Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Leverkusen - 4. října 2022   21:00

FC Porto
FC Porto
69' Sanusi (Taremí) • 87' Galeno (Taremí)
2:0
(0:0)
FC Porto
D. Costa – Mário (63. Galeno), Pepe (C), Carmo, Wendell (63. Sanusi) – B. Costa (46. Otávio), Eustáquio, Uribe (83. Grujić), Eduardo Pepê – Evanilson (71. T. Martínez), Taremí.
C. Ramos – Cardoso, R. Conceição, Franco, Folha, Veron, Namaso.
A. Taylor – G. Beswick, L. Betts (všichni ENG)
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich (72. Demirbay), Aránguiz (79. Amiri) – Diaby, Hložek (72. A. Adli), Hudson-Odoi (86. Fosu-Mensah) – Schick.
Lomb, Luňov – Bakker, Kossounou, Azhil, Azmún.

Druhá půle už přinesla góly a k radosti většiny osazenstva padly všechny do brány hostujícího mužstva. Ten vítězní zařídil v 69. minutě Sanusi, jenž byl v tu chvíli na hřišti zhruba pět minut, domácí se poté uklidnili a soupeře do vážnějších příležitostí už nepouštěli, naopak v závěru druhým gólem své vedení ještě navýšili. Německý tým může hodně mrzet zahozená penalta v prvním poločase, duel by se jistě odvíjel jinak.

