému území. Povedlo se to až nyní, Navas ale zabojoval a vybojoval balón zpět.
85'
Neto si znovu vyzkoušel rozehrávku od své branky, kterou poslal na vedle stojícího Piqué. Ten si troufl na manévr kolem Nasjrího, který ho raději fauloval.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Óliver Torres.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Carlos Fernández.
84'
Blaugranas přeci jenom zvýšili aktivitu, která jim zaručila rohový kop. Tomu předcházelo zakončení od de Jonga, jehož ránu v pádu dokázal lehce srazit Diego Carlos.
83'
Messi se konečně dostal ke svému prvnímu střeleckému pokusu, který se pokoušel umístit k levé tyči. Tam ovšem číhal Bono, který raději vyrážel do strany.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, oběma celkům se výrazně krátí čas. Už poměrně dlouho čekáme na šanci, zatím je to hodně stereotypní.
81'
Koundé si na druhé straně všiml naběhnuvšího Nasjrího, před kterým se v roli posledního hráče povedlo zakročit Araújovi. Barcelona poté vybojovala další aut.
80'
Katalánci se stále nemohou dostat k souvislejší práci s míčem, proto sledujeme poměrně jednoduchou kombinaci soupeře, kterému by bod z tohoto zápasu zřejmě stačil.
79'
Sevilla znovu rozehrála od své branky po zemi, nicméně Koundé nikam nespěchal. Naopak zpětnou nahrávkou znovu hledal Bona, který odkopával směrem kupředu.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Nemanja Gudelj.
78'
U míče se pochopitelně nacházel Messi, který svůj centr kroutil do malého vápna. Tam se sice nacházel Piqué, jenomže kolem něj číhala snad čtveřice protihráčů.
77'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (FC Barcelona).
77'
Do volného prostoru si posléze seběhl talentovaný Trincao, který to v souboji s Acuňou provedl zkušeně. Dal si tělo před protihráče, díky čemu vybojoval standardku.
76'
Barcelona ihned po rozehrávce zkoušela přenést hru na pravou stranu, kde se ovšem Roberto nedokázal dostat kolem Carlose, který ihned zakládal protiútok.
75'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Miralem Pjanić.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Sergiño Dest.
74'
Zničehonic na zemi skončil domácí Alba, který zřejmě má zdravotní problém. Hlavní sudí tohoto zápasu raději přerušil hru, dost možná se bude znovu střídat.
73'
Na zadní tyči si na vzdušnou nabídku dokázal naskočit Nasjrí, který ovšem v těžké pozici zakončoval vysoko nad branku soupeře. Neto tak nemusel zasahovat.
69'
Do obrovských problémů se při rozehrávce dostal Neto, kterého nakonec dokázal odzbrojit de Jong. Naštěstí pro domácího brankáře z toho bude pouze rohový kop.
68'
Po celkem dlouhé době jsme se dočkali střeleckého pokusu, a sice ze strany Sevilly. Na levačku to totiž měl Rakitić, jehož rána vyletěla celkem dost nad branku.
67'
Ani tentokráte si Carlos nechtěl komplikovat život a jednoduchou nahrávkou dozadu hledal brankáře Bona. Ten při klasické rozehrávce znovu hledal Fernanda.
66'
Sympatickým způsobem to zkoušel vzít na sebe Pedri, jehož pokus o roztažení hry byl příliš čitelný. Tento úmysl totiž přečetl Navas, který rozjel protiútok.
65'
Těžiště hry se přesunulo na polovinu Barcelony, která opět nikam nespěchala. Naopak Piqué konstruktivně rozehrál na kolegu Araúja, který mu vracel.
64'
Carlos raději zpětnou nahrávkou oslovil brankáře Bona, který ještě přeposílal do křídla na Navase. Ten nezazmatkoval, naopak zkoušel vysunout Najsrího.
63'
Máme za sebou více než hodinu hry, druhý poločas zatím žádnou šanci nepřinesl. Oba celky předvádějí takticky vyspělou podívanou, více ze hry má ale Barcelona.
62'
V krátkém časovém sledu jsme nakonec sledovali druhé vhazování domácích. Alba raději vhazoval na volného de Jonga, který přenášel hru na Trincaa.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Trincão.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Pedri.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Júsuf Nasjrí.
