Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Lille - 22. února 2022   21:00

Chelsea
8' Havertz (Zíjáš) • 63' Pulisic (Kanté)
2:0
(1:0)
Chelsea
E. Mendy – Christensen, T. Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Kanté, Kovačić (51. Loftus-Cheek), M. Alonso (80. M. Sarr) – Zíjáš (60. Saúl), Havertz, Pulisic (80. Werner).
Manzano – Iňigo, Nevado – Hernández (ESP)
Stamford Bridge, Londýn
Lille
Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Djaló (76. G. Gudmundsson) – A. Onana (65. Burak Yılmaz), Xeka, B. André – Sanches (81. Ben Arfa), David (81. Žegrova), Bamba.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:15. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:6.
První zápas z tohoto osmifinále je u konce a blíže k postupu má Chelsea! Blues dokázali skórovat jak v první, tak i ve druhém poločase. Poté už domácí hráli víceméně údržbu. Lille hrálo sympaticky, snažilo se držet balon, tlačit na soupeře, ale finální fáze francouzského týmu zcela selhala.
90+5'
90+4'
U rohového praporku byl faulovaný Silva. Chelsea tak bude mít čas na rozehrávku a určitě nebude spěchat.
90+3'
Snaha Lille se nedá upřít, ale hostům vůbec nevychází finální přihrávky a tak se Chelsea poměrně jednoduše brání.
90+1'
OSC rozehrálo další rohový kop. Míč ale bezpečně odvrátil Rüdiger. Z voleje se poté pokusil vystřelit Gudmundsson, ale ten zřejmě vysklil královně Alžbětě II. okna ve 4. patře Buckinghamského paláce.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Francouzský tým rozehrál volný kop. Z pravé strany centroval do vápna Bamba, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
89'
Roh domácích rozehrál Saúl, ale velmi špatně. Navíc se Lille poté řítilo do brejku, ovšem domácí záložník se vrátil a svou chybu napravil.
88'
Nadýchaný centr z pravé strany se pokoušel zakončit Havertz, ale na roh míč odvrátil Celik.
87'
Lille si poté rohový kop ještě jednou zopakovalo, ale balon získal Werner, který se řítil do brejku a za cenu žluté karty ho zastavil Ben Arfa.
86'
Útok podpořil na levé straně Gudmundsson, kterého sice odzbrojil Silva, ale hosté získali alespoň rohový kop.
85'
Centr ve vápně zpracoval Havertz, ale poté jeho přihrávka našla jen Jardimovu rukavici.
83'
Žlutou kartu dostává Ruben Loftus-Cheek (Chelsea FC).
82'
Po pravé straně vedl zajímavý brejk Yilmaz, ale jeho finální přihrávka našel jen Silvu.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Hatem Ben Arfa.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Edon Žegrova.
80'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Timo Werner.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází Malang Sarr.
79'
Další rychlý brejk se snažil vylepšit centrem Azpilicueta, ale nakonec z toho není ani roh, ačkoliv poslední se dotkl balonu Gudmundsson.
78'
Tentokrát se Sanches nevyznamenal a vyslal špatnou přihrávku. Míč skončil v zámezí a Mendy bude odkopávat.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Gabriel Gudmundsson.
75'
Na levé straně se chystal centrovat Yilmaz, ale Azpilicueta ho obral o míč. Navíc budou vhazovat domácí.
73'
Alonsův centr proletěl vápnem a ihned se do brejku řítil Sanches. Skvěle se do defenzivy vrátil Pulisic, který jeho útok zastavil.
72'
Tentokrát chyblo Jardim, který výkopem našel jen Kantého. Chelsea dokázala vybojovat alespoň roh.
71'
Hlavičkou se dokázal dostat do zakončení Botman, ale střela neměl moc razance, navíc letěla do míst, kde byl připravený Mendy.
70'
Na hranici vápna se do balonu opřel Bamba, ale trefil jen Christensena, který zblokoval na rohový kop.
69'
Chelsea dnes opravdu ztrácí nezvykle hodně balonů. Tentokrát to byl Kanté, rozhodně to není dobrý výkon od domácích.
68'
