La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valencia - 19. prosince 2020   16:15

Barcelona
45+4' Messi (Alba) • 52' R. Araújo (F. de Jong)
2:2
(1:1)
Valencia
30' Diakhaby  (Soler) • 69' Gómez  (Gayá)
Barcelona
ter Stegen – Dest, Mingueza, R. Araújo, Alba – S. Busquets (46. F. de Jong) – Griezmann (73. Trincão), Pedri (86. Pjanić), Coutinho (79. Lenglet), Braithwaite – Messi (C).
Hernández – Naranjo, Sánchez
Camp Nou (Barcelona)
Valencia
Doménech – Wass, Paulista, Diakhaby, Gayá (C) – Musah (42. A. Blanco), Soler, Račić, Čeryšev (90. Lee Kang-in) – Gómez, Guedes (87. M. Vallejo).

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
Na Camp Nou je dobojováno, Valencia tu odehrála výborné utkání a odváží si z Barcelony nečekaný bod za remízu 2:2.

V prvním poločase byli hosté jasně lepším týmem, ovšem vyjma Diakhabyho gólové hlavičky další šance neproměnili, naopak Barcelona vyrovnala po Messiho dorážce své neproměněné penalty v samém závěru úvodního dějství. Po změně stran se Barceloně povedlo zápas otočit, ovšem Valencia ještě neřekla poslední slovo, Maxi Gómez vyrovnal na 2:2, s čímž už se favorizovaným Kataláncům nepovedlo nic udělat.
90+3'
90+3'
Barcelona po rychlém přechodu do útoku vybojovala ještě jeden rohový kop.
90+2'
Ze standardní situace Valencie nedokázala nijak zahrozit, čas ale pádí kupředu a blíží se poslední minuta avizovaného nastavení.
90+1'
Žlutou kartu zároveň inkasoval i Jordi Alba.
90+1'
Clément Lenglet v osobním souboji srazil Alexe Blanca a vidí žlutou kartu, hosté navíc budou zahrávat standardní situaci.
90+1'
Rozhodčí Hernández oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Lee Kang-in.
89'
U postranní čáry je připraven ke vstupu do hry Korejec Lee Kang-in, čeká jen na nejbližší přerušení hry.
88'
Po přihrávce Frenkieho de Jonga střílel zpoza pokutového území Miralem Pjanić, ten však trefil bránícího Carlose Solera.
87'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Manu Vallejo.
86'
Lionel Messi je čím dál aktivnější, teď znovu střílel ze střední vzdálenosti, ovšem nepřesně a najednou už je na deseti střelách.
86'
Messiho centr z další standardní situace doletěl přímo do náruče Jaumeho Doménecha.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Miralem Pjanić.
85'
Neúspěšný pokus Guedese o průnik po pravé straně hřiště, v držení míče už je zase Barcelona.
84'
Messi tentokrát střílel svoji slabší pravačkou z hranice pokutového území, Doménech s jistotou zasahuje.
84'
Neúspěšný průnik Sergiňa Desta do pokutového území, čistě jej zastavil José Gayá.
83'
Barcelonský kapitán svoji střelu zakroutil zhruba metr vedle horního rohu hostující branky.
82'
Messi si postavil míč na úroveň 22 metrů od branky.
81'
Lionel Messi vybojoval faul těsně před pokutovým územím na ose hřiště, to bude skvělá palebná parketa pro argentinskou hvězdu.
80'
Dnešní trefa Maxiho Gómeze byla už jeho šestá do sítě Barcelony od sezóny 2017/18, to se v tomto časovém úseku nepovedlo žádnému jinému hráči.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Clément Lenglet.

