Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Paris SG - 8. března 2023   21:00

Bayern
61' Choupo-Moting (Goretzka) • 89' Gnabry (Cancelo)
2:0
(0:0)
Bayern
Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Coman (86. Gnabry), Müller (C) (86. Cancelo), Musiala (82. Mané) – Choupo-Moting (68. Sané).
Ulreich – Sarr, Blind, Mazráwí, Wanner, Gravenberch, A. Ibrahimović, Tel.
Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Paris SG
Donnarumma – Danilo, Ramos, Marquinhos (C) (36. Mukiele, 46. Bitshiabu) – Hakimí, Vitinha (81. Ekitiké), Verratti, Ruiz (76. Zaire-Emery), Mendes (82. Bernat) – Messi, Mbappé.
Rico, Letellier – Pembélé, Sanches, Soler, Gharbi.

A to je z toho klání všechno. Já vám děkuji za přízeň, přeji dobrou noc a někdy příště opět na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:6.
Co dodat? Kdo by to byl čekal, že takový gigant nabytý hvězdami, což PSG je, nedá za dva zápasy, za čtyři poločasy, za téměř 200 minut hry jediný gól. Pařížskému celku jistě citelně chyběl Neymar, přesto hvězdy jako Mbappé, Messi a další měli francouzský tým jednoznačně přivést k postupu, ovšem nestalo se. Z toho se naopak raduje německý velkoklub, který na venkovní vítězství 1:0 navázal domácí výhrou 2:0. Měl i štěstí, když v prvním poločase Vitinha nedal gól do prázdné brány, ovšem to k tomu patří. Bayern tak postupuje dál, zatímco sen PSG o triumfu v LM se opět rozplynul jako pára nad hrncem.
90+6'
90+5'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Ašraf Hakimí). První a zároveň jediná žlutá karta zápasu, hráč hostů ji inkasuje za nesportovní chování.
90+4'
Sadio Mané se lapil do těsného ofsajdu, třebaže tedy poslal míč dobře mířenou střelou do sítě, gól není správně uznán. Hosté už prakticky nic nehrají.
90+4'
Messiho pokus Sommer bez větších potíží chytá.
90+2'
Alphonso Davies mohl náskok svého mužstva zvýšit, jeho prudkou ránu gólman hostů excelentním zákrokem vyrazil.
90'
Také při této brance se do akce dostal VAR, branka byla dosažena regulérním způsobem.
89'
Bayern právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, gigant z PSG se ani tentokrát triumfu v LM nedočká. Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, SERGE GNABRY se tváří v tvář gólmanovi dostal do zakončení a levačkou odehrál míč ke vzdálenější tyči, kam ani dlouhán Gianluigi Donnarumma nemohl dosáhnout.
88'
Dlouhý centr do vápna Bayernu byl jeho obranou zastaven včas. PSG se marně snaží docílit kontaktního gólu, kterým by zdramatizovalo mač.
86'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází João Cancelo.
86'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Serge Gnabry.
85'
Ašraf Hakimí si nezpracoval v pokutovém území přihrávku, míč mu utekl od kopačky.
82'
Sergio Ramos byl velmi blízko vyrovnání, hlavou však odehrál míč těsně vedle bližší tyče. Sommer se po míči jen ohlédl, tady by neměl šanci zasáhnout.
82'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Sadio Mané.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
81'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Hugo Ekitiké.
81'
Domácí dobře brání, nyní budou čelit rohovému kopu. Ještě předtím přijde na řadu střídání.
79'
Kingsley Coman mohl střílet sám, před sebou měl dost volného prostoru, ale rozhodl se ještě přihrát na střed Sanému, který si však balón nedokázal zpracovat a ten mu utekl do zámezí. Mohlo být nejspíš rozhodnuto.
