Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Newcastle - 16. prosince 2017   16:00

Arsenal
24' Özil
1:0
(1:0)
Arsenal
Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles – Xhaka, Wilshere – Iwobi (72. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (89. Coquelin) – A. Lacazette (73. Giroud).
Ospina – Coquelin, Elneny, Giroud, Chambers, Kolašinac, Welbeck.
Attwell – Long, Wilkes
Emirates Stadium, London
59 379 diváků
Newcastle
Elliot – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo – Hayden, Merino (82. Diamé) – Atsu (54. Ritchie), Ayoze Pérez, Jacob Murphy (67. Gayle) – Joselu.
Darlow – Aarons, Clark, Diamé, P. Dummett, Gayle, Ritchie.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Newcastle 1:0. Čech má 199. nulu v lize

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek dne.

Žluté karty: 2 – 1.
Je dobojováno! Newcastle po změně stran předvedl výrazně zlepšený výkon a v závěru zápasu domácí obraně nepříjemně zatápěl. Vyloženou gólovku si Straky ale nevytvořily a z Emirates Stadium tak odjíždí zpět na sever Anglie bez bodového zisku. Arsenal naopak po třech zaváháních vyhrál a minimálně na pár hodin se posunul před Tottenham a Burnley na čtvrté místo.
90+4'
90+4'
Arsenal si teď několikrát vystačil s dlouhými odkopy do bezpečí. Elliot si několikrát vyzkoušel dlouhý nákop vpřed, ale jeho spoluhráči se do držení míče ani jednou nedostali.
90+3'
Giroud se vydal až k praporku a získal pro Gunners rohový kop. Özil jej rozehrál na krátkou vzdálenost, ovšem Wilshere byl na hranici šestnáctky zastaven.
90+2'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty. Nějaký čas na vyrovnání tak Newcastlu ještě zbývá!
89'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Francis Coquelin.
88'
Özil potáhl míč po volné levé straně. Jeho dva kolegové pak přenesli hru doprava, nicméně koncovka Girouda byla sražená do náruče Roba Elliota.
87'
Ze standardní situace Straky opět nic nevytěžily, prodloužený nákop do ohně totiž skončil v rukavicích nikým neobtěžovaného Petra Čecha.
86'
Danny Welbeck to zkusil z delší vzdálenosti, ovšem napálil jenom dalšího střídajícího hráče Diamého. Vzápětí Montreal zatáhl za záchranou brzdu a vyfasoval žlutou kartu.
85'
Sánchez si to namířil na osu hřiště, svou přihrávku posléze pokazil, ale jeho spoluhráči míč na útočné polovině zase rychle získali.
84'
Wilshere vyběhl ze zahuštěného prostoru a přihrál do strany. Poté přišel centr Xhaky a bezpečný zákrok ideálně postaveného Yedlina.
83'
Ritchie hostující hru rozhodně oživil. Nyní se prezentoval milimetrově přesným centrem, do kterého se hlavou opřel Péréz a zhruba o metr přestřelil horní tyč!
82'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Mohamed Diamé.
82'
Straky si dokázaly vytvořit solidní tlak. Příchozí centr z pravého konce hřiště Bellerín odkopl do autu a převaha United může pokračovat.
81'
Ritchieho nákop další z hostujících fotbalistů posunul na Péreze, který tlačil míč ze svého pohledu do pravého horního rohu. Ten ale netrefil a Čech pouze vykopává.
80'
Nenápadná, ale o to nebezpečnější šance United! Joselu dostal od spoluhráče přihrávku do druhé vlny a ihned pálil. Od Koscielneho se míč odrazil do Čechova protipohybu a měl ohromnou kliku, že záhy proletěl okolo pravé tyče za koncovou čáru.
79'
Giroud dostal zezadu nakopáno do zad od Lejeunea. Rozhodčí to ale přehlédli a nařídili další rozehrávku ve prospěch Newcastlu.
78'
Z tohoto mráčku pršet rozhodně nebude. Merino se odhodlal ke střele z pětatřiceti metrů, jenže jí nedal dostatek razance ani přesnost, takže čisté konto Petra Čecha v ohrožení nebylo.
77'
Alexis Sánchez povalil Merina, a tak nemohl pokračovat ve sprintu do útoku. Naopak je z toho standardka pro Straky.
76'
Následoval ještě domácí rohový kop, při kterém Özil posadil balón na hlavu Koscielného. Ani ten náskok Kanonýrů ale nenavýšil, protože zakončil mimo prostor branky.
75'
Newcastle se dostal pod ohromný tlak, ze kterého se nedokázal dostat. Giroud vzápětí sklepl centr Sáncheze pro Wilsherea, jehož zakončení bez přípravy vybíhající Elliot v kritickém momentu vyrazil!
