To je z dnešního utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:15.
Rohy: 3:5. Fauly: 11:10.
Zápas je u konce a končí drtivým vítězstvím hostů v poměru 1:5! O výsledku rozhodl rychlý vstup hostů do druhé půle, kdy v 51. minutě skóroval Touré z penalty a o dvě minuty později navýšil náskok Džeko. V 59. minutě sice snížil Capoue, to však bylo ze strany Tottenhamu vše. V 78. minutě dal pojistku na body Jovetić a v úplném závěru uzavře gólový účet Kompany. Citizens tak ve dvou ligových utkáních nasázeli Tottenhamu celkem jedenáct gólů!
90+3
Lloris vyrazil centr z pravé strany, následná Jovetićova střela už byla zbytečná, před ní si totiž zpracoval míč rukou.
90+2
Už se pouze čeká na závěrečný hvizd, White Hart Lane se rychle vyprazdňuje.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
90
Hart si ještě jednou sáhl na míč, tahle rána z dálky ho ale nemohla ohrozit.
89
Manchester City právě vstřelil branku!
Tohle je už debakl. Po rohovém kopu střílel Džeko, jeho ránu zblokoval Bentaleb, ale následné se u u míče zjevil VINCENT KOMPANY a zblízka dorazil za brankovou čáru.
89
Je tu další rohový kop pro Manchester.
88
Následný roh odhlavičkoval Chiricheş.
87
Lloris zabránil další pohromě. Řítila se na něj rovnou trojice soupeřů, trochu z úhlu střílel Kolarov, ale domácí brankář vyrazil na roh!
85
Hosté si drží Tottenham na odstup, zápas se už pouze dohrává.
84
Utkání sleduje 36 071 diváků.
83
Střídají i domácí, Christian Eriksen má dnes odehráno, na trávník vyběhl Lewis Holtby.
81
Adebayor tvrdým šlapákem a poté i strčením fauloval Zabaletu.
80
Je to tady, David Silva míří na lavičku, poslední minuty si zahraje Aleksandar Kolarov.
79
Hosté chystají poslední střídání.
78
Hosté jdou opět do tříbrankového vedení, STEVAN JOVETIĆ dostal od Fernandinha přihrávku na levou stranu, několika rychlými kroky si seběhl na střed a technickou křížnou ranou s lehkou Chiricheşovou tečí zamířil přesně k tyči.
76
Následný Eriksenův centr vyboxoval Hart daleko před vápno.
76
Je tu další žlutá karta, za faul na Adebayora ji obdržel Pablo Zabaleta.
75
Hosté si přihrávají u půlící čáry, lákají soupeře na míč, aby pak mohli tvrdě udeřit.
74
Fernandinho v poklidu vede míč středem.
72
Džekova střela zpoza vápna nebyla pro Llorise nebezpečná, v poklidu ji kryl do náruče.
71
Hosté teď ovládají míč a prakticky nepouští soupeře do souvislé akce.
69
Fernandinho zakombinoval se Zabaletou, ten následně poslal přihrávku do druhé vlny na Džeka, jenže ten zakončoval ze záklonu a nedokázal usměrnit míč na Llorisovu bránu.
67
Tottenham se nemůže dostat z vlastní poloviny, všichni ofenzívní hráči jsou obsazeni.
66
Džeko opět za obranou Spurs, nyní vystřelil, ale opět zbytečně, byl mu odmáván ofsajd.
64
Za faul na Navase dostal žlutou kartu Kyle Naughton.
64
Hosté střídají, Yaya Touré jde dolů, místo něj nastupuje Matija Nastasić.
63
Džeko se obtáčel kolem Chiricheşe, v jeho útočném rejdu ho ale zastavil praporek asistenta.
62
Útočný faul Navase, Tottenham může opět vyrazit na zteč.
60
Najednou se probudilo i trochu zamlklé domácí publikum. Do konce utkání schází půlhodina, zvládnou ještě hráči Tottenhamu zdramatizovat zápas?
59
Tottenham právě vstřelil branku!
ETIENNE CAPOUE se po Eriksenově rohu nejlépe zorientoval ve zmatku v pokutovém území, zpracoval si míč a prudkou ranou prostřelil vše před sebou!
58
Rohový kop pro Tottenham.
57
Jovetić zakládal další průnik hostů, jenže středem neprošel, tam bylo dosti přeplněno.
56
Fanoušci City už hlasitě oslavují, náskok mají vskutku luxusní, navíc hrají přesilovku.
55
Domácí reagují střídáním, odešel Gylfi Sigurdsson, do hry se dostal Kyle Naughton.
53
A je zřejmě definitivně rozhodnuto! Po závaru před Llorisem, nejprve Silva trefil tyč a poté se míč odrazil k EDINU DŽEKOVI a ten prudkou ranou zamířil pod břevno.
53
Navasův centr si uvnitř pokutového území pohlídal Walker a poslal míč do relativního bezpečí.
51
K penaltě se postavil YAYA TOURÉ a střelou na opačnou stranu, než skočil Lloris upravil na 0:2.
50
Danny Rose navíc za svůj zákrok obdržel rovnou červenou kartu!
49
Penalta pro City! Rose ve vápně srazil Džeka a hlavní sudí po signálu od pomezního odpískal pokutový kop!
48
Rose z levé strany hledal na penaltě Eriksena, Demichelis tuto prudkou přihrávku vystihl a zablokoval.
47
David Silva odkulhal za postranní čáru, uvidíme, zda bude moci pokračovat.
46
Tottenham udělal do druhé půle jednu změnu, Moussa Dembélé už zůstal v teplákovce, na trávníku se objevil Etienne Capoue.

