La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Valencia - 7. února 2021   16:15

Bilbao
43' Guillamón(vl.)
1:1
(1:0)
Valencia
66' Paulista  (Soler)
Bilbao
Simón – Capa (75. Lekue), Núñez, I. Martínez, Balenziaga (C) (75. Berchiche) – Berenguer, Dani García, Vencedor (69. Vesga), Morcillo (69. de Marcos) – I. Williams, Sancet (67. Unai López).
Munuera – Baena, Prieto
San Mamés Barria (Bilbao)
Valencia
Doménech – T. Correia, Paulista, Guillamón, Gayá (C) – Wass (65. Musah), Soler, Račić, Guedes (90. A. Blanco) – Gómez, M. Vallejo (65. Cutrone).
Rivero – A. Blanco, Cutrone, Koindredi, Lato, Lee Kang-in, Molina, Musah, Jason, Ch. Oliva, Ferro.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.

Fauly: 10:8
Zápas je u konce, Bilbao nakonec na domácím hřišti jen remizovalo s Valencií 1:1. Domácí neměli v prvním poločase ani jednu střelu, a to ať už na branku, nebo i vedle. Do vedení se však dostali ve 43. minutě, poté co si centr Morcilla do vlastní sítě srazil obránce Valencie Hugo Guillamón. Hosté byli jinak většinu první půle aktivnější. Ve druhém poločase už se hrála o něco otevřenější partie, a to hlavně od 66. minuty, kdy se podařilo hlavou z rohového kopu vyrovnat Ferro Gabrielu Paulistovi . Vzápětí mohl hosty do vedení poslat střídající Musah, ale svou šanci nevyužil. Skóre se už poté až do závěrečného hvizdu nezměnilo.
90+4'
90+3'
Pokusili se o to domácí, ale po centru Berenguera z levé strany se do zakončení Unai López ani Iñaki Williams nedostali.
90+2'
Nastavený čase se zatím odehrává výhradně ve středu hrací plochy, uvidíme, jestli si ještě někdo dokáže vypracovat šanci.
90+1'
Vesga nepříjemně nakopl Gómeze, který chvíli zůstával ležet na zemi, nyní už je ale zase v pořádku.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Hosté měli k dispozici zajímavou standardní situaci, šanci na vítězný gól ale nevyužili. Exekuci si vzal na starosti Maxi Gómez, ale branku přestřelil.
90'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Alex Blanco.
88'
Domácí se ubránili rohovému kopu a okamžitě se zase vydali dopředu. Na centr z pravé strany si naskakoval Mikel Vesga, ale branku hlavou minul.
87'
Rozhodčí ještě komunikoval s kolegou u systému VAR a řešila se případná ruka Núñeze. Penalta z toho ale není.
86'
Centr Correiy z pravé strany nikoho nenašel, ve vzduchu byl nejvýš Unai Núñez. Následná dorážka Uroše Račiće byla přizvednuta nad branku.
84'
Zpoza šestnáctky se pokusil o střelu Mikel Vesga, jeho technická rána však nakonec prolétla nad břevnem Valencie.
83'
Bilbao v posledních minutách vládne držení míče, Valencia je hodně zatažená a říká si o problémy.
81'
Álex Berenguer se k centru z levé strany nedostal a hosté pak okamžitě razantně odkopli míč.
79'
Carlos Soler chytil oběma rukama zezadu Unaie Lópeze a po zásluze dostává žlutou kartu.
79'
Jaume Doménech nyní uplatnil výborné čtení hry, včas vyběhl z branky a zastavil tím nadějnou akci domácích.
77'
Do zakončení se vzápětí dostal také Alex Berenguer, jeho zakončení však bylo zablokované.
76'
Mikel Vesga vystřelil pravačkou, jeho tečovanou střelu ale dokázal ukrýt Jaume Doménech do své náruče.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Yuri Berchiche.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Iñigo Lekue.
74'
Iñigo Martínez dostává za tvrdý nedovolený zákrok po zásluze žlutou kartu.
73'
Bilbao se po obdržené brance zase o něco víc tlačí dopředu, obrana Valencie ale působí velmi pevně.
71'
Unai López se snažil individuálně proniknout do šestnáctky Valencie, hosté ho však k ničemu takového nepustili.
70'
Aktivita Valencie pokračovala dalším rohový kopem, ale tentokrát z něj šance nevznikla, míč si ze vzduchu stáhl pro sebe Unai Simón.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Jon Morcillo, přichází Óscar de Marcos.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Mikel Vesga.
