Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Neapol - 29. listopadu 2023   21:00

Real
11' Rodrygo (B. Díaz) • 22' Bellingham (Alaba) • 84' Paz  • 90+4' Joselu (Bellingham)
4:2
(2:1)
Neapol
9' Simeone  (Di Lorenzo) • 47' Anguissa
Real
Lunin – Carvajal /C/, Rüdiger, Alaba, Mendy (87. Fernández) – Ceballos (57. Joselu), Valverde, Kroos, Bellingham – Díaz (65. Paz), Rodrygo (87. Vázquez).
González, Caňizares – García, Martín, Zidane.
Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA)
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Neapol
Meret – Di Lorenzo /C/, Rrahmani, Natan, Jesus (87. Zanoli) – Anguissa, Lobotka (87. Raspadori), Zieliński (65. Elmas) – Politano (78. Cajuste), Simeone (46. Osimhen), Kvaracchelija.
Gollini – Zerbin, Gaetano, Østigård.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:14.
Fotbalisté Realu Madrid udrželi stoprocentní bilanci i proti Neapoli, kterou porážejí počtvrté v řadě. Dnešní atraktivní zápas měl několik zvratů, ve vedení se vystřídala obě mužstva, po rychlém gólu hostujícího Anguissy po přestávce vydržel celkem dlouho stav 2:2, závěr ale patřil bílému baletu, který po dvou neproměněných tutovkách zásluhou náhradníků Paze a Mata zpečetil vítězství.
Neapol ještě nemá jistý postup, doma proti Braze jí ovšem v posledním kole stačí i porážka o gól.
90+7'
90+6'
Žádné zdržování se nekonalo, Pazův centr měřoval před bránu a tam v hlavičkovém souboji utrpěl nějaký šrám Cajuste.
90+6'
Další střelu téhož hráče srazil Natan Souza na roh. Real může zápas v prostoru kolem praporků v poklidu dohrát.
90+4'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak se konečně dočkal i pilný zakončovatel JOSELU MATO. Před bránou ho úplně volného krásnou šajtlí ve skluzu našel Jude Bellingham a zkušený střelec již tentokrát ze tří metrů nemohl minout.
90+2'
Opačným směrem se okamžitě vydal do sprintu Vázquez a naservíroval míč do vápna Matovi, jenž ranou z první vysoko překopl bránu.
90+2'
Elmas získal míč na vlastní polovině a nastartoval do kontru Raspadoriho, jenž však nedokázal akci rozvinout.
90+1'
Raspadori pronikl do pokutového území Realu, kde v pádu přestřelil.
90'
Jens Cajuste (Neapol) dostává za nafilmovaný pád v šestnáctce žlutou kartu.
89'
Joselu se v šestnáctce prosadil přes Cajustea, po zemi však mířil jen doprostřed brány.
87'
Zároveň střídá dvakrát také Real Madrid:
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Nacho Fernández,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Lucas Vázquez.
87'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Alessandro Zanoli,
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Giacomo Raspadori.
86'
Neapol po výkopu vybojovala roh, Elmasův centr však ve skrumáži propadl na madridské kopačky.
84'
Meret byl nedávno dvakrát kladným hrdinou, teď se proměnil ve smutného. NICOLÁS PAZ sice krásně zamotal hlavu Cajustemu, ale střílel k tyči z dobrých 25 metrů a toto měl rozhodně neapolský brankář chytit. Doskočil však pozdě a míč si jen tečoval do vlastní sítě.
81'
Alaba rozehrával přímý kop z hloubi pole, Real se k ničemu nedostal.
79'
Real dál šturmuje, Bellingham pronikl obranou a naběhl si na Carvajalovu kolmici, ale ve velké šanci nastřelil jen Meretovy nohy, hlavičková dorážka Joselu Mata směřuje těsně mimo.
78'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Jens Cajuste.
78'
Také Joselu Mato zakončoval na zadní tyči po křížném pasu polonůžkami, ani on bránu netrefil.
77'
Excelentní zákrok Alexe Mereta zachránil italského mistra! Kroosův přizvednutý roh zachytil Valverde a přiťukl míč do uličky Pazovi, který načechral centr pro Rüdigera. Obránce už měl na hlavě vedoucí gól, na čáře však prokázal neskutečný postřeh i pružnost neapolský brankář. Následovaly dva nevydařené pokusy o nůžky, ty Alabovy střihly míč nad břevno.
75'
Zápas na přelomu poslední čtvrthodiny tak trochu hledá další směr. Neapol má za současného stavu jistotu druhého místa, Realu stačí remíza k vítězství ve skupině C.
73'
Nikdo ze spoluhráčů nereagoval na přízemní centr Judea Bellinghama, který na kraji pokutového území obehrál Giovanniho Di Lorenza.
72'
Dost sporně odpískaný Joselův faul na Jesuse po vzájemném souboji o míč, španělský útočník se upřímně diví.
70'
Valverde postupoval volnou dálnicí po ose hřiště, střelu z plného běhu lehce ztlumil Natan Souza a pro Alexe Mereta to již byl snadný zákrok.
68'
Politano se sice pěkně vymotal z obklíčení, při jeho finální přihrávce si však Osimhen nepohlídal ofsajd a střela do sítě dva metry za posledním obráncem samozřejmě platit nemůže.
65'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
65'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Nicolás Paz.
63'
Při odkopu míče to vzal Rüdiger i se stehnem přebíhajícího Zielińského. Polský záložník je ošetřován na hrací ploše.
62'
Mendyho technicky provedený centr minul nabíhající Rodrygo Silva, až od stehna Joselu Mata se míč odráží obloučkem těsně nad břevno.
61'
Osimhen pomáhal od křečí či bolesti ležícímu Díazovi. Po krátkém přerušení hra pokračuje.
59'
Málem se rodila šance Neapole, jenže Di Lorenzův přetažený centr odskočil Kvaracchelijovi na zadní tyči od nohy a Rüdiger mohl odkopnout míč až na tribunu.
57'
Rohový kop podběhl neapolský brankář Meret a měl štěstí, že hlavička právě příchozího Mata ze záklonu přeletěla vysokým obloukem jeho svatyni.
57'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Joselu Mato.
56'
Na další roh Realu přijde řada až po chystaném střídání.
53'
Něco mezi střelou a centrem vyslal z vrcholu velkého vápna Carvajal, míč končí nikým netečován v zámezí.
52'
Po rozehrávce nakrátko obléhal bílý balet neúspěšně soupeřovo území a brejk Neapole musel řešit v poslední chvíli nebržděným skluzem Valverde.
51'
Díaz vybojoval u praporku roh pro domácí.
50'
Valverde si nabíhal na Ceballosovu zpětnu přihrávku, jenže ztratil rovnováhu a na zemi už nedokázal míč udržet.
49'
Za šlapák na Kroose dostává první žlutou kartu zápasu Piotr Zieliński (Neapol).
47'
Neapol právě vstřelila branku!
Di Lorenzův dloubáček převzal ANDRÉ ANGUISSA, z úhlu nejprve centroval, ale míč se k němu odrazil zpět a tak z ještě nevýhodnější pozice zkusil vystřelit. Rána překvapivě prošla přes obránce i brankáře na zadní tyč a je vyrovnáno.
46'
O přestávce jednou vystřídala Neapol:
místo Giovanniho Simeoneho nastupuje do hry Victor Osimhen.
46'
Neapol udeřila v Madridu jako první, jenže hned po rozehrání bylo vyrovnáno a do šaten jdou po hlavičce čarostřelce Bellinghama s náskokem gólu naopak jistí postupující domácí.