Velmi zajímavé střídání Koemana, ten posílá do hry stopera místo útočného fotbalisty.
78'
Philippe Coutinho si navedl míč od postranní čáry do pokutového území, pak tvrdě pálil za vzdálenější tyč hostující branky.
77'
Rohový kop pro Barcelonu, na Messiho centr k bližší tyči si naskočil Mingueza, v těžké pozici zády k brance ale hlavičkoval velmi nepřesně.
76'
Messi už si znovu hledal palebnou pozici, akci však přerušil rozhodčí Hernández, jenž na znamení kolegy na čáře odpískal ofsajd Braithwaita.
75'
Lionel Messi se dostal ke své první střele ze hry, ta však byla velmi slabá a Doménech se zachycením míče neměl žádné potíže.
74'
Při centru Jordiho Alby Gabriel Paulista včas zasáhl před nabíhajícím Braithwaitem.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Trincão.
72'
Při Messiho centru z rohu Doménech nedosáhl na míč a měl štěstí, že se k němu nedostal nikdo z barcelonského týmu.
71'
Minguezovu ránu z dálky vyrazil Doménech, hosté pak nedorozuměním nabídli Barceloně rohový kop.
69'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencie nadále pořádně zatápí Barceloně a povedlo se ji vyrovnat! José Gayá na levém křídle převhal výbornou přihrávkou Guedese, dokázal přihrát před branku, kde MAXI GÓMEZ špičkou kopačky píchl do míče a nasměroval jej mimo dosah brankáře ter Stegena!
67'
Netopýrům se nedaří dostat se k míči, nadále se hraje pod taktovkou Barcelony, která kombinuje po celém hřišti.
65'
Barcelona rozehrála roh po zemi a sama se vytlačila až do středu hřiště.
65'
Coutinho se v pokutovém území neprobil přes Blanca, ten mu vypíchl míč jen na rohový kop.
63'
Braithwaite se na levé straně pokutového území probil za hostující obranu, po jeho přihrávce ale Griezmann netrefil míč před takřka prázdnou brankou!
61'
Sergiňo Dest se na pravé straně pokutového území pokusil vypálit levačkou, přízemní ránu však namířil vedle branky.
59'
Carlos Soler uvolnil na pravém křídle Daniela Wasse, tomu se nepovedl první pokus o centr, jenž byl sražen, ten druhý pak ze vzduchu zachytil brankář ter Stegen.
58'
Alex Blanco přichystal zajímavou palebnou pozici pro Uroše Račiće, jeho technická střela se mezi tři tyče nevešla.
58'
Po následné standardní situaci hosté marně reklamovali údajnou ruku domácích ve vlastním pokutovém území.
57'
Žlutou kartu dostává Oscar Mingueza (FC Barcelona).

Mingueza šlapákem zajel pod nohy Guedese, oba hráči se pak nepříjemně srazili.
56'
Na Messiho přetažený centr si ke vzdálenější tyči naskočil Martin Braithwaite, ten zblízka nedokázal hlavou prostřelit Doménecha.
54'
Barcelona už se zase ujala míče a hraje s ním na útočné polovině.
52'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona otáčí zápas ve svůj prospěch! Po dohrání předchozího rohu odražený míč v pokutovém území Frenkie de Jong posunul k RONALDU ARAÚJOVI, jenž parádní střelou v pádu zaznamenává svůj první gól v barcelonském dresu!
52'
Messi mohl v rychlém sledu zahrávat rohový kop z obou stran, domácí se ale nedokázali prosadit.
51'
Griezmannův centr odhlavičkoval Gabriel, v držení míče ale zůstává Barcelona.
49'
A další velká šance Valencie! Guedes parádně pronikl po pravém křídle, přesně přihrál do pokutového území Čeryševovi, ten ale ve velké příležitosti vůbec nezvládl zakončení levačkou.
48'
Úvod druhého poločasu se odehrává pod taktovkou Barcelony, ta kombinuje po delší časový úsek na zhruba třiceti metrech od hostující branky.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Frenkie de Jong.
46'
Barcelona do druhého poločasu vystřídá, Frenkieho de Jonga nahradí Sergio Busquets.
Barcelona v prvním poločase dlouho nepředvedla vůbec nic a hosté zaslouženě vedli, neboť na sklonku úvodní půlhodiny si vypracovali tři výborné šance a využili Diakhabyho hlavičku po rohovém kopu díky velkému selhání domácí defenzivy.

