Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Crystal Palace - 19. srpna 2017   16:00

Liverpool
73' Mané
1:0
(0:0)
Liverpool
Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Klavan, Robertson – Henderson (C), Milner, Wijnaldum (72. Solanke) – Firmino (90. Lovren), Sturridge (61. M. Salah), Mané.
Karius – Lovren, J. Flanagan, M. Salah, Can, Origi, Solanke.
K. Friend – A. Holmes, H. Lennard
Anfield Road, Liverpool
53138 diváků
Crystal Palace
Hennessey – Fosu-Mensah, Dann, Tomkins – J. Ward, Milivojević (76. Kaikai), Puncheon (C) (74. McArthur), van Aanholt (85. Schlupp) – Townsend, Loftus-Cheek – Ch. Benteke.
Speroni – Kelly, Cabaye, Schlupp, McArthur, Eyenga-Lokilo, Kaikai.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Crystal Palace 1:0

Fotbalisté Liverpoolu nakonec po tuhém boji udolali Crystal Palace 1:0 a připisují si tak první ligové vítězství v sezóně 2017/18. Reds dlouho bušili do zatažené obrany soupeře, která byla dirigována velmi dobře chytajícím brankářem Hennesseyem. Defenzivní hráz soupeře prorazil až v 73. minutě Sadio Mané, jenž potrestal velkou chybu bránícího Milivojeviće. V závěru ještě mohli fotbalisté Liverpoolu navýšit skóre z rychlých kontrů, ale žádnou další příležitost už nedokázali proměnit.
90+5'
90+5'
Také, že ano. Ovšem jeden z hráčů Eagles se dopustil útočného faulu a teď už je vše asi jasné.
90+4'
Hosté budou ještě rozehrávat z poloviny hřiště. Zřejmě přijde dlouhý nákop.
90+3'
Scott Dann byl v ofsajdu a domácí tak budou rozehrávat. Crystal Palace už dochází čas.
90+2'
Žlutou kartu dostává Christian Benteke (Crystal Palace FC).
90+1'
Hostující obrana už je otevřená a to Reds vyhovuje. Mohamed Salah mířil k bližší tyči, ale Hennessey byl znovu připraven.
90+1'
Rozhodčí Friend nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Dejan Lovren.
89'
Další výborný zákrok Hennesseyho, který ještě drží hosty ve hře! Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Andrew Robertson, jenž mířil pod břevno, ale brankář Eagles balón vyškrábl na roh!
88'
Domácí se řítili do rychlého protiútoku. Firmino nahrával Dominicovi Solankemu, který v souboji tváří v tvář Hennesseyho neprostřelil!
86'
Na druhé straně se dostával do šance Kaikai. Ten ale neprostřelil Mignoleta a navíc byl máván ofsajd.
85'
Sadio Mané mohl běžet sám na bránu, ale situaci skvěle přečetl Wayne Hennessey, který vyběhl těsně za svou šestnáctku a balón před domácím křídelníkem odehrál. K míči se pak dostal Roberto Firmino, který se ho snažil poslat do v té chvíli opuštěné brány, ale Hennessey se tam stačil vrátit a zachránil hostující celek.
85'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Jeff Schlupp.
83'
Centr Gomeze z hloubi pole lízl hlavou Mohamed Salah. Míč v pohodě zachytil Hennessey.
81'
Je tu už poslední desetiminutovka zápasu. Liverpool vede zaslouženě, až do do gólu hráli fotbal prakticky jen domácí.
79'
Centr McArthura skončil v rukavicích Mignoleta. Hosté evidentně otevřeli hru.
78'
Centrovaný míč hledal Christiana Bentekeho, ovšem obranné povinnosti si splnil Dominic Solanke, který balón odehrál na roh.
76'
V ofsajdu se ocitl Mohamed Salah, hosté tedy rozehrávají.
76'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Sullay Kaikai.
