La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Getafe - 3. října 2020   18:30

Real Sociedad
28' Oyarzabal  • 79' Merino (Oyarzabal) • 81' Portugués
3:0
(1:0)
Remiro – Gorosabel (73. Sagnan), A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Oyarzabal (C) (83. Bautista), Zubimendi, Merino, D. Silva (83. Guevara) – Portugués (90+2. Roberto López), Isak (74. Barrenetxea).
Mateu – Cebrián, Sánchez
Reale Arena (San Sebastián)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Olivera (80. Ünal) – Nyom, Nemanja Maksimović (61. Jaime Mata), Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Cucho Hernández (61. Timor).
Yáñez – Jaime Mata, Cabaco, Portillo, Palaversa, Ünal, Chema, Timor.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 21:13.
Fotbalisté San Sebastianu dnes předvedli proti dosavadnímu lídrovi tabulky velmi dobrý výkon. Zejména v útočné fázi byli efektivnější a hladovější, z čehož rezultovaly šance a tři góly v síti hostujícího brankáře, který přitom v předchozích třech zápasech ani jednou neinkasoval. Jeho kouzlo odčaroval ve 28. minutě z penalty Mikel Oyarzabal. Po změně stran se hosté snažili, ale do koncovky se v podstatě nedostávali. Real Sociedad byl naopak nadále nebezpečný a v závěrečné čtvrthodině duel definitivně rozhodl. Nejprve se po standardní situaci prosadil Mikem Merino a o chvíli později uzavřel skóre lobem po samostatném úniku Cristian Portugués.
90+4'
90+3'
Už je tu samotný závěr utkání. Čerstvý Roberto López nedoběhl na pravém křídle míč a kopat se bude od hostující brány.
90+2'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Roberto López.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty!
90'
Sagnan už je připraven pokračovat ve hře. Utkání se může dohrát.
89'
Hosté zahrávali rohový kop. Ze závaru před bránou ale rezultoval jen útočný faul Enese Ünala na Modiba Sagnana. Ten byl ve výskoku a z výšky dopadl nepříjemně na zem. Vypadá to na vyražený dech.
88'
Tentokrát standardka hostí. Timorův centr na zadní tyč pohlídala obrana San Sebastianu.
87'
Hosté zkoušejí alespoň korigovat. Centr Nyoma ale nepustil před bránu Zubimendi.
85'
Domácí směřují nakonec k jednoznačné výhře, díky které přeskočí dosud vedoucí Getafe v tabulce.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ander Guevara.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Bautista.
81'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Je vymalováno! Domácí získali míč u vlastní šestnáctky a rozjeli bleskový protiútok. Dlouhou přihrávku pak nedokázal zastavit Etxeita, přes kterého se dostal k balónu CRISTIAN PORTUGUÉS, který utíkal sám na hostující bránu. Zvolil zakončení dloubáčkem ala Karel Poborský a vybíhajícímu brankáři Soriovi zbyly jen oči pro pláč.
80'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Olivera, přichází Enes Ünal.
79'
Domácí dávají uklidňující druhý gól! Rozehrávky standardní situace se ujal Mikel Oyarzabal, který svým centrem našel MIKELA MERINA. A ten to udělal skvěle! Hlavou si totiž balón sklepl mezi bránící hráče, proběhl před brankáře Soriu a zblízka ho pohodlně překonal – 2:0.
78'
Portugués trefil bránícího Etxeitu do ruky. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
77'
Hosté mají na vyrovnání zhruba čtvrthodinu. Do šancí se ale zatím téměř nedostávají.
75'
Hostující akci ukončil ofsajd, ve kterém byl přistižen Jaime Mata.
74'
Žlutou kartu vyfasoval velezkušený domácí záložník David Silva.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Ander Barrenetxea.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Modibo Sagnan.
72'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
71'
Další šance pro domácího kapitána. David Silva našel vynikajícím balónem na pravé křídlo Portuguése. Ten vběhl do šestnáctky a po jeho sraženém centru pálil Oyarzabal. Míč asi směřoval do míst, kam by se brankář Soria nedostal, zároveň tam ale stál bránící Allan Nyom, který si tak připsal důležitý blok!
69'
Domácí mohli navýšit své vedení! Po nákopu z poloviny hřiště se balón odrazil na levou stranu pokutového území, kde byl Mikel Oyarzabal. Kapitán Realu Sociedad střílel z první těsně vedle vzdálenější tyče!
67'
Portugués bude v pořádku. Už se znovu hraje.
66'
Žlutou kartu dostal hostující Xabier Etxeita, který sundal Portuguése. Domácí útočník se navíc nezvedá z trávníku.
64'
Hostům nevyšla rozehrávka a Olivera už neudržel míč na hřišti. Vhazují Baskové.