Lille má ve druhém poločase držení míče 59%, ale hostům se vůbec nedaří vytvořit si zajímavou šanci.
67'
Chelsea měla před sebou znovu prostor, ale rychlou akci přibrzdil špatným zpracováním Loftus-Cheek. Blues nicméně zůstávají u balonu.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Burak Yılmaz.
63'
Chelsea právě vstřelila branku!
Do otevřené obrany to Blues jde! Bleskový brejk rozjel Kanté, který si počkal na vhodný moment a pěknou kolmicí do vápna vyslal do šance CHRISTIANA PULISICE, jenž trefil přesně k tyči a zvyšuje vedení Chelsea! Asistence: N'Golo Kanté.
61'
Francouzský celek drží balon na útočné polovině, navíc fauloval Azpilicueta, takže hosté budou mít klid na rozehrávku.
60'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Saúl.
59'
Na polovině hřiště získal balon Havertz, který sprintoval až do vápna, kde z mírného úhlu nedokázal trefit branku.
57'
Pro zranění odstoupil z dnešního zápasu Kovačič a nyní na tom není dobře ani Zíjáš. Chelsea tak možná bude muset znovu střídat.
55'
Centrem za obranu se pokusil najít Rüdiger Havertze, ale nejdříve u balonu byl Jardim, který ho přilepil k rukavicím.
54'
Centr Kantého z pravé strany doputoval až k Alonsovi, který zakončoval z voleje ve vápně, ale Celik zblokoval tvrdou ránu.
53'
Z pravé strany centroval do vápna Andre, ale balon jen proletěl vápnem. Azpilicueta si pomohl malou domů Mendymu.
51'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Ruben Loftus-Cheek.
51'
Lille i ve druhém poločase pokračuje s vysokým držením míče, ale zatím se jim nedaří najít prostor v obraně Blues.
49'
Vysoký centr ke vzdálenější tyči vyslal Bamba, Sanchez tak zakončoval už hodně z úhlu, navíc mu střela nesedla.
48'
Z pravé strany centroval do vápna znovu Azpilicueta, ale balon namířil jen do rukavic Jardima.
47'
Další rychlý útok Chelsea vedl Pulisic, který přihrával Kovačičovi, ale ten nedokázal zpracovat balon.
46'
Hned z kraje druhého poločasu zakončoval ve vápně po přímočaré akci Zíjáš, ale trefil jen obránce Lille.
46'
Fotbalisté Chelsea začali dnešní utkání velmi dobře, byli aktivní a během pár minut měl několik šancí sám Havertz. Ten dokázal proměnit až tu třetí v osmé minutě, kdy se trefil hlavou po rohovém kopu. Lille od té doby zlepšilo svůj výkon, drželo hodně balon a mělo i několik střel. Prozatím ale nadále prohrává.
45+1'
45'
Na pravé straně se pokusil prosadit Zíjáš, ale míč nedokázal udržet na hrací ploše. Odkopávat bude Jardim.
44'
Chelsea dnes dělá opravdu hodně chyb. Další vytvořil Kanté, ale než se Sanches odhodlal ke střele, tak ho o balon obral Kovačič.
42'
Útok Lille zastavil na pravé straně Azpilicueta, ale trochu bolesti mu tam uštědřil Sanches, jenž sešlápl domácímu kapitánovi ruku.
41'
Na pravé straně zpracoval dlouhý centr Bamba, který přihrával před branku, ale míč zblokoval Alonso.
40'
Střelecký pokus si dokázal vytvořit Sanches, který si z levé strany sběhl na střed. Jeho střela ale nakonec letěla hodně mimo.
38'
Chelsea dlouho kombinovala před vápnem soupeře, ale poté odevzdal míč nepřesným pasem Alonso.
37'
Havertz hledal přihrávkou skrz vápno u vzdálenější tyče Alonsa, ale postavený byl dobře Celik, který zastavil dobrý míč.
36'
Zpoza šestnáctky měl hodně času na střelu Andre, jenže mířil přesně doprostřed branky. Tohle byla pro Mendyho lahůdka.
35'
Na středu hřiště soupeře vykombinoval Andre se Sanchesem, ale při finální fázi útoku poslal Sanches nepřesnou přihrávku.
33'
Po ztrátě míče hraje s balonem Chelsea, ale kombinuje hlavně na vlastní polovině. Hosté dobře napadají.
32'
Lille znovu u balonu, francouzský celek se snaží v průběhu prvního poločasu vytvořit si gólovou šanci.
31'
Posledních několik desítek sekund opravdu nenabízí moc fotbalových momentů. Hraje se hlavně uprostřed hřiště a několik chyb na obou stranách.
