Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný večer.
Chelsea dokázala dnešní utkání dotáhnout do vítězného konce a je nutno říci, že zaslouženě. Domácí byli po celý zápas aktivnějším celkem a průběh utkání si hlídali. Crystal sice v druhém poločase chvílemi zlobil obranu Chelsea, ale ta si vedení 2:1 vzít nenechala a dotáhla zápas do úspěšného konce. Chelsea se v tabulce posouvá na druhé místo, Crystalu patří po dnešku osmnáctá příčka.
90+4
Chelsea velmi dobře brání a hlídá si vedení.
90+3
Chelsea se drží u míče a snaží se utkání v klidu dohrát.
90+1
Nad rámec zápasu budou nastaveny 4 minuty.
90+1
K zahrání přímého kopu se postavil Luiz a poslal míč do připravené zdi hostí.
90
Hazard byl faulován těsně před vápnem. Chelsea bude zahrávat volný kop.
89
Co už chce Chelsea proměnit? Do veliké šance se dostal Schürrle, jehož pokus dokázal Speroni vyrazit přímo před sebe, kde se k míči dostal Ba a opět vystřelil jen do brankáře hostí, od kterého se míč odrazil k Ramiresovi a ten poslal míč úplně mimo branku.
88
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Marouane Chamakh, přichází Dwight Gayle.
86
Obrana Crystalu udělala velkou chybu a hned pět hráčů Chelsea utíkalo samo na branku. Londýňané měli však velkou smůlu, že se k míči dostal Ramires, který celou situaci vyřešil po svém a míč doslova daroval Speronimu.
84
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Fernando Torres, přichází Demba Ba.
84
Hazardova střela byla sražená k Schürrlemu, který zpoza velkého vápna vystřelil nad branku.
82
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází André Schürrle.
80
Po delší době kombinuje na útočné polovině také Chelsea, která v posledních minutách nepodává dobrý výkon.
78
Po rohovém kopu se dostal do zakončení hlavou Delaney, jenž branku Čecha těsně minul.
77
Crystal byl velmi blízko vyrovnání! Jerome dostal míč před branku, kde se ke dvěma střelám dostal O'Keefe. První jeho pokus vyrazil Čech a druhou střelu z brankové čáry vykopl Terry. Hosté budou zahrávat rohový kop.
75
Velká šance Oscara byla ukončena kvůli ofsajdu.
73
Chelsea není v posledních minutách příliš aktivní a spíše se soustředí na udržení výsledku. Uvidíme, zda-li je to správný tah.
71
Na druhé straně nacentroval do vápna hostí nebezpečně Ivanović, jehož pokus málem skončil v brance.
70
Do zakončení hlavou se dostal Delaney, který poslal míč nad branku.
69
Hosté budou zahrávat volný kop.
69
Ivanović se dopustil na vlastní polovině faulu a dostává žlutou kartu.
68
Crystal Palace se drží na středu hřiště u míče a pokouší se prosadit postupným útokem.
66
Crystal začíná vystrkovat růžky a začíná se pokoušet o rychlé protiútoky. Obrana Chelsea je zatím však úspěšně likviduje.
65
Torres se dopustil na útočné polovině faulu.
64
Hazard se dostal do vápna, našel Willian, který mohl vystřelit, ale nakonec o míč přišel.
62
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Oscar.
60
Torres dokázal z rychlého protiútoku vybojovat rohový kop.
59
Čech si připisuje velmi dobrý zákrok, když se k hlavičce dostal Delaney a poslal míč do míst, kde stál český brankář.
58
Crystal Palace bude zahrávat volný kop.
58
Essien se dopustil faulu a dostává žlutou kartu.
56
Teď už je to opět Chelsea, kdo kombinuje na útočné polovině.
55
Gabbidon vystřelil z pravé strany, ale Čech jeho pokus dokázal vyrazit.
54
Crystal Palace dokázal přerušit tlak Chelsea a kombinuje na útočné polovině.
52
Jerome vystrašil Čecha dalekonosnou střelou, která nakonec branku vůbec netrefila.
51
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Barry Bannan, přichází Yannick Bolasie.
50
Willian našel opět z levé strany před brankou Matu, ale ten tentokrát zamířil nepřesně.
49
Ve vápně hostí se k míči dostal Mata a vystřelil. Jeho střelu však srazil jeden z bránicích hráčů a Speroni měl již lehký úkol.
47
Torres se pokusil dostat do vápna z levé strany, ale bez úspěchu.
46
Chelsea rozehrávkou zahájila druhý poločas.
46
První poločas je u konce. Lépe skončil pro londýnskou Chelsea, která vede 2:1. První branku v utkání vstřelil v 16. minutě Torres, ale na jeho trefu dokázal odpovědět ve 29. minutě Chamakh. Chelsea se však dokázala vrátit do vedení ve 35. minutě, když přesně zamířil Ramires. Uvidíme, jak se hra bude vyvíjet v poločase druhém. Ten začne přibližně v 17:03.
