La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Real Betis - 28. února 2021   16:15

0:1
(0:0)
Real Betis
84' Juanmi  (Emerson)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Fali (79. Cala), Mauro, Espino – Salvi (82. Izquierdo), Garrido (C) (70. Mari), Álex Fernández, Perea (82. Alejo) – Sobrino, Negredo (70. Šaponjić).
Mateu – Cebrián, de Francisco
Estadio Ramón de Carranza
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) (81. Rodri) – D. Lainez (60. Joaquín), Canales, Ruibal (60. Juanmi) – Loren (72. Tello).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Vítězný Real Betis si díky výsledku 0:1 poskočí na 6. místo, zatímco Cádizu CF bude po tomto kole patřit až 15. příčka.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.
Ačkoliv to dlouho vypadalo, že body se dnes budou dělit, s plnou náručí nakonec odjede zpátky do Sevilly Betis! Ten měl nad protivníkem po značnou část klání navrch, také šancí si vypracoval oproti výhradně bránícímu Cádizu více, v přesnou trefu však přetavil svou hlavičku až v 84. minutě Juanmi. To, kdy gól padnul, ale jistě trenéra Pellegriniho zase tolik trápit nebude.
90+4'
90+4'
Po několika duelech putoval vzdušný míč do autu od Mariho, takže opět z toho vzejde rozehrávka královského klubu.
90+3'
Alejo se nechal nachytat v postavení mimo hry, což samozřejmě hraje Betisu do karet. Rozehrávku si vezme na starost gólman.
90+2'
Domácím se vůbec nedaří jakkoliv se přiblížit Roblesově svatyni, natožpak si vytvořit nějaký závěrečný tlak.
90+1'
Espino ve snaze získat míč fauloval Emersona, který se vstáváním pochopitelně nespěchá.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Cádiz už trošku otevírá defenzívu, čehož se snažil využít Miranda. Zpětnou přihrávku na malé vápno mu však zastavil Robles.
88'
Real Betis si rozhodně nemůže stěžovat na sérii několika autových vhazování ve svůj prospěch.
86'
Šaponjić se neumí dostat do zápasu. Kazí jednu přihrávku za druhou a nedaří se mu podržet míč.
84'
Real Betis právě vstřelil branku!
Pár minutek před koncem dávají hosté stěžejní gól! Centr z nohy Emersona si přesně našel hlavu JUANMIHO, který perfektním zakončením překonal bezmocného Ledesmu! Toto už bude pro Cádiz velmi těžké stáhnout!
82'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Jairo Izquierdo.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Alberto Perea, přichází Iván Alejo.
81'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Rodri.
80'
Další taktický faul, další udělená žlutá karta. Espino se začal strachovat, že by zrychlující Canales mohl dojet až do šestnáctky, a tak jej pro jistotu ještě předtím zastavil horní končetinou.
79'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Fali, přichází Juan Cala.
78'
Na trávník si nyní sednul Fali, jehož stále sužují problémy z předchozího průběhu utkání. Pár minutek ale ještě bude muset dohrát v bolestech, než se nachystá záskok v osobě Caly.
77'
Zastínit se pochopitelně nechtějí nechat útočníci Cádizu, těm to ale dnes rovněž příliš nesvědčí. Šaponjić byl v místech, kam letěl centr Salviho, koncovku mu však sebral z hlavy Joel Robles.
75'
Čerství Tello s Joaquinem se snaží oživit hru, místní obrana se ale naopak nenechává rozhodit. Dosud pustila ofenzívu Beticos jen k zakončením z vnějška šestnáctky.
74'
Salvi uzavřel bleskový protiútok svého týmu volejem, který mohl bez problémů letět takových patnáct metrů nad bránu.
73'
Rychlé přivítání dostal od spoluhráčů Tello, jeho míněný přízemní centr zleva však zastavil rezolutním způsobem další střídající Mari.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Cristian Tello.
71'
Carcelén nepropasíroval centr přes připraveného Mirandu.
70'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jon Ander Garrido, přichází José Mari.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Ivan Šaponjić.
68'
Momentu překvapení málem využil Guardado, jenž po zpracování okamžitě napřáhnul z vice než dvaceti metrů! Štiplavý pokus boxoval Ledesma s vypětím všech sil!
67'
Ruiz nehodlal nechat možné nebezpečí z kontru domácích náhodě a Salviho raději už předem přibrousil. Karetnímu trestu se ovšem vyhnul.
66'
Emersonův centr odvrátil hlavou Isaac Carcelén.
64'
Chvilku na rozdýchání potřeboval po špatném došlápnutí Fali, obešel se však bez zásahu lékařského týmu.
63'
Real si drží balón jako na magnetu, Cádiz ale zdatně čelí veškerému náporu.
62'
Betis i navzdory tomu standardní situaci ve zdraví přečkal a může přejít zpět do útočné fáze.
61'
Juanmi se na trávníku ani neohřál a už vyfasoval žlutou kartu! Stalo se tak po špatně načasovaném skluzu na Carceléna.
60'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Juanmi.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Joaquín.
59'
Na opačném konci hřiště byl k vidění rohový kop, podobně jako ty předchozí ovšem bez hmatatelného výsledku. Obdobným neúspěchem skončil také brejk vedený Sobrinem, kterého čistě zastavil Miranda.
58'
Perea nečekanou pumelicí otestoval pozornost Roblese, ten ale dělovku z levé strany perfektně ztlumil!
57'
Lainez skluzem záměrně přerušil postup Salviho už na půlící čáře, za což nemohl čekat nic jiného než první žlutý trest utkání.
56'
Nepovedený centr však ztroskotal už na první tyči.
56'
Pas tečovaný Espinem znamená rohový kop ve prospěch hostů.
55'
Sobrino zůstal v útoku zcela odříznutý od zbytku týmu, centroval tak jen na osamoceného Roblese.
54'
Při intenzivním souboji na kraji hřiště se do křížku dostali Emerson s Espinem, Mateu jim však přikázal, aby se alespoň naoko usmířili podáním ruky.
53'
Když mu spoluhráči v podstatě neposkytnou gólovou příležitost, pokusil se útočník Loren vypálit z přibližně třiceti metrů. K rozzlobení trenéra Pellegriniho však zamířil asi o deset metrů výše, než by bylo zdrávo.
52'
Cádiz však jen levně odevzdává míče a málokdy podnikne něco odvážnějšího.
52'
Důsledný Espino si pohlídal Emersona a nechal jej předkopnout si balón do zámezí.
51'
Loren přišlápnul nohu kvalitně bránícího Maura. Domácí se tak mohou zformovat a povolit soupeřovy otěže.
50'
Cádiz se momentálně zdržuje na pravé straně hřiště, kde rozehrál už několik autových vhazování, avšak bez výraznějšího progresu.
49'
Ruiz včas dostoupil Negreda a vyhrál hlavičkový souboj po odkopu Ledesmy.
48'
Po faulu na vyvážejícího Laineze ponechal rozhodčí výhodu, Betis jí ale přespříliš nevyužil, když se připravil nepřesností Canalese o míč.
47'
Začátku tohoto poločasu dominuje hostující mužstvo, jenž nepouští soupeře k míči.
46'
Espino poctivě pokryl Canalese a hrudí sklepnul přihrávku svému brankáři.
46'
Real Betis pro nás odšpuntoval druhou polovinu klání.
46'