75'
Hosté jsou najednou v pozici, kdy musejí zcela změnit styl hry. Jen bránit už nemohou.
74'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází James McArthur.
73'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí konečně odemykají defenzivu soupeře! Celou akci zahájil i zakončil SADIO MANÉ, který si chtěl narazit míč s Robertsonem, jehož nepřesnou přihrávku sice zachytil Milivojević, ale následně udělal obrovskou chybu. Míč mu totiž odskočil přímo do běhu Maného a ten tváří v tvář Hennesseymu nezaváhal.
72'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Dominic Solanke.
70'
Tak tohle byl obrovský tlak Reds! Z výhodných pozic v pokutovém území pálili Sadio Mané a Georginio Wijnaldum, ale obě střely obětavě zblokoval van Aanholt. Následně už Mané hradbu těl prostřelil, ale našel jen místo, kde byl připravený Hennessey.
69'
Jordan Henderson přistrčil unikajícího Loftuse-Cheeka a vidí za to žlutou kartu.
68'
Poprvé se na sebe snažil upozornit Mohamed Salah, který si v šestnáctce naskakoval na centr spoluhráče. Po souboji s van Aanholtem skončil na zemi, ale tady se o penaltu jednat nemohlo.
66'
Centr Milnera jen prolétl šestnáctkou. Balón ale doběhl Robertson a tlak Liverpoolu může pokračovat.
65'
Hosté podnikají občasné kontry. Z pravé strany teď centroval Andros Townsend, ale Benteke to měl k míči příliš daleko.
63'
Rozhodčí přisoudil autové vhazování Liverpoolu. To se nelíbilo Patrickovi van Aanholtovi, který proti tomu protestoval tak důrazně, že mu pan Friend ukázal žlutou kartu.
62'
Sledujeme hodně zajímavou pasáž zápasu s velkým množstvím šancí. Na góly ale stále čekáme.
61'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Mohamed Salah.
59'
Další šance domácích! Mané předal v šestnáctce míč Jordanovi Hendersonovi, který pořádně protáhl Wayna Hennesseyho. Ten míč pravou rukou vyráží zpět do pole.
57'
Na druhé straně to udělal dobře Roberto Firmino. Jeho rána z hranice šestnáctky skončila těsně nad břevnem.
55'
Teď měli obrovskou kliku domácí! Ruben Loftus-Cheek podnikl parádní individuální akci, kterou ještě vyšperkoval tím, že připravil Christianovi Bentekemu tutovou příležitost. Ten ale nepotvrdil pověst kanonýra a zblízka přestřelil téměř odkrytou bránu Liverpoolu!
54'
Domácí nyní zahrozili po rohovém kopu Milnera, který obrana Crystal Palace odvrátila k Danielovi Sturridgovi. Jeho přízemní střelu vyrazil Hennessey před sebe a hosté měli štěstí, že byl dobíhající Firmino v ofsajdu.
52'
Exekuce přímého kopu se ujal James Milner. Jeho střela jen o kousek minula bránu soupeře!
51'
Fosu-Mensah fauloval Matipa v poměrně zajímavé vzdálenosti od brány Crystal Palace...
49'
Na druhé straně hledala přihrávka Christiana Bentekeho. Ten byl ale v ofsajdu.
49'
Za nákopem za obranu Eagles sprintoval Sadio Mané. Hennessey vyběhl včas a byl u míče dříve.
47'
Rohový kop Milnera přizvedl na bližší tyči Mané. Nikdo z jeho spoluhráčů se však nedostal k zakončení.
47'
Jordan Henderson krásně narazil Firminovi, který cpal míč před bránu na Roberta Firmina. Hosty zachránil velmi dobrým obranným zákrokem Scott Dann, který balón odehrál na roh.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 70 % : 30 %
Střely na bránu – 3:1
Střely mimo – 2:1
Rohové kopy – 1:0
První poločas gól nepřinesl. Liverpool se snažil tvořit hru, ale narážel na dobře organizovanou obranu soupeře. Největší šanci dosavadního průběhu zápasu měl domácí stoper Joël Matip, jenž po chybě brankáře Hennesseyho nenasměroval hlavou míč do již prázdné brány.
