To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
A taktické střídání domácího týmu bylo to poslední, co jsme dnes viděli, Monako se raduje z velmi cenného vítězství nad silným soupeřem z Leverkusenu, jediný gól zápasu dal v 61. minutě Moutinho. Ve druhém poločase byli fotbalisté Leverkusenu u všeho až druzí, domácí se velmi zlepšili, hlavně po vstřeleném gólu a své těsné vedení si v pohodě pohlídali až do konce zápasu.
90+4
Zákroky brankáře Leverkusenu Leno – 0.
Zákroky brankáře Monaka Subašiče – 2.
90+4
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Wallace.
90+3
Hakan Çalhanoğlu rozehrál rohový kop Leverkusenu, Drmić pálí z levé strany, obrana Monaka odvrací, míč se dostává postupně až na půlící čáru.
90+2
Druhá nastavená minuta, z celkem čtyř, které se sudí Královec rozhodl nastavit, Leverkusen na polovině Monaka.
90
Poslední minuta zápasu, resp. normální hrací doby, fanoušci Monaka v hledišti zpívají, mají k tomu důvod, jejich tým, který se v prestižní soutěži představil po dlouhých deseti letech, má na dosah cenné vítězství nad Bayerem Leverkusen!
89
Závěr zápasu a rozhodně se nedá tvrdit, že by hosté nějakým způsobem tlačili soupeře a snažili se o vyrovnání, naopak, převahu mají stále domácí.
87
Dirar přebírá na pravém křídle technický pas, ale je při tom v ofsajdu, míč tak končí u Leno, který vykopává.
86
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Nabil Dirar.
85
Posledních pět minut dnešního utkání, hosté stále marně dotahují náskok domácích.
83
Skvělým zákrokem nyní Leno zabránil domácím podruhé skórovat, po přihrávce Silvy se totiž do vápna dostal Ferreira-Carrasco, který ale nakonec nedokázal ani vystřelit, právě díky pohotovému zákroku Lena.
82
Ferreira-Carrasco pálí z nějakých pětatřiceti metrů, ale míč příliš přizvedl, ten končí vysoko nad brankou.
81
Drmić se dopouští útočného faulu na polovině Monaka, když fauluje Raggiho.
80
Po střele Çalhanoğlu musí zasahovat Subašič, to vůbec nebyla špatná střela!
79
João Moutinho je ale v ofsajdu, míč tak pro Leverkusen.
78
Son Heung-min pokazil přihrávku na polovině Monaka, tím celé útočné snažení hostů končí, naopak, dopředu jdou domácí.
76
Za potlesku tribun se João Moutinho vrací zpět do hry.
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Josip Drmić.
75
Moutinho odchází již po svých za postranní čáru, ostrý zákrok Spahiće možná nebude mít vážný dopad na jeho další působení v zápase.
75
Trochu zajímavé, že Spahič nedbal výzvy sudího Královce a normálně odcházel od místa incidentu, český rozhodčí se tak za ním musel sám vydat, aby mu ukázal žlutý kartónek...
74
Žlutou kartu dostává Emir Spahić (Bayer Leverkusen) za ostrý skluz proti noze pronikajícího Moutinha.
73
Subašič vykopává až na polovinu Leverkusenu, mezitím se u postranní čáru již připravuje na své střídání Josip Drmić.
72
Statistika držení míče: 47% : 53%.
71
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Stefan Reinartz.
70
Toprak zůstává sedět na trávníku, uvnitř vlastní šestnáctky, pomáhá mu gólman Leno, zřejmě problém se svalovou křečí.
69
Odkop od branky Leverkusenu, další útočný výpad domácího Monaka končí nepřesnou střelou, domácí ale mají nyní převahu.
67
Dvojí střídání připravuje lavička Leverkusenu, předváděná hra Bayeru není dobrá.
65
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Giulio Donati.
65
Žlutou kartu dostává Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) za faul na Silvu, kterého na vlastní polovině zastavil jen za cenu ostrého skluzu.
64
První gól zápasu by měl trochu přispět k lepšímu fotbalu.
63
Bender fauluje Berbatova, domácí získávají míč.
61
Monaco právě vstřelilo branku!
Berbatov to udělal velmi chytře, centr z levé strany dokázal hlavou velmi elegantně sklepnout míč do vápna, kde si naběhl JOÃO MOUTINHO a ten se dokázal prosadit, byť jeho střela byla ještě tečována, domácí vedou 1:0.
60
Bender vypálil nějakých pět metrů před pokutovým územím Monaka, ale míč míří pouze nad branku Subašiče.
59
Ferreira-Carrasco poslal míč z rohového kopu na vzdálenější tyč, kde hledá hlavu Berbatova, ale obrana Leverkusenu odvrací míč do bezpečí.
58
Kondogbia vybojoval rohový kop pro Monako, domácí rozehrají opět z levé strany.
57
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Bernardo Silva.
55
Přímo do rukavic Lena poslal míč João Moutinho přímo z rohového kopu, odkop od branky Leverkusenu.
54
João Moutinho rozehraje rohový kop Monaka, z levé strany.
53
Ten rozehrál Castro, který to zkusil přímo na branku, kterou ale netrefuje, odkop od branky.
52
Toulalan fauluje Bendera, volný kop pro Leverkusen.
51
Míč ve středu hřiště, ani v úvodu druhého poločasu to není kdovíjaká podívaná, fotbal spíše průměrný.
50
To nebylo vůbec špatně myšlené v podání fotbalistů Leverkusenu, pas na pravou stranu, kde si míč dokázal zpracovat Jedvaj, ale ten byl v ofsajdu.
49
Míč byl ale nakonec tečován, rohový kop Leverkusenu rozehraje z levé strany Son Heung-Min.
48
