Zápas je u konce. Dnes jsme mohli sledovat velmi atraktivní utkání s šancemi na obou stranách. Lepším týmem byli hosté, ale ti nedokázali proměnit plno šancí narozdíl od svého soupeře, který dokázal vsítit tři góly. Domácí si tak z dnešního zápasu odnášejí velmi důležité tři body, hosté ti odjedou s prázdnou.
90+5
90+3
Dnešní utkání sleduje 42 713 diváků.
90+2
Bojan Krkic stáhl soupeře k zemi a uvidí žlutou kartu.
90+1
Nastavovat se budou 4. minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Jonathan Walters mohl jít do zajímavé šance, ale pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
88
Hráči Stoke chtějí aspoň zkorigovat skóre, ale Sunderland svědomitě brání a k ničemu většímu je nepouští.
86
Vito Mannone si připisuje další zákrok. Tentokrát pálil N´Zonzi, ale domácí golman míč za svá záda nepustil.
82
Liam Bridcutt nešikovně zahrál rukou a zkazil tak svému týmu nadějnou akci.
79
Sunderland právě vstřelil branku!
Hosté sice dnes tlačí soupeře, ale co je jim to platný, když domácí mají lepší produktivitu. Tentokrát domácí předvedli skvělou akci na jejímž konci byl STEVEN FLETCHER, jenž střelou do prázdné brány zvyšuje na 3:1.
78
Střídání v týmu Stoke: ze hřiště odchází Peter Crouch, kterého nahradí Jonathan Walters.
73
Oussama Assaid napřáhl z hranice šestnáctky a jeho střela byla povedená. V cestě, však stál připravený golman Vito Mannone, který předvedl opravdu dobrý zákrok, jímž zneškodnil tuto nebezpečnou ránu.
71
Střídání v týmu Sunderland: ze hřiště odchází Jordi Gomez, kterého nahradí Liam Bridcutt.
Střídání v týmu Sunderland: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, kterého nahradí Jack Rodwell.
71
70
V druhém poločase se přímo roztrhl pytel se žlutýma kartama. Tentokrát fauloval Steven Fletcher a hlavní sudí mu po právu uděluje žlutou kartu.
70
Střídání v týmu Stoke: ze hřiště odchází Charlie Adam, kterého nahradí Bojan Krkic.
68
Hosté tlačí domácí tým, ale najít nějakou skulinku v obraně domácích se jim zatím nedaří.
67
A další. Tentokrát je viníkem hráč domácího celku Patrick van Aanholt.
66
Začíná se pořádně žlutit. Tentokrát si žlutý kartonek vysloužil Philip Bardsley, který nevybýravě poslal k zemi Larssona.
64
A je tu další žlutá karta! Tu uvidí Billy Jones za faul na soupeře.
62
Oussama Assaid poslal Fletchera nedovoleným způsobem k zemi a zaslouženě uvidí žlutou kartu.
61
John O´Shea poslal k zemi Adamse, a hosté tak budou rozehrávat standardní situaci.
60
Střídání v týmu Sunderland: ze hřiště odchází Buckley, kterého nahradí Johnson.
58
Statistiky faulů: 5:9
56
Steven N'Zonzi napřáhl ke střele, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný. Následovat tak bude odkop od brány.
54
Wickham vypálil z velké dálky, ale jeho střela byla zblokována obranou hostů.
51
Adam vypáli z nějakých třiceti metrů, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyč.
48
Té se ujal Jordi Gómez, jenž poslal do vápna nepovedený centr s kterým neměla obrana žádný problém.
47
Po faulu na Verginiho budou domácí rozehrávat nebezpečnou standardku.
46
Jordi Gomez poslal tvrdým zákrokem k zemi soupeře a může být rád, že neuvoidí žlutou kartu.
46
Další půle začne přibližně v 17:01.
Statistiky po první půli