V závěru prvního poločasu mohl zvýšit Maxi Gómez na 2:0, jeho tutovku ale vychytal ter Stegen, z protiútoku domácí vybojovali pokutový kop a chvíli i červenou kartu pro Gayu, ta ale byla zrušena, penalta přesto zůstala a byť ji Lionel Messi neproměnil, tak po souhře s Jordim Albou se mu povedlo míč dorazit do sítě.
45+7'
45+7'
S Messiho centrem ze standardní situace si hosté poradili.
45+7'
Stále se ještě hraje, Blanco si prohlíží žlutou kartu za faul nedaleko vlastního pokutového území, po němž bude následovat standardní situace pro Barcelonu.
45+4'
... odraženého míče se ale ujal Jordi Alba a jeho oblouček před branku LIONEL MESSI nakonec dopravil do sítě hlavou!
45+4'
Lionel Messi penaltu nekopl dobře a Domenech ji vyrazil...
45+3'
Rozhodčí Hernández se ještě běžel podívat k monitoru, nakonec ruší červenou pro Gayu a uděluje mu jen žlutou kartu.
45+1'
José Luis Gayá je navíc vyloučen!
45+1'
Při rychlém brejku Barcelony byl Griezmann podkopnut Gayou v pokutovém území, spadl k zemi a rozhodčí Hernández píská penaltu!
45+1'
Penalta pro Barcelonu!
45'
Už to mohlo být o dvě branky! Čeryšev zleva dokázal odcentrovat na Maxiho Gomeze, ten byl zcela sám před ter Stegenem, jenž skvěle zasáhl a vyrazil Uruguajcovu hlavičku!
44'
O penaltě tady ale nemohla být řeč a brzy se zase může pokračovat v boji.
43'
Messi kolmicí do pokutového území vysunul Jordiho Albu, ten nepřesně přihrával před branku, rozhodčí Hernández ještě řeší s kolegy u videa souboj Braithwaita s Gabrielem, zda-li se nejednalo o penaltu.
42'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Alex Blanco.
42'
Další barcelonský nezdar, Jordi Alba zleva nepřesně přihrával do pokutového území.
41'
V hostujícím týmu se rychle vysvlékl do dresu Alex Blanco a Valencie bude muset poprvé střídat.
40'
Série nepřesností na obou stranách, Barcelona bude moci vhazovat. Mezitím ale sedí na trávníku Yunus Musah a zřejmě bude potřebovat ošetřit.
38'
Barcelona obléhá pokutové území Valencie, centr zleva Uroš Račić odehrál do zámezí.
36'
Messi byl faulován ve středu hřiště, barcelonský kapitán se zatím nijak neprosadil.
34'
Coutinho táhl rychlý protiútok Barcelony, Griezmann pak z úhlu jen nedůrazně zakončoval k brankáři Doménechovi.
33'
Tentokrát se Barcelona rohu ubránila, hosté se dostali jen k zablokované střele Čeryševa.
32'
Račić při průniku po pravém křídle vybojoval další roh pro Valencii, z toho předchozího Netopýři skórovali.
30'
Barcelona absolutně propadla při bránění rohového kopu, uprostřed pokutového území zůstal naprosto osamocený MOUCTAR DIAKHABY, jenž hlavou nedal ter Stegenovi šanci zasáhnout!
29'
Sergiňo Dest přišel o míč na vlastní polovině, z čehož mohl těžit Carlos Soler k individuální akci a jeho ránu k tyči brankář ter Stegen parádně vyráží!
28'
Araújo se při předchozí akci Valencie srazil s Gayou po jeho střele, ovšem zdá se, že bude v pořádku.
27'
Zdravotní potíže trápí Ronalda Araúja, barcelonský stoper zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