62'
Centr ze standardní situace pokryl hostující brankář Soria. Rozhodčí navíc viděl útočný faul Le Normanda, který odstrčil Etxeitu.
61'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Mata.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází David Timor.
59'
VAR se opravdu do posouzení celé situace zapojil. Nakonec to těsný ofsajd byl, Oyarzabal v něm měl horní část těla.
58'
Mikel Oyarzabal dostal míč na levé křídlo a přihrávkou na zadní tyč oslovil Cristiana Portuguése, který balón poslal do sítě. Pomezní však mával ofsajd a gól tak nebyl uznán. Situaci ale zřejmě ještě budou prověřovat asistenti u videa...
56'
Cucho Hernández trefil loktem domácího obránce Elustonda. Dostal za to žlutou kartu.
55'
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně. Je znát, že se současným stavem spokojeni nejsou.
53'
Hosté zahrozili po standardní situaci! Cucurellův centr si našel Ángel Rodríguez, jehož hlavičku ale před brankovou čarou zkrotil Álex Remiro!
52'
Djené Dakonam šel do souboje s protihráčem vysokou nohou. Míč pro domácí.
51'
Další ofenzivní snahu Getafe přerušilo odmávané postavení mimo hru.
50'
Hosté zahrávali rohový kop, který ale nic velkého nepřinesl.
49'
Na zadní tyči vystoupal k hlavičce Ángel Rodríguez. Trefil ale záda domácího obránce Elustonda.
47'
David Silva předal míč Cristianovi Portuguésovi, který měl napřaženo, ale do střely mu stačil padnout hostující obránce.
46'
První poločas vyšel o něco lépe domácím. Herně to je vcelku vyrovnaná partie, Real Sociedad je ale přeci jen nebezpečnější ve finálové třetině hřiště. Domácí se ujali vedení ve 28. minutě, kdy penaltu nařízenou za ruku Olivery proměnil Mikel Oyarzabal. Poté měl velkou šanci také Alexander Isak, při jehož hlavičce však Getafe podržel brankář Soria. San Sebastian tak vede 1:0.
45+2'
45'
Robin Le Normand vlétl odvážně do souboje s Damiánem Suárezem, který proti němu zahrál vysokou nohou. Žlutá karta pro hráče hostí.
44'
Alexander Isak postupoval z levé strany sám na hostující bránu. Zamířil vedle bližší tyče, ale jelikož mu byl poté odmáván ofsajd, tak ho to nemusí tolik mrzet.
43'
Oyarzabal se dostal ve středu hřiště k míči, který vypadl ze souboje a byl faulován. Domácí mohou rozehrávat z klidu.
41'
Hodně časté jsou v prvním poločase souboje mezi Andonim Gorosabelem a Cucurellou. Domácí krajní obránce nyní protihráče fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
40'
Portugués posílal hned po zisku míče dopředu dlouhý balón, který ale nikoho ze spoluhráčů neoslovil.
39'
Hostující Ángel Rodríguez byl přistižen v ofsajdu.
38'
Rohový kop soupeře hosté přestáli.
37'
Teď už se Alexander Isak do gólové šance dostal! V pádu hlavičkoval po vynikajícím centru Gorosabela, ovšem David Soria předvedl reflexivní zákrok a vytáhl balón na roh!
36'
Alexander Isak dostal přihrávku za obranu a mohl postupovat sám na bránu. Asi byl ale sám překvapen, že nebyl máván ofsajd a tak zaváhal a nechal se předběhnout protihráčem. Místo gólové příležitosti tu je pouze roh pro domácí.
34'
Domácí kapitán Oyarzabal na levém křídle zbytečně bojoval s obráncem. Odmáván mu byl totiž ofsajd.
33'
Ze standardní situace poslal míč do šestnáctky Damián Suárez. Domácí se ubránili.
33'
Merino se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hřiště. Rozehrávat budou hosté.
32'
Domácí obránce Le Normand vyhrál hlavičkový souboj s Cuchem Hernándezem. Hosté se tak do žádné příležitosti nedostali.
30'
Getafe inkasovalo vůbec první gól v této sezóně. V předchozích třech zápasech udrželo čisté konto.
28'
MIKEL OYARZABAL pokutový kop proměnil! Balón napálil na opačnou stranu, než kterou si vybral brankář Soria.
28'
Hosté protestují, ale není jim to nic platné. Penalta je potvrzena.
27'
Penalta pro domácí! Centr Portuguése zablokoval Mathias Olivera rukou.
26'
Hosté se po rohu ubránili a mohou jít dopředu.
25'
Andoni Gorosabel z pozice krajního obránce velmi podporuje ofenzivu. Nyní vybojoval pro domácí roh.
24'
Hosté aktivně napadali a Nacho Monreal byl tedy donucen k dlouhému nákopu. Ten Isak nezachytil a balón získává hostující tým.