45+2'
45+2'
Hosté ještě rozehrávali standardní situaci. Centr Puncheona ale našel jen obranu Liverpoolu.
45+1'
Rozhodčí Kevin Friend nastaví poločas o jednu minutu.
45'
Tentokrát míč přilétl do šestnáctky z pravé strany a kopačky Joea Gomeze. Daniel Sturridge se však k zakončení nedostal.
45'
Opět Robertson. Po nahrávce Milnera se Robertson rozhodl pro přízemní centr, který pokryl Hennessey.
44'
Hodně aktivní je na levé straně Andrew Robertson. Ten poslal ze své pozice do pokutového území už řadu centrů, ovšem jeho spoluhráči toho zatím nedokázali využít.
43'
Blíží se už závěr prvního poločasu. Liverpool se opět snaží otevřít obranu soupeře.
41'
A hned zahrozili i hosté! Loftus-Cheek nahrál doleva Jasonovi Puncheonovi, který vyprášil z rohu šestnáctky rukavice Simona Mignoleta.
41'
Řešením pro domácí by mohla být střelba z větší vzdálenosti! Kousek za šestnáctkou to zkusil Roberto Firmino, který donutil Hennesseyho k velmi dobrému zákroku. K odraženému míči se ještě snažil dostat James Milner, ale tomu už obrana Crystal Palace zakončovat nedovolila.
40'
Nyní se proti defenzivě soupeře neprosadil Sadio Mané. Hosté budou vhazovat.
40'
Domácí pokračují ve své útočné snaze. S míčem kombinují na polovině soupeře.
38'
Rozehrávky přímého kopu se chopil Daniel Sturridge. Domácí útočník trefil jen zeď.
37'
Jason Puncheon povalil na hranici šestnáctky k zemi Daniela Sturridge. Tohle je pro domácí hodně zajímavá příležitost!
37'
Hosté opravdu dobře brání. Robertson s Milnerem měli u postranní čáry minimum prostoru.
36'
Hosté hráli vysoký míč do šestnáctky na urostlého Bentekeho. Toho přikryl tělem Matip, který umožnil brankáři Mignoletovi sebrat míč ze vzduchu.
35'
Po rozehrávce nakrátko opět centroval Andrew Robertson. Scházelo málo a Sadio Mané se na zadní tyči procpal do vyložené příležitosti!
34'
Robertson posílal z levé strany před bránu prudký centr. Ward balón ve skluzu odvrátil na roh.
32'
Opět dlouhý pas na Daniela Sturridge. Ten prohrál sprintérský souboj s Fosuem-Mensahem a poté ho navíc hostující stoper nastřelil. Míč uvede do hry Hennessey.
31'
Domácím nyní nevyšel pokus o přenesení hry na Sturridge, který si zabíhal dopředu po levém křídle. Míč ho přelétl.
30'
Milivojević odehrál míč do autu o napadajícího hráče soupeře. Hosté tedy budou vhazovat.
29'
Daniel Sturridge zasáhl při výskoku do hlavy Ragnara Klavana. Estonský stoper Reds je nyní v péči zdravotnického týmu.
28'
Daniel Sturridge se uvolnil přes dva bránící hráče a zkusil to z větší vzdálenosti. Jeho střela však byla poměrně hodně nepřesná.
28'
Hosté jsou zataženi velmi hluboko a zhušťují prostor kolem vlastní šestnáctky.
27'
Střely celkem – 2:1.
25'
Joe Gomez si vyměnil míč s Hendersonem a z pravé strany odcentroval. Sadio Mané ale neměl ve vzduchu proti obráncům orlů moc šancí.
24'
Domácí sice mají více ze hry, ale až na příležitost Matipa toho zatím mnoho nevymysleli. Schází jim lepší finální fáze.
