SESTŘIH Premier League: West Brom - Newcastle 0:2

To je z tohoto utkání Premier League vše, děkuji Vám za pozornost a zase někdy na shledanou!

Fauly 12 – 6
Utkání 11. kola mezi West Bromwichem Albion a Newcastlem United je u konce.
Zápas nám nenabídl příliš atraktivní podívanou, na kterou jsme v Premier League zvyklí. Do šaten se po prvním poločase šlo za stavu 0:1, když se těsně před hvizdem prosadil patičkou Pérez.
Druhé dějství nám nabídlo více šancí, ale proměněna byla pouze jedna, když se po druhé asistenci Janmaata prosadil kapitán Strak Coloccini. Domácím se nepodařilo snížit a tak bylo toto střetnutí ukončeno za konečného stavu 0:2.
Celek Alana Irvina díky této prohře klesl na 13. pozici, zatímco Newcastle stoupá výš a výš. Po 7 kolech byl trenér Magpies na pokraji vyhození, avšak svůj tým pozvedl a připsal si 4 výhry z posledních 4 utkání Premier League. Newcastle se tak nachází na průběžné 7. pozici tabulky.
90+3
90+2
Domácím se nedaří vypracovat si nějakou vážnější příležitost na zkorigování nepříznivého skóre. Newcastle tak má nakročeno ke čtvrté výhře v řadě.
90+1
Své štěstí zkusil střelou z dálky Morrison, pokus mu však nesedl a míč tak skončil v zámezí.
90
Hlavní rozhodčí Pawson nastavil nad rámec základní hrací doby 3 minuty.
86
Skvělý fotbalový moment na obou stranách! Ayoze Pérez se po centru dostal za obranu a přesným volejem trefil branku, kde ovšem stál připravený Foster a fantastickým zákrokem vyrazil balon na roh.
86
Pérez zahrál rukou, což hlavní sudí přehlédl. Newcastle zahraje rok.
82
Hosté budou střídat i potřetí. Cabellu nahradí navrátilec do sestavy Ryan Taylor, jenž se v objevuje v zápase Premier League po dlouhých 26 měsících.
81
V posledních 10 minutách je držení míče 75% – 25% ve prospěch West Bromwiche.
79
Do obrovské šance se dostal Wisdom! Po prodloužení Samarase se dostal do výhodné pozice tento mladý obránce, avšak ve finální fázi selhal.
79
Kapitánskou pásku po Coloccinim převzal Moussa Sissoko.
78
Alan Pardew udělá ve svém mužstvu hned dvojitou změnu. Odchází dvojice Ameobi, Coloccini, přichází Williamson a Gouffran.
78
76
Je tady zmíněné střídání. Přichází Samaras, odchází Dorrans.
75
Do hry se za malou chvíli podívá i útočná posila domácích Georgios Samaras. Tento hrot zatím čeká na svou premiérovou trefu v dresu Baggies.
74
Brunt rozehraje přímý kop z nadějné pozice.
71
Po Anichebeho uvolnění vystřelil Dorrans, obrana hostí tento pokus znovu odvrátila.
67
Newcastle má zatím stoprocentní střeleckou bilanci. Na branku Fostera vyslal pouze 2 střely a obě dokázal proměnit.
63
Trenér Alan Irvine reaguje na nepříznivý průběh utkání okamžitým střídáním. Ze hry odešel Mulumbu, přišel Sességnon.
62
Newcastle právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Po rohovém kopu se k míči dostal Janmaat, který už podruhé v tomto zápase předvedl výborný centr, který přesně našel hlavu FABRICIA COLOCCINIHO, jenž se nemýlil a zvýšil na 2:0 pro Magpies!
61
Výborný centr Cabelly nenašel nikoho, přesto hosté rozehrají roh.
60
Mulumbu vystřelil z dvaceti metrů, ale branku netrefil.
59
Anichebe dostal míč do šestnáctky Newcastlu a dobře odcentroval, bohužel pro hosty pouze do míst, kde se nenacházel žádný spoluhráč.
57
Coloccini byl po výborném obranném zákroku zbytečně faulován Anichebem.
55
Newcastle je od začátku druhé půle pod územní převahou, domácí rozehrají další rohový kop.
53
Cabella se dostal do dobré pozice, ale Dawson jeho střelu výborně zblokoval.
51
Gamboa vybojoval rohový kop.
50
Sammy Ameobi předvedl parádní technický kousek a byl pravděpodobně faulován, rozhodčí však tento zákrok přehlídl a hra tak pokračuje.
49
Haidara nebezpečně odcentroval, ale pouze do náruče Fostera.
47
Gamboa na hřišti zaujal pozici pravého obránce, zatímco Wisdom se posunul na levou stranu.
46
WBA je hned začátku druhého poločasu nuceno střídat. Zraněného Pocognoliho na trávníku vyměnil Gamboa.