Ofsajdy: 1 – 0
V prvním dějství jsme u Atlantického oceánu svědky gólové radosti nebyli. Převahu měli po většinu poločasu hostující borci, kteří si také vypracovali několik slibných příležitostí, avšak bez třešničky v podobě vstřelené branky. Podobně neúspěšný byl ze svých rychlých kontrů také Cádiz, věřme ale, že se potence obou týmů brzy zvedne.
45'
45'
Sobrino ránou ze skluzu zaskočil Ruize a málem i Joela Roblese, nicméně brankář si pohotovým sklapnutím nohou poradil!
44'
Ruiz i z postu středního obránce aktivně hledal Ruibala, příliš rázný míč ovšem doletěl až do náručí brankáře.
42'
Nyní už to bylo v podání Canalese podstatně nebezpečnější! Po přiťuknutí Ruibala pálil levačkou skrytě k pravé tyči, kterou ale o kousek minul!
41'
Řezaným centrem se pokoušel najít Lorena Sergio Canales, kapitánův balón ale opustil hřiště až na opačné straně. Forvard na něj neměl šanci dosáhnout.
39'
Robles musel poprvé vážněji zakročit! Salvi využil nedůrazného bránění Betisu, uzmul si míč a přízemní střelou zpoza vápna gólmana slušně protáhnul!
38'
Fali se nejdříve postavil do cesty ostré střele Ruibala a následný centr Emersona skončil až za brankou domácích. Cádiz tak přežil další chvilkový nápor.
37'
Obrany na obou koncích hřiště si vědí rady s nájezdy protivníků. Perea se teď přesto po ztrátě míče uchýlil k taktickému faulu na Laineze.
36'
Emerson nevypočítal dobře svůj obranný zákrok, když šlapákem poslal k zemi Pereu. Naštěstí pro něj se tak stalo v dostatečné vzdálenosti od Roblese.
35'
Po nedovoleném zákroku protivníka rozehrál hostující celek rychle, aby mohl okamžitě pokračovat v kombinaci.
34'
Guardado sice vyjel z obklíčení několika protihráčů, následně však nepřesně přihrál a z jeho snažení tak nebude nic.
33'
Hra během posledních minutek nabrala spád, balón se točí ze strany na stranu. Stále však chybí to nejpodstatnější, šance a góly.
32'
Cádiz si zkusil exekuci rohu, nic nebezpečného ale nevymyslel.
31'
Faul Laineze na vlastní polovině hřiště znamenal přímý volný kop pro Cádiz, po jehož rozehrávce střílel Negredo. Značně tečovanou ránu uklidil definitivně do bezpečí Rodríguez.
30'
Svižný kontr se pokusil vzhledem k velkému počtu obránců vyřešit Negredo skrytým centrem, defenzíva Betisu však zůstala koncentrovaná.
29'
Po zákroku Marcose Maura právě proti aktivnímu Emersonovi se bude kopat roh.
28'
Při stínění meruny Guido Rodríguez přišlápnul protivníka a vyslechnul si hvizd sudího. Emerson tak do úniku po pravém křídle nemohl.
27'
Lainez neprostřelil hradbu těl na hranici pokutového území, u míče však jeho kolegové zůstávají.
26'
Real si znovu vybojoval cenné zboží a dobývá domácí hradby.
25'
Canalese nyní zklamal první dotyk, když se vyhnal po vzdušné přihrávce Guardada do autu.
24'
V rohu hřiště na polovině hostů sice Sobrino chvíli pozdržel hru, ve výsledku ale jen věnoval soupeři autové vhazování.
23'
Miranda střílel z obtížného voleje na hranici šestnáctky, ještě k tomu slabší nohou a podle toho také koncovka vypadala. Proti slaboučké střele mimo Ledesma nemusel zasahovat.
21'