Statistiky první půle:
Držení míče 49% – 51%, střely na bránu 3:2, střely mimo 3:1, rohy 1:3, ofsajdy 1:0, fauly 3:7.
45+4'
45+4'
Přetažený křížný pas vracel z koncové čáry před bránu Di Lorenzo, dvojice obránců Realu si na malém prostoru poradila.
45+3'
Ostrý střílený centr Brahima Díaze vyhlavičkoval Juan Jesus, domácí budou vhazovat.
45+2'
Tentokrát se domácí ubránili bez potíží a přenášejí hru na soupeřovu polovinu.
45+1'
Zielińského střelu přizvedl Valverde a roh Neapole se bude po krátkém čase opakovat z levé strany.
45'
Di Lorenzův centr byl v ponechané výhodě po tvrdém zajetí Kroose do Politana sražen na další roh pro Neapol.
43'
Natan Souza sáhl na rameno příliš důrazně Brahimu Díazovi.
42'
Piotr Zieliński však adresáta nenašel a nakonec Valverde odkopává míč přes hlavu z pokutového území.
41'
Valverdeho přímák končí na neapolských kopačkách, z protiakce vybojoval italský šampion první roh.
39'
André Anguissa si v rychlosti obhazoval protihráče, skákavý míč si však dal příliš od nohy a s menšími potížemi ho zakopává brankář Andrij Lunin.
35'
Chviča Kvaracchelija se neprosadil jeden na jednoho přes Rüdigera, jehož po ztrátě míče navíc fauloval.
33'
Nic z něj nebylo, jakmile Toni Kroos odcentroval, píská rozhodčí útočný faul.
32'
První roh pro domácí.
30'
A příležitost se vskutku naskytla, když Kvaracchelija prudkou ranou nastřelil jen bok bránícího Alaby a s odraženým míčem vyrazili domácí do přečíslení. Rodrygo přiťukl na velkém vápně Díazovi, jehož přízemní střela se o pár decimetrů nevešla mezi tyče.
29'
Neapol v této fázi hry útočí do plných, Real s náskokem v zádech číhá na příležitost k brejkům.
26'
Politano se při napadání provinil útočným faulem proti Mendymu.
24'
Stanislav Lobotka rozehrál přímý kop, k míči se dostal Simeone, ale z těžkého úhlu nastřelil jen nohy brankáře Lunina.
22'
Zcela náhle udeřil znovu Bílý balet a otáčí skóre. Na Alabův pas si za obranu naběhl JUDE BELLINGHAM a hlavičkou přehodil Mereta, jehož spoluhráči náběh nejlepšího střelce Realu nezachytili. Hlavně Natan Souza si měl při této akci koupit lístek.
20'
Díaz s Bellinghamem a Kroosem si sice vyměňují míč s přehledem a v rychlosti, jenže pouze rovnoběžně s brankovou čarou.
17'
Přímý kop Realu po zákroku na Kroose na půlící čáře nerozehrál Carvajal přesně.
14'
Bellingham se obtočil kolem protihráče a vyzval na pravém křídle Carvajala, jehož centr posílá v pádu nad břevno Rodrygo.
13'
Domácí Rüdiger byl při přímém kopu přistižen v ofsajdu.
11'
Domácí odpovídají za minutu a půl. Brahim Díaz napadal rozehrávku na půlící čáře, svedl dva úspěšné souboje a jeho kontr dotáhl RODRYGO SILVA, který si navedl míč na pravačku a přes obránce vypálil nechytatelně do vzdálenější šibenice.
9'
Italský mistr udeřil z první návštěvy pokutového území. Kvaracchelijova střela neprošla, tak Gruzínec odražený míč raději načechral na zadní tyč Di Lorenzovi, jehož zpětnou přihrávku usměrnil GIOVANNI SIMEONE a Luninův zákrok přišel až v době, kdy byl míč celým objemem za brankovou čarou.
8'
Postupně se k míči častěji dostávají také hosté, ovšem drží ho výhradně uprostřed hřiště.
4'
Na závěr madridské kombinace kolem pokutového území vracel Mendy míč proti noze Ceballosovi, jenž nedokázal zakončit.
2'
Dani Ceballos částečně po čtyřech prokličkoval neapolskou střední řadou a přiťukl Rodrygu Silvovi, jehož přízemní střela přiměla Alexe Mereta k zahřívacímu zákroku.
1'
Real Madrid hraje celý v bílých, Neapol celá v černých dresech.
1'