68'
Valencia klidně mohla vyhrávat! Hezkou individuální akci předvedl střídající Yunus Musah, který si ve vápně přehodil míč na levačkou, ale poté svou střelou minul branku.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Unai López.
66'
Valencia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hosté se prosazují ze standardní situace a vyrovnávají na 1:1! Rohový kop rozehrál centrem do šestnáctky Soler a našel přesně hlavu stopera GABRIELA PAULISTY, který přesnou hlavičkou k tyči nedal Simónovi šanci. Asistence: Carlos Soler.
65'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Yunus Musah.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Patrick Cutrone.
64'
Bilbao si to namířilo do nadějného rychlého brejku. Stačilo by, aby míč prošel na Murcilla a mohl by běžet tento útočník sám na branku. To se ale nestalo.
62'
Ani další akce Valencie nedospěla až k přesnému zakončení, takže od své branky bude rozehrávat Unai Simón. A na lavičce Valencie už se chystá střídání.
60'
Thierry Correia se nabízel na přihrávku na pravém křídle valencijské ofenzívy, ale míč na něj nedoputoval, byl dobře pokrytý.
59'
Valencia byla nastěhovaná před vápnem Bilbaa, nakonec se odhodlal k centru Daniel Wass, bylo to však velmi nepřesné.
58'
Morcillo hledal vysokým centrem na zadní tyči Berenguera, ale ten ani ve skluzu nedokázal míč udržet na hrací ploše.
57'
K Simónovi se poměrně záhy míč zase vrátil, tentokrát už volí konstruktivní rozehrávku na krátko.
56'
Bilbao se poměrně bez problému rohovému kopu ubránilo a od branky bude moci rozehrávat Unai Simón.
55'
Poprvé ve druhé půli si hosté vyzkouší rohový kop.
54'
Valencia se nyní snaží převzít aktivitu, zatím byla na začátku druhého poločasu téměř neškodná.
53'
Na druhé straně se po centru z levé strany dostal k hlavičce Daniel Wass, ale branku Bilbaa těsně přestřelil.
52'
První žlutou kartu zápasu dostává za podražení domácí záložník Dani García.
51'
Do obrovské gólové příležitosti se dostal po přihrávce Williamse z levé strany Ohian Sancet a sám asi nemůže uvěřit tomu, že neskóroval. Jaume Doménech jeho střelu z blízka parádně vyrazil pravou rukou.
50'
Po faulu Solera na Vencedora ve středu pole je hra přerušena a rozehrávat budou domácí.
49'
Další akci Bilbaa zakončoval střelou po zemi zpoza šestnáctky Iñaki Williams, bylo to však v jeho podání nepřesné.
48'
Po dalším rohovém kopu a následném centru Morcilla se k hlavičce dostal Unai Vencedor, ale nedokázal nasměrovat míč na branku.
47'
Bilbao začíná druhý poločas velmi aktivně. Zahrávalo hned dva rohového kopy po sobě a přijde i třetí.
46'
Do druhého poločasu oba týmy nastoupily v nezměněných sestavách.
46'
První poločas je za námi a Bilbao po něm vede na domácím hřišti nad Valencií 1:0. Paradoxem je, že domácí neměli ani jednu střelu, a to ať už na branku, nebo i vedle. Do vedení se však dostali ve 43. minutě, poté co si centr Morcilla do vlastní sítě srazil obránce Valencie Hugo Guillamón . Hosté byli jinak většinu první půle aktivnější. Ani oni sice branku Simóna neohrozili, ale Maxi Gómez byl aktivní a dostal se ke dvěma střelám, které však byly nepřesné.
45+1'
45'
Hosté by rádi ještě do konce prvního poločasu odpověděli, ale jejich snaha skončila u nepřesné přihrávky Solera.
43'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí ani nepotřebovali střelu na branku a jdou na konci prvního poločasu do vedení! Jon Morcillo z levé strany poslal polovysoký centr před branku, kterým hledal Williamse. Ten se však k míči nedostal, protože ještě předním šel do skluzu HUGO GUILLAMÓN a poslal si míč nešťastně do vlastní branky.
42'
Zkusili to také domácí, ale Berenguer nedokázal přesně najít Capu. Domácí si zatím dnes v útočných akcích moc nerozumí.
41'
Valencia už je zase nastěhovaná na polovině Bilbaa a snaží se najít si cestu k dalšímu zakončení.
