Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování thrilleru mezi Aston Villou a West Bromem se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek večera! Na shledanou.
Derby mezi Aston Villou a West Bromem nabídl velmi pohledný a dramatický zápas, který nakonec vyzněl lépe pro domácí Villans. Ti sice po devíti minutách prohrávali dvoubrankový deficit, jenže ještě do poločasu dokázali vývoj zápasu otočit. Z vedení se však neradovali příliš dlouho, dvě minuty před přestávkou vyrovnal Mulumbu. Po změně stran už se diváci ve Villa Parku dočkali pouze jedné branky, kterou vstřelil Delph a rozhodl o těsně výhře Aston Villy. Konečný výsledek. Aston Villa 4 West Brom 3!
90+4
Aston Villa u míče a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+3
Hosté se ale po rozehrání standardní situace k ohrožení Guzanovy brány nedostali.
90+2
West Brom přešel do útoku a vybojoval standardní situaci.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
STŘELY NA BRÁNU: Aston Villa 6 West Brom 4
89
Holt se provinil proti pravidlům a byl za to potrestán v podobě žluté karty.
89
Olsson opět protestuje, aby ještě neviděl žlutou kartu.
88
Morrisonovi vzápětí nevyšlo zpracování. West Brom se zatím marně snaží o vyrovnání.
88
Hosté předvedli nepřesnou finální přihrávku, po níž se k míči opět dostal Guzan.
87
Olsson se hodně divil, žluté kartě se ale nevyhnul.
87
Zakončení Baggies bylo nepřesné a Guzan mohl vykopávat.
86
Mulumbu vypálil, jeho střela ale postrádala razanci a Guzan si s ní hravě poradil.
85
Sylla mohl podniknout rychlý protiútok Villy, jenže vzápětí o míč přišel.
84
Střídající Vydra se dostal do v šestnáctce k míči, přesně zakončit se mu ale nepodařilo.
83
Amalfitanův centr byl odvrácen.
82
Guzan zakřičel na Clarka a došel si pro míč. Dobrá komunikace.
81
... a Amalfitano vybojoval autové vhazování.
80
Baggies u míče...
80
West Brom připravil také poslední střídání. Ze hřiště odešel Victor Anichebe, kterého nahradil Matěj Vydra.
79
Poslední změna Villans. Ze hřiště odešel Andreas Weimann, kterého nahradil Nathan Baker.
78
Bertrand odvedl v obraně dobrou práci.
77
Také Aston Villa připravila střídání. Hřiště opustil Karim El Ahmadi, kterého nahradil Yacouba Sylla.
76
Druhá změna na straně West Bromu. Steven Reid přepustil místo Saido Berahinovi.
76
Mulumbu byl odzbrojen a do zakončení se nedostal.
75
Brunt hledal na levé straně Ridgewella, ten se ale k míči nedostal.
75
West Brom u míče...
74
Weimann hledal Bentekeho, ten byl ale na hranici šestnáctky dobře pokryt.
73
Anichebe napřáhl k velmi dobré střele, která těsně minula vzdálenější horního roh Guzanovi brány!
72
Foster poslal k zemi po včasném výběhu a odkopu Bentekeho, tentokrát se ale penalta nepískala.
71
Anichebeho lehký oblouček v pohodě lapil Guzan.
71
ŽLUTÉ KARTY: Aston Villa 0 West Brom 2
70
Brunt sestřelil Delpha a uviděl žlutou kartu.
70
Anichebe dostal pod tlak Clarka, který raději zahrál malou domů.
69
Foster odkopl míč pouze do zámezí a domácí fanoušci doprovodili jeho počínání posměškem.
68
Lugano uviděl žlutou kartu za protesty.
68
Brunt rozehrál standardní situaci, jeho následný centr byl ale velmi nepřesný.
67
Anichebe byl u postranní čáry poslán k zemi Clarkem.
66
Delph mohl po velké chybě Ridgewella přidat další gól, jeho střela ale byla zablokována.
65
Aston Villa sáhla k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Matthew Lowton, kterého nahradil Grant Holt.
64
Aston Villa právě vstřelila branku!
CHRISTIAN BENTEKE proměňuje penaltu a Aston Villa vede ve fantastickém derby nad West Bromem 4:3!! Benteke vzal odpovědnost na svá bedra, poslal Fostera na druhou stranu a přízemní střelou uklidil míč přesně k levé tyči.