Real Madrid: Lunin – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, Mendy – Ceballos, Valverde, Kroos, Bellingham – Díaz, Rodrygo.
Náhradníci: González, Caňizares – Fernández, Mato, Vázquez, Paz, García, Martín, Zidane.
Trenér: Ancelotti

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, Jesus – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Simeone, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini – Elmas, Osimhen, Zerbin, Cajuste, Zanoli, Gaetano, Raspadori, Østigård.
Trenér: Mazzarri

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA).
V evropských soutěžích se oba celky utkaly zatím pětkrát a Neapol z těchto utkání uhrála jen jedinou remízu. V osmifinále LM na jaře 2017 postoupil Real po dvou výhrách 3:1, také úvodní duel letošní sezóny v Neapoli skončil vítězstvím hostů 3:2. O výsledku na stadionu Diega Maradony rozhodl vlastní gól domácího Mereta v 78. minutě.
SSC Neapol
K postupu do osmifinále má italský mistr blízko, dvě kola před koncem drží čtyřbodový náskok na Bragu, se kterou se doma utká v posledním kole. Výhra v Madridu by mu zajistila postup již s předstihem.
Neapol v Lize mistrů kopíruje výsledky Serie A, v níž se jí daří mnohem více venku (17 bodů) než doma (7) a je až čtvrtá s osmibodovou ztrátou na čelo. Také v evropské soutěži přivezla vítězství z Bragy i Berlína, naopak ze dvou domácích utkání získala jen bod, když v minulém kole neudržela poločasové vedení nad Unionem Berlín.
Zranění jsou záložník Lindstrøm a oba leví obránci Olivera a Rui.
Real Madrid
Na Ligu mistrů se její historicky nejúspěšnější účastník naladil nedělní výhrou 3:0 v Cádizu, která ho vrátila o skóre zpět do čela tabulky před senzaci ročníku Gironu. Postup do osmifinále má Real s plným počtem bodů již jistý a i remíza mu v předposledním kole zajistí první místo v tabulce skupiny C.
Real se potýká s rozsáhlou marodkou, do zápasu nebudou moci zasáhnout opory Vinícius, Tchouaméni, Camavinga a Militão a k dlouhodobě zraněnému brankáři Courtoisovi se přidal s lehčími zdravotními potížemi i jeho kolega Arrizabalaga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.