40'
Po jednoduché akci Valencie střílel z dálky Gonçalo Guedes, ale Simón jen kontroloval, jak míč letí nad bránu.
39'
Tentokrát podniklo útočnou akci pro změnu Bilbao, ale ani teď se mu nepovedlo ji zakončit, takže od branky bude rozehrávat Jaume Doménech.
37'
Valencie je v posledních minutách o něco aktivnějším týmem, ale její akce zatím postrádají rychlost a překvapivý moment.
36'
K hlavičce se dostal záložník Valencie José Gayá, nedokázal ale míč namířit mezi tři tyče.
35'
José Gayá z levé strany posílal střílený centr na první tyč. Brankáře Simóna ale nepřekvapil, ten míč bez problému chytil.
34'
Bilbao se rohovému kopu ubránilo. Pak ještě míč před branku vracel Gonçalo Guedes, ale i na podruhé si domácí poradili.
32'
Valencie ale zůstává před brankou Bilbaa, bude mít svůj první rohový kop.
31'
Hosté se pokusili zahrozit z protiútoku vedeného po pravém křídle, ten však dokázala domácí obrana zmerčit a zastavit.
30'
Iñaki Williams dostal dobrou přihrávku do vápna a pokusil se zakončit, nakonec se však přeci jen mával a pískal ofsajd.
29'
Hosté se nyní pokusili projít středem pole, ale tudy to nešlo, Bilbao dokázalo tento prostor dobře zahustit.
28'
Konečně přišlo alespoň za končení, i když nepřesní. Po centru z pravé strany hlavičkoval Maxi Gómez, který je zatím dnes nejaktivnějším hráčem Valencie.
27'
Nakonec přišel jen další nepřesný dlouhý nákop Valencie a od branky bude moci rozehrávat Unai Simón.
26'
Znovu na hřišti probíhá jen kombinace Valencie ve středu hrací plochy, zatímco domácí jsou nyní stažení na své polovině a čekají, co se bude dít.
25'
Rozhodčí si všiml faulu domácího záložníka Andera Capy a rozehrávat tak budou hosté.
24'
Zápas zatím bohužel svou kvalitou zatím zůstává trochu za očekáváním. Obě mužstva zatím ani jednou nevystřelila na branku, v koncovce je to zatím z obou stran slabé.
23'
Centr od rohového praporku směřoval na zadní tyč, tam to hosté, i když s problémy, dokázali ubránit.
22'
Máme tu vůbec první rohový kop utkání, bude ho zahrávat domácí mužstvo.
21'
Álex Berenguer si nabíhal na oblouček za obranu od Martíneze, ale nepohlídal si přitom ofsajdové postavení.
20'
Hugo Guillamón dobře odvrátil další centr Bilbaa, ale domácí jsou znovu u míče a mohou to svým postupným útokem zkusit znovu.
19'
Dani García hledal svým přenesením hry na pravou stranu Berenguera, ale bylo to velmi nepřesné.
18'
Změnit se to pokusil Maxi Gómez, který zakončoval z voleje po centru z pravé strany, ale branku trefit nedokázal.
17'
Valencia se osměluje čím dál tím častěji k útočným výletům, ani ona ale zatím brankáře Simóna nezaměstnala.
16'
Máme za sebou první čtvrthodinu zápasu a zatím jsme neviděli ani jednu střelu na bránu.
15'
José Gayá dobře z levé strany nacentroval míč na branku a nechybělo mnoho k tomu, aby se ke střele dostal Maxi Gómez. Byli u něj ale dva hráči Bilbaa, který mu míč sebrali.
14'
Iñaki Williams přenechal míč Berenguerovi a pak si nabíhal na jeho přihrávku do vápna, míč na něj ale neprošel.
13'
Gonçalo Guedes si míč naváděl na střelu a z hranice šestnáctky i vypálil, jeho rána ale byla zablokovaná.
12'
V hlavičkovém souboji o míč byl ve středu pole faulovaný Carlos Soler, takže hrát bude moci Valencia.
11'
Centr Berenguera z pravé strany už byl zajímavější. Hledal Williamse, kterému nechybělo moc, aby se k míči hlavou dostal.
10'
Z levé strany centroval Jon Morcillo. Jeho míč byl ale velmi přetažený a skončil jen za brankou Valencie.
9'
Hosté se se svou akcí nakonec nedostali ani do blízkosti vápna soupeře, protože se sami svou nepřesnosti o míč připravili.
8'
Valencia poprvé v zápase drží delší dobu míč na kopačkách, zatím kombinuje jen v blízkosti středového kruhu.