74'
Tempo hry v posledních minutách výrazně opadlo. Jde to znát i na postupné akci Arsenalu, který tráví čas převážně uprostřed hřiště.
73'
Kromě zraněného Iwobiho odchází také Lacazette, kterého za mohutného potlesku fanoušků střídá další francouzský hroťák Olivier Giroud.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Danny Welbeck.
71'
Nějaké zdravotní komplikace má také Alex Iwobi, se kterým to nevypadá nejlépe. Pravděpodobně se brzy dočkáme prvního střídání trenéra Wengera.
70'
Trojice domácích hráčů rychle pádila kupředu. Nic nebezpečného z toho ale nevzniklo, protože Mesut Özil pokazil finální pas na Lacazettea.
69'
Jeden z hostujících hráčů přepadl přes Laurenta Koscielného a zůstal ležet na hřišti. Po chvilce se ale zvedl a hra tak může pokračovat rozehrávkou Gunners.
68'
Bellerín se na pravé straně dostal ze složité situace a zároveň dobře přihrál před sebe. Lacazette zprava centroval do ohně, jenže tuhle snahu překazil dobře postavený Ritchie.
67'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Dwight Gayle.
66'
Özil přijal míč od Maitlanda-Nilese. Následně se kolem něj obtočil a přihrál ho na osu hřiště Iwobimu. Ten se nezalekl snad pěti obránců a stihl vyslat přízemní střelu mířící přesně do náruče Elliota.
64'
Matt Ritchie nevyužil volného místě úplně nejlépe, když se rozhodl přihrát doprava na Yedlina. Ten byl podle názoru pomezního rozhodčího v ofsajdovém postavení.
63'
Xhakův nákop letěl přesně na Alexise Sáncheze, který hlavou sklepával balón pod sebe, ale v onom místě stál jenom jeden ze stoperů United.
62'
Míč do vápna tradičně poslal Özil. Iwobi se zády brance pokusil o nůžky, ale těmi nezakončil mezi tři tyče.
61'
Javier Manquillo se postavil před centrujícího Bellerína a odehrál míč do autu. Následuje v pořadí pátý rohový kop Arsenalu.
60'
Před odkopem od hostující branky se chvíli nehraje, nějaké zdravotní trable totiž dostihly Isaaca Haydena, jemuž se příliš nechce zpět na nohy.
59'
Natcho vyhrál hlavičkový souboj na ose hřiště. Další domácí hráč ihned vysunul Lacazettea, jehož pokus o lob kromě Elliota přeletěl celou branku Newcastlu.
58'
Fotbalisté Arsenalu zpomalili tempo a daleko od obou branek v poklidu kombinují v rámci obranného kvarteta.
57'
Netrvalo dlouho a Čech už musel zasahovat. Po individuální akci to z kraje šestnáctky zkusil Murphy a protáhl domácího gólmana, který měl štěstí, že míč letěl spíše doprostřed branky.
56'
Mikel Merino zleva do vápna neprošel. Míč se přesto odrazil zpět na hostující kopačky, avšak Ritchieho střela z dvaceti metrů proletěla vysoko nad břevnem Čechovy brány.
55'
Francouzský útočník Alexandre Lacazette si naprosto učebnicově zpracoval dlouhý pas vzduchem do pokutového území. Následně se obtočil kolem Lascellese, ale zprava vypálil mimo.
54'
Jako první sáhl ke změně v hráčském složení Rafael Benitez. Nepříliš výrazného Christiana Atsua nahrazuje Matt Ritchie.
53'
Alex Iwobi zakončil dlouhé obléhání pokutového území nečekaným výpadem a střelou, kterou Elliot zcela nezkrotil. Iwobi se tlačil k dorážce, ale hostující gólman těsně předním stihl napodruhé zakročit.
51'
Kanonýři odpověděli bleskovým přechodem k soupeřově vápnu, kde už ale narazili na černobílý val. Kvůli špatnému doteku Iwobiho se navíc vrátili až na vlastní polovinu.
50'
United snad poprvé mohli zaútočit do neúplně zformované obrany. Pérez roztáhl hru doleva, ovšem Murphyho centr skončil na prvním clonícím protihráči.
49'
Lacazette přihrál doleva k Sánchezovi, který si stáhl míč na střed, aby mohl pálit pravačkou. Tak se skutečně stalo, ale obránce jeho pokus srazil na rohový kop, kterého Özil nevyužil.
48'
Arsenal se snad v osmi lidech natlačil k bezprostřední blízkosti pokutového území. Na levém křídle cestu do vápna ale nenašli a museli se vrátit o několik desítek metrů vzad.
47'
Sánchezův nadýchaný centr z levého křídla byl pro vyskakujícího Jacka Wilsherea o něco vyšší, než by v inkriminovaný okamžik potřeboval.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl během poločasové pauzy ke střídání, a tak se na obou stranách pokračuje v základních sestavách.
46'