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
90+5'
90+4'
Domácí mohli své vítězství ještě pojistit, Otávio se hezky uvolnil v pokutovém území, mohl přihrát na pravou stranu volnému spoluhráči, místo toho se rozhodl pro střelu, avšak bránu vysoko přestřelil.
90+3'
Málem se hosté dočkali snížení, ale zastavil je ofsajd, přihrávka před bránu navíc nebyla přesná.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Porto (David Carmo).
88'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Bayer Leverkusen (Jeremie Frimpong). Další hodně těžký úder německému celku, jenž bude dohrávat v oslabení.
87'
Porto právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Taremí pěknou křižnou přihrávkou po zemi vybídl ke střele GALENA, který vystřelil na vzdálenější tyč a ač Lukáš Hrádecký vytasil svou dlouhou nohu a míč zasáhl, vytěsnit mimo tři tyče jej už nedokázal. Balón se obloučkem snesl do sítě.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Timothy Fosu-Mensah.
83'
Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Marko Grujić.
82'
Jonathan Tah zachránil svůj tým od pohromy, když v poslední chvíli odehrál volný míč do bezpečí. Odnesl to hodně bolestivým zásahem.
80'
Adliho pokus byl zblokován, míč se doslova došoural ke Costovi, jenž tak neměl problém zasáhnout.
80'
Domácí si špatně přihráli před velkým vápnem, do útoku vyráží hosté.
79'
ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Nadiem Amiri.
77'
Nový muž na hřišti Adli se dostal ke střele, ale ta k brankáři nedorazila, zastavil ji Pepe.
74'
Je jasné, že domácí budou nyní natahovat čas, Diogo Costa s rozehrávkou nepospíchá.
72'
ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Kerem Demirbay,
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Amine Adli.
71'
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez.
70'
Znovu je v akci video, ale tady by mělo být vše v pořádku.
69'
Střelecké trápení je u konce a domácí jdou do vedení. Taremí poslal z pravého křídla centr před bránu, u vzdálenější tyče si na míč vyskočil ZAIDU SANUSI a hlavou jej adresoval na bližší stranu. Kapitán hostů si na balón sice sáhl, ale tečovat jej stihl jen do sítě.
68'
Evanilsonovi se zpět na nohy moc nechce, uvidíme, zda bude nutné další střídání.
67'
Domácí hráč je nyní ošetřován.
66'
Domácí se dožadovali faulu ve velkém vápně, Evanilson se v něm pokoušel z otočky střílet, ale zabránil mu v tom Mateus Uribe, dle hlavního arbitra v souladu s pravidly.
64'
Schick slabou hlavičkou Costu moc nezaměstnal, chyběla jí větší razance.
63'
ze hřiště odchází João Mário, přichází Galeno.
63'
ze hřiště odchází Wendell, přichází Zaidu Sanusi.
61'
Žlutá karta pro tým FC Porto (Mateus Uribe).
61'
Hodně nepřesný vzdušný pas domácích končí u Hrádeckého, který míč rychle chytá.
60'
Jeremie Frimpong rohový kop svým barvám nezískal, bude to odkop od brány.
59'
Hrádecký měl nyní práci, Stephen Eustáquio to zkusil křižnou střelou z dálky, ale gólmana nepřekvapil.
58'
Otávio si nedokázal zpracovat u postranní lajny balón, ten mu utekl od kopačky a rozehrává kapitán hostů.
56'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Robert Andrich).
56'
Patrik Schick byl připravený hlavičkovat v pokutovém území, ale míč k němu nedoputoval.
54'
Velmi blízko byli domácí skórování, Evanilson si ale míč příliš dlouho zpracovával a jeho pokus byl ve finále zblokován. Nutno říct, že i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd neplatil.
52'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Jeremie Frimpong).
51'
Centrovaný balón se snesl do rukou připraveného gólmana hostů.
50'
Žlutá karta pro tým FC Porto (João Mário).
50'
Útočným faulem se nyní provinil João Mário a bude odměněn kartou.
49'
Mahdí Taremí mohl otevřít skóre tohoto utkání, svou nebezpečnou střelu však adresoval jenom nad břevno.
47'
Evanilson doběl k oraženému balónu, svou dělovku ale poslal jen do protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
46'
ze hřiště odchází Bruno Costa, přichází Otávio.
46'
Tak to byl hodně zajímavý první poločas. Viděli jsme šance na obou stranách, hosté se ujali vedení, ale po zásahu VAR byl gól odvolán. To samé se v závěru stalo i na druhé straně a navíc německý tým kopal penaltu, to ovšem český útočník Patrik Schick neproměnil a do kabin se odchází za bezbrankového stavu. Dočkají se fanoušci ve druhém dějství?
45+5'
45+4'
Domácí ještě málem zahrozili, ale hostující obrana odehrál balón do bezpečí.
45+2'
Patrik Schick v další možnosti, jeho pokus vyráží Costa do zámezí.
44'
Patrik Schick se trápí. Levačkou poslal míč na pravou stranu a do horní části brány, ale ne dostatečně vysoko, Costa směr vystihl a balón vyrazil levačkou, kterou pořádně natáhl.
42'
Neuvěřitelné věci se dějí v Portugalsku. Domácím po velice krásné kombinaci, kterou zakončil Taremí tečí z hranice malého vápna, skórovali, ale rozhodčí se šel podívat znovu na video a zjistil, že předtím se jeden z hráčů Porta provinil při bránění rukou. Gól proto odvolává a Leverkusen bude kopat penaltu.
41'
Schick zblízka na Costu nevyzrál, tomu se podařilo přízemní střelu vyrazit.
40'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Piero Hincapié), a sice za předchozí faul.
40'
To Hrádecký se musel na druhé straně činit. Mateus Uribe pěknou střelou do horní části hostující svatyně gólmana pořádně protáhl, kapitán Bayeru však předvedl excelentní zásah a míč vyrazil na roh.
39'
Costa si připisuje zákrok z kategorie snadných, Hložkovu střelu z dálky, která šla přímo na něj, chytá do náruče.
37'
Jeremie Frimpong svým pokusem brankáře neohrozil, nepřesná střela letí mimo tři tyče.
35'
Stále se nehraje, hráč Porta je ošetřován.
33'
Diogo Costa vyběhl proti míči, ale srazil svého spoluhráče k zemi, což určitě bylo docela bolestivé.
31'
Hosté pokračují kombinací u středového kruhu a hledají cestu k bráně.
29'
Mahdí Taremí se pokusil střihnout u malého vápna nůžky, ale ty mu vůbec nevyšly. Poté se dožadoval faulu, ale to by chtěl opravdu moc.
29'
Přihrávku z pravého křídla hostující obrana včas zastavila a míč odehrála do bezpečí.
27'
Domácí se faulu v pokutovém území nedočkali, ale u míče zůstávají.
26'
Nyní se hraje převážně u středového kruhu, daleko od obou branek.
23'
Kombinace na jeden dotek nyní hostům nevyšla, míče se zmocnil Diogo Costa.
22'
Další faul ze strany Porta a poměrně tvrdý. Tady měla být udělena rozhodně žlutá karta, ale nestalo se.
20'
Centrovaný míč byla kořist pro domácího brankáře, který vyběhl a míč vyboxoval do bezpečí.
19'
Adam Hložek získal svým barvám faul a hosté tak rozehrají volný kop z celkem dobré pozice.
16'
Hostům se povedlo vstřelit gól, když po pěkné kombinaci zakončoval z levé strany pod břevno Callum Hudson-Odoi, rozhodčí nejprve gól uznal, ale pak se šel podívat na video a zjistil, že gólu předcházel faul, takže je to stále 0:0.
15'
Diogo Costa poslal daleký odkop až ke svému protějšku na druhé straně.
13'
Po krátké pauze vynucené ošetřením se může pokračovat ve hře.
12'
Český hráč se nyní po soupeřově ataku těžce zvedá z trávníku, ale ani domácí hráč na tom není o mnoho lépe.
11'
Adam Hložek se dostal k hlavičce v pokutovém území, ale ta byla příliš slabá a Costa tak v poklidu sebral míč do rukavic.
10'
Málem se hosté dostali do slibné možnosti, ale soupeř v poslední chvíli balón odvrátil do bezpečí.
8'
Další faul německého týmu a opět to byl Schick, kdo se provinil.
8'
Přetažený centr z pravého křídla na druhé straně nepřinesl Portu žádnou možnost a domácí musí hodně rychle zpátky.
6'
Diogo Costa si při svém vyběhnutí moc jistý nebyl, ale Schickovi je pískán faul a potenciální šance hostů tím hasně. Český útočník se sice diví, ale je mu to nic platné.
5'
Domácí se dožadovali faulu a bylo jim vyhověno, rozehrávat budou od středové lajny.
3'
Centrovaný míč v pokutovém území hostů nenašel svého adresáta, Leverkusen vyvádí balón do bezpečí.
1'
Bruno Costa střílel z dálky hodně nepřesně, jeho rána letí vysoko nad.
1'