26'
První obrovskou šanci měla Valencie! Musah se dravým průnikem dostal do pokutového území, kde připravil takřka tutovku pro Gayu, ten se ale téměř srazil se spoluhráčem Čeryševem a ter Stegena nakonec nepřekonal!
26'
Valencie se pokusila o rychlejší přechod do útoku, Soler si ale neporozuměl s Musahem a byla z toho zase ztráta míče.
24'
Nadále se hraje pod taktovkou Barcelony, domácí se ale velmi ztuha prosazují proti zahuštěnému obranému bloku Valencie.
22'
Neúspěšný průnik Pedriho po levém křídle, mladý fotbalista pak musel hodit zpátečku a rozehrát zpět do středu hřiště.
21'
Goncalo Guedes velmi nepovedeně střílel z třiceti metrů, míč se dokutálel daleko vedle domácí branky.
19'
Další obléhání pokutového území Valencie ukončila nepřesná přihrávka Jordiho Alby, hosté ale odkopli míč jen do zámezí.
18'
Busquets byl faulován ve středu hřiště, sám defenzivní štít rychle rozehrál, ovšem podobně rychle domácí přišli o míč.
16'
S Messiho centrem ze standardní situace si valencijská defenziva bezpečně poradila.
14'
První roh pro Valencii byl nakrátko rozehrán, Gayá pak centroval napříč pokutovým územím k Wassovi, ten při svém centru nasměroval míč daleko za branku Barcelony.
13'
Guedes byl faulován Griezmannem při přechodu středu hřiště, Francouz se stává prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
12'
Hosté ten volný kop sehráli tristně, mohli být vůbec rádi, že zprvu ještě zůstali u míče, po několika sekundách o něj ale stejně přišli.
12'
Po faulu Braithwaita na Wasse, spoluhráčů z dánského národního týmu, bude moci Valencia rozehrávat na útočné polovině.
11'
Poprvé má po delší časový úsek míč pod kontrolou také Valencia, zatím ale jen ve středu hřiště.
9'
Po nakrátko rozehraném rohu přetažený centr Messiho našel Busquetse, ten po souboji s Diakhabym spadl k zemi, píská se ale ruka právě španělského fotbalisty.
8'
Barcelona vybojovala první rohový kop v zápase.
7'
Sergi Busquets je v úvodu už na šestnácti přihrávkách, zatím pokazil jedinou, ten lob do pokutového území ve třetí minutě.
5'
Pedriho lob do pokutového území odvrátil Daniel Wass, Barcelona se pak zase zmocnila odraženého míče.
4'
Barcelona znovu dobývá velmi zahuštěný prostor u pokutového území Valencie.
3'
Barcelona se při prvním dlouhém postupném útoku posouvala k pokutovému území, domácí snahu nakonec zakončil nepřesný oblouček Busquetse do pokutového území.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Barcelona tedy v modro-červené, hosté z Valencie v bílé.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude během několika momentů zahájeno.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, Mingueza, R. Araújo, Alba – S. Busquets – Griezmann, Pedri, Coutinho, Braithwaite – Messi (C).
Náhradníci: Neto – Aleñá, Comas Freixas, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Lenglet, Umtiti, Pjanić, Puig, Trincão, F. de Jong.