63
Benteke byl v šestnáctce objat protihráčem a Aston Villa bude po Luganově faulu zahrávat penaltu!
62
Clark posílal dopředu po standardní situaci dlouhý pas, hosté ho ale bez větších problémů odvrátili.
61
Amalfitano se dožadoval rohového kopu. Marně.
61
Bruntův centr odvrátil pozorný Vlaar.
60
Yacob zůstal po souboji s Weimannem ležet na hřišti a musel být ošetřován.
59
Delph poslal ve středu hřiště k zemi Yacoba a Baggies mohli v klidu rozehrát.
59
Brunt našel v šestnáctce Anichebeho, ten se ale ocitl v ofsajdu.
58
Westwoodova kolmá přihrávka byla velmi nepřesná.
58
Hosté se ale k ničemu nedostali a u míče jsou Villans.
57
Mulumbu, který srovnal na 3:3, u míče.
57
Amalfitano pronikl mezi dvěma protihráči do šestnáctky a poté si snažil vymodlit penaltu, Mark Clattenburg měl ale dobrý výhled a nechal ve hře pokračovat.
56
To byla obrovská šance. Aston Villa nebyla daleko od toho, aby inkasovala čtvrtý gól.
55
Brunt rozehrál standardní situaci a povedeným centrem našel na vzdálenější tyči Lugana, jehož následná rybička skončila těsně vedle pravé tyče!
54
Aston Villa u míče.
53
Amalfitano napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, která Guzanovi nadělala velké problémy, nadvakrát ji ale dokázal zneškodnit!
53
STŘELY NA BRÁNU: Aston Villa 7 West Brom 5
53
STŘELY CELKEM: Aston Villa 12 West Brom 8
52
Pomezní rozhodčí odmával další z řady ofsajdů, v němž se tentokrát ocitl Anichebe.
51
Je pravda, že v úvodu poločasu bylo Lambertovi po dvou inkasovaných gólech pořádné horko, po přestávce se hra ale uklidnila, což je možná pro nezaujatého diváka škoda.
50
Manažerovi Aston Villy Paulu Lambertovi je zima a musel si zapnout bundu.
50
Westwood přenesl hru doprava na Lowtona, který vzápětí zvolil zpětnou přihrávku.
49
Foster mohl v klidu vykopávat.
48
Delph vybojoval na polovině hřiště míč a po rychlém sprintu se dostal k centru, ten byl však hodně nepřesný a skončil v zámezí.
48
Ridgewell se snažil prodrat míč před bránu, jeho přihrávku ale zastavil Lowton.
47
Vlaarův pas byl nepřesný, stejně jako na druhé straně pas West Bromu, po němž se k míči dostal brankář Guzan.
47
Mimo hru je Nicolas Anelka, který musel střídat již v průběhu prvního poločasu kvůli zranění.
46
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém odcházely po prvním poločase do šaten.
46
Druhý poločas zahájila výkopem Aston Villa.
46
Vracíme se zpět do Villa Parku, kde za pár okamžiků začne druhý poločas dramatického zápasu mezi Aston Villou a West Bromem. Derby zatím nabídlo šest gólů, po třech na každé straně. Pokud by se v podobném duchu nesl i zbytek zápasu, nikdo by se určitě nezlobil.
Ve Villa Parku je zatím k vidění epické derby. West Brom vedl nad Aston Villou po necelých devíti minutách 2:0, jenže Villans se dokázali rychle otřepat a po gólu Delpha dokonce dokázali zápas otočit. Baggies to ale nepoložilo a zásluhou Mulumby dokázali těsně před přestávkou vyrovnat. Skóre po prvním poločase. Aston Villa 3 West Brom 3.
45+3
45+3
Vlaar odvrátil míč do zámezí a Baggies rychle obstarali rohový kop, po němž byl jednomu z hostujících hráčů odpískán ofsajd.
45+3
DRŽENÍ MÍČE: Aston Villa 48% West Brom 52%
45+2
Anichebemu byl odpískán útočný faul.
45+1
Aston Villa se mohla ujmout vedení, West Brom ale zachránil na přední tyči Yacob.
45+1
Nad rámec famózního prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45
Guzan hledal dlouhým výkopem Bentekeho, jeho pas byl ale odvrácen do zámezí.
44
Městské derby nabízí klasický zápas, v němž padá hodně gólů.
43
West Brom právě vstřelil branku!