Fauly: 4:6
Máme za sebou první půli a po ní mohou být spokojenější hráči Manchesteru City, vedou totiž od 15. minuty po trefě Agüera. Stav mohl být vyrovnaný, Tottenham dokonce i skóroval, ale pro Dawsonovo ofsajdové postavení nemohl být gól uznán. Každopádně nás čeká napínavý druhý poločas – nenechte si jej ujít.
45+3
45+3
Lennonovo sólo nemělo pro domácí pozitivního rozuzlení, míč je u Harta a rozhodčí se už dívá na hodinky.
45+3
Zřejmě poslední útok první půle, Tottenham rozehrává velmi pozvolna...
45+1
Nakonec si vybral nabíhajícího Demichelise, jeho hlavička skončila nad Llorisovou brankou.
45+1
Přímý kop pro City, Navas si už vyměřuje, kam pošle centr.
45
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
45
A jak vidno, jeho zranění mu nedovoluje pokračovat ve hře. Sergio Agüero už míří do šatny na podrobnější vyšetření a do hry se tak dostává Stevan Jovetić.
44
Agüero kulhá a je nyní v péči lékařů.
43
Obléhání pokutového území Manchesteru je zatím hodně hluché, chybí tomu zakončení.
41
Eriksen mohl poslat do vápna další centr z přímého kopu, ten však hosté pohotově odvrátili. Následná Dembélého střela skončila vedle.
40
Žlutou kartu obdržel i Sergio Agüero, u něj to bylo zřejmě za řeči.
40
Martin Demichelis za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
39
Trochu se nám přitvrzuje, Demichelis teď srazil Adebayora a ještě si něco vyříkávají.
37
Dopředu šli hosté, celá akce ale skončila tvrdým úderem do Zabaletova obličeje.
36
Eriksen poslal míč do vápna, kde si na něj naskočil Dawson, dostal míč za brankovou čáru, ale radost trvala pouze vteřinu, poté si všichni všimli zvednutého praporku asistenta sudího – ofsajd!
35
Přímý kop pro Tottenham, těsně u hranice vápna. Rose se pustil mezi Zabaletu a Tourého, upadl a rozhodčí okamžitě pískal.
34
Následný přímý kop se Eriksenovi nevydařil. Jeho centr byl přetažený a skončil téměř na tribuně za Hartem...
33
Yaya Touré dostal za tvrdý zákrok na Dembélého žlutou kartu.
32
Po centru hlavičkoval Bentaleb, jenže byl v záklonu a podle toho vypadalo i zakončení. Míč skončil o notný kus mimo.
31
Roh se bude kopat i na druhé straně, to když Kompany odvrátil Rosův centr.
30
Ten byl ovšem hodně nepovedený a Lloris může v poklidu rozehrávat od vlastní branky.
30
Rose solidním skluzem obral Džeka o míč, jenže to bylo poblíž brankové čáry, takže to znamená roh.
29
Džeko po něm reklamoval ruku v pokutovém území, sudí dal pokyn, ať se pokračuje ve hře.
28
Silvova střela byla tečována, je z toho další rohový kop Manchesteru.
27
Rose zkusil nízký centr, ale tohle zatím na obranu City nepůsobí.
26
Na trávníku zůstal ležet Demichelis, sice pak vstal, ale poměrně silně kulhá.
25
Zabaletův pokus levačkou se nebezpečně kroutil směrem do šibenice, aby nakonec skončil o decimetry nad.
23
Agüero je neudržitelný, ze své kopačky vyslal další nebezpečný pokus, tentokrát ale o kousek nad Llorisovo břevno.
22
Po rohu musel Llorise zastoupit Rose, aby vykopl Agüerův hlavičkový pokus!
22
Rohový kop pro Citizens.
20
Na druhé straně byl k vidění naprosto hvězdný Llorisův zákrok! Zcela volný Agüero se dostal k prudké hlavičce, jenže gólman Tottenhamu druhou kapitulaci nedopustil a jednou rukou dokázal vyrazit!
20
Skvělý centr od rohového praporku, dostal se k němu Adebayor, ale zblízka trefil pouze Hartovu náruč!
19
Adebayor se nebojácně probil mezi několika soupeři do vápna, dokázal i zakončit, sražená střela znamená roh!
18
Nízký centr do pokutového území Manchesteru neměl šanci na úspěch, obrana hostů okamžitě vyváží míč do klidnějších vod.
16
A jak vidno, Manchester je namlsaný, téměř vzápětí přišel Džekův pokus, tentokrát mimo.
15
Hosté jdou poměrně rychle do vedení, když Silva vysunul SERGIA AGÜERA za obranu a ten křížným pokusem podél Llorisovy pravačky otevřel skóre!
14
Dlouhý pas na Adebayora ubránil Clichy a hlavičkou usměrnil na Harta. Ten okamžitě rozehrál.
13
Navas se snažil na pravé straně prokličkovat do vápna, což se mu s vypětím sil i podařilo, následná přihrávka na Džeka však postrádala přesnost.
11
Hezkou kličkou se ve vápně Tottenhamu uvolnil Džeko a z úhlu mířil pod břevno. Branku ovšem o notný kus přestřelil.
10
Tottenham poprvé v útoku, ale dopadlo to stejně, jako před chvílí Džekův pokus na druhé straně.
9
Džeko svedl s Walkerem souboj o míč, rozhodčí to vyhodnotil jako nedovolené počínání hostujícího útočníka.
8
A nevyšlo to ani teď, pokus o přesunutí hry na levé křídlo skončil autovým vhazováním pro Manchester.
7
Domácí tým je zatím v útočné fázi neškodný, prakticky se s míčem nedostal aktivně za půlku.
6
Zabaleta ztroskotal na Walkerovi, Lloris vykopává.
5
Domácí se po této lekci okamžitě snaží uklidnit situaci a zpomalit hru.
4
Skvělý průnik předvedl Agüero, vzal si míč, od středu se vydal na pravou stranu, pronikl do vápna a křížnou ranou trefil tyč!
3
Tottenham si dává v obraně veliký pozor na každý míč, ví, že útoky soupeře by je mohly přijít velmi draho.
2
Sigurdssonův pas byl příliš prudký, Hart stačil vyběhnout z branky a rozehrát na své spoluhráče.
1
Agüero vyvinul tlak na Dawsona, ten ale obrannou situaci zvládl a dokázal odkopnout.
1

