Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Chelsea - 3. ledna 2018   20:45

Arsenal
63' Wilshere  • 90+2' Bellerín
2:2
(0:0)
Chelsea
67' E. Hazard   • 84' Alonso  (Zappacosta)
Arsenal
Čech (C) – Chambers (88. Walcott), Mustafi, Holding – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Maitland-Niles – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette (80. Welbeck).
Ospina – Mertesacker, Elneny, Coquelin, Iwobi, Welbeck, Walcott.
Anthony Taylor – Adam Nunn, Lee Betts
Emirates Stadium, London
59 379 diváků
Chelsea
Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) – Moses (56. Zappacosta), Fàbregas (71. Drinkwater), Kanté, Bakayoko, Alonso – E. Hazard (82. Willian) – Morata.
Caballero – Rüdiger, Zappacosta, Drinkwater, Willian, Batshuayi, Pedro.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Chelsea 2:2. Domácí vyrovnali až v nastavení

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 59 379 diváků.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:13. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:11.
Utkání je u konce a po nervydrásajícím závěru se oba týmy rozešly smírně po výsledku 2:2. Druhá půle přinesla fotbal nahoru a dolů, několik obrovských šancí a také čtyři góly. Jako první se trefil Jack Wilshere a rozradostnil Emirates Stadium, jenže už o pár minut později se pískala na druhé straně penalta, která stála Arsenal vedení a Petra Čecha šanci na jubilejní nulu. Pokutový kop proměnil Eden Hazard a najednou to byla Chelsea, kdo byl v laufu. A ten hosté přetavili ve vedení, když se po Zappacostově přihrávce trefil zblízka Marcos Alonso. Chelsea byla blizoučko výhře a třem bodům, jenže ve druhé minutě nastavení se parádně trefil Héctor Bellerín – 2:2! To ale nebylo vše, prakticky hned po rozehrání muselo domácím zatrnout, když se do sóla dostal Morata. Zachránil je ale Čech, když jeho pokus o technické zakončení zvládl vyrazit. Následná dělovka Zappacosty pak sice málem zlomila Čechovo břevno, gól z toho ale nebyl. Londýnské derby nepoznalo vítěze, ale fotbal to byl skvělý.
90+4'
90+3'
Vzápětí to mohlo být 2:3! Morata neproměnil svůj únik, Čech jej vychytal, míč se pak dostal k Zappacostovi a ten svou bombou div nepřelomil břevno! Tohle je fotbal té nejvyšší kvality!
90+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Arsenal tak dlouho obléhal śestnáctku, až se dočkal. Do nedostatečně odvráceného míče se opřel HÉCTOR BELLERÍN a byť nebyl zcela volný, dokázal zamířit mimo Courtoisův dosah – 2:2.
90+2'
Neprošel ani Bellerínův centr, i tohle hosté zvládli nějakým způsobem odvrátit.
90+1'
Sánchez se dokázal uvolnit, a dát si míč na střelu, tou ovšem trefil pouze bránícího hráče.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Thibaut Courtois s rozehrávkou moc nepospíchal a rozhodčímu došla trpělivost. Za zdržování hry mu udělil žlutou kartu.
88'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Calum Chambers, přichází Theo Walcott.
87'
Welbeck tlačil zprava přihrávku na střed, obranný skluz ale nepustil míč na Sáncheze. Je po šanci.
86'
Arsenal začíná šturmovat a čím dál častěji posílá míče před gólmana hostů.
85'
Už se ale zase hrálo ve vápně hostů a byly tam dva docela ošemetné okamžiky. Obrana v modrém si ale s vypětím všech sil poradila a dostala míč pryč od Courtoise.
84'
Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté otáčí skóre a vedou. Na začátku akce byl parádní Willianův pas na Zappacostu, který se zbavil Maitlanda-Nilese, poslal do šestnáctky prudkou přihrávku, kterou MARCOS ALONSO zblízka usměrnil za bezmocného Čecha.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Willian.
82'
Centr do šestnáctky odvrátil Zappacosta, míč je již daleko od vápna.
81'
Nyní už zase přebírá iniciativu Arsenal, sledujeme postupnou kombinaci, která se přibližuje vápnu Chelsea.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Danny Welbeck.
79'
Moratovi nevyšla ani další přihrávka, nyní na levé křídlo, obrana Arsenalu byla na svém místě.
78'
Na lavičce Arsenalu začíná být živo, v nejbližších minutách bude připraveno střídání.
76'