YOUSSOUF MULUMBU vyrovnává na 3:3!! Morrison sklepl míč z první do šestnáctky na nabíhajícího Mulumbu, který se ocitl v tváří v tvář Guzanovi a poté ho přízemní střelou obstřelil.
43
Další ofsajd proti Bentekemu.
43
Villa rozehrála rohový kop, po němž se do zakončení nedostala.
42
Benteke nechal proklouznout obránce a poté už zbývalo jen uklidit míč k tyči, jenže Foster vytáhl super zákrok a jeho střelu vyrazil těsně vedle pravé tyče!
41
Útok Aston Villy zastavil ofsajd, v němž se ocitl Benteke.
40
K vidění už bylo pět gólů, z nichž dva byly fantastické.
39
Oba týmy dokonale předvádí, proč je Barclays Premier League nejlepší ligou na světě.
38
Villa se dokázali po dvou brzkých brankách rychle otřepat a krátce před koncem poločasu vede 3:2.
37
FABIAN DELPH střílí fantastický gól a dovršuje neuvěřitelný obrat Aston Villy!! Benteke hlavou sklepl míč na Delpha, který se vzápětí uvolnil přes obránce a nádhernou střelou zamířil přesně do levého horního rohu. Míč se ještě odrazil od tyče.
37
Yacob připravil o míč Westwooda.
36
Olsson zahrál pod tlakem na rohový kop, ten vzápětí obstaral Westwood a Benteke se pokusil na zadní tyči o pohotové nůžky, ty ale střihly naprázdno.
36
West Bromwich rozehrál rohový kop, který byl odvrácen.
35
Anichebe byl zablokován Vlaarem a West Brom bude zahrávat rohový kop.
35
Ridgewell může vhazovat.
34
Westwood rozehrál standardní situaci, po které byl Bentekemu odpískán útočný faul.
33
Mulumbu zahrál při zpracování míče rukou a útok Baggies ztroskotal.
33
Yacobova střela byla optimistická, jenže zamířila mimo.
32
Benteke se ocitl v ofsajdu.
31
Domácí přešli na útočnou polovinu Baggies a vybojovali autové vhazování.
30
... po nepřesné finální přihrávce ale skončil míč pouze v náruči Fostera.
29
Aston Villa může přejít do útoku...
28
Brunt posílal před bránu centr, ten byl ale přetažený a skončil v zámezí.
27
West Brom u míče.
26
West Brom musel sáhnout k vynucenému střídání. Ze hřiště odešel Nicolas Anelka, kterého nahradil Morgan Amalfitano.
26
Zatím sleduje opravdu velmi pohledný zápas.
25
West Brom vedl už 2:0, jenže Aston Villa velmi rychle dokázala vyrovnat.
24
LEANDRO BACUNA vyrovnává na 2:2!! Lowton našel na zadní tyči přesným centrem Bacunu, který dokázal ve skluzu přesně zakončit a jeho lob zapadl do vzdálenějšího horního rohu.
24
Baggies ztratili míč, ale rychle se k němu vrátili.
23
Weimann vzápětí vypálil z úhlu, Foster ale jeho střelu na přední tyči bez větších potíží chytil.
23
Weimann upadl v šestnáctce, penalta se ale nepískala.
23
Anelka má zdravotní problémy a odkulhal za postranní čáru.
22
Morrison se pokusil zatočit míč technickou střelou do vzdálenějšího horního rohu, jeho pokus ale zamířil mimo.
21
Benteke se ocitl v postavení mimo hru a pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
21
Weimann mohl po centru do šestnáctky a pohotové patičce vyrovnat, Foster si ale s jeho pokusem poradil!
20
Mulumbu se snažil na opačně straně prodrat do zakončení, domácí obránci ho ale do šance nepustili.
20
Po střele Bacuny mohl inkasovat další, naštěstí pro Baggies ale skončila jeho střela mimo.
19
Foster zasahovat zatím nemusel ani jednou, přesto už gól inkasoval.
18
Bacuna mohl vyrovnat na 2:2! Jeho přízemní střela z hranice šestnáctky ale skončila těsně vedle pravé tyče Fosterovy brány.
17
Bacuna se ocitl v ofsajdu.
16
Mulumbu rozehrál volný přímý kop, jeho střela ale směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Guzan a připsal si pohodový zákrok.
16
Anichebe byl faulován a West Brom bude zahrávat volný přímý kop.
15
Anelka hledal Anichebe, jejich kombinaci ale překazil pozorný Clark.
14
Útok Aston Villy zastavila nepřesná přihrávka, po níž mohou hosté vhazovat.
