La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Huesca - 16. května 2021   18:30

Real Betis
57' Iglesias
1:0
(0:0)
Real Betis
Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Rodri (72. Tello) – Joaquín (C) (59. D. Lainez), Fékir, Canales (83. Guardado) – Iglesias (83. Loren).
Fuertes – Jiménez, Fernández
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Huesca
Fernández Llorente – Siovas (80. Mosquera), Vavro (7. G. Silva), Pulido (C) – M. Rico (62. Escriche) – Maffeo Becerra (61. Pedro López), Ferreiro, Seoane, Galán (61. Gómez) – Sandro Ramírez, Mir.

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 15:19.
Druhý poločas začal stejně, jak probíhal první a zlomový moment přišel a v 55. minutě, když byla po faulu Silvy na Iglesiase nařízena penalta. Z té pak vstřelil první, a současně i jediný gól utkání právě faulovaný Borja Iglesias. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, přes skvěle organizovanou obranu se ale nedostali vůbec k ničemu a prakticky ani neměli šanci domácí branku nějak ohrozit. V úplném závěru ještě navíc dostal červenou kartu střídající Escriche a Huesca se poté už nezmohla na žádný odpor.

Betis je po této výhře na šestém místě tabulky. Na 5. Real Sociedad ztrácí jeden bod, naopak před 7. Villarrealem je jen díky lepší vzájemné bilanci. Huesca je i po tomto kole na 17. místě, 18. Elche se ale na ní ale bodově dotáhlo díky výhře v Cádizu. V posledním kole nás tak čaká velké drama v boji o udržení se.
90+8'
90+7'
Rodríguez se dostal s Guardadem do úniku na branku hostů, s přihrávkou ale příliš dlouho váhal, a tak mu míč odkopl vracející se Pedro López.
90+6'
Lainez si při snaze o průnik do šestnáctky hostů z pravé strany předkopl míč až za brankovou čáru. Hosté rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
90+5'
A domácí to hned využívají. Zeleno-bílí si přihrávají míč na útočné polovině a nutí hosty, aby za nimi běhali ze strany na stranu.
90+4'
Červenou kartu dostává Dani Escriche (SD Huesca), jenž ostrým skluzem zasáhl Guardada do kotníku. Huesca bude dohrávat zápas v oslabení.
90+3'
Betis vyrazil do rychlého protiútoku od otevřené obrany hostů. Fékir si chtěl narazit na pravé straně míč s Emersonem, jeho zpětnou přihrávku do šestnáctky ale nedoběhl.
90+2'
Fékirův nákop z této standardky odhlavičkoval Silva. Pedro López pak vyhrál souboj s Lorenem, míč ale odkopl jen do středu pole k hráčům Betisu.
90+1'
Emerson zatáhl po pravém křídle míč na útočnou polovinu a před šestnáctkou ho přenechal Lainezovi. Tomu se individuální průnik nepovedl, Gómez ho ale podrazil a dal tak domácím přímý kop.
90'
Bude se hrát ještě sedm minut.
90'
Centr z rohu hostů odhlavičkoval hned první bránící hráč Betisu na přední tyč a následný centr Gómeze na zadní tyč skončil daleko za domácí branku.
89'
Miranda odkopl pod tlakem míč na polovinu hostů a Lorenovi nechybělo hodně, aby se opět dostal do úniku. Míč si ale zpracovat nedokázal a Pulido mu ji vzal.
88'
Žlutou kartu za podkopnutí Gómeze na útočné polovině dostává Diego Lainez (Real Betis).
86'
Žlutou kartu za podražení rozehrávajícího Mirandy ostrým skluzem v šestnáctce Betisu dostává David Ferreiro (SD Huesca).
86'
Loren se dostal k nákopu za obranu hostů a rozběhl se do samostatného úniku. Ten úplně pokazil, když si při nepovedené kličce nechal míč vyrazit brankářem Fernándezem Llorentem. Případný gól by Lorenovi ale i tak neplatil, protože byl v okamžiku přihrávky v ofsajdovém postavení.
85'
Huesca má míč pod kontrolou, domácí ale drží hosty aktivním presinkem na jejich polovině hřiště. Hostům se čas na vyrovnání začíná rychle krátit...
84'
Mosquera hned uvítal Lorena na hřišti tím, že ho zasáhl do hlavy ve vzdušném souboji. Střídajícímu hráči Betisu se naštěstí nic nestalo.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Andrés Guardado.
82'
Centr z něj pak odvrátila domácí obrana ze své šestnáctky. Míč se po několika přihrávkách dostala ke střídajícímu Mosquerovi, jenž tvrdou střelou ze střední vzdálenosti výrazně minul Bravovu branku.
81'
Huesca postupně přebírá otěže utkání a začíná dostávat domácí pod tlak. Ze svého posledního útoku ale vytěžila díky zblokovanému centru Pedra Lópeze jen rohový kop.
80'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Dimitris Siovas, přichází Pedro Mosquera.
80'
K centru Gómeze z levého křídla se na zadní tyči protlačil Mir, hlavičkou ze záklonu ale míč nasměroval vysoko nad Bravovu branku.
79'
Fékir obral jednoho z rozehrávajících hráčů Huescy o míč a hned si ho potáhl do otevřené obrany. Střelou šajtlí nakonec minul branku Fernándeze Llorenteho.
78'
Lainezův centr z pravé strany odhlavičkoval Pedro López a Tello pak nedoběhl přihrávku na levé křídlo. Míč skončil za brankovou čárou.
77'