Morata hodlal zleva přihrávat na nabíhajícího spoluhráče, Čech jeho záměr ale vystihl a po míči se včas vrhl.
75'
V posledních minutách se začíná dostávat častěji ke slovu Chelsea, využívá rychlých přechodů do útoku.
73'
Alonso proti přesile neuspěl, rodící se možnost protiakce ovšem zastavil svým faulem Lacazette.
72'
Po pěkném a rychlém ťukecu u pokutového území vystřelil Kanté a jeho tečovaná střela šla jen kousek mimo. Gól z toho sice nebyl, Chelsea však bude pokračovat rohem.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Danny Drinkwater.
70'
Tak jako nyní Morata, ten se dostával za obranu, pokus o technické zakončení mu ale nevyšel a Čechovu branku překopl.
69'
Rázem se hraje velice živý fotbal, oba týmy vrhají vše do útoku.
67'
Petr Čech se vychytané nuly nedočká. Míč si na penaltový puntík postavil EDEN HAZARD a prudkou ranou doprostřed branky srovnal na 1:1!
67'
Mesut Özil za protesty navíc dostal žlutou kartu.
66'
Penalta pro Chelsea! Bellerín špičkou kopačky lehce trefil Hazarda a rozhodčí ihned pískal.
64'
A málem to bylo 2:0! Prakticky ihned po rozehrání se Arsenal dostal do kontru a zleva nebezpečně pálil Lacazette. Courtois měl plné ruce práce, aby jeho prudkou ránu srazil na roh.
63'
Domácí jdou do vedení. Po několika přihrávkách okolo vápna přišel pas za obranu, který navíc jeden z hráčů hostů nechtěně usměrnil na JACKA WILSHEREA. Ten se s tím nepáral a prudkou ranou nedal Courtoisovi žádnou šanci!
62'
Lacazette s Özilem předvedli parádní narážečku ve vápně, druhý jmenovaný se ale tváří v tvář gólmanovi rozhodl místo pro střelu pro přihrávku a tím akci zazdil.
60'
Před nabíhajícím Özilem obrana v modrém na poslední chvíli odvrátila letící míč. Arsenal se nadechuje k velkému náporu.
60'
Rohový kop Arsenalu konečně přinesl trochu vzruchu po rozehrání. Míč propadl na vápno a hostům dělalo trochu problémy jej odhlavičkovat. Presto se jim to podařilo.
58'
Alonso centroval zleva na Bakayoka, bylo to ovšem o kousíček nepřesné. Francouz ve službách Chelsea se sice natahoval seč mu síly stačily, bylo to ale málo.
57'
Další moment, který se domácím moc nelíbil. Žádali si po průniku levou stranou roh, je z toho ovšem odkop od branky. Tahle situace se ale obešla bez větších protestů.
56'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Davide Zappacosta.
55'
Kousek před vápnem Chelsea upadl Wilshere, rozhodčí ale ukazuje, že to faul nebyl. To se samozřejmě nelíbí jak hráči, tak ani publiku. Ti všichni vyjadřují sudímu velký nesouhlas s neodpískáním.
53'
Žlutou kartou za faul byl potrestán domácí Rob Holding.
52'
Neuspěl ani na druhé straně Lacazette. Tomu vyběhl naproti Courtois, ale zakročil hlavně obětavý Cahill! Stále je to tedy 0:0.
50'
Dva povedené zákroky nyní předvedl gólman Čech. Nejprve vykopl Hazardovu střelu z pravé strany a poté si poradil i s hlavičkou v podání Alonsa. Roh pro Chelsea.
48'
Chelsea vhazuje na své polovině, přechod do útoku byl ale pozastaven praporkem pomezního – ofsajd.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Je za námi první půle, která přinesla několik šancí na obou stranách, gólmani však mají to štěstí, že stále drží čistý štít. Za hosty byl v ložené šanci Morata, když upaloval na Čecha, jenže své sólo zakončil střelou mimo jeho branku. Na druhé straně byl blízko Sánchez, jeho biliár ale zaťukal na obě Courtoisovy tyče a odrazil se ven. Zatím tedy bez branek, kvalitě zápasu to ale neubírá.
45+1'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Tohle už ale vypadalo rozhodně lépe. Hazard potáhl zleva na střed a pak jemným přiklepnutím přenechal míč volnému Fàbregasovi. Ten ale z hranice vápna mířil vysoko nad.
45'
Jak se již dnes stalo zvykem, roh nebyl pro branku ohrožením...
44'
Alonso vhodil míč tak šikovně, že okamžitě dostal Fàbregase za obrnau Arsenalu. Jeho následný centr byl sražen na roh. A ten si také sám rozehraje.
43'
Žlutá karta, nyní na straně hostů. Cesc Fàbregas zajel do Wilsherea a i on si prohlédl žluté varování. A dalo by se říci, že hráči jsou si kvit...
41'
Už to vypadalo, že Özilova přihrávka na nabíhajícího Lacazetteho bude úspěšná, v posledním možném okamžiku ale přišel obranný odkop.
39'