Oba týmy si teď často střídají držení balónu, kope se však skoro bez ustání na polovině Cádizu, jenž se neumí vyhrabat k nějakému nadějnějšímu kontru.
20'
S míčem u nohy tak hraje znovu ekipa ze Sevilly.
19'
Do útoku se zase na chvíli přesunul Cádiz, v ofsajdu se ovšem nechal nachytat Negredo.
18'
První kop od praporku skončil po zásahu domácích na dalším rohu, ten už si ale posbíral Ledesma.
18'
Štěstí zkusil z ambiciózního místa stoper Víctor Ruiz a nebyl zase tak neúspěšný! Ledesma musel přízemní střelu vyrážet na rohový kop!
17'
Salvi zachytil pas hostí a následně poslal odvážnou malou domů Jeremíasovi Ledesmovi, který před presinkem raději zakopnul na tribunu.
16'
Podobnou kartou chtěl oplatit Cádiz, ten však pro změnu utnula nepřesná přihrávka Negreda.
15'
Betis se pokusil okamžitě navázat na zisk meruny protiútokem, nic kloudného ale nevymyslel a musel akci zbrzdit.
14'
Scénář byl v podstatě identický, jen po zásahu defenzívy proletěl balón za postranní čáru.
14'
Poslat servis do šestnáctky se snažil Álex Fernández, po ruce jednoho z blokařů se však bude přímák opakovat takřka z totožné pozice.
13'
Loren zbytečně dohrál rozehrávajícího Faliho a daroval protivníkovi standardku.
12'
Canales neměl šanci dohnat průnikový pas, hosté se tedy znovu vlastním zaviněním připravují o míč.
11'
Nakrátko rozehraný roh vyústil jen ve zpackaný centr do zámezí.
10'
Lainezův centr sice neprošel, zeleno-bílé pruhy se ale mohou těšit alespoň z rohového kopu.
9'
Betis pokračuje v tlaku, zatím však bez výraznějších výsledků.
7'
Ajsa Mándí nedal soupeři prostor na protiútok. Zakřížoval nabíhajícího Negreda a uzmul mu balón.
6'
Královský celek si drží výhodné pozice.
5'
Kombinační sekvenci završil pokusem ze střední vzdálenosti Guido Rodríguez a Ledesma musel i kvůli nepříjemnému odskoku od země vyrážet před sebe! Naštěstí pro něj i celý Cádiz však nebyl na dohled žádný potenciálně dorážející hráč!
4'
Hosté se i tak dokázali usadit na útočné polovině a pokračují v dobývání.
3'
Také Real Betis se už dostává ke slovu, nicméně Canalesův načechraný míč z přímáku skončil bez teče za brankovou čárou.
2'
Negredo si za obrannou linií hledal prostor, Pereův pas ale skončil až v náručí gólmana.
1'
Chviličku po rozehrávce se Cádizu naskytnul přímý volný kop kousek za půlící čárou, centr Álexe Fernándeze ovšem byl zneutralizován obranou.
1'
Domácí se jali započít zápas ze středového puntíku.
1'
Před úvodním výkopem ještě proběhla minuta ticha za zesnulého Gonzala Roblese, bývalého fotbalistu Cádizu.
Dvaadvacet hráčů a tři rozhodčí už vystoupili na trávník.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro, Espino – Salvi, Garrido (C), Álex Fernández, Perea – Sobrino, Negredo.
Náhradníci: Gil – Alcalá, Alejo, Izquierdo, Jönsson, Mari, Lozano, Malbašić, Pombo, Šaponjić, Cala, Martin.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – D. Lainez, Canales, Ruibal – Loren.
Náhradníci: Bravo, Rebollo – Akouokou, Sidnei, Fekir, Joaquín, Juanmi, Montoya, Moreno, Rodri, Tello.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, de Francisco.
Vzájemné zápasy:

I kvůli posledním sezónám, které Cádiz strávil výhradně v nižších soutěžích, se počet společných zápasů těchto dvou týmů omezuje na 30. Domácí přitom ovládli pouhé čtyři z nich, osm skončilo remízou a osmnáct vítězstvím Betisu.

Poslední triumf menšího ze obou andaluských celků se datuje do sezóny 2017/18, kdy přes královský tým nečekaně postoupil v Copa del Rey. Jinak první vzájemný střet z tohoto ročníku skončil 1:0 pro klub ze Sevilly, stejně jako letní přátelské klání.
Real Betis:

Naproti tomu mančaft ze stadionu Benita Villamarína žebříčkem letí s postupem druhé poloviny sezóny jen a jen vzhůru. Začátek nového ročníku nebyl nikterak povedený, ještě na přelomu kalendářního roku z toho bylo 10. místo, momentálně si však Betis drží pohlednou 7. pozici. O reálnou šanci na pohárovou Evropu se zasloužil bilancí 11-3-10.

Jak už napovídá výše zmíněný poměr výher a porážek, Real trápí především značná kolísavost výkonů. Tým málokdy uhraje remízu, má zkrátka pouze dobré a špatné dny. Pozitivní zprávou by ovšem mohl být fakt, že hned 16 ze svých 36 bodů uhráli borci pod taktovkou zkušeného Manuela Pellegriniho venku. To na Cádiz, který je v lize naopak druhým nejhorším mužstvem na domácím hřišti, může jednoznačně platit.

Značnou nevýhodu ale ostřílený chilský stratég má v kolonce absencí. Před nedělí postrádá hned šest fotbalistů. Fékira, Camarasu, Martína, Bartru a Iglesiase všechny trápí zdravotní potíže, červená karta z utkání proti Getafe pak nepustí do akce Williama Carvalha. Většina jmenovaných obyčejně náleží do užšího Pellegriniho výběru, což rozhodně nevěstí nic dobrého.

Cádiz CF:

Po famózním návratu mezi elitu, kdy se úřadující vicemistr druhé ligy ještě začátkem prosince pohyboval na místech zajišťujících evropské poháry, přišel značný propad jak výkonnostní, tak tabulkový. V tento moment náleží Cádizu až 14. místo s bilancí 6-7-11.

Hlavním problémem svěřenců dlouhodobého trenéra Álvara Cervery je děravá defenzíva. V lize inkasovali už čtyřicetkrát, přičemž horší číslo (41) má jen Granada, která se paradoxně nachází v horní polovině tabulky. Možným důvodem obranných potíží je fakt, že Cádiz dává svým soupeřům velké množství prostoru. Nižší průměrné procentuální držení míče než 37.6 % nemá suverénně nikdo.

Cervera musí počítat také s určitými ztrátami. Chybět by měli kvůli zdravotním problémům Augusto Fernández, Carlos Akapo a Luismi Quezada. Ani jeden ovšem nepatří a ani nepatřil k pravidelným členům základní jedenáctky.

FC Barcelona 1:1 Cádiz CF (LaLiga)
Cádiz CF 0:4 Athletic Bilbao (LaLiga)
Real Sociedad San Sebastián 4:1 Cádiz CF (LaLiga)

Álvaro Negredo (6 gólů)

Nejlepší nahravač v soutěži:

Álvaro Negredo (3 asistence)
Hezký den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! V tomto přenosu se soustředíme na utkání 25. kola LaLigy, ve kterém se střetnou týmy Cádiz CF a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.