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker, Dawson (C), Chiricheş, Rose – Lennon, Bentaleb, Eriksen, Dembélé, Sigurdsson – Adebayor.
Náhradníci: Friedel – Naughton, Holtby, Capoue, Chadli, Soldado, Defoe.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Demichelis, Clichy – Navas, Touré, Fernandinho, Silva – Džeko, Agüero.
Náhradníci: Pantilimon – Lescott, Kolarov, Nastasić, Rodwell, Negredo, Jovetić.

Rozhodčí: Andre Marriner – Scott Ledger, Marc Perry.
Zápas dvou těžkých vah začne na White Hart Lane ve 20:45, takže všeho zanechte a sledujte s námi šlágr 23. kola Premier League. Jste k němu zváni.

Hlavním rozhodčím tohoto šlágru bude Andre Marriner, kterému budou na pomezí asistovat Scott Ledger a Marc Perry.
Poslední vzájemný zápas

Tottenham má svému sokovi co vracet, protože při posledním vzájemném utkání Manchester svého soupeře doslova zničil 6:0! Podaří se Tottenhamu odveta?

Manchester City

Hostům momentálně patří druhá příčka v tabulce a silně dotírají na vedoucí Arsenal. I City jsou ve formě, porážku nepoznali napříč soutěžemi už v devatenácti po sobě jdoucích zápasech! Naposledy poznal sílu Citizens Watford, který sice na Etihad Stadium v rámci FA Cupu vedl 2:0, drtivý finiš domácích, okořeněný hattrickem Agüera, ovšem znamenal obrat na 4:2!

Tottenham – West Bromwich 1:1
Tottenham – Stoke 3:0
Manchester United – Tottenham 1:2
Tottenham – Crystal Palace 2:0
Swansea – Tottenham 1:3
Tottenham Hotspur

Domácí si o víkendu odpočinuli, neboť FA Cup se jich po porážce na Arsenalu už netýká. Mohli se tak v klidu připravit na těžkého soupeře, kterým Citizens bezpochyby jsou. Nicméně Tottenham stoupá, bodoval už šest zápasů v řadě. Přidá dnes sedmý?
Dobrý středeční večer u sledování anglické Premier League. Dnes pokračuje 23. kolo a v jeho rámci se odehraje zápas mezi Tottenhamem Hotspur a Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.