Valencia CF: Doménech – Wass, Paulista, Diakhaby, Gayá (C) – Musah, Soler, Račić, Čeryšev – Gómez, Guedes.
Náhradníci: Etxebarría, Rivero – A. Blanco, T. Correia, Esquerdo, Koindredi, Lee Kang-in, Molina, Jason, Sobrino, M. Vallejo, Mangala..
Valencia CF

Valencii už roky trápí nedostavený nový stadión a s ním spojené finanční problémy. Ty letos došly tak daleko, že klub v létě přišel o celou řadu opor a nezískal vůbec nikoho. Valencii opustili klíčoví hráči jako Rodrigo, Ferrán Torres, Geoffrey Kondogbia nebo kapitán Dani Parejo.

Na výkonech týmu je to tak velmi znát, navíc Valencii trápí řada zranění v čele s brankářem Cillessenem (bývalým brankářem Barcelony) nebo útočníky Kevinem Gameirem a Maxim Gomezem.

V odehraných třinácti zápasech se Valencia radovala z vítězství zatím jen třikrát, naposledy to bylo na začátku listopadu nad Realem Madrid, který senzačně smetla 4:1. Na trávnících soupeřů Valencia zatím dokázala uspět jen v úvodu sezóny v San Sebastianu, jinak tam dosavadních šest zápasů odehrála s bilancí 1-2-3.

V dosud posledním zápase se Valencia představila minulou sobotu na Mestalle proti Bilbau, v dramatickém duelu získala bod za remízu 2:2, když dokázala proměnit obě své střely na branku.
FC Barcelona

Barcelona má za sebou nedobrou sezonu, když poprvé od sezony 2007/08 zůstala bez trofeje. Kalich hořkosti si vypila prohrou 2:8 ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Vypadalo, že v důsledku toho opustí klub, v němž působí nepřetržitě od třinácti let. Nicméně klub o záměru odejít neinformoval před původním termínem určujícím konec ročníku španělské ligy. Barcelona upozorňovala, že nový zájemce by musel zaplatit skoro 19 miliard korun. Messi se tak rozhodl, že se nebude soudit s klubem svého srdce. Po této sezoně mu ale v Barceloně skončí smlouva a může odejít zdarma.

Co se týče dalšího zajímavého dění v Barceloně, tak na její lavičku usedl Ronald Koeman. Ten na Camp Nou strávil během své hráčské kariéry šest let a po třech letech skončil na střídačce nizozemské reprezentace. Po šesti letech a zisku třinácti trofejí navíc Uruguayec Luis Suárez odešel do Atlética Madrid. Chorvat Ivan Rakitič se vrátil do Sevilly, Chilan Arturo Vidal již momentálně obléká dres Interu Milán. Když vezmeme pohyby směrem dovnitř, tak výměnou za Brazilce Arthura přišel Bosňan Pjanić. Návrat z hostování v Bayernu Mnichov ohlásil Coutinho, který mimochodem v již zmíněném čtvrtfinále Ligy mistrů vstřelil dvě branky.

Pakliže se již přesuneme do letošní sezony, tak Barceloně se v ní moc nedaří. V základní skupině Champions League splnila v konkurenci italského Juvenutusu, maďarského Ferencvárosu a ukrajinského Dynama Kyjev povinnost v podobě postupu do osmifinále. Jenže život si zkomplikovala prohrou v závěrečném duelu doma proti Juventusu, když s týmem legendárního záložníka Pirla padla 0:3, ačkoliv v prvním zápase v Itálii vyhrála 2:0. V jednom z posledních soubojů Messi kontra Ronaldo se prosadil Portugalec dvakrát z pokutového kopu. I kvůli tomu vyfasovala Barcelona pro osmifinále pořádně těžkého soupeře, a sice PSG, obhájce finále. Uvidíme, jestli se v barvách francouzského celku představí i Neymar, o jehož eventuálním návratu do Barcelony se dlouhodobě spekuluje. Do PSG přestoupil kdysi za šest miliard korun, což z něj dodnes učinilo nejdražšího fotbalistu planety.

Ani výsledky v lize asi fanouškům katalánského velkoklubu neudělaly příliš radosti. Barcelona byla ještě před týdnem devátá, ale následně zvítězila proti Levante trefou Messiho ze 77. minuty a posléze otočila zápas proti San Sebastianu. Momentálně se tak drží na páté příčce. Z dvanácti duelů hned čtyřikrát prohrála.
Vzájemné zápasy
VAL - BAR 2:0
BAR - VAL 5:2
BAR – VAL 1:2
BAR – VAL 2:2
VAL – BAR 1:1
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 14. kola španělské LaLigy, ve kterém se utkají Barcelona a Valencia. Začínáme v 16:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.