Rodríguez i Siovas se vrátili po ošetření do hry. Ta pokračuje postupným útokem Betisu.
75'
Tak už i Siovas pomalu odešel za autovou čáru. Hlavní rozhodčí mezitím nařídil přestávku na občerstvení hráčů.
74'
Rodríguez už je na nohou, vypadá ale značně otřesen. Siovas nadále leží na trávníku a pořád se nezvedá.
73'
V souboji v šestnáctce Betisu o míč po autovém vhazování se srazili hlavami Siovas a Rodríguez. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku a musí být ošetřeni.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Cristian Tello.
71'
S dalším rohem si obrana Betisu poradila výrazně lépe a jeden z domácích hráčů odkopl míč až do středu pole. Tam ho získali obránci hostů.
70'
Hosté získali rohový kop. Centr z něj se odrazil na hranici šestnáctky ke Gómezovi, jehož střela byla sražena mimo domácí branku.
Elche otočilo skóre v Cádizu z 0:1 na 2:1 a virtuálně má teď stejný počet bodů jako 17. Huesca.
68'
Žlutou kartu za protesty proti verdiktu rozhodčího po tvrdém souboji na pravém křídle dostává Sandro Ramírez (SD Huesca).
67'
Obranná trojice hostujícího týmu je pod velkým tlakem napadajících hostů, dokázala se ale dostat na útočnou polovinu, kde se její útok zastavil na seřazené obraně Betisu.
66'
Hosté konečně získali na delší dobu míč na své kopačky a domácí je nechali rozehrát. Hned při přechodu středem pole ale Huesca o míč přišla a Rodri byl následně faulován Pedrem Lópezem.
64'
Huesca vytlačila domácí alespoň před jejich šestnáctku a brankář Bravo musel pod tlakem odkopnout míč na rozběhnutého Iglesiase. Proti němu vyběhl před vlastní pokutové území brankář Fernández Llorente, který míč získal.
63'
Hosté se pořád nejsou schopni dostat k míči a po faulu Pulida na Fékira navyše dali domácím čas a prostor na klidnější rozehrávku jejich postupné útočné akce.
62'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Dani Escriche.
61'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Pedro López.
61'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Sergio Gómez.
60'
Domácí vstřelená branka povzbudila a najednou jsou všude. Hostům se vůbec nedaří získat míč na své kopačky.
59'
Žlutou kartu za držení rozběhnutého Fékira dostává Dimitris Siovas (SD Huesca).
59'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
57'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre! Míč si na bílý bod postavil BORJA IGLESIAS a rutinérsky proměnil penaltu střelou k levé tyči. Brankář hostů Fernández Llorente skočil doprava, neměl tedy žádnou šanci zasáhnout.
56'
Hlavní rozhodčí ještě konzultoval situaci s videoasistentem, na jeho verdiktu se ale nic nezměnilo a Betis tak bude zahrávat pokutový kop.
55'
Teď už se ale penalta kopat bude! Po rozehrávce rohového kopu Betisu nakrátko přišel centr do šestnáctky na zadní tyč, odkud se odrazil ze souboje dvojice Rico – Rodríguez na hranici brankoviště a Silva při snaze míč odkopnout zasáhl Iglesiase vysokou nohou.
54'
Emersonův centr z pravé strany zasáhl Silvu v šestnáctce hostů do ruky, hlavní rozhodčí ale hned ukazuje, že obránce Huescy měl ruku „u těla“.
53'
Kdo čekal, že se obraz hry ve srovnání s prvním poločasem změní, musí být zatím zklamán. Oba týmy se víceméně pravidelně střídají ve svých postupných útocích a nadále se zaměřují na obranu.
52'
Betis odpověděl svým postupným útokem, který se skončil ztrátou míče na pravém křídle. Joaquín pak taktickým faulem zastavil rozběhnutého Galána, kapitán Betisu ale ukazuje, že jeho protihráč simuloval.
51'
Sandro Ramírez si opět nabíhal na přihrávku na pravé křídlo, tentokrát ale byl v okamžiku přihrávky v ofsajdovém postavení.
50'
Sandro Ramírez se uvolnil na pravém křídle a pronikl do šestnáctky Betisu, jeho přihrávku na nabíhajícího Mira ale odkopl ve skluzu na roh Bartra.
49'
Ruiz dostal dobrou přihrávku na hranici šestnáctky hostů, z něj ale střelou po zemi namířil mimo branku Fernándeze Llorenteho.
48'
Ferreiro nacentroval z tohoto přímého kopu na zadní tyč, odkud se snažil míč vrátit „do ohně“ Silva. Hlavičku před brankoviště ale odhlavičkoval do bezpečí Ruiz.
47'
Hned první nákop na útočnou polovinu se domácím nepovedl a míč bez problémů získali obránci Huescy. Ti rozehráli postupný útok svého týmu a na jeho konci srazil Miranda nedovoleně na trávník Maffea Becerru.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí fotbalisté. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
První poločas byl taktickým soubojem, který nepřinesl ani jednu vyloženou gólovou příležitost. Oba týmy se zaměrily na obranu s cílem nepustit soupeře ani do jednoho rychlého protiútoku a tuto taktiku disciplinovaně dodržovali. Důkazem je, že za celý poločas jsme viděli jedinou střelu na branku. Doufejme teda, že druhé dějství nám přinese výrazně lepší fotbal.