13
Derby mezi Aston Villou a West Bromem zatím nabízí velmi pohledný fotbal.
12
ANDREAS WEIMANN rychle vrací Aston Villu zpět do zápasu a snižuje na 2:1!! Jeden z obránců West Bromu předvedl velmi špatnou hlavičku a pouze prodloužil míč na Weimanna, který číhal za obranou a poté skvělým lobem překonal bezmocného Fostera.
11
Olsson našel dlouhým pasem Ridgewella, ten se ale ocitl v ofsajdu.
11
Vlaar dobře zakřižoval Anichebeho a poté si pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře Guzana.
10
Baggies prožívají fantastický vstup do zápasu.
9
FABIAN DELPH si vstřelil vlastní gól!! West Brom rozehrál rychle standardní situaci a Morrison posílal před bránu dobrý přízemní centr, který si na přední tyči srazil do vlastní sítě nešťastný Delph.
8
Olsson byl faulován a West Brom bude zahrávat standardní situaci.
8
Ridgewell po střetu s Guzanem zůstal ležet na chvíli na hrací ploše, nyní už je ale zpět na nohou.
7
Ridgewell se snažil vysunout dlouhým pasem Brunta, Guzan proti němu ale dobře vyběhl a u míče byl jako první.
6
Střela Brunta byla skutečně famózní. Uvidíme, zda Villans dokáží odpovědět, rozhodně na to mají ještě dost času. Téměř celý zápas.
5
Aston Villa se chtěla vyvarovat brzkého inkasování gólu, což se ji stalo v prvním vzájemném střetnutí letošní sezóny, jenže se jí to nepovedlo a West Brom se již po třech minutách ujímá vedení.
4
CHRIS BRUNT posílá absolutně úžasnou trefou West Brom do vedení!! Kapitán Baggies se dostal ke střele ze střední vzdálenosti po přesné přihrávce Ridgewella a pravačkou zamířil přesně k pravé tyči.
3
Ridgewell předvedl velmi špatnou přihrávku a domácí Villans se bez větší problému ubránili.
2
Aston Villa hraje v červenomodrých dresech, zatímco West Brom zvolil pro dnešní zápas bílou kombinaci s modrými pruhy.
1
Rozhodčí Mark Clattenburg dal pokyn k zahájení zápasu a střetnutí mezi Aston Villou a West Bromem mohlo začít.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Aston Villou a West Bromwichem, který bude řídit hlavní rozhodčí Mark Clattenburg, bude moci za pár okamžiků začít.
Těsně před výkopem

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Vlaar, Clark, Bertrand – El Ahmadi, A. Westwood, Delph – Weimann, Bacuna, Benteke.
Náhradníci: Steer – Baker, Albrighton, Sylla, Tonev, Helenius, Holt.
Manažer: Paul Lambert.

West Bromwich Albion: Foster – Reid, Lugano, Olsson, Ridgewell – Morrison, Yacob, Mulumbu, Brunt – Anichebe, Anelka.
Náhradníci: Myhill – McAuley, Jones, Dorrans, Amalfitano, Vydra, Berahino.
Manažer: Pepe Mel.

Rozhodčí: Mark Clattenburg. Asistenti: S. Beck, G. Beswick. Čtvrtý rozhodčí: J. Adcock.
Aston Villa naposledy hostila ve Villa Parku West Brom v neděli 30. září 2013, kdy vzájemné střetnutí nabídlo nerozhodný výsledek 1:1. Baggies poslal krátce po přestávce do vedení Shane Long, na jehož gól dokázal 10 minut před koncem odpovědět Darren Bent.
Poslední vzájemné střetnutí
Oba týmy by měly do zápasu nastoupit v plné síle poté, co během víkendu, kdy bylo na programu 4. kolo FA Cupu, měly volno. West Brom dělí od sestupového pásma pouhé tři body a každý bod je pro něj důležitý, statistiky však mluví pro Villu.
Shale Long, který přestoupil do Hullu, poslal v listopadu W.B.A. do vedení již ve třetí minutě a po dalších osmi minutách předvedl povedený lob, kterým podruhé překonal bezmocného Brada Guzanam a poslal Baggies do dvoubrankového vedení.
Aston Villa hostí ve středu večer West Bromwich, proti kterému se bude chtít vyvarovat inkasování dvou brzkých gólů z posledního vzájemného střetnutí. Zápasem z Villa Parku Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.