Çalhanoğlu se dostal ke střele z pravé strany, jeho pokus ale míří pouze vedle branky, Subašič nemusel zasahovat.
47
Po faulu Carvalha mají hosté volný kop na polovině Monaka. Míč však míří pouze k Subašičovi.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49 hodin.
Rozhodčí Pavel Královec ukončil první poločas, v němž jsme sice branku neviděli, ale v němž byli přece jenom o něco lepší hosté z Leverkusenu, kteří si dokázali vytvořit i nějaké šance. Ani z jedné však fotbalisté Bayeru neskórovali, stejně tak i domácí, to znamená, že do kabin odchází oba týmy za nerozhodného stavu 0:0.
45+3
45+3
Hakan Çalhanoğlu rozehrál z levé strany, ale hosté se neprosazují, poločas končí.
45+3
Gonzalo Castro se dostal do zakončení uvnitř vápna Monaka, míč končí nad brankou, ale byl tečován, rohový kop pro Leverkusen.
45+2
Žlutou kartu dostává Layvin Kurzawa (AS Monaco FC) za stažení Hakana Çalhanoğlu.
45+2
Ale hosté se v pohodě ubránili a sami nyní mohou zaútočit.
45+1
Ten již v první minutě nastaveného času rozehraje z pravé strany João Moutinho.
45
Poslední minuta prvního poločasu, Lucas Ocampos centruje z levé strany a obrana hostů odvrací na roh.
44
To Son Heung-Min se nyní již trochu více přiblížil k brance soupeře, ale i jeho střela z levé strany míří několik metrů vedle.
43
Hakan Çalhanoğlu vyslal spíše takovou propagační střelu z levé strany, míč letí vedle branky Monaka.
42
Gonzalo Castro se nedokázal probojovat do vápna přes bránícího Raggiho, dobrý obranný zákrok domácího obránce.
41
Kießling nyní dostal bolestivý úder míčem někam do oblasti břicha a těžce se zvedá z hrací plochy.
40
Berbatov v ofsajdu, hosté získávají míč. Před pokutovým územím Monaka se snaží fotbalisté Leverkusenu držet míč, ale jsou pod velkým tlakem a nedaří se jim to.
39
Nepřesný nákop Topraka, míč směřuje do autu, domácí vhazují.
38
Jedvaj rozehrál volný kop, ale hosté vrací míč zpět až k vlastní bráně, Leno se zapojí do rozehrávky.
38
Zápas zatím provází velké množství faulů, které trochu snižují kvalitu fotbalu.
37
Castro fauluje Kondogbiu a domácí budou rozehrávat volný kop.
36
Bellarabi unikl za obranu Monaka, šel sám na brankáře, ale to zakončení.. to bylo hodně nezvládnuté, míč končí vedle branky.
34
Míč však přelétl celou plochu hřiště a končí až u gólmana Monaka.
33
Leno má míč ve své moci a v klidu si chystá míč, až k němu musel přiběhnout Berbatov a trochu ho popohnat s odkopem od branky.
32
Kießling vzápětí fauluje a Monako tak zůstává u míče, tentokrát již na polovině Leverkusenu.
31
Castro hrál rukou, sudí Královec vše postřehl a přerušuje hru, míč pro domácí.
30
Volný kop Leverkusenu, který rozehraje Çalhanoğlu. Zkusil to přímo na branku, ale Subašić v pohodě chytá.
30
A Spahić musí být ošetřován přímo na hrací ploše.
29
Žlutou kartu dostává Yannick Ferreira-Carrasco (AS Monaco FC) za faul na Spahiće, kterého udeřil velmi nepříjemně pravou rukou do obličeje, bylo to v souboji o míč.
28
Bellarabi faulován Kondogbiou, který mu zezadu škrtl o nohu, volný kop pro Leverkusen, na polovině soupeře.
27
Statistika držení míče: 48% : 52%.
26
Bellarabi dokázal z ostrého úhlu, z pravé strany, vystřelit, ale s tímto pokusem neměl Subašič příliš těžkou práci.
25
Jedvaj si pohlídal míč, mířící mimo hrací plochu a vybojoval autové vhazování pro Leverkusen.
23
Ferreira-Carrasco pálí z voleje zpoza vápna, ale střela mu vůbec nesedla, míč končí daleko mimo branku Bayeru.
21
Volný kop Monaka, z pravé strany, u pokutového území soupeře, míč míří do vápna Bayeru, kde ale není nikdo v červenobílém, kdo by mohl zakončit.
20
Domácí vhazují z pravé strany, na polovině Leverkusenu.
19
Míč směřuje do pokutového území Monaka, kde hlavičkuje Ömer Toprak, ale pouze nad branku.
18
Jedvaj tentokrát faulován Ocamposem, volný kop pro Bayer, na polovině Monaka, z pravé strany.
17
Leverkusen na polovině Monaka, Jedvaj ale ztrácí míč.
15
První větší šance zápasu, Hakan Çalhanoğlu si výtečně nasprintoval s míčem do vápna a nakonec z levé strany vystřelil, trefuje ale pouze boční síť!
13
Pohotová akce Leverkusenu, kterou zakončuje Castro střelou zpoza vápna, ale netrefuje branku.
12
Bellarabi "nabral" ve středu hřiště Toulalana, který se zezadu drží za pravý stehenní sval.
11
Po pravé straně se Toulalan neprosazuje, ztroskotal na dobře pozičně hrajícím Spahićovi.
9
Berbatov přebírá přihrávku Moutinha již v ofsajdu, pozorné oko čárového vše správně vyhodnotilo.
9
Zatím hodně opatrné utkání, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.
8
Pokus o nacvičenou akci v podání AS, Ferreira-Carrasco pálí z nějakých pětatřiceti metrů, ale pouze vysoko nad branku.
7
Ömer Toprak fauluje na vlastní polovině Ocampose, volný kop pro Monako.
6
Kurzawa hlavou posunul míč na levé křídlo, tam ale nedokázal zpracovat Berbatov, autové vhazování hostů.
5
Akce Leverkusenu končí nepřesným centrem z levé strany, míč končí v rukavicích Subašiče.
3
Toulalan bojuje o míč na vlastní polovině, hosté ale úspěšnější.
2
Toulalan fauluje ve středu hřiště volný kop pro Leverkusen.
1