Fauly: 11:9
45+4'
45+4'
Sandro Ramírez chtěl z této pozice ohrozit domácí branku, míč ale poslal vysoko nad Bravovu svatyni.
45+3'
Hosté získali v úplném závěru prvního poločasu přímý kop z levé strany útočné poloviny, protože Rodríguez skluzem podrazil rozběhnutého Galána.
45+2'
Nákop Rica na Mira skončil u domácího gólmana Brava. Ten pak velmi nepovedeným vyhozením míče poslal kulatý nesmysl přímo do autu.
45+1'
Oba týmy si nepřesnými nákopy vystřídaly kontrolu nad míčem a hrací předmět nakonec skončil na kopačkách domácích hráčů. Ti se ho ale rychle ztratili a Emerson musel faulovat pronikajícího Seoaneho.
45'
Bude se hrát ještě tři minuty.
44'
Ofsajd byl prakticky vzápětí odmáván i na opačné straně a ocitl se v něm po přihrávce na pravé křídlo domácí kapitán Joaquín.
43'
Sandro Ramírez si nabíhal za nákopem za domácí obranu, vybíhal ale z ofsajdu a navíc zasáhl Emersona. Domácí pravý obránce se jen těžce zvedá z trávníku.
42'
Ricův centr obránci Betisu odvrátili do bezpečí. Sandro Ramírez se pak snažil dostat do pozice na centr z levého křídla, Emerson mu ale míč odkopl mimo hřiště.
41'
Pulido pronikl na útočnou polovinu po pravé straně a na ní byl pak srazen zezadu na trávník Fékirem. Přímý kop pro Huescu.
40'
Centr z rohového kopu Betisu doletěl do středu šestnáctky na hlavu Rodrígueze, jeho hlavička ale skončila v rukou brankáře hostů Fernándeze Llorenteho.
39'
Iglesias si naběhl na přihrávku Fékira do šestnáctky, z těžké pozice ale trefil jen vracejícího se obránce Silvu.
38'
Canales našel před šestnáctkou hostů Fékira, tomu ale míč při zpracovávání odskočil a nakonec mu ho odkopl Seoane.
37'
Ruiz odkopl nákop hostů na rozběhnutého Mira do zámezí. Hosté se pak dostali až k šestnáctce Betisu, Miranda ale odkopl míč před nabíhajícím si Siovasem.
36'
Střely: 3:1
35'
Domácí se na útočnou polovinu nedostali, naopak, hosté je vytlačili zpět před jejich šestnáctku. Odtud přišel nákop na Rodriho na levou stranu útočné poloviny, kde byl domácí záložník faulován.
34'
Hra se začíná po občerstvovací přestávce i více kouskovat. V krátkém časovém sledu následovaly dva fauly ve středu pole, po kterých se míč nachází na kopačkách domácích fotbalistů.
33'
Sandro Ramírez si z levého křídla naváděl míč do šestnáctky a v souboji s Bartrou spadl na hranici pokutového území Betisu. Hlavní rozhodčí hned ukazuje, že se o faul nejednalo.
32'
Hra pokračovala další rozehrávkou obránců hostů. Do ní se zapojil i brankář Fernández Llorente.
30'
Přestávka na občerstvení hráčů.
29'
Obránci hostujícího mužstva si přihrávají hrací předmět na vlastní polovině. Domácí je napadají, o míč je ale zatím připravit nedokázali.
28'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Emersona po odehrání míče dostává Javier Galán (SD Huesca). Galán bude Huesce kvůli kartám chybět v posledním kole.
27'
Držení míče: 54 % : 46 %
26'
Kombinace hostů ale rychle skončila a na konci protiútoku Betisu byla střela Iglesiase z hranice šestnáctky hostů. Domácí útočník ale trefil jen záda svého spoluhráče Rodriho a míč po tomto odrazu skončil mimo branku Fernándeze Llorenteho.
25'
Hostující brankář chtěl rychle rozehrát, domácí se ale okamžitě vrátili na vlastní polovinu hřiště a hosté tak musí útočit „do plných“.
24'
Joaquínův centr do středu šestnáctky hostů chtěl prodloužit na spoluhráče Fékir, k míči se ale jako první dostal gólman hostů Fernández Llorente.
23'