Žluté karty: 0 – 1.
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut, po kterých mohou být mnohem spokojenější hráči a fanoušci londýnského Arsenalu. Gunners většinu času trávili na útočné polovině a ve čtyřiadvacáté minutě se dostali do vedení, když se pěkným volejem prosadil Özil. Tentýž hráč měl ještě jednu šanci, kterou Elliot tentokrát zastavil. Zbývající pokusy Arsenalu už přišly z delší vzdálenosti a neměly potřebnou přesnost.
45+2'
45+2'
Hosté se ještě vydali na jednu útočnou zteč, kterou ještě uprostřed hřiště čistým skluzem zastavil Bellerín. Následovala protiakce Lacazettea a Sáncheze, jehož kličkování trochu necitlivě ukončil hlavní sudí.
45+2'
Sražený míč zhruba metr před hostující šestnáctkou přistál u nohou Sáncheze, který ihned napřáhl ke střele, ovšem o pár decimetrů minul ze svého pohledu levou tyč.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Rozhodčí Attwell raději přerušil hru, neboť v blízkosti Petra Čecha zůstal společně s hostujícím fotbalistou ležet Nacho Monreal. Oba hráči musí být ošetření.
44'
Rychlík Atsu se rozběhl na pravím křídle a ze sraženého centru vytěžil alespoň čtvrtý hostující roh. Murphyho centr nicméně skončil na Monrealovi, jenž vyskočil nejvýše.
43'
Granit Xhaka chtěl přenést těžiště hry doleva, kde Sánchez prohrál hlavičkový souboj a Yedlin díky tomu může vhazovat.
42'
Arsenal uklidnil hru a nikam se nežene při poklidném posunu z vlastní obranné poloviny. United tomu zatím pasivně přihlíží.
41'
Hosté se ale následné akci pohodlně ubránili, protože na podobném místě byl znovu nedovoleně poslán na trávník Mikel Merino.
40'
Isaac Hayden ve středovém kruhu zezadu fauloval Wilsherea a jako první hráč v tomto zápase inkasoval napomenutí žlutou kartou.
39'
Rohový kop v podání londýnských fotbalistů už tak nebezpečný nebyl a hra se v poklidu přesunula do střední části hrací plochy.
38'
Maitland-Niles znovu výtečně zapracoval na levé straně domácí obrany a získal pro sebe vhazování. Chvíli po něm si Özil v rychlosti narazil s Lacazettem, ale z úhlu nepropálil Elliota, který mu u pravé tyče včas zmenšil střelecký úhel.
37'
Mikel Merino se pustil do jednoho z mnoha osobních soubojů. Tentokrát si vymodlil faul, kterým se nedaleko od půlící čáry provinil Özil.
36'
Ainsley Maitland-Niles se přilepil k průbojnému Atsuovi, který na pravém křídle nezískal ani rohový kop. Místo toho přichází na řadu Čechova rozehrávka.
36'
O uvedení míče do pohybu se znovu postaral Özil, ale jeho spoluhráči se k míči neprodrali. Následoval odmávaný ofsajd, ve kterém se zapomněl Lacazette.
35'
Teď už Lacazette dostal od Xhaky přízemní přihrávku, po které byl na hranici vápna stažen na zem. Rozhodčí ale zapískali až o pár sekund později, kdy došlo k faulu v bezprostřední blízkosti pravé autové čáry.
34'
Alexandre Lacazette dával svou nohu do vzduchu co to šlo, ale Özilův dloubáček dovnitř pokutového území přesto nedokázal zpracovat. Domácí se proto vrátili do klidnější části hřiště.
33'
Petr Čech se nenechal nachytat Murphyho centrem, jenž zaplul přesně do rukavic velezkušeného gólmana Arsenalu.
32'
Dosud neviditelný Ayoze Pérez byl zezadu rozhozen Wilsherem a je z toho hostující standardka z nějakých čtyřiceti metrů.
31'
Wilshere s Özilem zakombinovali na jeden dotek a předali balón Xhakovi, který chtěl prorazit střelou z dálky. Té však chyběla potřebná přesnost a Elliot jen vykopává.
30'
Domácí se zastavili nějakých třicet metrů od branky Elliota a hledají skulinku v černobílé zdí, jež stojí na hranici velkého vápna.
29'
Obranná řada United si vyměnila celou řadu přihrávek. Murphy pak chtěl zrychlit hru přihrávkou na Joselua, ale toho zradilo zpracování, čehož využil Čech.
28'
Dlouhý nákop z poloviny hřiště Newcastlu kýžené ovoce nepřinesl, letící míč si ze vzduchu pohodlně stáhl Petr Čech.
27'