76'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Warren Zaire-Emery.
75'
Dlouhý míč doputoval do náruče gólmana hostů, který rychle rozehrává. Čas se jeho mužstvu krátí.
73'
Nuno Mendes centroval před vápnem Bayernu velmi nepřesně, balón odehrál za brankovou lajnu a Sommer může v klidu rozehrávat.
72'
Málem se Bayern dostal do další šance, ovšem nakonec je pískána hra rukou a rozehrávat bude tým z Francie.
71'
Kingsley Coman posílal centr do pokutového území, kde však žádného ze spoluhráčů nenašel.
69'
Kingsley Coman se málem dostal do velké příležitosti, křižná přihrávka na něj však byla zblokována, jeho tým bude rozehrávat roh.
68'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Leroy Sané.
67'
Kylian Mbappé střílel levačkou na bližší tyč, tam ale byl Sommer včas.
66'
Bayern pokračuje na balónu, čas hraje v jeho prospěch.
64'
Ve velké šanci se zjevil Sergio Ramos, jenž hlavou poslal míč mezi tři tyče, Sommer však fantasticky zasáhl a zabránil vyrovnání.
64'
Kombinace hostů byla zblokována a Messi se postará o rozehrávku rohového kopu.
61'
V tomto případě gól platí. Hosté propadli v obraně, míče se zmocnil Goretzka, který mohl střílet, místo toho volil kolmou přízemní přihrávku na levou stranu, kde stál volný ERIC CHOUPO-MOTING, jenž snadno poslal po zemi míč do odkryté části hostující svatyně.
61'
Domácí se radují z dalšího gólu, ovšem i v tomto případě přichází na řadu VAR.
60'
Leon Goretzka si zpracoval křižnou přihrávku, tísněn dvěma protihráči dokázal vystřelit, ovšem daleko vedle brány. Bude to však rohový kop.
58'
Kingsley Coman nebezpečně centroval do vápna, kde však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal hlavičkovat.
57'
Eric Choupo-Moting byl tím, kdo svého protivníka poslal k zemi.
56'
Nuno Mendes zůstává ležet na trávníku po kontaktu s protihráčem, hra je přerušena.
55'
Obrana PSG překazila soupeři kombinaci před pokutovým územím, míč se poté odkutálel k Donnarummovi, jenž jej odkopl do bezpečí.
52'
Eric Choupo-Moting poslal letící míč hlavou ke vzdálenější tyči a rozjásal domácí osazenstvo, po zásahu VAR je ovšem gól pro ofsajd odvolán.
50'
Domácí se dožadovali faulu v pokutovém území, není jim však vyhověno.
49'
Kylian Mbappé to zkoušel z dálky, trefil však jen obránce Daviese, jenž zblokoval jeho pokus.
46'
ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází El Chadaille Bitshiabu.
46'
První půle odvetného zápasu dvou gigantů a favoritů na celkový triumf gól nenabídla. Hrál se hodně opatrný fotbal, ovšem šance k vidění byly. Nejprve ji nevyužil Jamal Musiala, jehož vychytal Gianluigi Donnarumma. Jeho protějšek pro změnu chybnou rozehrávkou daroval tutovku soupeři, avšak v kritické chvíli zachránil situace Matthijs de Ligt. Bayern tak nadále drží těsný náskok z prvního souboje, avšak před sebou má ještě jeden poločas.
45+3'
45+1'
Dayot Upamecano skluzem přibrzdil útočný výpad PSG, to bude vhazovat aut.
45'
Sommer tentokrát nic nevymýšlel a volný balón odkopl do bezpečí.
44'
Hosté signalizovali hru rukou, hlavní arbitr jim dává za pravdu a PSG tak rozehraje ze své poloviny.
43'
Další možnost pro hosty, jejich kapitán se málem dostal do samostatného úniku, avšak u míč byl přeci jen o něco dříve gólman bavorského mužstva.