Fékir si chtěl nacvičeným signálem narazit míč se spoluhráčem, jeho zpětnou přihrávku ale odkopl do středu pole Mir. Hned v dalším souboji ale zasáhl míč rukou Silva a domácí si tak standardku zopakují.
22'
Siovas zezadu podrazil na vlastní polovině hrací plochy Fékira. Přímý kop pro domácí tým z pravé strany útočné poloviny.
21'
Domácí byli v presinku aktivnější a míč dokázali získat. Emerson si nabíhal za nákopem na pravé křídlo, kulatý nesmysl mu ale odkopl do zámezí Galán.
20'
Fékirovi odskočil míč při zpracovávání a v následném souboji o něj pak fauloval Galána. Rozehrát svůj útok tak teď můžou obránci Huescy.
19'
Obranná čtveřice Betisu si přihrává hrací předmět na vlastní polovine hřiště. Hosté jim rozehrávku zatím vůbec nekomplikují.
18'
Ospalé tempo utkání zatím pokračuje. Domácí se dostali k šestnáctce hostů, přihrávku na nabíhajícího si Iglesiase ale odkopl na polovinu Betisu Rico.
17'
První žlutou kartu utkání dostává za šlápnutí na nohu Mirandy v souboji o míč ve středu pole Mikel Rico (SD Huesca).
15'
Úvodní čtvrthodina utkání je za námi a zatím jsme neviděli nic, co by stálo za zmínku. Oba týmy neotevírají hru a ta se tak zatím odehrává výhradně mezi šestnáctkami.
14'
Miranda si nezpracoval přihrávku Ruiz na levou stranu a míč mu odskočil do autu. Hosté pak před napadajícími protihráči museli zacouvat na vlastní polovinu hřiště.
13'
Joaquín vysunul přihrávkou na pravou stranu šestnáctky Rodriho, jehož centr téměř z brankové čáry vyrazil brankář hostů Fernández Llorente. Seoane pak pohotově odkopl hrací předmět do zámezí.
12'
Huesca pak vytlačila domácí na jejich polovinu hřiště a s míčem si zahrál po malé domů i brankář Bravo. Domácí se po rozehrávce od obránců vrátili na polovinu hostů.
11'
Miranda si naběhl dvakrát za sebou na kolmici na levé křídlo, v obou případech ale jeho centr odkopl do zámezí Siovas.
10'
Gólman Betisu Bravo vyběhl ze své branky a odkopl nákop Seoaneho za obránce domácího týmu. Jeho spoluhráči pak vyhráli ve středu pole sérii soubojů o míč a zaútočit tak teď mohou oni.
9'
Joaquín fauloval protihráče v blízkosti středového kruhu. Hosté rozehráli standardku po zemi na křídlo a pokračují vpostupné útočné kombinaci.
8'
Hra po vynuceném střídání Vavra pokračovala dalším postupným útokem hostů. Ten se opět zastavil na seřazené obraně Betisu.
7'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Denis Vavro, přichází Gastón Silva.
6'
Vavro se mimo hry zranil a jako poslední obránce Huescy zůstal sedět na trávníku. Slovenský obránce je už v péči lékařů svého týmu.
5'
Miranda si nabíhal za nákopem na levé křídlo, Vavro ho ale od míče čistě odtlačil a pak ho nechal doskákat za brankovou čáru. Míč vrátí do hry gólman Huescy Fernández Llorente.
4'
Domácí zatím dopředu nespěchají. Míč si přihrávají na vlastní polovině obránci Betisu, které hosté nijak aktivně nepresují.
3'
Huesca se opět dostala na polovinu domácího týmu a tentokrát se na ní už zdržela déle, její postupná kombinace ale ke střeleckému pokusu nevedla.
2'
Stejně dopadl i první nákop Betisu. Hosté se postupně dostali na útočnou polovinu, po několika přihrávkách je ale domácí vytlačili zpátky před jejich pokutové území.
1'
Výkop utkání měli hosté. Jejich první nákop na útočnou polovinu skončil u domácího brankáře Brava, který míč hned rozehrál na své obránce.
1'
Betis bude hrát v zeleno-bílých dresech, Huesca v modrých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas předposledního kola letošní sezony španělské LaLigy se tak o malou chvíli začne.