29'
Na útočné polovině získal balon Kanté, který poslal kolmici do běhu Zíjášovi. Ten se ještě místo zakončení snažil kličkou dostat do lepší pozice, jenže o balon přišel.
28'
Lille kombinuje na útočné polovině a od inkasovaného gólu je rozhodně aktivnějším týmem. Zatím ale nemá kudy ohrozit branku.
27'
Tentokrát ale Blues branku soupeře neohrozili. Míč skončil již na prvním obránci Lille, který odhlavičkoval do bezpečí.
26'
Po pravé straně se pokusil odcentrovat Zíjáš, nakonec vybojoval alespoň rohový kop pro Chelsea.
25'
Na hranici vápna se dostal k balonu Xeka, jeho zakončení ale letělo jen do před ním stojícího Silvy.
23'
Znovu nezvyklá a zbytečná ztráta balonu domácích, tentokrát se musel rychle vracet Azpilicueta.
22'
Chelsea vyrobila menší chybu na polovině hřiště, ale Bamba krátce na to odevzdal soupeři znovu balon po nepřesné přihrávce.
21'
Pěkný centr z vlastní poloviny vyslal za obranu Sanches, na který si nabíhal David. Dříve u balonu byl ale Mendy, který odkopl daleko.
20'
Posledních pár desítek sekund je spíše překopávaná ze strany na stranu, balon do své moci nakonec získalo Lille.
18'
Pěkným centrem našel Kanté ve vápně Alonsa, který se opřel do míče z první, jenže mířil přesně do míst, kde stál připravený Jardim.
17'
Po zisku míče se do brejku řítil Onana, ale dobře se vrátil Kovačič, který ho zbrzdil. Hosté poté nepřesnou přihrávkou odevzdali míč.
16'
Blues dokázali překonat vysoký presink hostů, volný prostor měl na levé straně Alonso, jenže jeho centr našel jen Botmana.
15'
Centr mířil do vápna na Onanu, který se sice dokázal dostat do zakončení, ale branku Chelsea minul výrazně.
14'
Na pravé straně hřiště vybojoval Sanches rohový kop pro Lille, naposledy si z něj hosté dokázali vytvořit šanci.
13'
Z dálky zkusil štěstí David, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch, neboť letěl několik metrů nad břevnem.
12'
Po rohovém kopu Lille vznikl ve vápně domácích poměrně zmatek, balon tam poskakoval bez jasného majitele. Nakonec zakončoval z malého vápna Andre, ale Silva byl znovu na svém místě a zblokoval nebezpečnou střelu!
11'
Na pravé straně zpracoval ve volném prostoru balon Celik, jeho centr ale odvrátil Silva.
10'
Lille po inkasované brance drží balon na kopačkách, ovšem prozatím hlavně na vlastní polovině.
8'
Německý útočník se po třech šancích dočkal už gólu! Rohový kop rozehrál parádně do volného prostoru Zíjáš, v něm si našel místečko KAI HAVERTZ a hlavou přesvědčivě proměnil další šanci! Asistence: Hakím Zíjáš.
7'
Přímočarou akci domácích zakončoval ve vápně Havertz, který mířil ke vzdálenější tyči a jen skvělý zákrok Jardima zabránil inkasování! Bude z toho roh.
7'
Centr do vápna odvrátil bez potíží Silva. Xeka se sice pokusil zpoza vápna o střelu, ale míč neměl ani razanci ani přesnosti.
6'
U levé postranní čáry si dobrým pohybem vynutil faul Bamba. Zajímavá pozice pro standardní situaci.
5'
Chelsea prozatím kontroluje hru, ale Lille se podařilo vybojovat balon a poprvé kombinuje na útočné polovině.
4'
Skvělý centr vyslal z pravé strany do malého vápna Azpilicueta a obrovskou příležitost měl sám před Jardimem Havertz, jenže ten z voleje přestřelil!
3'
Lille sice získalo balon ve svůj prospěch, jenže ne na dlouho. Dobrou práci odvedl Havertz.
2'
Po levém křídle se parádně protáhl mezi dvěma obránci Pulisic, kolmici do vápna poté vyslal Zíjáš, nicméně Havertz byl pohlídaný soupeřem.
1'
Osmifinále rozehrál francouzský tým. Nákop Fonteho na útočnou polovinu ale držení míče hostům nezajistil.
1'
Oba celky již nastoupily na trávník, po zaznění znělky Ligy mistrů nebude nic bránit tomu první osmifinále mezi těmito celky rozehrát.