Sánchezův centr směřoval na volného Bellerína, který se pokusil o střelu bez přípravy. Ta mu však vůbec nesedla a Elliot mohl zůstat v klidu.
26'
Domácí se chvíli po rozehrávce vrátili do držení míče a rychlou kombinací se opět snaží rozebrat černobílou obranu.
24'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí jdou ve čtyřiadvacáté minutě do očekávaného vedení! Po přihrávce z pravé strany vystřelil Sánchez jen do jednoho z obránců. Míč se od něj odrazil do vzduchu, načež s nekompromisním volejem přišel MESUT ÖZIL a krásnou ranou nedal Elliotovi šanci cokoliv udělat.
23'
Özil chtěl kolmou přihrávkou uvolnit Sáncheze, jenže předním ve skluzu dobře zasáhl Murphy a srazil balón zpět mimo hřiště.
22'
Murphyho pokus o přenesení hry na levé křídlo jeho spoluhráč nezpracoval a míč proletěl až za postranní čáru, odkud vhazuje Bellerín.
21'
Alexis Sánchez si při zpracování vysokého míče pomohl rukou a domácí tak záhy přišli o vybojovaný balón. Zpět do hry ho uvede brankář Elliot.
20'
Joselu se na druhém konci hřiště neprosadil přes Koscielného, který odehrál pryč centrovaný balón z hloubi pole.
19'
Sánchez utančil Murphyho a přihrál Iwobimu, kterému ale úplně nevyšla narážečka se stojícím Jackem Wilshirem. Straky ji úspěšně přečetli a zabránili jakémukoliv nebezpečí.
18'
Mesut Özil svou levačkou zakroutil míč do ohně, jenže v chumlu hráči se lépe zorientovali hosté a vytlačili Arsenal až k Čechovi.
17'
Rychlou kombinaci překazil Mikel Merino rukou, čímž Kanonýrům daroval standardní situaci, ze které přiletí centr do pokutového území.
16'
Hráči Arsenalu se teď několikrát přesunuli zprava doleva. Nikdo z nich si ale netroufl na zakončení a Elliot zůstal bez práce.
15'
Murphyho dlouhý pas domácí zadáci odhlavičkovali a o pár sekund později i napodruhé odkopli míč do relativního bezpečí. Vše skončilo faulem Haydena.
14'
Bellerín sice zabránil centru před Petra Čecha, jenže United dostali další šanci, a to z rohového kopu.
13'
Maitland-Niles se vydal na útočný výlet po ose hřiště. Postupně se mu otevřela cestička až k dalekonosné střele, která proletěla jen metr vedle pravé tyče Elliotovy brány.
12'
Přes Bellerína, Özil a Lacazettea se balón dostal až k penaltovému puntíku u branky Newcastlu. Zakončení nakonec vyšlo na Sáncheze, ale ani on nevtěsnal míč mezi tři tyče.
10'
Jacob Murphy se ujal míče uprostřed hřiště, jenže červenobílí se s ním rychle vrátili a pokazili jeho úmysl o uvolnění jednoho z útočníků.
9'
Ani v tomto případě Mesut Özil nic nebezpečného nevymyslel, avšak domácí ještě mohou zahrozit z dlouhého autu v podání Bellerína.
8'
Bellerínův pas přes šířku hřiště se ke španělskému zadákovi vrátil, nicméně jeden z obránců jeho pohotovou střelu ihned zablokoval na další roh.
7'
Teď už znovu hrají Kanonýři, ovšem proti deseti zataženým soupeřům se hodně složitě blíží k pokutovému území.
6'
Jacob Murphy rozehrál dvojici rohových kopů. Po tom druhém z hodně velké dálky vypálil Yedlin, ale Petra Čecha tentokrát neohrozil, protože branku o pořádný kus minul.
5'
Po faulu Xhaky hosté rozehráli standardní situaci. Před Čecha přiletěl dobrý centr, po kterém hlavičkoval Lascelles. Český gólman ale včas skočil k levé tyči a vyrazil balón do autu.
4'
Nejlepší domácí střelec Lacazette napřáhl k přízemní střele z nějakých třiadvaceti metrů. Pokus letící po ose hřiště ale nebyl nijak nebezpečný pro připraveného Elliota.
3'
Defenzíva Newcastlu centr z pravé strany snadno odvrátila a domácí se posléze vrátili s balónem až k Petru Čechovi.
2'
Sánchezova narážečka znovu prošla až do pokutového území a Arsenal má k dispozici první roh, který rozehraje Özil.
1'
Iwobi při první domácí akci centroval z pravé strany, ale trefil jen jednoho z hráčů v tradičním černobílém dresu United.
1'
Obě základní jedenáctky již dorazily na hrací plochu. Utkání po tradičních formalitách začne každým okamžikem!