23'
V rohu hřiště dobře zapracoval Joël Matip, který si v souboji s Bentekem počínal tak šikovně, že se bude kopat od brány Reds.
22'
Centr Robertsona obrana Crystal Palace zblokovala. Následně se dopustil Roberto Firmino útočného faulu.
21'
Do rychlého protiútoku se hnal Christian Benteke. Neměl ale podporu spoluhráčů a tak toho mnoho nevymyslel.
19'
Hosté hrají s pěti obránci v řadě. Liverpool se snaží tvořit hru, ale proti konsolidované defenzivě to mají domácí těžké.
17'
Opět Sadio Mané, který se pokusil o individuální průnik. Dal si ale míč daleko od nohy a vše tak znovu řeší Wayne Hennessey.
16'
Po rychlé rozehrávce ťukl míč do šestnáctky Sadio Mané, tam se k němu jako první dostal brankář Hennessey.
15'
Jason Puncheon sestřelil na polovině hřiště skluzem Wijnalduma a vyfasoval za to žlutou kartu.
15'
A byla z toho první velká šance Liverpoolu! Na centr Robertsona brankář Hennessey nedosáhl a míč spadl na hlavu Joëla Matipa, který ho nedostal do odkryté brány Eagles!
14'
Joel Ward poslal k zemi Wijnalduma. Domácí tak budou rozehrávat standardní situaci.
13'
Gomez poslal míč na pravé křídlo, kde byl rozběhnutý Daniel Sturridge. Ten si ale neporadil s obráncem soupeře.
12'
Dobrá práce domácího stopera Ragnara Klavana, který nepustil k míč nabíhajícího Androse Townsenda.
12'
Zdá se, že hráči Crystal Palace přežili úvodní nápor Liverpoolu bez úhony. Hra se postupně vyrovnává.
10'
Domácí předvedli hezkou akci na levém křídle. Robertson zde rozběhl Jamese Milnera, který posílal před bránu střílený centr, ovšem balón končí v rukavicích brankáře Hennesseyho.
9'
Tu rozehrával Jason Puncheon. Po jeho centru hlavičkoval nad břevno James Tomkins.
8'
Hosté ve středu hřiště dobře zakombinovali a balón pak zatáhl po křídle dopředu Townsend. Šikovný ofenzivní záložník byl faulován Robertsonem a hosté tedy budou zahrávat standardku.
7'
Až teď na sebe trochu upozornili i hosté. Christian Benteke byl adresátem poměrně nebezpečně vypadajícího centru, ovšem belgického útočníka stačil pokrýt Joël Matip.
6'
Po centru Robertsona se van Aanholt netrefil do odkopu zrovna ideálně, ale jeden z jeho spoluhráčů zaváhání napravil a odklidil míč do autu.
4'
Georginio Wijnaldum obral o míč Puncheona a nakonec byl zastaven až faulem Milivojeviće. Velmi energický start Liverpoolu.
2'
Domácí začali aktivně. Na pravém křídle si chtěli narazit míč Sadio Mané a Georginio Wijnaldum. Defenziva Eagles jejich snahu včas zastavila.
1'
Před utkáním fanoušci zapěli jednu z nejznámějších písní z fotbalových stadionů, You'll Never Walk Alone, která k zápasům na Anfield Road neodmyslitelně patří.
Soutěžní premiéru v dresu Liverpoolu si dnes odbude levý obránce Andrew Robertson, který přišel v létě z Hullu. Po téměř dvou letech si připíše start v Premier League další bek Joe Gomez, jehož kariéru zbrzdilo vážné zranění kolena. Po zranění z letní přípravy se pak do sestavy Reds vrací i útočník Daniel Sturridge. Eagles nastupují v poměrně očekávané sestavě s rozestavením se třemi stopery. Alespoň na lavičce je již k dispozici uzdravený Yohan Cabaye.