60'
Barcelona po hodně dlouhé době vyzkoušela rozehrávku rohového kopu, který ovšem nepřinesl vůbec nic nebezpečného. Následně Roberto marně reklamoval hru rukou v pokutovém území.
59'
De Jong dokázal na levé straně najít osamoceného Albu, po jehož nahrávce to Fati zkoušel náznakem zakončení, po kterém ještě oslovil kolegu Coutinha.
58'
Messi měl na práci s míčem opět příliš málo prostoru, navíc mu ani jeho spoluhráči zrovna nepomohli. Proto přišla na řadu zadovka směrem na volného Piquého.
57'
Alba se pokoušel hostující obranu překvapit nákopem na Fatiho, kterého si ovšem dokázal pohlídat vracející se Carlos. Seville se ovšem nepovedlo přenesení hry.
56'
Barcelona rozjela kolotoč nahrávek na vlastní polovině, načež se de Jong pokoušel dostat kolem Fernanda. Ten si počínal patřičně důrazně a soupeře vytlačil.
55'
Sevillští znovu útočili přes Navasovu stranu, kde jsme sledovali souboj dvou rychlonohých hráčů. Nakonec byl úspěšnější právě Navas, který vybojoval třetí roh.
54'
Prudký nákop se nakonec snesl až na kopačku brankáře Bona, který měl na rozehrávku hodně času. Nakonec si po zemi vybral Carlose, který hned hledal Fernanda.
53'
Konečně se domácím povedlo přechod směrem kupředu, jenomže Fati to neudělal nejlépe, neboť místo zakončení ještě hledal Albu, s čímž počítal Koundé.
52'
Tentokráte se o rozehrávku volného kopu postaral Piqué, který nakonec zvolil zpětnou nahrávku až na brankáře Neta, jenž pro změnu našel u lajny Roberta.
51'
Navas si dokázal seběhnout do volného prostoru, načež se v šestnáctce pokoušel najít jediného spoluhráče. De Jong ovšem na vysoký centr nemohl dosáhnout.
50'
Do pokutového území doslova vtrhl dnes hodně nevýrazně hrající Griezmann, který se ovšem s míčem dostal příliš blízko k Bonovi, jenž v klidu zakročil.
49'
Vzápětí fauloval také Messi, což znamenalo zisk standardní situace pro hráče Sevilly. K rozehrávce se tak postavil Jordán, jehož centr dokázal odklidit Piqué.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali útočný faul v podání hostujícího Ocampose, který místo míče trefil Araúja. Barcelona rozehrála nakrátko po zemi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nabídl dva přesné zásahy. Lépe do utkání vstoupila hostující Sevilla, která si vypracovala celkem slušný nápor, který nakonec přinesl vedoucí branku. Hosté si ovšem vedení moc dlouho neužili, téměř ihned po rozehrávce se dokázala prosadit favorizovaná Barcelona, která tak srovnala krok. To bylo ale z hlediska prvního poločasu naprosto vše, domácí sice posléze měli více ze hry, avšak se jim nedařilo překonávat dobře fungující defenzívu Sevilly.
45'
44'
Araújo však Ocampose k míči nepustil, následovala tedy rozehrávka od branky domácích. Neto to zkoušel po zemi na de Jonga, který ihned hledal Griezmanna.
43'
Od vlastního vápna vyvážel míč Koundé, který nakonec u postranní lajny ještě hledal Navase. Ten mu okamžitě vracel, následně Acuňa zkoušel najít Ocampose.
42'
Messi se v pokutovém území snažil dostat kolem Koundého, který jeho úmysl odhadl na jedničku. Argentinec se ke střele nedostal, na opačnou stranu se žene Suso.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Hostující obrana se na malý moment otevřela, čehož se pokoušel využít Busquets. Ten adresoval kolmici mezi obránce, Coutinho se ale nedostal přes Carlose.
39'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok od Jordána, který místo míče trefil pouze Messiho. Po krátké kombinaci zakončoval vysoko nad branku Fati.
38'
Taktickým faulem se navíc prezentoval napadající Jordán, který zatáhl k zemi právě Busquetse. Hlavní sudí byl pozorný, Barcelona volný kop hned rozehrála.
37'
Katalánci rovněž celkem dlouho kombinovali, což i nadále trvá. Coutinho si totiž nevěřil na přenesení hry na obsazeného Messiho, místo toho hledal Busquetse.