Real Betis: Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Rodri – Joaquín (C), Fékir, Canales – Iglesias.

Náhradníci: Robles – Juanmi, Tello, Sidnei, W. Carvalho, Moreno, Loren, Guardado, Fekir, D. Lainez, Mándí, Ruibal.

SD Huesca: Fernández Llorente – Siovas, Vavro, Pulido (C) – M. Rico – Maffeo Becerra, Ferreiro, Seoane, Galán – Sandro Ramírez, Mir.

Náhradníci: Andrés Fernández – I. Doumbia, Mosquera, Gómez, Okazaki, Pedro López, Carlos, G. Silva, Escriche, B. García.

Rozhodčí: Fuertes – Jiménez, Fernández.
Tento zápas se kvůli nařízením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 bude hrát bez diváků.

Vzájemné zápasy

Oba kluby se proti sobě ve španělské LaLize doteď postavily třikrát. Huesca vyhrála jednou a Betis dvakrát včetně prvního vzájemného souboje v letošní sezoně, ve kterém v lednu 2021 vyhrál v Huesce 2:0.

SD Huesca

Dvě kola před koncem sezony drží Huesca poslední nesestupové 17. místo o dva body před 18. Valladolidem a o tři body před dvojicí Elche – Eibar. Nutně tak potřebují sbírat body, což se jí v posledních týdnech příliš nedaří. Z posledních šesti ligových utkání vyhrála Huesca dvě a vstřelila v nich jen tři góly. Dlouhodobě je ale hlavním problémem tohoto týmu i obrana, která je s 52 inkasovanými brankami jednou z nejhorších ve španělské LaLize. V tabulce zápasů venku je Huesca třetím nejhorším celkem a v 18 utkáních na cizích hřištích získala jen 12 bodů.

Real Betis

Betis bojuje o evropské poháry a před tímto kolem se nachází na 6. místě ligové tabulky. V tomto kalendářním roce má skvělou ligovou formu, protože v něm v lize prohrál jen dvakrát (s Barcelonou a Sevillou) a od půlky března neprohrál 9 ligových utkání za sebou. Problémom ale je to, že Betis z těchto 9 zápasů až 7 jen remizoval, kvůli čemuž už nemá šanci na Ligu mistrů. Na vlastním hřišti se však Betisu daří a v tabulce domácích zápasů je na pátém místě.

Betis – Athletic Bilbao 0:0
Real Madrid – Betis 0:0
Valladolid – Betis 1:1
Betis – Granada 2:1
Eibar – Betis 1:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Real Betis – SD Huesca. Utkání 37. kola španělské LaLigy začíná v 18:30.