Liverpool FC: Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Klavan, Robertson – Henderson (C), Milner, Wijnaldum – Firmino, Sturridge, Mané.
Náhradníci: Karius – Lovren, J. Flanagan, M. Salah, Can, Origi, Solanke.

Crystal Palace FC: Hennessey – Fosu-Mensah, Dann, Tomkins – J. Ward, Milivojević, Puncheon (C), van Aanholt – Townsend, Loftus-Cheek – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – Kelly, Cabaye, Schlupp, McArthur, Eyenga-Lokilo, Kaikai.

Rozhodčí: K. Friend – A. Holmes, H. Lennard.
Crystal Palace není pro Liverpool příjemným soupeřem a tím spíše to platí pro zápasy na Anfield Road. Eagles totiž zvítězili v liverpoolském svatostánku už třikrát v řadě, v loňské sezóně zde slavili výhru 2:1 díky dvěma trefám kanonýra Christiana Bentekeho, který do klubu přišel právě z města Beatles. Naopak na půdě soupeře Reds vyhráli 4:2.
Liverpool FC:
Také Liverpool nezačal sezónu úplně nejlépe, když si ze hřiště Watfordu přivezl pouze bod za remízu 3:3. Reds srážely chyby v obraně a vyrovnávací gól navíc obdrželi až v úplném závěru avizovaného nastavení. Svěřenci Jürgena Kloppa si však v týdnu spravili chuť v úvodním utkání play off Ligy mistrů na půdě německého Hoffenheimu, kde se jim povedlo uhrát do odvety velmi nadějný výsledek 2:1. Fotbalisté Liverpoolu si proti nepříjemnému soupeři vypracovali dokonce dvougólové vedení, ovšem domácímu celku se podařilo v závěru alespoň korigovat.

Hodně sledovaným tématem mezi fanoušky je případný přestup brazilského záložníka Philippeho Coutinha do Barcelony. Vedení klubu odmítlo už tři nabídky Katalánců a navíc dalo jasně najevo, že technicky skvěle vybavený fotbalista není na prodej za žádnou cenu. Coutinho však údajně sdělil manažerovi Kloppovi, že už za Liverpool hrát nechce a je tedy otázkou, zda budou Reds odolávat až do 1. září, kdy končí letní přestupový termín.

Coutinho navíc stále není k dispozici pro zranění zad a podobné problémy ještě nepustí do hry ani pravého obránce Nathana Clyna. Naopak do tréninku se již zapojil útočník Daniel Sturridge a k dispozici by měla být i letní posila Andrew Robertson, který doléčil zranění, jež ho připravilo o duel ve Watfordu.
Crystal Palace FC:
Celek Crystal Palace se sice před minulou sezónou poměrně razantně posílil, ale přesto byly jeho výkony zklamání a určitou dobu to i vypadalo na boj o holé přežití mezi elitou. Manažer Sam Samuel Allardyce, který tým převzal po odvolaném Alanovi Pardewovi, sice orly dovedl k záchraně, ale v klubu nakonec nezůstal a v létě na uvolněné křeslo usedl Nizozemec Frank de Boer. Tomu však vstup do nového angažmá vůbec nevyšel, londýnský celek totiž na úvod Premier League doma prohrál 0:3 s nováčkem z Huddersfieldu a navíc se nechal od podceňovaného soupeře jasně přehrát.

Na Anfieldu se Eagles budou muset obejít bez zraněného křídelníka Wilfrieda Zahy.
Srdečně zde vítám milovníky toho nejlepšího fotbalu! V rámci 2. kola anglické Premier League se utkají také Liverpool FC a Crystal Palace. Ani jeden z týmů v úvodním kole zrovna nepřesvědčil, hostující Eagles dokonce zcela propadli, takže jedním z motivačních prvků na obou stranách bude snaha o napravení reputace v očích vlastních fanoušků. Domácí Reds jsou každopádně velkými favority zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.