41'
Alphonso Davies mohl vystřelit sám, namísto toho volil přihrávku do malého vápna, která však byla zblokována.
40'
Gianluigi Donnarumma si zpracoval volný míč a ihned jej odehrál do bezpečí.
38'
A hned tu byla tutovka, po které hosté na vyrovnání nedosáhli. Yann Sommer si nepochopitelně, až trestuhodně s míčem hrál, sebral mu jej Ašraf Hakimí, poté se k němu dostal Vitinha, jenž zakončoval do prázdné brány, v posledním momentu přiběhl Matthijs de Ligt, který situaci zachránil a skluzem odehrál balón z brankové lajny do bezpečí. Neuvěřitelná situace.
38'
Hosté zřejmě faulovali, hra ale pokračuje a PSG tak bude vhazovat v blízkosti vápna.
36'
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Nordi Mukiele.
Nepříjemná situace pro tým z Paříže, který přichází o jednoho z klíčových obránců.
34'
Hosté raději poslali míč ke svému gólmanovi, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
33'
Nuno Mendes se hodně diví, ovšem jeho faul byl více než jasný. Bayern bude rozehrávat z pravého křídla.
32'
První obrovská šance utkání. Jamal Musiala si udělal prostor ke střele a levačkou mířil na vzdálenější tyč, Gianluigi Donnarumma však včas padl k zemi a fantastickým zákrokem míč vyrazil a podržel svůj tým.
31'
Domácí pokazili kombinaci před pokutovým územím, u míče však zůstávají.
29'
Hra se otočila a jsou to hráči domácího mužstva, kteří si dlouho mezi sebou přihrávají.
27'
Hráči francouzského mužstva kombinují na své polovině, dál se dostat nemohou.
25'
Messiho střelu zastavil výborným obranným zákrokem Matthijs de Ligt, míče se poté zmocnil domácí gólman.
24'
Pomezní arbitr má praporek nahoře a hosté budou vhazovat. Nutno říct, že to bylo nesprávné rozhodnutí, neboť míč ještě úplně celým objemem v zámezí nebyl.
23'
Poměrně přísný faul byl odpískán domácímu celku, hra se tedy otáčí.
22'
Faulem se nyní provinil hostující celek, který tak musí míč odevzdat protivníkovi.
19'
Kylian Mbappé sice dokázal doběhnout prudkou přihrávku ještě před brankovou lajnou, jeho následná střela ale skončila pouze v boční síti.
18'
Messiho dlouhý centr doputoval jen do rukou připraveného Sommera, jenž se musel pořádně natáhnout.
18'
Alphonso Davies zblokoval míč do zámezí a PSG rozehraje první rohový kop v zápase.
16'
Leon Goretzka střílel z velké dálky, Gianluigi Donnarumma míč lapil do rukavic.
15'
Alphonso Davies ztratil u hranice vápna míč, aniž stačil přihrát. Dopředu tak vyráží francouzský tým.
13'
Kylian Mbappé sice dokázal dostat míč do sítě, ale bylo to dávno po odpískání. Byl to právě hvězdný Francouz, který fauloval gólmana Bayernu a sám si toho byl dobře vědom.
11'
Ašraf Hakimí vyslal na domácí bránu střílený centr z pravé strany, míč minul vzdálenější horní roh a doputoval do zámezí.
10'
Nepřesný balón letí k brankáři PSG, jenž vyběhl z pokutového území a spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.
8'
Mbappé přišel na levé hranici vápna o balón, ten mu utekl za brankovou lajnu.
7'
Nyní se nedovoleným zákrokem provinil domácí tým, jmenovitě Eric Choupo-Moting. Zatím nebyla k vidění žádná větší možnost.
5'
Po faulu bude rozehrávat od středové lajny.
4'
Bayern pokračuje u balónu a kombinuje na útočné polovině.
2'
Kylian Mbappé se postaral o první střelecký pokus utkání, jeho střela z levé strany šla přímo do náruče domácího gólmana.
1'