Chelsea FC: E. Mendy – Christensen, T. Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Kanté, Kovačić, M. Alonso – Zíjáš, Havertz, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga, Bettinelli – T. Chalobah, Jorginho, Loftus-Cheek, R. Lukaku, Mount, Saúl, M. Sarr, Vale, Werner, Kenedy.
Trenér: Thomas Tuchel

Lille OSC: Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Djaló – A. Onana, Xeka, B. André – Sanches, David, Bamba.
Náhradníci: Grbić – Ben Arfa, D. Bradarić, Gomes, G. Gudmundsson, Lihadji, Burak Yılmaz, Žegrova, Weah.
Trenér: Jocelyn Gourvennec

Rozhodčí: Manzano – Iňigo, Nevado – Hernández (ESP).

2. P, 6 Z, 4 – 1 – 1, Skóre: 13:4, 13 b.
--------------------------------------------------------------------
Chelsea FC     (Premier League)

Obhájce nejprestižnější evropské trofeje neměl potíže s postupem do vyřazovacích bojů. Chelsea sice nedokázala skupinu H vyhrát, tu ovládl Juventus, ale los byl pro anglický celek příjemný. Ve skupině Blues prohráli jediný zápas a to právě na hřišti Juventusu, tomu ale na druhou stranu vše vrátili v odvetě, kterou vyhráli doma 4:0.

Čerstvý vítěz Mistrovství světa klubů se představil o víkendu v rámci Premier League na trávníku Crystal Palace. Proti londýnskému rivalovi to vypadalo dlouho na bezbrankovou remízu, ovšem v závěru vystřelil tři body pro Blues Hakim Ziyech.

1. P, 6 Z, 3 – 2 – 1, Skóre: 7:4, 11 b.
Lille OSC     (Ligue 1)

Francouzský celek ovládl skupinu G, jenže los mu moc nepřál a narazí na obhájce titulu v Lize mistrů. Lille mělo na poměry této soutěže relativně jednoduchou skupinu a postup si v konkurenci Salcburku, Sevilly a Wolfsburgu snadno. Hlavně díky závěru skupinové fáze, druhou polovinu totiž Lille ovládlo bez ztráty jediného bodu.

Překvapivý vítěz loňské sezony Ligue 1 velmi neúspěšně obhajuje titul. Letos se celek ze severu Francie pohybuje uprostřed tabulky, na druhou stranu ten je v této sezoně mimořádně vyrovnaný. Z desátého místa Lille ztrácí na pohárové pozice pouze pět bodů. OSC se ale nenaladilo na souboj v Lize mistrů ideálně, protože nedokázalo doma porazit 18. celek ligy Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.