Fauly 7 – 2
Je za námi první poločas utkání Premier League mezi West Bromwichem a Newcastlem.
První půle nám nenabídla příliš atraktivní fotbal, oba celky vyráběly mnoho chyb v kombinaci a dostali se pouze do jedné vážnější šance – Ameobi nastřelil břevno a Berahino si vylámal zuby na Krulovi. Těsně před hvizdem však Newcastle předvedl pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Ayoze Pérez, který krásnou patičkou překonal Fostera a poslal tak hosty do vedení.
45+2
45
Tak tomu se říká branka do šatny! Magpies se dostávají do vedení! Hosté předvedli pěknou kombinaci, Cabella posunul míč do křídla na Janmaata, jenž přesně po zemi odcentroval do míst, kde se nacházel mladý útočník AYOZE PÉREZ a ten krásnou patičkou umístil míč za záda bezmocného Fostera.
42
Berahino přesnou diagonálou našel Wisdoma, ten odcentroval, ale pouze do zámezí. Slabý centr tohoto pravého beka, který je ve West Bromwichi na hostování z Liverpoolu.
40
Pérez si pěkně zabíhal za obranu, avšak byl zastaven pomezním rozhodčím, který mával ofsajd.
40
Akce Newcastlu byla zastavena po faulu Ameobiho.
38
Mulumbu již po několikáté v tomto poločase fauloval. Konžský reprezentant může být rád, že mu hlavní rozhodčí Pawson zatím neudělil žlutou kartu.
37
Abeidův dalekonosný volej ohrozil pouze rohový praporek.
35
WBA vysunulo v posledních desíti minutách pressing, čímž dělá problémy obzvláště brankáři Krulovi, jenž už několikrát míč neodkopl přesně.
33
V dosavadním průběhu prvního poločasu dochází na obou stranách ke spoustě nepřesnostem, ani jeden z mančaftů tak zatím není schopen vytvořit si převahu nebo vážnější příležitost.
30
Aktivní Anichebe vybojoval rohový kop.
29
Anichebe se dostával za obranu Magpies, ale výborně jej skluzem zastavil Coloccini.
27
Po pěkné kombinaci domácích se k zakončení dostal Anichebe. Stoper Dawson si udělal útočný výlet, míč posunul Berahinovi, který pěkné z prvního doteku přiťukl míč nigerijskému útočníkovi, jeho střela však byla zblokovaná.
25
V prvních 25 minutách je držení míče vyrovnáno: 50% – 50%.
23
Janmaat hledal v pokutovém území Péreze, ale neúspěšně. Foster tak bude odkopávat od své branky.
20
Po centru Wisdoma se k hlavičce dostal kapitán Brunt, ale minul.
18
Fanoušci hostujícího celku celou 18. minutu hlasitě aplaudují na počest Jonase Gutiérreze, který se úspěšně vyléčil z rakoviny varlat. Argentinský záložník obléká v Newcastlu právě dres s číslem 18.
17
Pocognoliho tvrdá rána z dálky skončila pouze v rukavicích připraveného Krula.
17
Největší šanci domácích měl na kopačkách Berahino! Po pěkné kombinaci domácích se míč dostal k Anichebemu, ten lehce přiťukl svému spoluhráči Berahinovi, který technickou střelou vystrašil Krula. Domácí zahrají roh.
16
Po kratší odmlce je u míče opět domácí mužstvo.
13
West Brom předvedl dobrou kombinaci, ale z centru Mulumba nic nevytěžil.
10
Břevno! Sammy Ameobi si našel odražený míč a výbornou technickou střelou orazítkoval horní tyč Fosterovy svatyně.
9
Po Colocciniho zblokovaném pokusu rozehrají hosté roh.
9
WBA se v posledních pár minutách ocitá v menším tlaku hostí, kteří zahrají již třetí přímý kop v krátkém časovém sledu.
7
Na Cabellův centr si dobře naskočil Dummett, ale jeho hlavička šla vysoko nad.
6
Sissoko byl nedovoleně zastaven Wisdomem, hosté tak mají opět možnost zahrávání standardní situace.
5
Po faulu Mulumba rozehraje Colback první přímý kop tohoto zápasu.
4
Oba celky se po úvodním hvizdu nikam neženou, hra se především odehrává u obránců.
1
Vše je připraveno k výkopu. Domácí začnou první poločas zleva doprava.
Hráči se seskupili na půlce, kde uctí památku obětem 1. světové války.
Obě mužstva již vchází na připravený trávník The Hawthorns. Domácí nastoupí ve svých oblíbených bílo-modrých dresech, zatímco hosté navlékli zeleno-modrou kombinaci.