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Carvalho, Raggi, Kurzawa – Kondogbia, Toulalan (C), Moutinho – Ferreira-Carrasco, Berbatov, Ocampos.
Náhradníci: Stekelenburg – Wallace, Dirar, Bakayoko, Silva, Germain, Martial.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahić, Boenisch – L. Bender, Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling (C).
Náhradníci: Krešić – Wendell, Donati, Reinartz, Öztunali, Jurčenko, Drmić.

Rozhodčí: Královec (CZE) – Slyško (SVK), Wilczek (CZE).
Předpokládané sestavy:

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Raggi, Carvalho, Kurzawa – Moutinho, Toulalan, Kondogbia – Ferreira-Carrasco, Berbatov, Ocampos

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahic, Boenisch – Castro L Bender – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son – Kiessling

Zranění: AS MONACO: Abdennour (stehenní sval) – BAYER: Papadopoulos (rameno), Rolfes (kotník), Brandt (kotník).
• Monako se představí v Lize Mistrů poprvé od ročníku 2004/05
• Monako vyhrálo jen jeden z pěti zápasů ve všech soutěžích v aktuální sezóně
• Hosté z Leverkusenu zvítězily v pěti ze svých šesti zápasů v aktuální sezóně
• Dimitar Berbatov, aktuálně hráč Monaka, odehrál více než 150 zápasů za Leverkusen
• Leverkusenu se vrací do sestavy Lars Bender, který chyběl čtyři měsíce kvůli zranění stehenního svalu
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 1. kola základní skupiny C fotbalové Ligy Mistrů mezi AS MONACO FC a BAYEREM LEVERKUSEN. Utkání se odehraje na stadionu Louise II. v Monaku a jako hlavní rozhodčí jím provede Čech Pavel Královec! Na čarách mu budou pomáhat asistenti Roman Slyško ze Slovenska a krajan Martin Wilczek. Čtvrtým rozhodčím je nominován také Čech Antonín Kordula.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.