36'
Sevilla se po delší době usadila na polovině soupeře, kde jsme sledovali trpělivou snahu, jenž nakonec nic nepřinesla. Neto okamžitě roztáhl hru na de Jonga.
35'
Nekompromisním způsobem jednal obránce Koundé, kterému se s pořádnou dávkou štěstí povedlo u postranní lajny najít Navase, který ještě udržel balón.
34'
Messi nabral rychlost, díky které se dostal až do velkého vápna. Tam proti němu úřadovala hned trojice protihráčů, přičemž zpětnou nahrávku přečetl Fernando.
31'
Zároveň máme za sebou přesnou třetinu hry. V posledních minutách sledujeme tradiční územní převahu Barcelony, která obléhá útočnou polovinu soupeře.
30'
Messi se proto musel stáhnout hluboko ke středu hrací plochy, jenomže jednoduchou nahrávkou vyřadil hned dva protihráče. To vedlo k zakončení z nohy Fatiho, jenž mířil doprostřed.
29'
Do pokutového území se konečně dostal již zmiňovaný Frenkie de Jong, který ovšem ještě musel čekat na své spoluhráče. Coutinho byl opět pečlivě bráněn.
28'
Příliš čitelnou nahrávku vyprodukoval de Jong, který se na hranici pokutového území snažil najít Coutinha, jenomže ještě před ním zasahoval Koundé.
27'
Roberto se snažil vrátit zpět na Messiho, jenomže tento úmysl se povedlo přečíst dobře stojícímu Acuňovi. Katalánci tak přenášejí hru na levou stranu na Albu.
26'
Neto se rovněž zapojil do rozehrávky svého celku, jenomže Barcelona má nečekané starosti s dobře napadajícím soupeřem. Rakitić totiž vybojoval míč zpět na kopačky sevillských.
25'
Velice kvalitně však u levé autové lajny zasahoval Fati, který ve skluzu zasahoval proti nahrávce od Navase. Po autovém vhazování daleko nedošel Jordán.
24'
Acuňa si nakonec rozmyslel nabídku směrem na Susa, místo toho ještě otáčel hru ke středovému kruhu. Sevilla marně hledá recept na dobře fungující obranu.
23'
Po předchozím Griezmannově zakončení ještě skončil na zemi Carlos, který se již zdá být v pořádku. Mezitím jsme konečně sledovali odkop od branky Bona.
22'
Bono rozehrával od své branky, přičemž to znovu zkoušel přízemní rozehrávkou. Ta byla chybná a ve skluzu zakončoval Griezmann, jenž mířil do boční sítě.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím sledujeme poměrně otevřenou partii. Zatím je opticky aktivnější Sevilla, jenž využívá rychlé kontry.
20'
Míč nakonec proletěl až do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro Barcelonu. Roberto okamžitě hledal Busquetse, kterého zezadu fauloval Carlos.
19'
Do pokutového území se dokázal dostat rychlonohý Navas, který to zkoušel střílenou nabídkou do malého vápna, kde byl kousek od zakončení Fernando.
18'
U postranní lajny navíc v hlavičkovém souboji fauloval domácí Alba, který dal Susovi stoličku. Jednoznačný faul, Navas bude rozehrávat z obranné poloviny.
17'
Po delší době se k míči dostal zatím nevýrazný Fati, kterému nevyšla hned první nahrávka, jenž měla směřovat na Coutinha. Tento úmysl totiž přečetl Rakitić.
16'
Koundé spolupracoval s vedle stojícím Carlosem, který do kombinace zapojil také brankáře Bona. Ten velice přesně hledal u postranní lajny obránce Acuňu.
15'
Barcelona se konečně dostala ke své klasické kombinaci na polovině soupeře. Sevilla však velmi dobře napadání, Frenkie de Jong byl donucen k zadovce na Araúja.
14'
Čistým způsobem šel do souboje o míč středopolař Busquets, kterému se ovšem nepovedlo nahrát vůbec přesně. Naopak se po faulu ocitl na zemi Suso.
13'
Sevilla se nakonec dokázala svižně dostat až na útočnou polovinu, kde si to po pravém křídle namířil zadák Navas. Na jeho nahrávku Rakitić dosáhl ve skluzu.