West Bromwich Albion: Foster – Wisdom, Dawson, Lescott, Pocognoli – Morrison, Mulumbu – Dorrans, Anichebe, Brunt (C) – Berahino.
Náhradníci: Myhill – Baird, Gamboa, McAuley, Yacob, Sessègnon, Samaras.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Coloccini (C), P. Dummett, Haidara – Colback, Abeid – Cabella, Sissoko, Sa. Ameobi – Pérez.
Náhradníci: Elliot – Taylor, Williamson, Anita, Armstrong, Cissé, Gouffran.

Rozhodčí: C. Pawson – P. Kirkup, M. Salisbury.
Newcastle United

Jako den a noc. Tak by se daly charakterizovat dvě poloviny letošního ročníku Premier League v podání Newcastlu. Straky vstoupily do sezony velice špatně, v úvodních 6 kolech si totiž připsaly pouze 3 body za remízy s Aston Villou, Hullem a Crystal Palace. V 7. kole Newcastle ještě remizoval na hřišti Swansea 2:2, od té doby však ani jednou body neztratil a díky 3 výhrám v řadě se vyšplhal až na 12. místo tabulky. Zvláště poslední 2 ligové výhry stojí za zmínku – Newcastlu se podařilo zvítězit na hřišti Tottenhamu, a poté taky doma s Liverpoolem. Velké překvapení se také odehrálo ve 4. kole ligového poháru, kdy omlazený tým Alana Pardewa zvítězil na hřišti favorizovaného Manchesteru City 2:0. The Magpies jsou v posledních týdnech ve výborné formě.
Kvůli zraněním bude hostům chybět Gabriel Obertan, Cheick Tioté, Rolando Aarons a Papiss Cissé.

Nominace:

Alnwick, Elliot, Krul, Coloccini, Dummett, Haidara, Janmaat, Streete, R Taylor, S Taylor, Aarons, Abeid, Anita, Bigirimana, Cabella, Colback, Sissoko, Vuckic, Ameobi, Armstrong, Cisse, Ferreyra, Gouffran, Perez, Riviere
West Bromwich Albion

Domácí v minulé sezoně o fous unikli sestupové příčce, která by jim zajistila minimálně jeden rok v druhé lize zvané Championship. Baggies měli poněkud krušný začátek i do nového ročníku Premier League, podařilo se jim totiž zvítězit až v 5. kole a překvapivě na Tottenhamu v poměru 1:0. Od té doby se výkony WBA zlepšily, díky čemuž se momentálně nachází na průběžné 11. pozici s 13 body za 3 výhry a 4 remízy. Ofenzivu domácích táhne především mladý útočník Saido Berahino, jenž soupeřům nasázel 7 branek, což mu zatím zajišťuje 3. místo v tabulce střelců Premier League. Díky tomuto počínání Berahino obdržel svou první pozvánku do seniorské reprezentace Albionu. WBA bude v tomto zápase chybět suspendovaný Craig Gardner.

Nominace:

Daniels, Foster, Myhill, Baird, Davidson, Dawson, Gamboa, Lescott, McAuley, O’Neil, Pocognoli, Wisdom, Blanco, Brunt, Dorrans, Morrison, Mulumbu, Sessegnon, Roofe, Yacob, Anichebe, Berahino, Ideye, Nabi, Samaras
Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Craig Pawson, jemuž budou na čarách vypomáhat Peter Kirkup a Michael Salisbury. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Kevin Friend.
Toto utkání bylo původně naplánováno na sobotu 8. října, kvůli živému vysílání na Sky Sports bylo však přesunuto na neděli 9. října na 14:30.
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým příznivcům. Dnes pokračuje 11. kolo Premier League, ve kterém se také utká West Bromwich Albion s Newcastlem United. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.