Držení míče: 38%:62%
Střely celkem: 4:8
Rohové kopy: 4:1
První půle je za námi a můžeme říct, že to není žádná nuda! Skóre zápasu se otevřelo již ve 4. minutě a od té chvíle to byla půle nahoru dolů. Hostům se podařilo srovnat o 9. minut později zásluhou dnes skvěle hrajícího Adama, ale vyrovnaný stav netrval dlouho a o sedm minut později se trefil Steven Fletcher. Hosté mohli v závěru ještě srovnat, ale proti byl domácí golman Vito Mannone, jenž pohotovým zákrokem dokázal vyškrábnout míč téměř z brankové čáry. Stav zápasu tak v první půli je 2:1.
45+3
45+2
Vito Mannone si teď vychutnává zasloužené ovace. Peter Crouch si ve vápně došel pro dobrý centr a střelou z první nasměroval míč k levé tyči golmanovy branky. Ale Vito Mannone předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vytěsnil z branky. Skvělá práce domácího golmana!
45+1
Nastavovat se budou 2. minuty.
45
Peter Crouch si naskočil na dobrý centr a nasměroval míč hlavou na bránu, jeho pokusu však chyběla razance, a tak domácí golman Vito Mannone neměl s tímto pokusem žádný problém.
43
Billy Jones se ocitl v ofsajdovém postavení a ukončil tak slibnou akci domácích.
42
Peter Crouch teď pořádně naložil Verginimu a může být rád, že neuvidí žlutou kartu.
40
Larsson, však přímý kop nezahrál vůbec dobře a obrana hostů si tak bez větších problémů poradila.
40
Assaidi fauloval Gomeze a domácí teď budou rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
38
Buckley teď nepovedeným centrem pořádně protáhl Begoviće, jenž rozhodně jeho úmysl nečekal. Golman hostů však bravůrním zákrokem tento pokus likviduje. Hosté, tak bduou rozehrávat rohový kop.
37
Cattermole si počínal nedovoleně, a hosté tak budou rozehrávat přímý kop.
36
Domácí jsou již znova natlačeni před šestnáctkou hostů a hledají nějakou skulinku, kterou by mohli procpat míč až do šestnáctky.
34
Peter Crouch si krásně zpracoval míč na hrudi a z první vypálil, jeho pokus však letěl vysoko nad.
32
Adam se ve snaze získat míč provinil proti pravidlům a hlavní sudí tuto situaci nepřehlédl.
30
Charlie Adam se ujal rohového kopu a poslal do šestnáctky zajímavý centr, na ten si naskočil jako první Ryan Shawcross, jenž dokázal hlavičkovat. K jeho smůle, však nedokázal míč nasměrovat do branky, a tak následuje odkop od brány.
28
Adam z přímého kopu nebezpečně vypálil, ale Mannone jeho střelu dokázal vytěsnit na roh.
27
Marc Muniesa obdržel žlutou kartu za faul na Stevena Fletchera.
26
Na střely je dnes zápas zatím vyrovnán 2:2.
23
Jordi Gomez se zmocnil na levé straně míče a poslal do šestnáctky nadýchaný centr. Na ten si naskočil jako první STEVEN FLETCHER, jenž krásnou hlavičkou k tyči posílá domácí znovu do vedení. Stav zápasu je tak 2:1!
20
Sunderland se dnes zatím prezentuje kombinační hrou, hosté ti hrozí pouze z rychlých protiútoků.
18
Střídání v týmu Stoke: ze hřiště odchází Victor Moses, kterého nahradí Oussama Assaidi.
15
Stoke City právě vstřelilo branku!
Victor Moses našel na středu hřiště CHARLIEHO ADAMA, jenž si popotáhl míč hlouběji do šestnáctky a nekompromisní střelou k pravé tyči vyrovnává stav utkání.
14
N´Zonzi poslal do vápna prudký centr, ale Mannone jeho pokus bez větších problémů likviduje.
12
Sunderland i po vstřeleném gólu stále pressuje a je otázka času, kdy znovu najdou díru v obraně hostů a vstřelí další gól. Hosté by měli začít hrát, jinak pro ně tento zápas nedopadne dobře.
8
Moses poslal soupeře k zemi a může být rád, že neuvidí žlutou kartu.
7
N'Zonzi vypálil z velký vzdálenosti, ale jeho střelu bez větších problémů srazil jeden z obrácnů domácích.
4
Steven Fletcher poslal do šestnáctky skvělý centr, na který si naběhl CONNOR WICKHAM, jenž nikým neatakovaný hlavičkou poslal míč do brány. Domácí se tak zaslouženě ujímají vedení.
4
Sunderland má v úvodu dobrý tlak, ale obrana hostů zatím odolává.
2
Buckley dělal kličku do vnitřku vápna, ale jeden z obrácnů hostů skvěle zakročil a míč poslal na rohový kop.
1
Domácí dnes nastupují v klasické červeno-bílé kombinaci, hosté ti dnes nastupují v dresech modrých.
1

Sunderland AFC: Mannone – Jones, Vergini, O´Shea, van Aanholt – Larsson, Cattermole, Gómez – Buckley, S. Fletcher, Wickham.
Náhradníci: Pantilimon – Brown, Bridcutt, Rodwell, Johnson, Mavrias, Altidore.

Stoke City: Begović – Bardsley, Shawcross, Wilson, Muniesa – Whelan, Arnautović, Adam, Moses, N´Zonzi – Crouch.
Náhradníci: Sørensen – Pieters, Huth, Ireland, Assaidi, Walters, Krkić.

Rozhodčí: Swarbrick, Ledger, Scholes.
Poslední vzájemné utkání se na Stadium of Light odehrálo 29. ledna 2014 a tehdy zvítězil domácí Sunderland. Nicméně v tomto zápase padl pouze jediný gól a postaral se o něj v 17. minutě Adam Johnson. Hrál se velmi vyrovnaný duel, který navštívilo 34 745 diváků.
Sunderland patří mezi týmy, které v letošním ligovém ročníku ještě ani jednou nezvítězili. Tuto nepříjemnou bilanci mají ještě Newcastle a Burnley.
Stoke City je na tom lépe a s osmibodovým ziskem je v tabulce na 11. pozici. Stoke dvakrát zvítězilo, dvakrát remizovalo a dvakrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 5:5.
Sunderland AFC se v tabulce nachází na 17. příčce a na svém kontě má pouhých 5 bodů. Hráči Sunderlandu ani jednou nezvítězili, pětkrát remizovali a jednou poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 5:6.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Stadium of Light v Sunderlandu.
Hezké sobotní odpoledne,vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglicá Premier League má na programu 7. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Sunderland AFC a Stoke City. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.