Hra se už přesunula na druhou stranu, kousek za šestnáctku napřáhl Özil a Courtois si zajisté oddechl, když křížná rána skončila kousek mimo.
38'
Přímák rozehrál Marcos Alonso, hezky překonal zeď, s ní však i Čechovu branku.
37'
Xhaka fauloval na hranici šestnáctky a hostům nabídl naprosto luxusní přímý kop v ideálním úhlu.
36'
To domácím vůbec nevyšlo, Chelsea jde Hazardem a Mosesem do kontru.
36'
Özilův centr mířil na Sáncheze, obranná hlavička poslala míč z vápna na autové vhazování.
34'
Neuspěl ani Lacazette po menším zaškobrtnutí hráčů v modrém, Courtois vše uhasil.
33'
Oběma týmům se nedá upřít snaha odmazat nulu v políčku vstřelených branek, obrany jsou ale zatím proti.
31'
Je tu první žlutá karta, za skluz na Fàbregase ji dostal Jack Wilshere.
30'
Kanté udržel na uzdě dotírající protivníky a odvrátil na aut.
29'
Samotný rohový kop sice opět nepřinesl něco vážného, ale Chlesea zůstala u míče a snažila se o postupný útok. Hazard si poté seběhl zleva na střed a střílel po zemi. Trefil prvního padajícího obránce.
27'
Čech si připsal první zákrok. Mezi dva hráče si naběhl Bakayoko a z první mířil pod horní tyč. Čech včas zareagoval a vytlačil míč na roh.
27'
Wilshere se gestem omluvil Özilovi za nepřesný pas za hostující obranu. Dopředu už jde Chelsea.
25'
Na centr si naskočil Bakayoko, hlavičkoval však vysoko nad Čechovu branku.
25'
Další roh, nyní ovšem na druhé straně.
23'
Z něj už pak byla k vidění zatím klasická situace, kdy míč skončil u obrany.
23'
Akce domácích pokračovala, Lacazette se hezky obtočil kolem svého strážce a vystřelil po zemi. Mířil k tyči, Courtois se ale zvládl natáhnout a vytěsnil tento pokus na roh!
22'
Bellerínův centr z pravého křídla postrádal přesnost, hosté odhlavičkovali kousek za vápno.
21'
Standardní situace zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů, ani tento roh neznamenal pro branku Chelsea problém.
20'
Maitland-Miles vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
19'
Morata se snažil o přechod do protiútoku, jenže o míč přišel po čistém zákroku hned na půlce.
18'
Arsenal velká šance povzbudila a opět se hraje na půlce soupeře. A probudilo se i domácí publikum.
16'
Na druhé straně pálil Sánchez a Courtois měl hromadu štěstí. Sánchezova rána se totiž odrazila od obou tyčí, tančila na brankové čáře, aby se pak odrazila ven! Zásluhu na tom má ale i gólman Chelsea, konečky prstů totiž změnil směr střely.
14'
Obrovská šance hostů na otevření skóre! Morata dostal dopředu přihrávku do brejku, postupoval sám na Čecha, pokus o jeho obstřelení mu ale vůbec nevyšel a zakončil o několik metrů vedle!
13'
Nyní to domácí trochu překombinovali. Sánchez už mohl zkusit střelu, rozhodl se ovšem roztáhnout hru do strany. Centr Maitlanda-Nilese ale skončil u Courtoise.
11'
Centr se snesl přímo k Čechovi, ten si jej bez problémů stáhl do rukavic a okamžitě rozehrál.
11'
Hra se nyní přelévá ve vysokém tempu, Hazardova střela z levé strany byla stažena na roh.
10'
Rychlý přechod do protiútoku. Sánchez hledal centrem Özila, poslal mu však až příliš vysoký pas, který skončil v zámezí.
10'
Alonso se snažil o centr z levého křídla, obrana Arsenalu odhlavičkovala, nicméně hosté jsou stále u míče.
9'
Nyní už hosté, je to postupné obléhání šestnáctky po celé šíři a hledání volného prostoru.
8'
Arsenal rozehrává od vlastní šestnáctky, je to velice pozvolné.
7'
Ani zde nebyl centr pro gólmana nebezpečným, hráčům v modrém se celkem v poklidu podařilo dostat míč k půlce.
7'
Rozehrávku si vzal na starost Sánchez, trefil zeď, od které se míč odrazil na rohový kop.
6'
Píská se proti Chelse, na trávníku skončil po Kantého zákroku Lacazette. Tohle bude zajímavý přímý kop.
5'
Až nyní mířila přihrávka na nabíhajícího Lacazetteho, pas byl ovšem příliš prudký a míč skončil u Courtoise.
4'
Arsenal se teprve rozkoukává na hřišti, prakticky ještě nepředvedl ani náznak akce.
3'
Z něj už nic nebylo, prakticky ihned po rozehrání se pískalo proti hostům.
2'
Chambers fauloval pronikajícího Marcose Alonsa, Chelsea pak rychle rozehrála. Obrana Arsenalu se zvládla seskupit a průnik pak odvrátila na roh.
1'
O výkop se postarali hráči Arsenalu.
1'