45+2
Crystal se drží na útočné polovině, ale k ohrožení branky Petra Čecha se dostat nedokáže.
45+1
Nastaveny budou 2 minuty.
45
Na Matův centrovaný míč si nikdo z jeho spoluhráčů cestu nenašel.
44
Azpilicueta našel z levé strany ve vápně Torrese, ale ten míč ideálně netrefil a branku tak neohrozil. Chelsea ale bude zahrávat rohový kop.
43
Chamakh si na středu hřiště vyšlápl na Essiena a dostává žlutou kartu.
41
Hazard svedl na útočné polovině tvrdý souboj, z něhož vyšel jako vítěz a dostal se do vápna. Tam našel ještě lépe postaveného Williana, který střelou po zemi Speroniho překonat nedokázal.
40
K centrovanému míči se ve vápně dostal Terry a domácí tak mohou jít dopředu.
39
Crystal Palace se drží na útočné polovině, ale obrana Chelsea brání velmi poctivě a pozorně.
38
Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře.
37
Crystal se od chvíle, co vstřelil branku snaží více zapojovat do hry. Tentokrát si na středu hřiště vynutil faul Puncheon.
35
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea se vrací zpět do vedení. Hazard našel před velkým vápnem stojícího RAMIRESE, který udělal rychlý krok vpřed a střelou k levé tyči posílá domácí zpět do vedení.
35
Crystal podnikl rychlý protiútok, který vedl po celou dobu Jerome. Ten nakonec také o míč přišel.
34
Hazard už byl blízko zakončení z hranice velkého vápna, ale nakonec o míč ještě přišel.
33
Chelsea se snaží na inkasovanou branku odpovědět a kombinuje velmi blízko branky hostí.
31
Na druhé straně se dostal do vápna Mata, který se ještě snažil přihrát před branku Torresovi. Nakonec jeden z bránicích hráčů přihrávku zablokoval tak šikovně, že se míč odrazil od Maty do zámezí.
29
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Na Stamford Bridge je vyrovnáno. Ve vápně se dostal k centrovanému míči MAROUANE CHAMAKH a střelou k pravé tyči nedal Čechovi šanci.
28
Čech se musel poprvé v utkání zapojit výrazněji do hry. Zpoza velkého vápna vystřelil Jerome a Čech tak musel zasahovat.
27
Hazard přihrál před velké vápno Essienovi, který následně tvrdou střelou branku minul.
26
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Kagisho Dikgacoi, přichází Stuart O´Keefe.
25
Terry se pokusil dlouhým pasem dopředu najít Williana, ale ten nedokázal míč zastihnout na hrací ploše.
23
Dopředu se mohl dostat Willian, ale toho o míč připravil nakonec Speroni, který se vydal daleko ze své branky, aby míč odkopl do zámezí.
22
Navýšit vedení Chelsea mohl Ivanović, který se dostal z pravé strany do vápna a jeho střela na protější tyč branku těsně minula.
21
Obraz hry je od začátku zápasu stále stejný. Domácí se drží u míče a přihrávají si na útočné polovině.
20
Chelsea je dnes velmi aktivní. Crystal má problémy udržet se u míče.
18
Chelsea se po vstřelené brance nadále drží na útočné polovině.
16
Chelsea se dostává do vedení. Zpoza velkého vápna vystřelil Willian a trefil pravou tyč, od které se míč odrazil k FERNANDU TORRESOVI a pro toho nebyl problém poslat míč do branky.
15
První střela v utkání přišla v této chvíli. Zpoza velkého vápna se do míče opřel Ramires a poslal ho do rukavic Speroniho.
13
U míče je opět Chelsea, která se zatím nedokáže dostat do zakončení.
11
Velmi dobře zapracoval Willian, který se vrátil ke své brance a dokázal se dostat k míči.
10
Mata se dopustil útočného faulu. Rozehrávat budou hosté.
9
Obraz hry se nemění. Chelsea je natlačena na útočné polovině, kde kombinuje.
7
A Chelsea kombinuje na útočné polovině, ale zatím se ji nedaří prolomit obranu soupeře.
6
Crystal ze své standardní situace nic nevytěžil. U míče jsou opět domácí.
5
Tam se ale faulu dopustil Willian a bude se zahrávat proti brance Petra Čecha.
4
Chelsea přebrala aktivitu a kombinuje na útočné polovině.
3
Po levé straně se dostal k velkému vápnu Hazard, ale jeho centr do vápna nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
2
Hosté se pokusili prosadit postupným útokem, ale Terry se dokázal dostat na hranici velkého vápna k míči.
1
Crystal Palace úvodním výkopem zahájil dnešní utkání.
1