12'
Zatím sledujeme skutečně ofenzivní podívanou, což se divákům u televizí musí líbit. Po rozehrávce si s míčem zahrál také Bono, který rozehrál na Koundého.
10'
Barcelona právě vstřelila branku!
Jenomže domácí se prosazují téměř záhy! Messi režíroval hru ve středu hrací plochy, načež chtěl již tradiční kolmicí nastartovat Albu. To se nepovedlo, avšak nešťastný dotyk s míčem zaznamenal velezkušený Navas, který paradoxně nahrál pod sebe, kde se nacházel PHILIPPE COUTINHO, jenž trefil prázdnou branku.
9'
Máme tu tedy pořádnou zápletku. Barcelona jednoznačně prospala úvodní minuty, během kterých jako první inkasovala. Domácí přesto mají hodně času.
8'
Sevilla právě vstřelila branku!
Aktivita hostujícího celku nakonec končí za brankářem Netem! Sevilla si totiž vybojovala další rohový kop, který byl znovu rozehrán nakrátko na Susa. Ten se dokázal uvolnit k centru, který poslal do malého vápna. Tam se domácím nepovedlo odehrát míč do bezpečí, čehož využil LUUK DE JONG, který důraznou střelou prostřelil Neta.
8'
Sledujeme celkem překvapivý úvod tohoto zápasu. Sevilla zatím kombinuje na polovině soupeře, což se čekalo v opačné režii. Domácí spíše vyčkávají na chybu.
7'
Ocampos si neporadil s těžkou nahrávkou, přičemž se míč od jeho hrudi odrazil pouze ven z hrací plochy. Domácí vhazovali, Coutinho vyvezl balón vpřed.
6'
Sevilla si dokonce vybojovala první rohový kop, který od levého praporku rozehrál Jordán. Ten nakrátko hledal Susa, po jehož nabídce hlavičkoval nad de Jong.
5'
Piqué pro změnu zkoušel pasem oslovit u postranní lajny stojícího Roberta, kterému se zpracování vůbec nepovedlo. Míč zaletěl do zámezí, vhazuje tak Acuňa.
4'
Barcelona rozjela kombinaci u středového kruhu, načež to Piqué zkoušel prudkým pasem na levé křídlo. Tam se nacházel Fati, před kterým zasahoval Navas.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to po pravém křídle zkoušel Ocampos, který se ovšem nedokázal dostat přes Albu. Sevilla si přesto vybojovala autové vhazování.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Barcelona: Neto – Roberto, Piqué, R. Araújo, Alba – S. Busquets, F. de Jong – Griezmann, Coutinho, Fati – Messi (C).
Náhradníci: Tenas, Peña – O. Dembèlé, Trincão, de la Fuente, Braithwaite, Pedri, Aleñá, Puig, Pjanić, Ramos, Dest.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić, Fernando, Jordán – Ocampos, L. de Jong, Suso.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Nasjrí, Escudero, Sergi Gómez, Munir, Óscar Rodríguez, C. Fernández, Pozo, Gudelj, Ó. Torres, F. Vázquez.

Sevilla FC

Hostující celek má opět velké ambice a chce bojovat o titul a zatím Sevilla hraje opravdu skvěle. Hostující celek také odehrál dva zápasy a také má plný počet bodů. Sevilla v prvním kole vyhrála na hřišti Cadizu 3:1 a v kole druhém si doma poradila s Levante, které po velkém boji přehrála 1:0. Dnes ale hosty čeká o poznání tvrdší oříšek, tak uvidíme, jak si s tím poradí.
FC Barcelona

Domácí celek prošel před sezonou několika změnami, a to jak v hráčském kádru tak na pozici trenéra. Ale vypadá to, že to Barceloně bude šlapat. Po dvou kolech mají Katalánci plný počet bodů, když v úvodním zápase porazili 4:0 Villarreal a v kole druhém vyhráli 3:0 na hřišti Celty Vigo. Barcelona tedy zatím ještě neinkasovala. Kromě Lea Messiho předvádí skvělé výkony mladíček Fati, který už nastřílel tři branky. Tak uvidíme, co nám domácí předvedou dnes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská LaLiga má na programu šlágr 5. kola, ve kterém Barcelona přivítá Sevillu. Favoritem je samozřejmě domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne, protože v této sezoně předvádí také skvělé výkony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.