7'
Před branku Valencie letěl zajímavý centr, ale ve vzduchu byl nejvýš stoper Gabriel Paulista, který hlavou míč odvrátil.
6'
Dopředu se po levém křídle probíjel Mikel Balenziaga, ale byl faulován a domácí budou zahrávat standardní situaci.
5'
Dění se opět přesouvá před branku Valencie. Hosté jsou na začátku zápasu pod tlakem.
4'
Carlos Soler dobře zapracoval v defenzívě a pomohl svému týmu zastavit akci Bilbaa. Poté hosté nakopli míč dopředu, ale udržet ho nedokázali.
3'
Álex Berenguer posílal zajímavý střílený centr před branku Valencie, hosté měli ale tento prostor pokrytý.
2'
Domácí útočili po pravé straně. K centru se sice nedostali, ale aspoň budou vhazovat.
1'
Úvodní výkop měli domácí a zatím nepůjčují soupeři míč.
1'
Domácí Bilbao bude hrát ve svých tradičních červenobílých pruhovaných dresech, Valencia se dnes představí celá v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník Estadio San Mamés, zápas za malou chvíli začne.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer, Dani García, Vencedor, Morcillo – I. Williams, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – Yeray, Berchiche, de Marcos, I. Gómez, Lekue, Unai López, Vesga, Zarraga.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Paulista, Guillamón, Gayá (C) – Wass, Soler, Račić, Guedes – Gómez, M. Vallejo.
Náhradníci: Rivero – A. Blanco, Cutrone, Koindredi, Lato, Lee Kang-in, Molina, Musah, Jason, Ferro, Ch. Oliva.

Rozhodčí: Munuera – Baena, Prieto.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezoně skončil na hřišti Valencie remízou 2:2. Domácí poslal do vedení gólem z penalty Soler, ve druhém poločase vyrovnal Villalibre a pak poslal Bilbao do vedení proměněnou penaltou Garcia. V 83. minutě vyrovnal na konečných 2:2 Vallejo. Z posledních šesti vzájemných zápasů prohrálo Bilbao jediné, doma ale Valencii nedokázalo porazit už třikrát po sobě.
Valencia CF

Valencia byla v minulosti velkým klubem a patřila mezi nejsilnější kluby ve Španělsku, ale i v Evropě. Z posledního ligového titulu se ale radovala v sezoně 2003/04 a od té doby už na takové výsledky nedokázala navázat, a to proto, že si prošla velkou finanční krizí a stále se z ní ještě nezotavila. Před touto sezonou si Valencia prošla výraznou přestavbou, hodně hráčů klub opustilo. V tabulce je Valencie aktuálně s 23 body na čtrnáctém místě a na sestupové příčky má náskok pouze čtyř bodů. Na Evropské poháry naopak ztrácí bodů devět. Z posledních osmi soutěžních zápasů nicméně Valencia jen dvakrát prohrála, naposledy vyhrála doma 1:0 nad Elche. Venku zatím Valencia v této sezoně v lize odehrála deset zápasů s bilancí dvou výher, tří remíz a pěti porážek. Z posledních pěti soutěžních venkovních utkání Valencia tři vyhrála, v lize ale naposledy prohrála 1:3 na hřišti Atlética Madrid.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao je tradičním baskickým klubem, který praktikuje přísnou politiku, která mu přikazuje mít na soupisce pouze hráče právě z regionu Baskicko. I přesto dokázal klub dosáhnout velkých úspěchů a je to tradiční účastník evropských pohárů, zejména Evropské ligy. V této sezoně to však zatím na postup do pohárů moc nevypadá, Bilbao je v tabulce s 24 body až na jedenáctém místě a na šesté místo zaručující Evropskou ligu ztrácí už osm bodů. Formu má ale Bilbao výtečnou, z posledních sedmi soutěžních utkání prohrálo jediné a naposledy ve čtvrtfinále Španělského poháru vyřadilo 2:1 na penalty Betis. V lize naposledy prohrálo 1:2 na hřišti Barcelony. Doma zatím Bilbao v této sezoně v lize odehrálo deset utkání s bilancí šesti výher, žádné remízy a čtyř porážek. V posledních sedmi zápasech pravidelně střídá výhry a porážky, naposledy vyhrálo vysoko 5:1 nad Getafe.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 22. kola La Ligy mezi týmy Athletic Bilbao a Valencia CF. Zápas se odehraje na Estadio San Mamés v Bilbau.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.