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Coman, Müller (C), Musiala – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – B. Sarr, Cancelo, Blind, Mazráwí, Sané, Wanner, Gravenberch, A. Ibrahimović, Gnabry, Mané, Tel.
Trenér: J. Nagelsmann.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Danilo, S. Ramos, Marquinhos (C) – Hakimí, Vitinha, Verratti, Ruiz, Mendes – Messi, Mbappé.
Náhradníci: Rico, Letellier – Bernat, Mukiele, Pembélé, Bitshiabu, Sanches, Soler, Zaire-Emery, Gharbi, Ekitiké.
Trenér: Ch. Galtier.

Rozhodčí: D. Orsato – C. Carbone, A. Giallatini (všichni ITA).
Paris Saint-Germain

Pařížany v zimním období trápily mnohé zdravotní potíže klíčových hráčů, kvůli čemuž se dostali pod tlak v Ligue 1, vypadli z francouzského poháru a měli problémy i v prvním vzájemném zápase s Bayernem, byť po příchodu Kyliana Mbappého, jenž původně ani neměl nastoupit, z lavičky, se hra PSG výrazně zvedla a nakonec byl Bayern i přes výraznou převahu z úvodní hodiny zápasu ještě rád za vítězství.

Po sérii neúspěchu se Paříži povedlo vyhrát poslední tři ligové zápasy, kdy postupně zdolala Lille díky obratu v závěru zápasu 4:3, pak nečekaně jasně zvládla šlágr v Marseille 3:0 a v generálce na dnešní odvetu si poradila s Nantes 4:2. V ligové tabulce už Pařížané utekli druhému Marseille na rozdíl osmi bodů a jasně míří za dalším titulem, neboť všechny nejnebezpečnější soupeře už mají za sebou.

Neymar kvůli zranění kotníku vynechá celý zbytek sezóny, dlouhodobě je mimo hru kvůli achillovce i Presnel Kimbembe, naopak ze zranění zadního stehenního svalu se zotavil Renato Sanches a naprosto zásadní je fakt, že oproti prvnímu zápasu je stoprocentně připraven Kylian Mbappé. Marco Verratti vynechal poslední ligový zápas kvůli karetnímu trestu, dnes se ale rozhodně vrátí do základní sestavy.
Bayern Mnichov

Bayern se po sérii tří remíz v úvodu jarní části bundesligy vrátil do vítězného režimu v zápasech ve Wolfsburgu a Bochumí, ovšem následně především kvůli brzkému vyloučení Upamecana prohrál 2:3 v Mönchengladbachu, čímž se na něj dotáhla Borussia Dortmund, která zůstává po boku Bayernu i po dalších dvou kolech, v nichž bavorský velkoklub zdolal Union Berlín 3:0 a naposledy vyhrál ve Stuttgartu 3:1.

V bundesligové tabulce má Bayern po třiadvaceti kolech 49 bodů a vede soutěž o skóre před Borussií, navíc se blíží vzájemný duel, který se hned po blížící se reprezentační přestávce uskuteční v mnichovské Allianz Areně. Třetí Union Berlín byl do souboje na Bayernu bodově po boku obou soupeřů, ovšem po zisku jediného bodu z posledních dvou kol už zaostává o pět bodů.

Bayern se musí obejít bez Benjamina Pavarda, jenž byl vyloučen v závěru prvního vzájemného zápasu, mimo hru navíc zůstává další obránce Lucas Hernandez, Julian Nagelsmann by se tak mohl vrátit k obranné trojici se Stanišićem, Upamecanem a de Ligtem. Kromě zmíněné dvojice zůstávají mimo hru i Manuel Neuer a Noussair Mazraoui.
Hezký večer při sledování přenosu odvety souboje gigantů mezi Bayernem Mnichov a Paris Saint-Germain, v lepší pozici jdou do dnešního souboje domácí fotbalisté, kteří v Paříží zvítězili díky brance někdejšího hráče pařížského celku Kingsleyho Comana 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.