22'
Hosté zahrávali standardní situaci. Rozehrávající hráč hledal nákopem Damiána Suáreze, jehož balón přelétl. Kopat se tak bude od brány San Sebastianu.
20'
Merino hledal dlouhým pasem Alexandera Isaka. U míče byl ale první brankář Soria.
19'
Máme tu další přerušení hry. Tentokrát přijde na řadu míč rozhodčího.
18'
Cucurella fauloval ve středu hřiště Zubimendiho. Rozehrávat budou domácí.
16'
Do odkopu hostujícího obránce vložil tělo Mikel Oyarzabal, od něhož se míč odrazil do zámezí. Vykopávat od brány bude brankář Getafe David Soria.
15'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko. K centru se odhodlal Arambarri, který však balón zahrál až za bránu soupeře.
14'
Z levé strany se pokusil odcentrovat hostující Cucurella, kterému to nedovolil Gorosabel. Alespoň roh pro Getafe.
12'
David Silva z první prodlužoval Merinovu přihrávku na Alexandera Isaka. Ten před bránou hledal Portuguése, jenž na balón nedosáhl. Vzrušení ale bylo zbytečné, už Isak byl totiž v ofsajdu.
10'
Nyní vybojoval Gorosabel autové vhazování na Cucurellovi.
9'
Aktivní Andoni Gorosabel byl opět připraven centrovat z pravé strany. Míč až na bránu ale neprošel.
9'
Domácí se postupně dostávají do hry a přebírají aktivitu.
7'
Ani od VARu nepřišla signalizace, že by se měla kopat penalta. Pokračujeme tedy dál.
6'
Zahrozili domácí! Tečovaný centr Gorosabela si v šestnáctce našel Mikel Merino, jehož možná gólovou střelu v pádu zastavil bránící Mauro Arambarri a v síti pak neskončila ani dorážka domácího záložníka! Hráči Realu Sociedat reklamují ruku Arambarriho, sudí ale ukazuje, že se bude vhazovat.
4'
Ángel Rodríguez to zkusil z větší vzdálenosti. Jeho střela se mezi domácí tyče nevměstnala.
3'
Getafe se snaží o aktivní pojetí fotbalu a zatím se tak hraje hlavně na domácí polovině.
1'
Gorosabel byl rozběhnutý na pravé straně, ale hosté ho včas zastavili. Následně sami rozehráli protiútok, Cucurella našel Cucha Hernándeze, který mohl postupovat buď sám, nebo nahrávat Nyomovi. Zvolil druhou variantu, svého spoluhráče však zahnal přihrávkou na paty a celá akce je tedy zabrzděna.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Oyarzabal (C), Zubimendi, Merino, D. Silva – Portugués, Isak.
Náhradníci: Moyà – Muñoz, Aranbarri, Guevara, Merquelanz, Roberto López, J. Pacheco, Bautista, Sagnan, José, Barrenetxea.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ángel Rodríguez, Cucho Hernández.
Náhradníci: Yáñez – Jaime Mata, Cabaco, Portillo, Palaversa, Ünal, Chema, Timor.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Sánchez.
Baskové na Getafe příliš neumějí. Z posledních sedmi ligových zápasů totiž hned šest vyhrál celek z předměstí Madridu. Naprázdno vyšli hráči Realu Sociedad i v minulém ročníku, kdy obě utkání prohráli skóre 1:2.
Real Sociedad (10. místo, 1 – 2 – 1, skóre 4:2, 5 bodů)
Fotbalisté Realu Sociedad zatím disponují vyrovnanou bilancí výher a proher. Po remízách 1:1 ve Valladolidu a 0:0 doma s mistrovským Realem Madrid jasně opanovali duel na půdě nováčka z Elche, kde zvítězili 3:0. V úterý však na domácím hřišti podlehli 0:1 Valencii. V tabulce to zatím stačí na přesný střed tabulky, ztráta na čelo je ale v tuto chvíli minimální.
Getafe CF (1. místo, 2 – 1 – 0, skóre 4:0, 7 bodů)
Getafe vyšel start sezóny skvěle. Se sedmi body vede tabulku, byť odehrálo o zápas méně než někteří další soupeři a navíc dosud neinkasovalo ani gól! Ročník začali fotbalisté Getafe domácím vítězstvím 1:0 nad Osasunou. Poté uhráli bezgólovou remízu na půdě Alavésu a nakonec doma přehráli Betis jasně 3:0. Hotovo bylo už do poločasu. Hned dvěma zásahy se blýskl Ángel Rodríguez.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! O víkendu je na programu 5. kolo španělské La Ligy. Já Vás provedu soubojem Realu Sociedad a Getafe. Domácím patří v tabulce desátá příčka. Getafe dosud neprohrálo a překvapivě se nachází na samém čele ligového pelotonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.