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Luiz, Terry (C), Azpilicueta – Willian, Ramires, Mata, Essien, Hazard – Torres.
Náhradníci: Schwarzer – Cole, Lampard, Oscar, Schürrle, Ba, Eto´o.

Crystal Palace FC: Speroni – Mariappa, Gabbidon, Delaney, Ward – Puncheon, Jedinak (C), Dikgacoi, Bannan – Chamakh, Jerome.
Náhradníci: Price – Parr, Bolasie, Kébé, Williams, O´Keefe, Gayle.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Ganfield.

Jako hlavní rozhodčí bude dnešní utkání řídit Mark Clattenburg. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Simon Beck a Ron Ganfield. Čtvrtým rozhodčím dnes bude Lee Mason.
Crystal Palace FC

Crystal Palace se jako nováček Premier League nachází na devatenácté pozici a tvrdě bojuje o každý bod a dnes může pouze překvapit. Přitom Crystal Palace nemá v posledních zápasech vůbec špatnou formu, když z posledních čtyř zápasů odcházel ze hřiště třikrát jako vítěz. Toto by mohlo být pro Chelsea upozornění, aby dnešní utkání nepodcenila. Nechme se tedy překvapit, co nám dnes Crystal Palace předvede.
Chelsea FC

Chelsea v posledních zápasech neoslňuje a hlavně její hra v obraně je velmi špatná, když musel Petr Čech za poslední tři zápasy lovit míč z branky rovnou sedmkrát, přitom Chelsea odehrála zápasy s týmy ze spodku tabulky. V minulém zápase tedy Chelsea prohrála na hřišti Stoke 2:3 a v tabulce se propadla na třetí příčku, na níž má stejně bodů jako druhý Liverpool. Na první Arsenal ztrácí Chelsea bodů pět. Uvidíme, jakým výkonem se bude Chelsea prezentovat dnes, protože i ve středu v rámci Ligy mistrů nepodala Chelsea proti Bukurešti zrovna oslnivý výkon.
Zdravím všechny fanoušky anglické Premier League, ve které se dnes odehrají další zápasy 16. kola. Náš zrak se bude ubírat k zápasu Chelsea FC – Crystal Palace FC, kterým Vás podrobně provedu.

Začátek utkání je naplánován na 16:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.