Arsenal FC: Čech (C) – Chambers, Mustafi, Holding – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Maitland-Niles – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Elneny, Coquelin, Iwobi, Welbeck, Walcott.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) – Moses, Fàbregas, Kanté, Bakayoko, Alonso – E. Hazard – Morata.
Náhradníci: Caballero – Rüdiger, Zappacosta, Drinkwater, Willian, Batshuayi, Pedro.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Adam Nunn, Lee Betts.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Chelsea FC

Hostům patří třetí místo se ziskem 45 bodů a v případě dnešní výhry se může Chelsea posunout před Manchester United na druhé místo. Formu tým mám, sbírá body, navíc už čtyři ligové zápasy neinkasoval. Nulu gólman Courtois udržel i v posledním duelu proti Stoke, zápas na domácí půdě skončil jasnou výhrou 5:0. O branky se podělili Rüdiger, Drinkwater, Pedro, Willian a Zappacosta a klub dal jasně najevo, že to s nimi bude mít každý velmi těžké.

Arsenal FC

Domácí tým je momentálně na šestém místě tabulky se ziskem 38 bodů. V momentálně velice nabitém programu střídá výhry s remízami a nerozhodný výsledek přišel i v minulém utkání, hraném na Silvestra. Na půdě West Bromwiche skončil duel výsledkem 1:1, když Arsenal vedl od 83. minuty po gólu McCleana, ale Rodriguez srovnal v 89. minuty z pokutového kopu. Ten mezi londýnskými nadělal hodně zlé krve, nezmohli však proti ni vůbec nic.

West Ham – Arsenal 0:0
Arsenal – Newcastle 1:0
Arsenal – Liverpool 3:3
Crystal Palace – Arsenal 2:3
West Bromwich – Arsenal 1:1
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 22. kola, ve kterém se střetnou Arsenal FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.