FC Porto: D. Costa – Mário, Pepe (C), Carmo, Wendell – B. Costa, Eustáquio, Uribe, Eduardo Pepê – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Sanusi, Grujić, R. Conceição, Franco, Otávio, Folha, Veron, Galeno, Namaso, T. Martínez.
Trenér: S. Conceição.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich, Aránguiz – Diaby, Hložek, Hudson-Odoi – Schick.
Náhradníci: Lomb, Luňov – Bakker, Kossounou, Fosu-Mensah, Azhil, Demirbay, Amiri, A. Adli, Azmún.
Trenér: G. Seoane.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, L. Betts (všichni ENG).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali už třikrát, poprvé 22. července 2016 v rámci přátelského zápasu a duel tehdy skončil nerozhodně 1:1. Následovaly souboje v play-off Evropské ligy, nejprve 20. února 2020 a odveta o týdne později, oba mače zvládl lépe německý tým, který vyhrál 2:1, resp. 3:1.
FC Porto

Domácí tým je zatím za očekáváním, na kontě má po dvou zápasech nula bodů. V první klání nepotvrdil roli favorita a na svém hřišti prohrál s Clubem Bruggy vysoko 0:4. Další duel byl z jeho strany lepší, na hřišti silného Atlética Madrid hrál portugalský celek hodně vyrovnanou partii a o bodový zisk přišel až v 11. minutě nastaveného času.
V nejvyšší portugalské soutěži patří Portu druhá příčka, na vedoucí Benficu ztrácí tři body. V generálce na dnešní zápas, ve kterém bude favoritem, porazilo Bragu 4:1.

Bayer Leverkusen

To hostující mančaft už jednou zvítězil, stalo se tak v zatím posledním klání skupiny, kdy německé mužstvo porazilo na svém trávníku zmíněné Atlético Madrid 2:0. Předtím poměrně smolně prohrálo na půdě Brugg těsně 0:1. Pro úplnost dodejme, že Leverkusenu působí i čeští hráči Patrik Schick a Adam Hložek.
V Bundeslize se Leverkusen trápí, s pěti body je druhý od konce. V generálce na tento mač prohrál v Mnichově s místním gigantem Bayernem vysoko 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.