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles – Xhaka, Wilshere – Iwobi, Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Coquelin, Elneny, Giroud, Chambers, Kolašinac, Welbeck.

Newcastle United: Elliot – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo – Hayden, Merino – Atsu, Ayoze Pérez, Jacob Murphy – Joselu.
Náhradníci: Darlow – Aarons, Clark, Diamé, P. Dummett, Gayle, Ritchie.

28.04.2014 Arsenal – Newcastle 3:0.

*Arsenalu se na tým Newcastle dlouhodobě daří, když zvítězil ve všech devíti předchozích vzájemných zápasů. Poslední výhra United se datuje až k listopadu roku 2010, tehdy o triumfu v poměru 1:0 rozhodl Andrew Carroll.
Newcastle United

Ligový nováček vedený španělským trenérem Rafaelem Benítezem nezažívá vůbec dobré období. Od konce října United získali jediný bod z osmi odehraných zápasů, když remizovali 1:1 s West Bromwichem. Od té doby Newcastle odehrál další tři kola, nicméně sbírku patnácti bodů ani jednou nerozšířil, protože prohrál jak s Chelsea, tak s Leicesterem i Evertonem. Celkově má tento severoanglický klub bilanci čtyř výher, tří remíz a deseti porážek, což mu v Premier League zaručuje šestnácté místo s hubeným dvoubodovým náskokem na sestupové příčky. Na hřišti Gunners hosty nečeká nic snadného, na venkovní výhru totiž čeká dlouhé tři měsíce.

Nejlepší střelci:
1. D. Gayle – 3 branky
2. Joselu – 3 branky
3. C. Clark – 2 branky.
Arsenal FC

Londýnský klub se po slabším začátku rozehrál v září a říjnu k lepším výsledkům a posunul se do elitní pětky. Aktuálně se Kanonýrům ale znovu příliš nedaří, v předchozích třech ligových zápasech nezískali ani jedno vítězství, když prohráli s Manchesterem United a ze hřišť Southamptonu a West Hamu si dohromady odvezli jen dva body. Aktuálně tak Arsenalu patří v Premier League až sedmé místo, nicméně na čtvrtý Tottenham před osmnáctým kolem ztrácí jediný bod. Pozitivem pro trenéra Wengera mohou být alespoň výkony před vlastním publikem, neboť na Emirates Stadium Arsenal ztratil body jen v jednom z osmi zápasů.

1. A. Lacazette – 8 branek
2. O. Giroud – 4 branky
3. A. Sánchez – 4 branky.
Všem fanouškům anglického fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Arsenalem a Newcastlem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.